Wednesday, 16 July 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 16 July 2014

Race No. 1Ballarat Gas & Plumbing6:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOOTETTE (NSW)[5]1661822.56(1)M Mcguire (Raglan)
2LAVIE BELLE [5]53113NBTP Akathiotis (Reservoir)
3PSYCHOTIC BOB [5]2141NBTM Lloyd (Anakie)
4LEKTRA GEORGIE [5]21148NBTJ Sharp (Lara)
5RED BOMBER [5]13533NBTG Green (Lethbridge)
6HOT CARBON [5]84116NBTN Lund (Longwarry)
7LOVELY LIZZIE [5]43281FSHG Kantzidis (Bundoora)
8EUPHORIC [5]12787FSHC Brett (Euroa)
9YOU WON’T (NSW)[5]Res.52188FSHJ Hardy (Maryborough)
10APOCAL BALE (NSW)[5]Res.55613FSHS Collins (Lara)
Race No. 2Midland Irrigation Ht17:18 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEN TO MIDNIGHT [5]27185NBTM Mcguire (Raglan)
2DYNA PING (NSW)[5]21221FSTDM Delbridge (Balliang)
3YO YOSHI [5]16625NBTJ Sharp (Lara)
4FEARSOME WARRIOR [5]3753225.41(3)C Kiernan (Pascoe Vale)
5MIGHTY MULLET [5]6421425.69(5)R Gladman (Sebastopol)
6LEKTRA ROSE [5]44523NBTJ Sharp (Lara)
7COSMIC BLACK [5]8167525.70(4)J Psaila (Little River)
8SPREADING RUMORS [5]18453FSTDJ Maple (Little River)
9JONNY LA MONTE [5]Res.5715825.83(7)B Loft (Melton Sth)
10TRENT TWOGOOD [5]Res.58565FSTDH Taylor (Rockbank)
Race No. 3Catering Allsorts Ht27:38 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOONSHINE CRASH (NSW)[5]52641FSTDG Glass (Kyabram)
2ROLFI BALE (NSW)[5]54357NBTM Delbridge (Balliang)
3TWENTYFOUR CARAT [5]78643FSTDH Collins (Lara)
4RIVERSIDE BILLIE [5]6646425.72(1)R Gladman (Sebastopol)
5OTTANTOTTO [5]12885NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
6COCONUT GROVE [5]46253NBTB Ennis (Lara)
7USAIN BUZZA [5]36581NBTJ Sharp (Lara)
8BILLS BACK [5]11111FSTDC Smith (Wonwondah)
9DYNAMO’S LADY [5]Res.1768625.49(Q)(8)L Darby (Drysdale)
10JONNY LA MONTE [5]Res.5715825.83(7)B Loft (Melton Sth)
Race No. 4Cosmic Chief @ Stud Ht17:58 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ALTOLITE [5]27723FSHJ Coburn (Woodstock)
2DYNA SUZIE (NSW)[5]44228NBTS Collins (Lara)
3MAGIC DIVA (NSW)[1]1212124.96(5)D Brown (Lara)
4WISE PEEJAY (WA)[5]77546FSHJ Britton (Anakie)
6NAOMI ROSE [5]8T81FNBTC Morris-flynn (Wendouree)
7SOME NIGHTS [5]66266NBTD Vigor (Lara)
8TIGRESS EIGHT [5]34238FSTDI Robinson (Avoca)
Race No. 5Mega Merch Rural & Pet Ht38:18 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DODGY DEALER [5]31244NBTJ Sharp (Lara)
2AERIAL BLITZ (NSW)[5]31FSHJ Booker (Kilmany)
3HADES METEOR [5]31758NBTA Hyde (Lara)
4KING SURFA (NSW)[5]1241FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
5HORSHAM MYTH (NSW)[5]32628NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
6DYNA OLSEN (NSW)[5]55326NBTM Delbridge (Balliang)
7FOURTH CHOICE [5]4331625.40(1)N Wynd (Lismore)
8GOING COSMIC (NSW)[5]42321FSTDC Stanton (Clunes)
9DYNAMO’S LADY [5]Res.1768625.49(Q)(8)L Darby (Drysdale)
10MAJOR THREAT [5]Res.7775PNBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 6Ballarat Courier8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MOLLY MICHELLE [5]25144NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
2CLARETOWN BART [5]4221131.43(3)P Griffen (Claretown)
3DYNAMO’S MISS [5]62163NBTL Darby (Drysdale)
4KNOW CLASS (NZ)[5]17224FSHJ Shaw (Anakie)
5RUN ON ROSEY [5]7216131.53(6)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6HORNSEY’S MATE [4]6347731.43(5)A Sacco (Invermay Park)
7PIFFIN’ YONNIES (NSW)[4]8117831.74(6)E Vigor (Anakie)
8PYRENEES GRAND [5]35274NBTI Robinson (Avoca)
9EL CHANA [5]Res.31773FSTDL Sturgess (She Oaks)
10SHE’S OUR CAVIAR [5]Res.14646NBTG Glass (Kyabram)
Race No. 7Cosmic Chief @ Stud Ht28:58 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1HETTIE ALLEN (NSW)[5]61162NBTS Collins (Lara)
2EL GRAND SEAL [5]61112NBTJ Britton (Anakie)
3YOU SAY GOODBYE [3]2623825.31(4)S Mckenna (Napoleons)
4ELITE DIVA (NSW)[2]7553625.46(1)D Brown (Lara)
5HOOFLA [5]7737625.90(5)E Vigor (Anakie)
6JAUNTY BALE (NSW)[5]74141FSHS Collins (Lara)
7LITTLE ZIPPITY (SA)[5]21747FSTDL Forte (Wyndham Vale)
8FLIPPIN’ GOOD [4]7188525.65(1)S Bonaccurso (Mount Mercer)
Race No. 8Lion Quality Products (1-4 Wins) Final (gobis)9:20 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 545 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA MISSION [5]21662NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
2LADY TOY [4]2312131.32(3)N Gost (Little River)
3RUN RIGHT BACK [5]16253NBTJ Higgins (Linton)
4ERZA ALLEN (NSW)[5]16612NBTM Delbridge (Balliang)
5VERA ALLEN (NSW)[5]46242NBTM Delbridge (Balliang)
6BLINKER’S ON [4]6611131.39(1)B Ennis (Lara)
7DELTA BOLT (NSW)[4]1767131.34(2)K Bravo (Lovely Banks)
8HE’S NO JET [4]6471331.36(5)P Carmichael (Elliminyt)
9DYNAMO’S MISS [5]Res.62163NBTL Darby (Drysdale)
10COULTA TIGER [5]Res.33154NBTD Curtain (Longwarry)
Race No. 9Latrobe Street Mega Meats Ht49:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BAUMGARTNER [5]42145NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
2DOLCE VITA [5]43166NBTP Triaca (Redcastle)
3NAMRON STAR [5]87135NBTJ Sharp (Lara)
4DYNA ZERG (NSW)[5]88435FSTDS Collins (Lara)
5HOSS [5]3743525.81(2)I Robinson (Avoca)
6BALYANG GRINDER [5]11FSTDJ Maple (Little River)
7RENSTAR [5]62212FSHP Anderton (Devon Meadows)
8ALLEN CYDAN (NSW)[5]46558NBTM Delbridge (Balliang)
9JONNY LA MONTE [5]Res.5715825.83(7)B Loft (Melton Sth)
10MAJOR THREAT [5]Res.7775PNBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 10Neverfail Springwater Ht59:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HIT PAY DIRT [5]11655NBTJ Sharp (Lara)
2HOT THOMELI [5]34553NBTG Taylor (Allansford)
3SOLAR STORM [5]84261NBTM Delbridge (Balliang)
4MICKY MAMBO [5]56234NBTP Abela (Parwan)
5TIGER TOY [5]55828NBTN Gost (Little River)
6SPRING SPANIARD (NSW)[5]36835NBTM Mallia-magri (Avalon)
7SWAGZILLA (NSW)[5]11FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
8DYNA CHASER (NSW)[5]74561FSHS Collins (Lara)
9DYNAMO’S LADY [5]Res.1768625.49(Q)(8)L Darby (Drysdale)
10TRENT TWOGOOD [5]Res.58565FSTDH Taylor (Rockbank)
Race No. 11Lynette’s Florist10:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC STATION (NSW)[5]1122422.16(Q)(1)D Brown (Lara)
2PLANETMAN (NSW)[4]1324122.37(8)C Stanton (Clunes)
3JETGUN [5]4372722.08(8)D Williams (Bannockburn)
4UNIVERSAL SIZE (QLD)[5]31133FSHB Ennis (Lara)
5MR. SNACKMAN (NSW)[4]1514422.41(5)K Lloyd (Anakie)
6MAGIC MANTRA [5]63261NBTJ Coburn (Woodstock)
7SLEEVE’S REVENGE [5]35342FSHV Giles (Bamawm)
8WILLY BALE (NSW)[5]62331NBTM Delbridge (Balliang)
9WHY NOT OSCAR [5]Res.36387NBTW Gray (Wendouree)
10DARK HARMONY [5]Res.5585522.70(3)I Robinson (Avoca)