Wednesday, 23 October 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 23 October 2013

Race No. 1Mega Merch (gobis)6:57 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Ballarat Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1VARIX [M]2272226.21(Q)(4)D Craven (Grovedale)
2YAZZ [M]543NBTL Harris (Somerville)
3DYNA GELDOF (NSW)[5]125.77(2)S Collins (Lara)
4ELLY’S DREAM [M]2143NBTD Brennan (Ross Creek)
5QUIK STEP [M]42242NBTA Bahen (Yuroke)
6SPOKEN JIBE [5]125.84(8)D Brennan (Ross Creek)
7WHY NOT WAYNE [5]5125.73(3)W Gray (Wendouree)
8CORRINE CORRINA [M]33552NBTS Cachia (Anakie)
9SUPER LEGGERA [M]Res.14323NBTG Couldridge (Sandon)
10PROVEN REACH [M]Res.37284NBTJ Xerri (Melton)
Race No. 2Zagame’s Ballarat7:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY TUESDAY [5]4134FFSTDD Keanelly (Marong)
2HOW MUCH GEORGE [5]1FSHT Allen (Darnum)
3BIBBY’S BELLA [5]1623722.66(Q)(4)W Miller (Skipton)
4GOTTA DO IT (SA)[5]13F46NBTH Collins (Lara)
5FEARS GOT GEARS [5]55226FSHT Braden (Epping)
6SLIPAWAY JAQUI [5]31122.32(2)G Hughes (Warrenheip)
7ATLAS PROFIT [5]25314NBTB Mcnamara (Junortoun)
8LADY CHIEF [5]87768FSHA Courts (Corio)
9ABBEY LEE [5]Res.44812NBTM Meyer (Deer Park)
10SEABROOK GIRL [5]Res.17123.11(Q)(6)G Hunt (Cudgee)
Race No. 3Bmd Constructions7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE ZIPPITY (SA)[5]13815FSHL Forte (Lalor)
2TYE ME UP [5]13472NBTT Mcdonald (Yangery)
3GLAM TURISMO [5]11831FSHD Bunn (Tylden)
4HAMMETT [5]13211FSHB Bravo (Lovely Banks)
5JUST GO BANG (NSW)[5]12215FSHI Dann (Whitelaw)
6AROLOK CUDDLES [5]3T36722.20(2)J Riches (The Sisters)
7SANTA STORM (NSW)[5]2268622.83(3)K Lloyd (Anakie)
8PADDY CAMBAZ [5]11465NBTP Watt (Ballarat)
9GOOFY SNOUT (NSW)[5]Res.44254FSHJ Formosa (Heathcote)
10TEAGAN BALE (NSW)[5]Res.25176FSHS Collins (Lara)
Race No. 4103.1 Power Fm8:01 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNO KRYSTAL [5]7223825.44(5)A Sacco (Wattle Flat)
2DOUGIE ALLEN (NSW)[5]16222FSHG Bate (Lara)
3CROWDZA TALKING [5]51124NBTA Terry (Cranbourne South)
4GUNAI DIVA [5]21781FSTDR Glass (Kyabram)
5FOURTH CHOICE [5]31835FSHN Wynd (Lismore)
6WHODAT KNOCKIN’ [5]33234FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
7YODELLER [5]34613FSHG Bate (Lara)
8NATURAL OYSTER (QLD)[5]41644FSHB Grenfell (Beveridge)
9HECTOR BALE (NSW)[5]Res.28336NBTA Dailly (Anakie)
10BLISTERING MAGIC (NSW)[5]Res.37174FSHG Selkrig (Devon Meadows)
Race No. 5Cosmic Chief @ Stud8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAUA TO PUNISH (NSW)[5]61133NBTR Camilleri (Lara)
2LARKHILL BUCK [5]26231NBTK Minne (Moe South)
3SWEET DIVA [5]21572FSTDM Lloyd (Anakie)
4NOCKABOUT AUSSIE [5]42172FSHP Akathiotis (Reservoir)
5PROVEN TRENDY [5]34824NBTJ Thompson (Pearcedale)
6MEPUNGA DEE JAY [5]27334NBTJ Britton (Anakie)
7JORDAN ALLEN (NSW)[5]61844NBTA Dailly (Anakie)
8FINAL SHIRAZ [5]6185125.76(2)A Terry (Cranbourne South)
9SLICK JETTA [5]Res.3436725.52(1)I Dann (Whitelaw)
10YABBA DABBA DEE [5]Res.83373FSHI Dann (Whitelaw)
Race No. 6Girls Night Out @bal Greyhounds Next Wed8:41 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA SUZIE (NSW)[5]52268NBTS Collins (Lara)
2NOAKI SPITFIRE [5]62511FSHG Selkrig (Devon Meadows)
3MARIO CHIEF [4]22242FSTDG Selkrig (Devon Meadows)
4HORNSEY’S MATE [4]6655431.56(2)A Sacco (Wattle Flat)
5KRAKEN OLD FRANK [5]43543NBTK Eyles (Murchison)
6GET AROUND HIM [5]11471FSTDD Hirst (Pearcedale)
7GO JACKO GO [4]7132531.30(4)A Sacco (Wattle Flat)
8CLARETOWN MILO [5]4138731.79(6)K Miller (Skipton)
9ZORKO [5]Res.2285431.83(6)J Psaila (Little River)
10PARALLAX [5]Res.18487FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 7Flying Horse Tabaret8:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BURNT FUSE [4]5F26121.90(1)S Lithgow (Devon Meadows)
2SUPER PAYMENT [5]4537222.17(3)D Sturgess (She Oaks)
3ABIT PATCHY (QLD)[5]3565522.19(4)K Eyles (Murchison)
4SOUTHWOOD PADDY [4]1272121.78(4)C Kelly (Warrnambool)
5KRAKEN KEEN [4]2182722.23(1)G Glass (Kyabram)
6ALLEN EMMETT (NSW)[5]53475NBTS Collins (Lara)
7ZAMBORA STORM (NSW)[5]11213FSHG Whitford (Yarram)
8DIMPLE WAY (NSW)[5]1463122.15(6)D Fisher (Lara)
9KELTIC RIDDLE [5]Res.1185822.70(7)M Gibbons (Lara)
10SNOW SURFER (NSW)[5]Res.3743723.04(8)C Callaway (Cranbourne East)
Race No. 8Strides Function Centre9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TAPER JEAN GIRL [5]11158FSTDG George (Beulah)
2JAGGER SWAGGER (NSW)[4]38452FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3NIGHT FIGHTER [5]12141NBTS Kaliszewski (Melton)
4DYNA FELIX (NSW)[5]221F6NBTA Dailly (Anakie)
5ZAC BALE (NSW)[5]17534NBTA Dailly (Anakie)
6COLLIN BALE (NSW)[5]37788NBTA Dailly (Anakie)
7EMPIRE ALLEN (NSW)[5]17226FSHA Dailly (Anakie)
8INNOCENT TIL [5]21113NBTJ Thompson (Pearcedale)
9WALLY ENLIM (NSW)[5]Res.41616NBTJ Formosa (Heathcote)
10GRANVILLE’S CALL [5]Res.4633725.35(4)J Dunstan (Breakwater)
Race No. 9Lion Quality Products9:41 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEAR THE POM (QLD)[5]72777NBTB Grenfell (Beveridge)
2SPYWARE [5]73613FSHA Courts (Corio)
3DYNA PERSEUS (NSW)[5]11255NBTM Delbridge (Balliang)
4TOP INNINGS (TAS)[5]32116FSHJ Britton (Anakie)
5SMASH IT [5]21848FSHR Romyn (Newborough)
6ALI BARBER [5]6371125.76(3)J Weir-smith (Dooen)
7WHODAT DUDE [5]2456425.57(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
8OUR DANNY BOY [5]5227726.00(1)J Psaila (Little River)
9PADDY’S JUNIOR [5]Res.61167FSTDJ Murphy (Ballarat)
10POWER VOLT [5]Res.51773FSHJ Reid (Notting Hill)
Race No. 10Topcat Video9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING MADAM (QLD)[5]56773FSTDK Minne (Moe South)
2LA PORSCHE [5]6238322.35(5)B Duffy (Ballan)
3TUBESMAN [5]5453622.44(8)M Gibbons (Lara)
4LET ME BE [5]55762NBTG Glass (Kyabram)
5NIC NAT NUI [5]21283FSTDK Bravo (Lovely Banks)
6SPEEDY IN OZ [5]43343NBTJ Formosa (Heathcote)
7SMILEY GEORGE [5]F315122.14(7)G George (Beulah)
8ZAMBORA POWER (NSW)[5]22211FSHG Whitford (Yarram)
9MAMA’S BELLE [5]Res.27558NBTP Akathiotis (Reservoir)
10TAMMY’S BILLIE [5]Res.64712FSHT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 11R & J Batteries10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHINCHERO [5]22213FSHB Bravo (Lovely Banks)
2SAY AGAIN (NSW)[5]1625526.13(6)R Harrowfield (Colac)
3SAHARA [5]14338NBTJ Fowler (Curlewis)
4MISS HARMONY [5]44233FSTDR Brewer (Camperdown)
5DOONA BALE (NSW)[5]23331NBTM Delbridge (Balliang)
6SPA LISION [5]25282NBTJ Mccoll (Daylesford)
7ILLUSIVE ALLEN (NSW)[5]84642FSHS Collins (Lara)
8LEKTRA TAYLOR [5]15243NBTA Dailly (Anakie)
9FEAR HER [5]Res.42444NBTJ Formosa (Heathcote)
10TIGER TOY [5]Res.25726FSHN Gost (Little River)