Wednesday 23rd January 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday 23rd January 2013

Race No. 1Petstock Animal Supplies Ht106:58PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROYFULLFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2ALLEN ORRISFSHS J Collins (Lara)
3NANDO BALE26224FSHM A Delbridge (Balliang)
4RIVERDALE CASSIE72343NBTI L Green (Little River)
5MARCUS JOE26FSHB L Moloney (Marcus Hill)
6LOUD ONE5FSHW Wrout (Scarsdale)
7MEPUNGA COTCHIN74225NBTJ R Britton (Anakie)
8ALLEN RACKET533FSHA L Dailly (Anakie)
9MIDGE ALLENFSHS J Collins (Lara)
10DYNA QUEACHY7284FSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 2Cosmic Chief At Stud Ht207:17PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALI BARBER5FSHJ R Weir-Smith (Dooen)
2ALLEN KEROFSHS J Collins (Lara)
3WHATA GOOD SIZE13FSHJ Thompson (Pearcedale)
4ALLEN ORVILLE22724FSHM A Delbridge (Balliang)
5DOMAIN ROAD62634NBTK P Jakobi (Horsham)
6IMPRESSIVE LILYFSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
7GOLD VANEFSHM J Auld (Tatura)
8BANG BANG GAL34725NBTM J Doherty (Lake Goldsmith)
9YOU GOT ITFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
10PANIC KING2757FSHT L Collins (Lara)
Race No. 3Sasha’s Blend Ht307:38PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HUDSON MONZAFSHD W Jones (Haddon)
2MAGIC HONDO23FSHB L Ryan (Werribee)
3PIPER’S PICK54NBTF J Flegg (Marong)
4ALLEN HANZ3254FSHA L Dailly (Anakie)
5GALBA PHIL5FSHJ R Maple (Little River)
6GREYWINDS EARLFSHT Womann (Lara)
7LOIS’S ANGEL77738FSTDK A Collyer (East Coburg)
8DELCORN GOLD35NBTN Wynd (Lismore)
9ALLEN LOBBYFSHS J Collins (Lara)
10DYNA MILLIER255FSHA L Dailly (Anakie)
Race No. 4R & J Batteries Ht408:01PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MUSQUIN BALE5FSHA L Dailly (Anakie)
2AVA LEEFULL7333FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
3SANDBAG LILLY74635NBTD R Leathan (Maryborough)
4CRUMPFSHT D Iwanyk (Devon Meadows)
5WHO TOLD LOCHIE38437FSHJ R Maple (Little River)
6MIMI DO ITFSHH L Collins (Lara)
7SHE GONE64253FSHJ Thompson (Pearcedale)
8SARGEFSHS J Mckenna (Napoleons)
9QUILA ALLENFSHS J Collins (Lara)
10CRYMELON SUNRISE54345NBTI S Bibby (Warracknabeal)
Race No. 5Ballarat Courier08:18PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 545 Metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PALE ALE54673NBTB J Grant (Ross Creek)
2DIAMONDS AT DUSK33664FSTDA Langton (Anakie)
3LEKTRA CRUISER81373NBTA L Dailly (Anakie)
4HANDSOME SHIRAZ22135NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
5LI LI14272FSHM J Auld (Tatura)
6DOUBLE JEOPARDY12554FSTDJ R Britton (Anakie)
7BEAUTIFUL NOISE71526FSTDA Stewart (Melton)
8BOBBY RINGO72817NBTG R White (Delacombe)
9SIX BOB8357831.47P M Patterson (Bet Bet)
10FLAMING DIVA33836FSTDR Henness (Heathcote)
Race No. 6Strides Function Centre Final (gobis)08:41PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 390 Metres at Ballarat Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1DANATO11212NBTM J Auld (Tatura)
2ITZ BATH TIME1152122.27L Delbridge (Balliang)
3REAL VAIN1211122.23M J Auld (Tatura)
4JUNO I’M PRETTY3474122.28D J Burley (Wattle Glen)
5MISS TRIDA2318122.10D J Burley (Wattle Glen)
6WHITE VIKING1T13122.18P Galea (St Albans)
7GET UP SALLY31F42NBTS O Mills (Tooradin)
8KREUZER GIBBS3371121.80J S Ennis (Lara)
9ALLEN GRITZ71442NBTS J Collins (Lara)
10STEVE NATURAL52232NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 7Mcknights Electrical08:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GETTIN SLIZZARD14536FSHJ R Britton (Anakie)
2QUINTELLA57121FSHR P Lesueur (Sunshine South)
3ALLEN CARRION28526NBTA L Dailly (Anakie)
4SOUTHWOOD BOLT13571NBTC Stanton (Clunes)
5COOL AND FANCY44122NBTT Womann (Lara)
6ONLY BLUFFING61542NBTS O Mills (Tooradin)
7DUNGEY BALE12556FSHG J Bate (Lara)
8VITTORIA36313NBTG Kantzidis (Bundoora)
9WHICH ARANDT38853NBTM Brealey (Exford)
10RAID THE BANK72246NBTD M Cairns (Lal Lal)
Race No. 82013 Western District Derby Hts 13/209:21PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JILLA BEE7513125.89G J Paull (Faraday)
2CLARETOWN RUBY3471125.15P Griffen (Claretown)
3DEDE BALE61835NBTA L Dailly (Anakie)
4KEEP ME COVERED55358NBTH L Collins (Lara)
5JOHN AND JAYJAY5255325.67P L Hunt (Avalon)
6DYNA CARI31234NBTA L Dailly (Anakie)
7DARLIN BALE67867NBTS J Collins (Lara)
8REGAL VILLAIN7157825.48S J Spiteri (St Albans)
9MR. CHAUVINIST71327FSTDR Henness (Heathcote)
10OSTI MOSS65641NBTI L Cockerell (Buckley)
Race No. 9Neverfail Springwater Final09:38PM (VICtime)
Maiden Final event over 545 Metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LILLIPILLI LADY42433NBTD C Carr (Bald Hills)
2REGAL SOUND24244NBTT J Moore (Noble Park)
3CLUMSY TANK73644NBTM L Deutscher (Devon Meadows)
4DEFIB DARYL4235131.19J R Maple (Little River)
5FRANKIE PIZZA131.28S J Mckenna (Napoleons)
6BRINDLE POGO32522NBTS M Lithgow (Devon Meadows)
7PERFECT RETURN78843NBTC Warner (Wendouree)
8PEST CONTROL64472NBTC M Davis (Murrabit)
9CRYMELON SUNRISE54345NBTI S Bibby (Warracknabeal)
10MASTER BOOTS33445NBTB F Haintz (Ballarat)
Race No. 10Cynthia Sheree Photography09:58PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TEN ACES4111FSHG J Bate (Lara)
2LET ‘EM DROP23241FSHT R Breen (Snake Valley)
3REVEREND MATCHY13163NBTT Womann (Lara)
4AMERICAN DOLLAR65112NBTT J Mclaren (Warrnambool)
5SMOKIN’ GONZALES2157322.47M Wallworth (Gisborne South)
6BEST PERFUME1381422.24T Womann (Lara)
7ALLEN GRITZ71442NBTS J Collins (Lara)
8RIVERSIDE BILLIE52421FSHG M Campbell (Peechelba)
9CENTRALIAN24341FSHL Smith (Devon Meadows)
10DEZIE FIELDS44253FSHM Puleio (Mulgrave)
Race No. 11Nab10:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROD’S SUPER11726FSTDP J Burley (Wattle Glen)
2MEPUNGA DEE JAY11634FSHJ R Britton (Anakie)
3BIT CREEPY18412FSTDM Marshall (Pentland Hills)
4DISCO DAVE11122FSHA L Dailly (Anakie)
5ZAC BALE31345NBTA L Dailly (Anakie)
6SIEGER53112NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
7BUTTERWORTH BALE63416NBTA L Dailly (Anakie)
8HELEFFI LEA32448NBTM M Hirtzel (Elaine)
9DR. BUNSEN26126NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
10DYNA YENITEF3837FSHG J Bate (Lara)
Race No. 12Latrobe Street Mega Meats10:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY GHOST21214FSHG P Brereton (Eaglehawk)
2DIRTY MARY12587FSHS R Dervish (Stanhope)
3AIR COLLISION56261FSHJ Thompson (Pearcedale)
4DAKKA JACK7577225.87P L Hunt (Avalon)
5DITZY LEA16611FSHP L Hunt (Avalon)
6KALAMAZOO11FSHT K Auld (Tatura)
7SPEED SERIES51241FSHG M Campbell (Peechelba)
8JANNIK36517FSHT K Auld (Tatura)
9DYNA WAIVER8114FSHA L Dailly (Anakie)
10SCAVENGER HUNT21256FSTDS O Mills (Tooradin)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments