Wednesday, 19 June 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 19 June 2013

Race No. 1Bmd Constructions Ht16:58 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN KENNY (NSW)[M]62FSHA Dailly (Anakie)
2LIKE JAMES [M]2245226.63(Q)(2)J Pace (Ballan)
3WHATTA BREW [M]34224NBTR Brewer (Camperdown)
4MISHELLMA BELLE [M]1235425.87(Q)(2)H Gilders (Ballarat)
5MATILDA ARCADE [M]4FFSHJ Thomson (Boolite)
6INVENTOR [M]4FSHG Peach (Cape Clear)
7PIPELINE HERO (NSW)[M]FSHM Bird (Colac)
8MISS GEE UNIT [M]52713FSHH Mcadam (Diamond Creek)
9SMASHING TURBO [M]Res.FSHM Doherty (Lake Goldsmith)
10ALLEN GIZMO (NSW)[M]Res.FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 2Lion Quality Products Ht27:18 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MANNY TO EXCEL (NSW)[M]43527FSTDJ Borg (Maryborough)
2LOCKI AND BOYS [M]4FSTDG Hansen (Daisy Hill)
3RICKY MOO [M]1828FSHC Farrugia (Melton)
4EL SOPRANO [M]FSHC Bahen (Yuroke)
5DA HOUND [M]4FSTDP Hofman (Creswick)
6HECTOR BALE (NSW)[M]63FSHA Dailly (Anakie)
7HELLO MILLY [M]434FSHJ Weir-smith (Dooen)
8DASHING DAN [M]452FSHM Mellington (Dimboola)
9MISTER MAYHEM [M]Res.FSHC Bahen (Yuroke)
10ILLICIT TWIST [M]Res.68FSHM Cauchi (St Leonards)
Race No. 3Ballarat Gas & Plumbing Ht37:38 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PURELY BRINDLE [M]FSHM Doherty (Lake Goldsmith)
2MAGIC MATESE [M]27FSHK Mugavin (Killarney)
3DYNA UNIT (NSW)[M]62437FSHM Delbridge (Balliang)
4BOOLITE REBEL [M]4FFSHJ Thomson (Boolite)
5NIGEL BALE (NSW)[M]35FSHA Dailly (Anakie)
6SAMURAI SPIKE [M]64FSTDB Jacobs (Carisbrook)
7HOT CITY WOMAN [M]25524NBTG Borg (Maryborough)
8SANTA [M]22528NBTG Hansen (Daisy Hill)
9BETTER THAN YOU [M]Res.FSHC Darmanin (Melton South)
10CHAMBERS [M]Res.FSHD Vlassopoulos (Nagambie)
Race No. 4Sasha’s Blend Final (gobis)7:58 PM (VIC time)
Maiden Final event over 545 metres at Ballarat Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LYNLAW ZANE [M]2764NBTS Thomas (Sandon)
2DR. GERALD [M]38533NBTW Mcmahon (Darriman)
3PENNY LOVER [M]44654NBTK Ferguson (Drouin)
4MISS MINTA [M]26243NBTT Curtain (Cranbourne South)
5MAJOR AGENT [M]4552NBTC Falzon (Altona Meadows)
6BO FLIGHT [5]46132.30(6)J Cooper (Lara)
7LOVES A BEER (NSW)[M]54723NBTM Bird (Colac)
8FOG OF WAR [5]5326131.63(3)F Flegg (Marong)
9SPLITTING COBRA [M]Res.45NBTM Crowe (Myrniong)
10GO CETTE (NSW)[M]Res.22445NBTJ Cooper (Lara)
Race No. 5R & J Batteries Final (gobis)8:18 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 390 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DR. THANOS [4]1543122.20(8)W Mcmahon (Darriman)
2DR. EZECHIEL [4]6175122.54(8)W Mcmahon (Darriman)
3CENTRALIAN [4]2322122.46(7)L Smith (Devon Meadows)
4LOYAL SON [4]1411122.22(7)W Wilson (Grantville)
5ALLEN BARRY (NSW)[4]8114122.31(4)S Collins (Lara)
6FLAMING WHITE [4]2546122.24(6)R Henness (Heathcote)
7RESTORE ORDER [4]3818122.41(4)Y Andrews (Cranbourne North)
8ENJOY THE RUSH [4]6644122.57(6)V Brook (Colac)
9GISBORNE MAGIC (NSW)[5]Res.23872NBTT Turnbull (Crowlands)
10PUPPY’S REVENGE [5]Res.52312NBTP Bartlett (Bamawm)
Race No. 6Watch Grvextra On You Tube8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1INSTANT BALE (NSW)[5]32233FSTDM Delbridge (Balliang)
2KARANJI [4]88652NBTR Brook (Colac)
3DESTINI WARRIOR (NSW)[4]4662730.96(1)M Mallia-magri (Lara)
4LOOKS THAT KILL (NSW)[5]25817FSHG Paull (Farraday)
5DENNIS BALE (NSW)[5]67381FSTDS Collins (Lara)
6SOLAR AGENT (NSW)[5]7228431.37(4)M Marshall (Pentland Hills)
7BIG STUD (NSW)[5]44348FSTDR Dunne (St Albans)
8WHY NOT SAM [5]71278FSTDW Gray (Wendouree)
9CAN OF WORMS [5]Res.T3646NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
10EXTREME TWIST [5]Res.12868FSHM Cauchi (St Leonards)
Race No. 7Mega Merch8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOSTON HUSTLER [5]64133NBTT Iwanyk (Devon Meadows)
2HANNAH BODEN [5]3174626.18(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
3REGAL VILLAIN [5]8187625.49(4)S Spiteri (St Albans)
4UNSHRINKABLE [5]32228NBTJ Xerri (Melton)
5LOUIS TO EXCEL (NSW)[5]11FSHG Borg (Maryborough)
6QUIGLEY BALE (NSW)[5]11137FSHS Collins (Lara)
7TALKIN’ RIDDLES [5]25123NBTC Croft (Heathcote)
8DYNA QUILTON (NSW)[5]14175FSTDM Delbridge (Balliang)
9INSPECTOR LYNLEY [5]Res.82368FSHT Womann (Lara)
10TRANSPARENT [5]Res.73235NBTH Collins (Lara)
Race No. 8102.3 3ba Fm9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CORINGEL SPIRIT [5]63481NBTJ Higgins (Bannockburn)
2BLUE LAVROS [4]1172825.61(2)J Borg (Maryborough)
3HURUNUI HITMAN (NZ)[4]1357125.24(6)S Mckenna (Napoleons)
4SEARLE BALE (NSW)[5]53166FSHA Dailly (Anakie)
5GREG BALE (NSW)[4]2455425.71(4)S Collins (Lara)
6ALLEN DION (NSW)[5]21262FSHA Dailly (Anakie)
7OUR PALE ALE [5]15641NBTM Quick (Haddon)
8WENT WOOSHKA (NZ)[5]66547NBTT Womann (Lara)
9REVEREND MATCHY [5]Res.72814FSTDT Womann (Lara)
10FAST SUMMER (NSW)[5]Res.7321F25.76(4)V Cotton (Elaine)
Race No. 9Cosmic Chief @ Stud (bitches)9:39 PM (VIC time)
Special Event event over 545 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT RENAE [5]37345NBTW Gray (Wendouree)
2LEKTRA SPECIAL [5]11644FSTDA Dailly (Anakie)
3EVIE JANE [5]44452FSHA Dailly (Anakie)
4ONE LAST DANCE (NSW)[3]2228430.86(3)B Ennis (Lara)
5ARWHO [5]3178531.37(3)M Hehir (Rosanna East)
6SURFONIC (QLD)[5]15214NBTW Mcmahon (Darriman)
7LEKTRA ANGIE [5]67171FSHA Dailly (Anakie)
8LEMOINE BALE (NSW)[5]25356FSTDA Dailly (Anakie)
9CAN OF WORMS [5]Res.T3646NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
10IMPRESSIVE LILY [5]Res.81888FSTDJ Doherty (Lake Goldsmith)
Race No. 10Www.ballarat.grv.org.au9:56 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DR. SUNOVA [5]37533NBTW Mcmahon (Darriman)
2UNCLE MUMBLES [5]4451222.25(3)R Fisher (Streatham)
3FLY WALCOTT (NSW)[4]8868722.32(7)J Frewin (Anakie)
4GISBORNE MAGIC (NSW)[5]23872NBTT Turnbull (Crowlands)
5DR. DUFUS [5]45253NBTW Mcmahon (Darriman)
6STOP THE CLOCK [5]77547FSTDV Giles (Bamawm)
7PUPPY’S REVENGE [5]52312NBTP Bartlett (Bamawm)
8FLYING BOLT (NSW)[4]3245522.02(4)A Mooney (Amherst)
9MAD MONS [5]Res.15253NBTA Hare (Greendale)
10OZ SHADOW [5]Res.13112FSHR Henness (Heathcote)
Race No. 11Flying Horse Tabaret10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAPHIC SPEED [5]24157NBTC Stanton (Clunes)
2BLACK BARRON LAD [5]1824722.38(8)R Vago (Pascoe Vale South)
3PIPER’S PICK [5]15587FSTDF Flegg (Marong)
4PROWLING LAD [5]5463322.54(7)R Tartaglia (Newcomb)
5KNOCKOUT KING [5]122.90(6)J Hopper (Werribee)
6WALLY ENLIM (NSW)[5]5515522.23(6)J Formosa (Heathcote)
7EMMA BELLE [5]25162NBTG Hansen (Daisy Hill)
8SEASPRAY LAD [5]281T8NBTH Gates (St Albans)
9SISCO LEGEND [5]Res.74131FSHJ Jarkis (Lang Lang)
10PAWNEE PRINCESS (NSW)[5]Res.8F711FSHM Ellis (Nathalia)