Wednesday 20th July 2011

Greyhound Box Draw For – Wednesday 20th July 2011

Race No. 124/7 Labour Hire Young Star Ht106:57PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1KINGS PRIDE8413825.48L H Kraemer ( South)
2FIZZLE BALE12FSHG J Bate (Lara)
3AXELS23162FSTDM J Fox (Newport)
4RYBENBROOK13122FSHJ Thompson (Pearcedale)
5CRUISE OVER5133325.69QE F Caruana (Tarneit)
6JACK’S REVENGE74211NBTP D Bartlett (Bamawm)
7EL BLAZING16656FSHT Womann (Lara)
8DELFINA BALE1461F25.88S J Collins (Lara)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 224/7 Labour Hire Young Star Ht207:18PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1SIX BOB21412NBTP M Patterson (Bet Bet)
2TWIST AND SHOUT1523325.45P E Lee (Lara)
3ARAGORN3713125.71J R Britton (Anakie)
4GULA BALE15113FSTDS J Collins (Lara)
5WHAT A TROOPER832FSTDB Panetta (Melton West)
6SWEET TO MEET35174NBTT Womann (Lara)
7OKAY ASHLEE1144FSTDR W Mccullagh (Lara)
8MIRACLE DICE1T484NBTK J Plunkett (Mickleham)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 324/7 Labour Hire Young Star Ht307:38PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1PICABOON11282FSHM J Fox (Newport)
2RUNAWAY RALFY53211FSTDR L Rogers (California Gully)
3HERE’S DIVA8NBTL Darby (Drysdale)
4EURICO BALE4127825.65M A Delbridge (Balliang)
5NIRVANA KEROMA12586FSHA Azzopardi (Londonderry)
6NAWALA MAHOGANY1368425.47N Wynd ()
7GOTTA CHANCE111125.69K D Leek (Devon Meadows)
8LONG BLACK TRAIN47166FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 4Ballarat Courier07:58PM (VICtime)
Special Event event over 390 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE HOUSE4372121.88K Lloyd (Anakie)
2LEKTRA BILLY4233722.01D J Fisher (Lara)
3PENTHOUSE16225FSTDS L Hood (Pearcedale)
4SAM WINCHESTER5778722.19A Stewart (Melton)
5PARKER BALE3122422.10S J Collins (Lara)
6CRUISY SUPREME4143222.44M J Cauchi (St Leonards)
7STEADFAST PATCH31472FSHA Azzopardi (Londonderry)
8BLACK IMPOSER57763FSTDA L Dailly (Anakie)
Race No. 5 @ Stud Final (gobis)08:18PM (VICtime)
Mixed 4/5 Final event over 390 Metres at Ballarat Of $1,952,755 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $1,951,000.

No.NameFormBestTrainer

1ARALU BALE25342NBTS J Collins (Lara)
2GENE SWIFT31273NBTR Harty (Hurstbridge)
3TALONNER31554NBTG R George (Beulah)
4TAKE THYME1234422.34G L Long (Neilborough)
5UPON A THYME32863NBTG L Long (Neilborough)
6SCHWARTZ GIRL13372NBTS W Jack (Dalmore)
7LORITA BALE1511122.24S J Collins (Lara)
8ANNMALA MAGIC5456122.10M J Gibbons (Lara)
9NORTHERN TROUBLE68385NBTF E Alister (Cranbourne South)
10BOYS PRIDE4116522.53QL E Franklin (Willaura)
Race No. 6Radio Sport National08:38PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 550 Metres at Ballarat Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1AUTOAMERICAN64143FSTDD N Mcdonald (Cranbourne)
2GIBBSY F41P7NBTN R Tait (Wangaratta)
3HENLIN HOOVER65615FSTDE M Steel (Nullawarre )
4SIR HARRY7164231.55A J Jeffrey (Ballarat)
5LEKTRA JAY44215FSTDA L Dailly (Anakie)
6LEKTRA ANGEL63336NBTA L Dailly (Anakie)
7UNO STELLA STAR1462FNBTM M Hirtzel (Elaine)
8STACK ‘EM FLAT15136FSHG J Bate (Lara)
9ATLANTIC SKY7516432.14C Stanton (Clunes)
10BLACK BOLT35837NBTK F Dyer (Sebastopol)
Race No. 7R & J Batteries08:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NEAREST38456NBTD A Schwarz (Dallas)
2FUEL PUMP86362NBTB E Finn (Herne Hill)
3ELITE LOMBO4828225.57J P Psaila (Little River)
4PARAGON BUSTER1168425.28A L Dailly (Anakie)
5SMOKIN’ SLAYER3112625.66J Smith (Glenroy)
6LITTLE BIT FANCY45413FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
7PROVEN HIT88243NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
8NORTHERN GUNNA53322NBTF E Alister (Cranbourne South)
9GLAMOROUS DENISE35318NBTA J Jeffrey (Ballarat)
10MATANG65841FSHE M Steel (Nullawarre North)
Race No. 8Lion Quality Antennas09:18PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1JIMMY I AM6654125.39M P Turner (Corio)
2STANFORD BALE3854524.97G J Bate (Lara)
3CRUISY’S COURAGE2316125.50M J Cauchi (St Leonards)
4CRIME WAVE5725525.88T Womann (Lara)
5RESILIENT1737625.50A Panetta (Melton West)
6STAR DIAMOND4125125.38J R Britton (Anakie)
7BUNDY BALE4314825.81S J Collins (Lara)
8ASTON GALILEE1172T25.12J Thompson (Pearcedale)
9CHAZ2356625.82J P Psaila (Little River)
Race No. 924/7 Labour Hire Young Star Ht409:40PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1MONICA’S HOT3173325.75T Womann (Lara)
2SURFIN KEROMAFSHA Azzopardi (Londonderry)
3KID CONDOR7761125.81D J Fisher (Lara)
4MAKE THE CALL1128625.88A Langton (Anakie)
5ELMIRA BALE36245NBTM A Delbridge (Balliang)
6RUDGE2325NBTR W Mccullagh (Lara)
7LACOMARE2345225.37D N Mcdonald (Cranbourne)
8HURRYING BYE51512NBTC Stanton (Clunes)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 1024/7 Labour Hire Young Star Ht509:57PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1GREYWINDS DAN6155325.69T Womann (Lara)
2LIQUID FIX4331FSTDJ Galea (Melton South)
3BOLLENHAGEN17216FSHS Clarke (Tooradin)
4ALVARO BALE12774FSHS J Collins (Lara)
5MAHOGANY BOY4175525.55E M King (Sulky)
6MEPUNGA GEORDIE31223FSHJ R Britton (Anakie)
7ASTON USAIN422F1NBTJ Thompson (Pearcedale)
8SPRING KEROMA55FSHA Azzopardi (Londonderry)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 1124/7 Labour Hire Young Star Ht610:14PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1BOYS PRIDE41165NBTL E Franklin (Willaura)
2MISS TREW STAR4113125.56T Womann (Lara)
3NURSE ALLY53677FSHJ P Psaila (Little River)
4WILHAM’S SON21FSHD Murray (Napoleons)
5ZIPPING MALFOY73622NBTA Azzopardi (Londonderry)
6DYNA COREY1426725.61G J Bate (Lara)
7KIMBA ROSE23416FSHP D Bartlett (Bamawm)
8NEW YEARS DAY32542NBTD M Cairns (Lal Lal)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
Race No. 1224/7 Labour Hire Young Star Ht710:32PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1CANDY FLOSS11122NBTJ M Karamatic (Lara)
211FSHG J Bate (Lara)
3RUSTY MAHOGANY21213NBTE M King (Sulky)
4BUILT TO LAST23FSTDA Panetta (Melton West)
5LAST RESULT17125.60P Griffen (Claretown)
6DIORO2441225.63QT A Deglaitis (Moolap)
7CELEBRATION47262FSTDP D Bartlett (Bamawm)
8SUPER ADEN12118FSHM A Delbridge (Balliang)
9MY MATE BUNGA48FSTDA Panetta (Melton West)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments