Wednesday, 18 January 2017

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 18 January 2017

Race No. 1Bottle-o6:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAWFECTION [6]16616FSHL Hall (Yarragon)
2FAIRWAY DRIVE (NSW)[6]13253FSHM Abey (Huntly)
3ALLEN QUAKE (NSW)[7]5412NBTH Collins (Lara)
4SIMPLY GOOD [6]5464422.44(Q)(1)M Mcguire (Raglan)
5TOMDOR [7]2636822.40(1)A Mooney (Amherst)
6TAARIE BALE (NSW)[7]1822.40(2)H Collins (Lara)
7LEGAL [6]3227222.37(6)J Condon (Devon Meadows)
8OUR DIDDA [7]71FFSHS Bauer (Lovely Banks)
9BARRY BOMBER [7]Res.8712FSHC Stanton (Clunes)
10HAPTIC BALE (NSW)[6]Res.55585NBTS Collins (Lara)
Race No. 2Lynette’s Florist7:18 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY MATE HORSE [7]73871NBTG Hall (Yarragon)
2LEKTRA FIRE [7]35163NBTA Dailly (Corio)
3ELANORA [7]83344FSTDR Massina (Golden Square)
4ELLEN’S STARDUST [7]12NBTM Fearnley (Yinnar)
5SAM’S GENERAL [7]24373NBTW Hansen (Daisy Hill)
6HOLD ON BELENA [7]67421NBTN Partridge (Carranballac)
7IN A RUSH [7]2351225.50(5)M Mallia-magri (Avalon)
8FUGITIVE BALE (NSW)[7]1FSHS Collins (Lara)
9ALLEN ICHIRO (NSW)[7]Res.15525.93(7)A Dailly (Corio)
10PRECIOUS DESTINI [7]Res.54224FSTDS Hughes (Deer Park)
Race No. 3R & J Batteries7:38 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YATUL (NSW)[6]13175NBTA Dailly (Corio)
2VALDAR BALE (NSW)[6]5333125.73(2)H Collins (Lara)
3SIP SLOWLY [6]52886FSHA Whitehead (Harcourt)
4CRACKERJACK KACK [6]22345NBTM Delbridge (Balliang)
5OUR TURBO BOY [6]27564FSHJ Britton (Anakie)
6LANI BALE (NSW)[6]23385NBTA Dailly (Corio)
7GABRIELLE ALLEN (NSW)[6]46157NBTA Dailly (Corio)
8SUPREME PRINCE [6]2418F25.83(3)A Dailly (Corio)
9ALEZAN [6]Res.2326F25.52(3)A Mooney (Amherst)
10BLUEY FIELDS [6]Res.72884FSHH Collins (Lara)
Race No. 4Mega Merch Rural & Pet7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM OWIE [5]58333NBTM Delbridge (Balliang)
2SKETCHY SPRITE (NSW)[5]46865FSHM Abey (Huntly)
3SOLO (NSW)[5]87274NBTM Karamatic (Lara)
4CHARLY SHU SHINE [5]4414225.74(3)L Hall (Yarragon)
5BE HOPEFUL [5]7878725.61(8)A Mooney (Amherst)
6MR. SWAN [5]22142NBTI Barbour (Murchison)
7ESCALATE (NSW)[5]76731FSHP Dapiran (Northwood)
8DYNAMO’S GIFT [5]7372625.43(8)R Darby (Drysdale)
9MAXIMUM MOO [5]Res.51657NBTM Delbridge (Balliang)
10AUDACIOUS POPPY [5]Res.71614FSHM Fearnley (Yinnar)
Race No. 5Topcat Video8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YUKEN DUET [5]12358NBTG Hall (Yarragon)
2CHAIN OF FIRE [5]35513FSHP Dapiran (Northwood)
3RICK GRIMES [5]3336725.80(7)C Bahen (Yuroke)
4DARYL DIXON [5]2557225.55(1)A Bahen (Yuroke)
5DYNA FAME (NSW)[5]77728NBTA Dailly (Corio)
6RILEY BALE (NSW)[5]33444NBTA Dailly (Corio)
7LEKTRA FLAME [5]5654325.90(2)A Dailly (Corio)
8TEFLON TONY (NSW)[5]33667NBTL Delbridge (Balliang)
9DYNA CAMO (NSW)[5]Res.6847225.52(3)S Collins (Lara)
10SUPERIOR SWAGGER [5]Res.54635FSTDD Condon (Devon Meadows)
Race No. 6Lil Dickie8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLIT WINGS [5]33627FSHA Langton (Anakie)
2DYNA MADDIE (NSW)[5]18546NBTA Dailly (Corio)
3EMPIRE ENTOURAGE [5]4155531.44(7)M Grima (Devon Meadows)
4CRAZED BLAZE (NSW)[5]17612NBTS Barker (Elphinstone)
5FLAMING ELITE [5]F771231.72(8)A Bayliss (Daisy Hill)
6ROAD DRILLER [4]8331431.45(2)A Meyer (Hoppers Crossing)
7CITY AND COLOUR (NSW)[5]84363FSHM Delbridge (Balliang)
8ONYA GROVER [5]5314131.70(6)M Meyer (Bromley)
9SISTER SALZBURG (NSW)[5]Res.26226NBTS Smith (Kurunjang)
Race No. 7Brendan Dodd Signs Gdr8:58 PM (VIC time)
Special Event event over 660 metres at Ballarat Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1STOCKTAKE [3]5113138.06(6)G Peach (Cape Clear)
2QUASI BALE (NSW)[4]46388FSTDL Delbridge (Balliang)
3CACO POTION [5]15525NBTS Cassar (Creswick)
4ALLEN LOTTERY (NSW)[4]31751FSTDM Delbridge (Balliang)
5MICK’S ANGEL [5]23454FSTDA Meyer (Hoppers Crossing)
6PEE DEE [5]62534FSTDS Tabb (Lara)
7EVIE TRON [4]5141138.49(2)J Borg (Maryborough)
8PINK SHOELACES [5]74465NBTC Dew (Anakie)
9ASTON CHANEL [6]Res.71313FSTDP Abela (Parwan)
10KALIMNA EXPRESS [7]Res.23353FSTDD Lowe (Woorndoo)
Race No. 8Latrobe Street Mega Meats9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA EXPRESS [5]77214FSHA Richardson (Bushfield)
2ROBYN’S BOY [5]18612FSTDG Hunt (Cudgee)
3DUTY FREE (WA)[5]32325FSHA Langton (Anakie)
4ALLEN GABLE (NSW)[5]22422NBTA Dailly (Corio)
5FLAWLESS BLING [5]31314NBTJ Westerlo (Clyde)
6MISS ROSSI [5]2312325.37(3)D Trewin (Lara)
7FELTON BALE (NSW)[4]52415FSHH Collins (Lara)
8NALLAK [5]11184NBTD Massina (Golden Square)
9DYNA CAMO (NSW)[5]Res.6847225.52(3)S Collins (Lara)
10BINGO SALLY [5]Res.35715NBTS Hughes (Deer Park)
Race No. 9Eureka Concrete (veterans)9:38 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KYL’S ME MATE (NSW)[5]1271522.03(7)S Melville (Beveridge)
2ADAM HANDLER [4]31457FSTDD Dean (Nyora)
3DOWN EVERY ROAD [5]33224FSTDV Cotton (Elaine)
4LITTLE POOKIE [5]3862422.54(2)T Galea (Brookfield)
5JACKIE BAXTER (NSW)[4]7161421.98(1)D Trewin (Lara)
6SOKYO (NSW)[4]64877FSTDJ Meyer (Rosebud)
7BILLS BACK [1]2523721.99(4)C Smith (Wonwondah)
8CRUISEN BILLY [3]4287622.40(4)G Peach (Cape Clear)
9PACIFIC ANGEL [5]Res.34163NBTC Smith (Wonwondah)
10NEXT GRANGE [5]Res.6276222.41(2)E Vigor (Anakie)
Race No. 10Strides Function Centre9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL KNOCKA (NSW)[4]1463622.03(4)J Kirk (Pascoe Vale)
2CHIEF MINGO [5]23642NBTV Giles (Bamawm)
3LEKTRA BOSS [5]23222NBTJ Barbara (Exford)
4WEZ GORDY [5]7541422.28(5)L Delbridge (Balliang)
5KIWI COLLISION [4]2343822.05(2)D Trewin (Lara)
6SHOT TO GLORY [5]3222122.87(Q)(1)N Tapp (Giffards West)
7HELMA BALE (NSW)[5]43355FSHH Collins (Lara)
8RED LIGHT RUNNER [4]1523122.04(1)D Weightman (Dean)
9MAGIC REINDEER [5]Res.34816FSTDM Lloyd (Anakie)
10SWEENEY (NSW)[5]Res.53114FSHP Dapiran (Northwood)
Race No. 11Energis Smart Energy Solutions10:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL COSMIC (NSW)[5]6558122.28(6)J Kirk (Pascoe Vale)
2SHIFTY JACK [5]2267322.03(2)A King (Sulky)
3JIMMY’S ANGEL [5]21113FSHJ Condon (Devon Meadows)
4CALL ME SWIFT (NSW)[5]43613NBTW Hansen (Daisy Hill)
5UNMID BALE (NSW)[5]211122.12(2)H Collins (Lara)
6CYCLONE CHARLIE [5]11326FSHJ Mcfarlane (Hillside)
7SHOTGUN DOLL [5]21713FSTDJ Britton (Anakie)
8MIDNIGHT RIDE [5]3567321.97(1)A Bahen (Yuroke)
9MAGIC REINDEER [5]Res.34816FSTDM Lloyd (Anakie)
10SWEENEY (NSW)[5]Res.53114FSHP Dapiran (Northwood)
Race No. 12Tab – We Love A Bet10:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEP CEE KOLA [5]7123522.31(5)S Kruckel (Lake Goldsmith)
2HEINEKEN BOY (SA)[5]62471NBTR Matthyssen (Talbot)
3KID CARL [5]1513122.36(6)C Bahen (Yuroke)
4RAYVON [5]5715622.43(Q)(4)G Turnbull (Crowlands)
5ADVICE APLENTY [5]7562522.13(2)C Stanton (Clunes)
6LITTLE MIX [5]1187622.20(2)K Miller (Skipton)
7FIERY FELIX (NSW)[5]2324522.49(1)J Barnes (Lismore)
8SILLYBILLY BLING [5]543F4NBTR Dunne (St Albans)
9MAGIC REINDEER [5]Res.34816FSTDM Lloyd (Anakie)
10SWEENEY (NSW)[5]Res.53114FSHP Dapiran (Northwood)