Wednesday, 26 October 2016

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 26 October 2016

Race No. 1R & J Batteries Ht16:58 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JET HAWK [M]FSHG Johnston (Bet Bet)
2MYRNIONG FATBOY [M]6FSHK Osborne (Myrniong)
3JACEY ALLEN (NSW)[M]56522FSHA Dailly (Corio)
4EXTRADITE (NSW)[M]15424FSHG George (Beulah)
5PERCEPTIVE [M]FSHJ Magri (Avalon)
6BACK ON LAVA [M]FSHD Drew (Dennington)
7ROLLER BALE (NSW)[M]FSHH Collins (Lara)
8MY GIRL BELENA [M]1553625.93(Q)(6)N Partridge (Carranballac)
9DYNA CALDER (NSW)[M]Res.6464FSHA Dailly (Corio)
10BARNEY COCO [M]Res.77788FSTDV Watson (Sunbury)
Race No. 2Lynette’s Florist Ht27:17 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FREAKISH FLASH [M]1225.57(Q)(2)N Punshon (Parwan)
2DEADLY MARY [M]FSHP Matthews (Navarre)
3ROVER BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
4COMMANDER [M]27NBTA Mooney (Amherst)
5ROLLING [M]FSHJ Magri (Avalon)
6CALL ME RASCAL (NSW)[M]FSHG Hansen (Daisy Hill)
7DA BONT (NSW)[M]FSHS Kaliszewski (Warrak)
8FALZION BALE (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
9BLUE KADE [M]Res.548FSHA Dailly (Corio)
10DROGMA [M]Res.7836NBTW Alley (Little River)
Race No. 3Mega Merch Rural & Pet Ht37:37 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BOMBORA CYCLONE [M]1FSTDJ Frusher (Lara)
2COSMIC GURU [M]43223FSTDK Finn (Warrnambool)
3PAPA CHIPPY [M]FSHB Bravo (Lovely Banks)
4OSHKOSH GYPSY [M]25724FSHA Dailly (Corio)
5FULL OF HOPE [M]FSHG Paull (Faraday)
6NEWCASTLE RANGER [M]24325FSHD Geall (Lara)
7OIRANYE BALE (NSW)[M]FSHJ Collins (Lara)
8CRUISY’S LIL (NSW)[M]852FSTDM Cauchi (St Leonards)
9BEN’S TALON (NSW)[M]Res.87747NBTK Lloyd (Anakie)
10GO CLOSE [M]Res.677T8NBTR Tolson (Maryborough)
Race No. 4Topcat Video Ht47:57 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA SLINGSHOT (NSW)[M]342NBTG George (Beulah)
2HULLY GULLY (NSW)[M]3NBTV Borg (Exford)
3SHIMA RAINBOW [M]6FSHA Dailly (Corio)
4JOYOUS [M]625FSHJ Borg (Maryborough)
5SWIFT OPERATOR (NSW)[M]626FSTDM Cauchi (St Leonards)
6SNAPCHAT QUEEN (NSW)[M]FSHS Kaliszewski (Warrak)
7STRENGTH TO WYN [M]826FSHK Goodwin (Winslow)
8QOMIE BALE (NSW)[M]FSHH Collins (Lara)
9GENERAL’S GIRL (NSW)[M]Res.6356FNBTV Watson (Sunbury)
10DESTINI CHARGER [M]Res.86344NBTG Hansen (Daisy Hill)
Race No. 5Energis Smart Energy Solutions8:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SNOOP JUNIOR (NSW)[5]1116125.62(8)A Azzopardi (Myrniong)
2BARON CHARLIE [5]2164725.94(5)R Raven (Miners Rest)
3CROWN PRINCESS (NSW)[5]23125NBTW Vassallo (Devon Meadows)
4ZAC’S A SIXPENCE [5]8743625.64(3)N Vincent (Lal Lal)
5REX ON [5]7832125.91(5)C Farrugia (Melton)
6DEADLINE TO MEET [5]1114725.46(3)J Borg (Maryborough)
7SLIPAWAY ROBBIE [5]7361825.83(4)K Quinn (Cundare)
8HOME RUNNER [5]1355425.57(2)E Lloyd (Anakie)
9SHIRO (QLD)[5]Res.364F1FSHA Setford (Devon Meadows)
10RUNNING YARDS [5]Res.6657525.54(8)G Dailly (Elaine)
Race No. 6Latrobe Street Mega Meats8:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MUD KIPPER [5]14525NBTK Repia (Long Gully)
2ONE FOR LIAM [5]74446NBTD Taylor (Durham Lead)
3ELLA’S CRUISING [5]5234631.77(6)M Cauchi (St Leonards)
4ENJOY CRUISING [4]1364531.50(2)M Cauchi (St Leonards)
5RACK TAP RACK [5]53735FSTDG Hall (Yarragon)
6SECRETARY BIRD [5]37777FSHJ Walker (Arcadia South)
7SAYWAH TONAYO [5]84671FSTDJ Sheahan (Grassmere)
8OUR SHIRAZ [5]77474NBTJ Higgins (Linton)
Race No. 7Tab – More Than Just Winning8:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A BLITZ [6]47125FSHG George (Beulah)
2LLOYD CHRISTMAS [6]34675NBTM Mcguire (Raglan)
3LETTUCE HOLD ON [6]13635NBTC Abela (Bacchus Marsh)
4MASTER KOOPER (NSW)[6]63513NBTA Azzopardi (Myrniong)
5DESTINI TENOR [6]24581NBTD Taylor (Durham Lead)
6PHILO BALE (NSW)[6]51541NBTA Dailly (Corio)
7WEASLEY GRANGE [6]2161625.89(8)E Vigor (Anakie)
8WORTHY MOMENT [6]14451FSHK Mugavin (Killarney)
Race No. 8Strides Function Centre9:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISY’S EMPRESS [4]2883325.82(1)M Cauchi (St Leonards)
2TAKE THAT BANKSY (NSW)[5]21182NBTD Taylor (Durham Lead)
3CHARLIE ROCKET [5]6F152FSTDR Massina (Golden Square)
4FLYING EAMONN [5]24117FSHA Dailly (Corio)
5BOMBORA FLASH [5]2424526.13(Q)(4)J Frusher (Lara)
6DESTINI SCORCHER [5]71146FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
7SILVERTOP (NSW)[5]2225725.29(1)J Magri (Avalon)
8ASTON RYDER (SA)[4]1324826.03(2)P Abela (Parwan)
9EPPY BALE (NSW)[5]Res.2126825.87(5)J Collins (Lara)
10DYNA XANADU (NSW)[5]Res.75465NBTH Collins (Lara)
Race No. 9Bottle-o Ht59:38 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1OH SO NICE [M]2325FSHG George (Beulah)
2SABJORN BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
3TIME BANDIT (QLD)[M]FSHJ Karamatic (Lara)
4FAST FREDDIE [M]34232FSHP Hammerstein (Ararat)
5FLAWLESS BLING [M]FSHJ Westerlo (Clyde)
6BOMBER NUDGE [M]78FSTDM Cauchi (St Leonards)
7HADVEL BALE (NSW)[M]FSHA Dailly (Corio)
8MIMOSA [M]3FSTDG Hall (Yarragon)
9CHERYL’S BOY (NSW)[M]Res.55575NBTJ Rennie (Beeac)
10PARROT IS LOOSE [M]Res.57656NBTV Watson (Sunbury)
Race No. 10Eureka Concrete Ht69:55 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS FEAR [M]FSHR Punshon (Parwan)
2STRIKER LIGHT (NSW)[M]FSHB Bravo (Lovely Banks)
3MISS NUDGE [M]77FSTDM Cauchi (St Leonards)
4SCARLET BLU BOY [M]63873FSTDC Smith (Wonwondah)
5RED ROCKET SOX (NSW)[M]43NBTT Salter (Crowlands)
6WANDA BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
7HOLD ON BELENA [M]2434FSTDN Partridge (Carranballac)
8SHIMA MUSKET [M]7FSHA Dailly (Corio)
9VICTOR DORA [M]Res.637FSHA Dailly (Corio)
10REVIN KEVIN [M]Res.5644FSHJ Sheahan (Grassmere)
Race No. 11Brendan Dodd Signs Ht710:19 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GAME SPIRIT [M]27834NBTA Mooney (Amherst)
2AMERICAN BANDIT [M]12424FSTDK Jordan (Little River)
3TIRMA BALE (NSW)[M]FSHJ Collins (Lara)
4SPRING EMPEROR (NSW)[M]345NBTA Dailly (Corio)
5MIDNIGHT KEBAB (NSW)[M]4352FSHJ La rosa (Seymour)
6ASTON JESSE [M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
7RELETHOR BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
8BEE ROSE (QLD)[M]34FSHB Loft (Melton Sth)
9WHACKER FANCY [M]Res.868TFSHV Watson (Sunbury)
10BLUE SKITTLE [M]Res.8756FSHA Dailly (Corio)
Race No. 12Lil Dickie Ht810:40 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VALDAR BALE (NSW)[M]6NBTH Collins (Lara)
2LORENZO BLUE [M]6FSHA Dailly (Corio)
3MYRNIONG SMELLO [M]FSHK Osborne (Myrniong)
4SUREFIRE [M]46FFSHJ Magri (Avalon)
5DYNA YATUL (NSW)[M]34422FSHA Dailly (Corio)
6MISS SPRINGER (NSW)[M]8FSHV Watson (Sunbury)
7CRYMELON HOLLY [M]FSHP Riches (The Sisters)
8PREDEMONIC [M]FSHD Geall (Lara)
9CINDY LASS [M]Res.56337NBTS Cassar (Creswick)
10DON’S MAGIC [M]Res.845NBTL Morshead (Barongarook)