Wednesday, 4 June 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 4 June 2014

Race No. 1Strides Function Centre (gobis)6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 545 metres at Ballarat Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1KADALI [M]36866NBTS Watson (Smythes Creek)
2COSMIC QUEST (NSW)[M]75367NBTA Harding (Hamilton)
3BLINKER’S ON [M]42266FSHC Mercieca (St Albans)
4ACOLA JADE (NSW)[M]32767FSHT Noy (New Gisborne)
5BILLY BEERGARDEN [M]78FSTDL Morshead (Barongarook)
6SCENIC SHOT (NSW)[M]354FSHM Mallia-magri (Avalon)
7CINCINNATI LEE (SA)[M]62334FSTDA Sultana (Maddingley)
8MAJOR MISSILE [M]T7258NBTB Hodgson (Smythesdale)
9TOY DOLL [M]Res.56666FSTDN Gost (Little River)
10WHIRLY DRILL [M]Res.85477FSTDP Patterson (Bet Bet)
Race No. 2Grv Vbis (1-4 Wins, 1-14 Starts) Ht17:18 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BALLISTIC FIRE [4]1153325.50(2)M Mallia-magri (Avalon)
2FAITH IN BEAR [5]2511FSHA Chapple (Exford)
3BRINDLE HAWK [5]5782125.64(5)T Mcdonald (Yangery)
4HIGH MISSION [5]1362525.66(4)M Cauchi (St Leonards)
5JACK WINTER [5]21745NBTA Jeffrey (Ballarat)
6WHERE’S GIGANTOR [5]63821NBTD Mccarthy (Altona)
7HERBIVOROUS [5]261125.55(5)J Collins (Lara)
8LIGHTNING SAM [5]57512NBTN Gost (Little River)
9DYNAMO’S MISS [5]Res.16656NBTL Darby (Drysdale)
10BLACK GYPSY [5]Res.77777FSTDB Chapman (St Albans)
Race No. 3Grv Vbis (1-4 Wins, 1-14 Starts) Ht27:38 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MASTER BEAR [5]16213FSTDR Cook (Munro)
2ACCOMPLISHED [4]7372125.36(6)P Presutto (Devon Meadows)
3PUNK PANTHER [5]7422225.77(1)M Mallia-magri (Avalon)
4PLAY A KAZOO [5]32312NBTL Morshead (Barongarook)
5DEWANA HITMAN [5]12172NBTM Dewan (Carrum Downs)
6USAIN BUZZA [5]51668FSHJ Sharp (Lara)
7DYNAMO’S LADY [5]2417625.49(Q)(8)L Darby (Drysdale)
8CLARETOWN TEX [5]12246NBTW Miller (Skipton)
9LARA’S GEM [5]Res.71876NBTN Gost (Little River)
10BLACK GYPSY [5]Res.77777FSTDB Chapman (St Albans)
Race No. 4Grv Vbis (1-4 Wins, 1-14 Starts) Ht37:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUCY RAE [5]61187FSHB Buckingham (Woodstock)
2SING FOR ME [5]2243625.80(4)K Repia (Long Gully)
3BORIS BEKIM [5]53121FSHB Fish (Dennington)
4IDOL FACTOR [5]11F74FSTDP Mccoll (Kooroocheang)
5AIRBOUND [5]55243FSHP Anderton (Devon Meadows)
6ELITE CIRCLE [5]53164NBTK Lloyd (Anakie)
7MORSON SENOR [5]1154425.39(1)L Morshead (Barongarook)
8LEWIS FIELDS [5]7151FSHT Collins (Lara)
9TOY PRINCESS [5]Res.62741NBTN Gost (Little River)
10LARA’S GEM [5]Res.71876NBTN Gost (Little River)
Race No. 5Grv Vbis (1-4 Wins, 1-14 Starts) Ht48:18 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KAJORE [5]32335FSHP Anderton (Devon Meadows)
2FINAL BID [5]11231FSHJ Torr (Myers Flat)
3CIVIL PURSUIT [5]14316NBTS James (Lang Lang)
4LACHLAN BEAR [5]1171FSHJ Barbara (Exford)
5CONQUER FEAR [5]21T54FSHG Howell (Pearcedale)
6HIGH MARKET [5]54261FSHM Grima (Devon Meadows)
7BLISTERING BOB [5]3154325.80(1)J Karamatic (Lara)
8PRESTO DESTINI [5]7111825.85(3)J Rinaldi (Lethbridge)
9TOY PRINCESS [5]Res.62741NBTN Gost (Little River)
10DYNAMO’S MISS [5]Res.16656NBTL Darby (Drysdale)
Race No. 6Lil Dickie (1-6 Wins – Bitches) Final (gobis)8:38 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S SMILIN’ (NSW)[5]26633NBTP Wilson (Mount Clear)
2MYSTIC TWIST [5]22762NBTM Cauchi (St Leonards)
3DELI ALLEN (NSW)[5]76332NBTS Collins (Lara)
4FRATELLI FRESH (NSW)[4]1141125.65(1)D Drew (Dennington)
5BORDELLO QUEEN [4]7813125.62(2)J Karamatic (Lara)
6DYNA RAPIDASH (NSW)[5]83252NBTJ Hunt (Avalon)
7DESTINY BALE (NSW)[4]1584125.52(1)S Collins (Lara)
8BADOOTA GIRL [5]72663NBTP Rowan (Warrnambool)
9TAKOS PRINCESS [5]Res.44323NBTL Cockerell (Buckley)
10HOOFLA [5]Res.2281425.90(5)E Vigor (Anakie)
Race No. 7Grv Vbis (1-4 Wins, 1-14 Starts) Ht58:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ONE DEE [5]1313FSHS Taylor (Keilor East)
2ENJOY CRUISING [4]113525.40(6)M Cauchi (St Leonards)
3JULES’ FANCY [5]57327NBTJ Reynolds (Pearcedale)
4JUST A TASTE [5]21133NBTK Karamatic (Lara)
5ARVO’S TAYZER [5]18244FSHK Arvanitis (Nyora)
6ALMOST HUMAN [5]22515FSHG Howell (Pearcedale)
7BLACK CARBIDE [5]42137FSHK Lloyd (Anakie)
8CLARETOWN SNOWY [5]5211325.87(Q)(4)K Miller (Skipton)
9TOY PRINCESS [5]Res.62741NBTN Gost (Little River)
10LARA’S GEM [5]Res.71876NBTN Gost (Little River)
Race No. 8Midland Irrigation9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DEADLY BOY [5]18272NBTS Mckenna (Napoleons)
2PYRENEES GRAND [5]16463NBTI Robinson (Avoca)
3RAPID ROY [5]41435NBTL Bridges (Brown Hill)
4SMART MAXWELL [4]7356831.00(4)L Jones (Woodend)
5BLUE TO BITS (NSW)[5]11687FSTDS Taylor (Keilor East)
6LUSHA BOOSHA [5]5218631.40(2)M Vaughan (Newcomb)
7GLOBAL LAD (TAS)[5]55174FSHS Bull (Snake Valley)
8ILLICIT TWIST [5]7358431.27(3)M Cauchi (St Leonards)
9COOL MOMENTO [5]Res.87186NBTA Barbara (Ballan)
10TOMMY TOYMAN [5]Res.43727FSTDN Gost (Little River)
Race No. 9Catering Allsorts9:42 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1IZACK BALE (NSW)[5]51317NBTA Dailly (Anakie)
2BELFORT [4]7173822.15(8)D Brennan (Ross Creek)
3NOTSO FUNNY (NSW)[4]5654722.30(1)H Collins (Lara)
4SHAW STREET RACE (NSW)[5]8273722.19(1)R Brewer (Camperdown)
5ALLEN BARRY (NSW)[5]4137722.31(4)S Collins (Lara)
6FLYING BOLT (NSW)[4]5738122.02(4)A Mooney (Amherst)
7PIA MATER [4]8231222.46(7)J Torr (Myers Flat)
8ELITE WATCH [4]1688122.30(2)J Frewin (Anakie)
9LET ME BE [5]Res.8P647NBTB Slade (Creswick)
10SOUTHERN TIP [5]Res.75517NBTC Schembri (St Albans)
Race No. 10Bmd Constructions9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN SHOW GIRL (NSW)[5]78611FSHP Anderton (Devon Meadows)
2REMO COFFEE [5]6167422.40(3)A Daisley (Lismore)
3FLASH PRESTIGE [5]2261422.64(Q)(8)K Breen (Lake Bolac)
4HORSHAM MYTH (NSW)[5]253122.35(1)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5DON FIRE [5]3762122.58(Q)(5)P Gabriel (Toolern Vale)
6THEORY’S LEGACY [5]231NBTJ Barbara (Exford)
7NATOYA’S DREAM [5]1567422.53(6)B Slade (Creswick)
8HIGH ALIMONY [5]37326FSHN Lund (Longwarry)
9MAHOGANY DIAMOND [5]Res.3688822.25(3)B Haintz (Brown Hill)
10SUGAR HYPE (NSW)[5]Res.76575FSHD White (Sunbury)
Race No. 11Lion Quality Products10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHE CAN WHIRL [5]4618TFSHV Mcdonald (Yangery)
2TAYLER’S SPECIAL [5]63531FSTDJ Collins (Lara)
3ILLEGAL NIKI [5]73525NBTK Wright (Elphinstone)
4SENOR BENJAMIN [5]66571FSHC Schembri (St Albans)
5SPIN THE TOP [5]23632NBTR Ferris (Tyabb)
6SANTA [5]3821822.54(Q)(1)B Slade (Creswick)
7CATTOGIO [5]8718322.36(1)K Miller (Skipton)
8TWENTYFOUR CARAT [5]2T655FSHH Collins (Lara)
9MAHOGANY DIAMOND [5]Res.3688822.25(3)B Haintz (Brown Hill)
10DARK HARMONY [5]Res.4675522.70(3)I Robinson (Avoca)