Wednesday, 25 June 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 25 June 2014

Race No. 1Midland Irrigation6:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKEN PETE (NSW)[5]11622NBTD Hirst (Devon Meadows)
2TWOBEEYOU [5]5532322.39(3)N Tait (Wangaratta)
3TEAM PLAYER [5]26515NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
4SLIPAWAY SQUIRT [5]2321722.64(Q)(8)B Haintz (Brownhill)
5SENOR BENJAMIN [5]57123NBTC Schembri (St Albans)
6DEADLY SURFER [5]5171122.12(1)B Divirgilio (Devon Meadows)
7DR. WALDO [5]74133NBTL Smith (Devon Meadows)
8SHE’S SMILIN’ (NSW)[5]63337NBTP Wilson (Mount Clear)
9RUMBALARA GIRL [5]Res.33145NBTE Steel (Nullawarre North)
10MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.73533FSHT Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 2R & J Batteries7:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMO’S MISS [5]66562NBTL Darby (Drysdale)
2DYNAMO’S LADY [5]2417625.49(Q)(8)L Darby (Drysdale)
3SOUTHERN BLAZE [5]45416NBTR Raven (Smythes Creek)
4NAIL CLIPPER (NSW)[5]11226FSHL Retallack (Tatura)
5SHIFTY FIFTY (NSW)[5]84651NBTJ Sharp (Lara)
6ALLEN KESSEL (NSW)[5]32261FSHA Dailly (Anakie)
7LIGHTNING SAM [5]12228NBTN Gost (Little River)
8DEADLY CREDITS (QLD)[5]22431NBTR Henness (Heathcote)
9COSMIC STAR [5]Res.3318425.73(6)K Bravo (Lovely Banks)
10HOOK HIM IN [5]Res.F215825.83(Q)(2)S Donlon (Burnbank)
Race No. 3Catering Allsorts7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FAMILY INTEREST [5]5666231.65(3)R Tartaglia (Newcomb)
2ABBEY’S HAND [5]42626FSHR Britton (Lara)
3MISS MONTEYA [5]51433FSHD Geall (Lara)
4KRAKEN CASSY [5]26326NBTK Eyles (Murchison)
5WHY NOT WAYNE [5]222F4NBTW Gray (Wendouree)
6PIFFIN’ YONNIES (NSW)[5]5468131.87(7)E Vigor (Anakie)
7CROCKETT’S BOY [5]38388NBTE Steel (Nullawarre North)
8LUSHA BOOSHA [5]1866431.40(2)M Vaughan (Newcomb)
9PRINCESS PASS [5]Res.61564FSTDJ Sharp (Lara)
10MAJOR CRUSH [5]Res.53287NBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 4Neverfail Springwater Final (gobis)7:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 390 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DODGY DEALER [4]6233122.08(5)J Sharp (Lara)
2PAUA TO EXCITE (NSW)[4]8111122.24(3)G James (Woodleigh)
3LEKTRA BRAVE [4]1615122.05(8)A Dailly (Anakie)
4TAKE CHARGE [4]1231122.20(1)S Mckenna (Napoleons)
5EL JAY TORANA [4]5112122.23(7)S Kaliszewski (Melton)
6INVENTOR [4]2114121.98(7)G Peach (Cape Clear)
7WALKAWAY ABLAZE (NSW)[4]1262122.16(4)D Geall (Lara)
8WILD DOUGLAS (NSW)[4]1121121.98(8)S Holmes (Blind Bight)
9SMOKEN PETE (NSW)[5]Res.11622NBTD Hirst (Devon Meadows)
10ALLEN ZENTAX (NSW)[5]Res.18252NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 5Mega Merch Rural & Pet8:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JORDAN ALLEN (NSW)[5]25527NBTA Dailly (Anakie)
2BLACK CARDIGAN (QLD)[4]5513425.46(6)D Bramich (Balmattum)
3HUDSON MONZA [4]4645825.46(1)C Taylor (Neilborough)
4LIVELY LADDIE [4]4456425.49(7)J Fowler (Curlewis)
5DEADLY BOY [4]7211225.56(2)S Mckenna (Napoleons)
6KID MAXIMUS [4]1631825.36(2)P Akathiotis (Reservoir)
7PRAISE CHORUS [4]1124225.80(3)K Bravo (Lovely Banks)
8DYNAMO’S GIFT [4]8642825.52(3)R Darby (Drysdale)
9RELIUS BALE (NSW)[5]Res.14484NBTS Collins (Lara)
10LEKTRA BIRD [5]Res.81843FSTDP Simone (Pirron Yallock)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FLOSSY THELLY [4]4358831.42(5)S Berriman (Ballarat East)
2LEKTRA CRUISER [5]53773NBTP Simone (Pirron Yallock)
3PRUE BALE (NSW)[4]42764FSTDA Dailly (Anakie)
4CLAY BIRD (SA)[5]21657NBTM Chilcott (Heathcote)
5DYNA KAYLA (NSW)[4]25641FSHA Dailly (Anakie)
6ROCK DOMINATION (WA)[4]65534NBTJ Briffa (Lara)
7HAPPY TIGER (NSW)[5]63473NBTR Britton (Lara)
8OZZY BALE (NSW)[5]14725FSHJ Hunt (Avalon)
9SHE’S OUR CAVIAR [5]Res.48146FSTDG Glass (Kyabram)
10CANDLE BOY [5]Res.63677FSTDJ Maple (Little River)
Race No. 7Strides Function Centre8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEARSOME WARRIOR [5]7713325.41(3)C Kiernan (Pascoe Vale)
2TEN ACES (NSW)[5]73727NBTG Glass (Kyabram)
3STATE SENSATION [5]45363FSHS Vantaarling (Tallygaroopna)
4ARENA ALLEN (NSW)[5]11111FSHJ Hunt (Avalon)
5ALLEN ZENTAX (NSW)[5]18252NBTA Dailly (Anakie)
6BAYMAN BALE (NSW)[5]15225NBTJ Hunt (Avalon)
7CHECK MY SWAGGER (NSW)[5]63483NBTT Curtain (Cranbourne South)
8FIREBALL FURY [5]11285NBTM Wright (Allansford)
9TWIN TERRA [5]Res.33485NBTJ Psaila (Little River)
10COOL MOMENTO [5]Res.18657NBTA Barbara (Ballan)
Race No. 8Lion Quality Products Gdr9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 660 metres at Ballarat Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1HEAPS OF ABILITY [4]5167538.04(8)C Schlensog (Anakie)
2HALA BELLE [4]64672NBTP Akathiotis (Reservoir)
3DYNA WERRIBEE (NSW)[4]7633638.26(8)S Collins (Lara)
4GOLD AFFAIR TWO [4]62381FSTDR Britton (Lara)
5OSCAR DE LARGO [4]1518338.54(6)R Henness (Heathcote)
6SEE HIM FIRST [4]5252137.79(2)M Mallia-magri (Avalon)
7REBELATION [4]25853NBTM Mallia-magri (Avalon)
8DYNA PERSEUS (NSW)[5]24252NBTM Delbridge (Balliang)
9BEKIM HATRICK [5]Res.24711FSTDC Schlensog (Anakie)
10CANDLE WISH [5]Res.35162NBTJ Maple (Little River)
Race No. 9Ballarat Courier9:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DIMPLE WAY (NSW)[4]3134822.14(3)D Fisher (Lara)
2WILLY BALE (NSW)[5]3F162NBTM Delbridge (Balliang)
3RADINKA BALE (NSW)[5]26283NBTS Collins (Lara)
4FIRST BLOOD [5]22755FSHR Clark (Toolleen)
5HE WENT OFF [5]7212FNBTI Vigor (Anakie)
6SENOR SOCKS (SA)[4]5168122.17(5)R Britton (Lara)
7CONCEALED (NSW)[4]3177422.45(4)R Glass (Kyabram)
8TWILIGHT VIXEN [4]5124522.04(8)F Vantaarling (Tallygaroopna)
9RELIUS BALE (NSW)[5]Res.14484NBTS Collins (Lara)
10FIVE HAMMERS [5]Res.75286NBTB Kantzidis (Bundoora)
Race No. 10Flying Horse Tabaret9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAPULLO BALE (NSW)[5]31221FSHJ Hunt (Avalon)
2WEEKEND GANGSTER [5]16154NBTS Knight (Wyndham Vale)
3MATILDA ARCADE [5]21317NBTJ Weir-smith (Dooen)
4MAGIC MANTLE [5]4211626.10(Q)(8)W Kirk (Melton West)
5FLAMING BOB [5]8352125.73(5)D Field (Point Cook)
6RIVERSIDE BILLIE [5]4173625.72(1)R Gladman (Sebastopol)
7DYNA FANCY (NSW)[5]81266NBTA Dailly (Anakie)
8MINT MURPHY (NSW)[5]12124FSTDR Britton (Lara)
9NOTSO FUNNY (NSW)[5]Res.72486NBTH Collins (Lara)
10MAJOR SMASH [5]Res.7264626.03(1)B Hodgson (Smythesdale)
Race No. 11102.3 3ba Fm10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROWLING LAD [5]7672522.54(7)R Tartaglia (Newcomb)
2KRAKEN CONCORD [5]51763NBTK Eyles (Murchison)
3BLADE BALE (NSW)[5]58531FSTDS Collins (Lara)
4CONNEMARA FIRE [5]72447NBTJ Maye (Drysdale)
5HARD URNED BURST [5]25113FSTDD Pattinson (Pearcedale)
6HEY YOU MUG [5]5378322.76(1)N Gost (Little River)
7KIBOSH [5]14162NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
8DEE BEE GOLD [5]7822122.44(8)D Geyer (Moolap)
9HOT AND LONESOME [5]Res.65217NBTG Kantzidis (Bundoora)
10CHEVY SPARK (NSW)[5]Res.42643NBTE Lloyd (Anakie)