Wednesday, 15 June 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 15 June 2016

Race No. 1Lil Dickie6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI SEAHORSE [M]55NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
2RIRTAKKI [M]4NBTN Massina (Golden Square)
3RUSTY COVE (NSW)[M]72FSHM Mallia-magri (Avalon)
4CHICHI BALE (NSW)[M]5FSHR Camilleri (Lara)
5ANOTHER BLUE [M]633NBTS Liuzzi (Lara)
6MANIE FLASH [M]72FSHS Galea (Rowsely)
7FAT AMY [M]2826FSHD Welsh (Belmont)
8DILL BALE (NSW)[M]2FSHR Camilleri (Lara)
9ALLEN OPTIC (NSW)[M]Res.FSHR Camilleri (Lara)
10MONALEEN MONTY [M]Res.FSHD Murray (Napoleons)
Race No. 2R & J Batteries (0-2 Wins)7:18 PM (VIC time)
Restricted Win event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GENERAL’S GIRL (NSW)[M]46475FSTDV Watson (Sunbury)
2IT’S A BUZZ [7]14736FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3JAKE (QLD)[6]51312FSHW Mcmahon (Darriman)
4FLYIN’ LES FERGI [7]56466NBTR Tolson (Maryborough)
5CONNEMARA XAV [6]14534NBTJ Maye (Drysdale)
6ALPE D’BLANC (NSW)[7]77776FSTDV Watson (Sunbury)
7FABREGAS LARA [M]5736FSHJ Barnes (Lismore)
8GAMER BALE (NSW)[M]4FSHR Camilleri (Lara)
9PARROT IS LOOSE [M]Res.77875NBTV Watson (Sunbury)
Race No. 3Eureka Concrete Final7:38 PM (VIC time)
Grade 7 Final event over 390 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SOUL STRIPPER [7]212NBTG Shingles (Eden Park)
2JUGGIE SUPERFISH [7]6184222.46(Q)(2)M Marshall (Melton South)
3JETMAG GEMSTONE [6]2525122.96(7)N Lund (Longwarry)
4LLOYD CHRISTMAS [6]3581122.59(Q)(2)M Mcguire (Raglan)
5OCEAN BAY [7]71262NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
6SOPHIE’S PRIDE [7]16532NBTJ Condon (Devon Meadows)
7DYNAMIC COULDRON [6]132122.51(7)N Wynd (Lismore)
8BAKALI [6]2215122.60(1)D Massina (Golden Square)
9PLATINUM RIFT [7]Res.7213NBTS Waycott (Springhurst)
10DODGE BALL [7]Res.31723NBTD Batten (Dixons Creek)
Race No. 4Energis Smart Energy Solutions7:58 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE FRIGHT [7]22241NBTD Taylor (Durham Lead)
2PROVEN MAY [7]37281NBTW Vassallo (Devon Meadows)
3MARK’S BOY [7]62412FSHS Galea (Rowsely)
4BELL BALE (NSW)[7]1426.13(1)H Collins (Lara)
5DOWN IN MEXICO (NSW)[7]24125.58(7)C Treherne (Lara)
6CLARETOWN BORIS [7]4413325.70(Q)(6)P Griffen (Claretown)
7FAB’S FURY (NSW)[7]74216NBTM Marshall (Melton South)
8CLARETOWN CINDY [7]1125.56(4)P Griffen (Claretown)
9SELYNYA FLASH [7]Res.56325NBTS Coates (St Albans Park)
10ABBEWIGE GOLD [7]Res.35213FSTDN Bell (Point Lonsdale)
Race No. 5Grv Vic Bred Ht18:18 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S AN OMEN [5]61171NBTA Terry (Cranbourne South)
2SEABROOK SAM [5]4742225.30(6)S Elsum (Camperdown)
3NEXT GRANGE [5]5224825.70(2)E Vigor (Anakie)
4ANDELVEN [5]7537725.60(1)A Sacco (Invermay Park)
5BORRIS DELIGHT [5]12128FSHB Jones (Pyalong)
6MIDNIGHT OUTLAW [5]7448325.74(3)C Bahen (Yuroke)
7DR. LEONARDO [5]17427FSHW Mcmahon (Darriman)
8MACRORY [5]1766625.36(2)J Maye (Drysdale)
Race No. 6Mega Merch Rural & Pet8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RHAPSODY TWIST [5]66445NBTI Vigor (Anakie)
2NITRO PRINCESS [5]6456631.75(4)C Russell (Kyabram)
3SIX GREEN THUMBS [4]8166230.96(5)N Vincent (Lal Lal)
4CAIRNLEA RED [5]87865NBTP Herry (Mortlake)
5NAPALM (NSW)[5]58341FSTDK Jordan (Little River)
6ROWDY ROUSEY (NSW)[5]86774NBTD Taylor (Durham Lead)
7CACO POTION [5]58F36NBTS Cassar (Creswick)
8BALTIC VALHALLA [5]34443NBTP Love (Strathfieldsaye)
9SUNDAY SESS [5]Res.54677NBTD Beasley (Mount Cottrell)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht28:55 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARONESS MOLLY [5]63654NBTA King (Sulky)
2MEPUNGA TED [5]47681NBTS Elsum (Camperdown)
3ABSOLUTE ROARER [5]47153NBTJ Collins (Lara)
4AUDACIOUS SPRITE [5]18114FSHA Terry (Cranbourne South)
5SKYES APPRENTICE [5]61111NBTM Warren (Point Lonsdale)
6STURRIDGE [5]21574NBTK Pitt (Devon Meadows)
7BILLS BACK [5]1375225.64(8)C Smith (Wonwondah)
8STARVIN’ SEAGULL [5]33848NBTM Lloyd (Anakie)
Race No. 8Strides Function Centre9:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TYWIN BALE (NSW)[5]64463NBTS Collins (Lara)
2GEORGE MIST [4]7448625.54(8)M Lloyd (Anakie)
3TAKE THAT BANKSY (NSW)[5]15424FSTDD Taylor (Durham Lead)
4SILVERTOP (NSW)[5]2676525.29(1)J Magri (Avalon)
5CHAMPION EXHIBIT [4]4413525.68(8)D Murray (Napoleons)
6NANGAR FOX (NSW)[5]72523FSTDG Schofield (Craigieburn)
7ROYAL COSMIC (NSW)[5]2877125.47(2)J Kirk (Pascoe Vale)
8DYNA YAVIN (NSW)[5]16223NBTS Collins (Lara)
9DYNA CHASER (NSW)[5]Res.83547NBTJ Collins (Lara)
10NEVILLE BALE (NSW)[5]Res.12234NBTH Collins (Lara)
Race No. 9Latrobe Street Mega Meats9:39 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI WAHOO [6]4581325.49(2)E Rinaldi (Lethbridge)
2DODGE THE STORM [6]4F644FSHD Batten (Dixons Creek)
3DYNA CAMO (NSW)[6]1461FSHS Collins (Lara)
4DYNA EDGAR (NSW)[6]1125.62(7)H Collins (Lara)
5MARLEY SPRITE [6]22635NBTD Massina (Golden Square)
6NITRO DECEPTION [6]5F185NBTE Vigor (Anakie)
7NANGAR TIGER (NSW)[6]28682FSHG Schofield (Craigieburn)
8SCORPION (SA)[6]11473FSHS Elsum (Camperdown)
9TURBO CHIEF [6]Res.54664NBTN Wynd (Lismore)
Race No. 10Grv Vic Bred Ht39:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HARISTOTLE [5]11711FSHW Mcmahon (Darriman)
2MAHOGANY SAPHIRE [5]2562425.54(8)A King (Sulky)
3BUSH REBEL [5]36578NBTI Chircop (Haddon)
4HOME RUNNER [5]5172625.57(2)E Lloyd (Anakie)
5ELI’S JET [5]17212NBTD Saunders (Somerville)
6LAST ACTION HERO [5]4156125.82(5)B Baxter (Murtoa)
7WHAT’S UP HERBIE [5]21767NBTK Pitt (Devon Meadows)
8BREAK THE CODE [5]4142125.51(2)S Daniliuk (Sunbury)
Race No. 11Grv Vic Bred Ht410:19 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FILIUS FLITWICK [5]7671125.37(3)D Todd (Dereel)
2CONNEMARA BLACK [5]23271NBTJ Maye (Drysdale)
3BLUE SURFONIC [5]36441FSHW Mcmahon (Darriman)
4MAZZETTI [5]84444NBTS Bruce (Warrnambool)
5KILTY EXPRESS [5]1421125.56(1)R Drew (Dennington)
6DARYL DIXON [5]1177725.55(1)C Bahen (Yuroke)
7JOHN’S MAGIC [5]43855FSHC Russell (Kyabram)
8IMA RIVER BOY [5]64122NBTD Saunders (Somerville)
Race No. 12Lynette’s Florist10:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JAI ALAI [5]2448322.17(8)L Smith (Langwarrin)
2PSYCHOTIC BOB [5]31756NBTM Lloyd (Anakie)
3ROYAL KNOCKA (NSW)[4]7131722.03(4)J Kirk (Pascoe Vale)
4MOYARRA PREDATOR [5]1421122.81(Q)(6)S Waycott (Springhurst)
5ROSIE ROCKS [5]5724422.21(2)R Gladman (Scarsdale)
6AUGUSTA DREAMING [5]33383NBTS Bruce (Warrnambool)
7CHARLIE ROCKET [5]323T5NBTJ Shaw (Yarrawonga)
8ROO DEE [5]27586FSHM Lloyd (Anakie)
9CERBERUS [5]Res.F1885NBTA Xerri (Caroline Springs)
10ADD ‘EM UP [5]Res.6333222.34(1)K Iles (Longwarry)