Wednesday, 8 January 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 8 January 2014

Race No. 1Bmd Constructions6:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TY’S LITTLE LAD [5]3623422.76(7)S Boag (Smythesdale)
2KERSER [5]171122.47(3)K Chivell (Sunbury)
3RED SALLY [5]16423FSHS Knight (Wyndham Vale)
4ZIPIT JACK [5]16315FSHN Lund (Longwarry)
5BOO WHO WHO [5]2531122.49(1)C Todd (Dereel)
6SUSPICIOUS JAMES [5]5112222.91(3)M Lloyd (Anakie)
7NAMRON STAR [5]1411T22.36(6)J Sharp (Lara)
8SLIPAWAY JAQUI [5]7743222.32(2)G Hughes (Warrenheip)
9VIV TUDOR [5]Res.73216NBTM Edwards (Broadford)
10SOUTHWOOD DENIS [5]Res.51FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 2Mega Merch – Ballarat7:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME HANK [5]4715NBTG Hansen (Daisy Hill)
2SCINTILLATING ()[5]113FSHJ Thompson (Pearcedale)
3DYNAMO’S GIFT [5]51525.52(3)R Darby (Drysdale)
4MULTI KING [5]54551FSTDJ Sharp (Lara)
5ENNIS BALE (NSW)[5]4241NBTP Hunt (Lara)
6MEPUNGA RANGER [5]T1431FSHS Elsum (Camperdown)
7HOLD ON BEAU [5]1465225.74(5)J Sharp (Lara)
8SAHARA [5]38244NBTJ Fowler (Curlewis)
9MAJOR TALENT [5]Res.3841FSHB Hodgson (Smythesdale)
10RELIEF PLUS [5]Res.6185625.72(8)K Chivell (Sunbury)
Race No. 3 @ Stud7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY PEG [5]43154FSHE Steel (Nullawarre )
2BOMBER ATTACK [5]1214FSHT Moore (Noble Park)
3RONNY COLINS [5]58422NBTM Lloyd (Anakie)
4LIVE WIRE [5]58246FSHK Lloyd (Anakie)
5BELENA PRINCE [5]21871NBTT Breen (Snake Valley)
6OXLEY LEGEND (NSW)[5]15155FSTDR Britton (Lara)
7BOOKABOO [5]23411FSHK Iles (Longwarry)
8MAHOGANY DIAMOND [5]6111322.25(3)B Haintz (Brown Hill)
9VIV TUDOR [5]Res.73216NBTM Edwards (Broadford)
10REMO COFFEE [5]Res.8278222.98(8)A Daisley ()
Race No. 4Online System Repairs8:01 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ADDY’S DELIGHT [5]62F24FSTDP Clark (Wangaratta)
2SPOT ON JANE [5]1647725.87(6)J Sharp (Lara)
3SOUTHWOOD DUKE [5]44148NBTC Stanton (Clunes)
4PREMIER PORSCHA [5]83142FSHC Capuano (Broadford)
5PETER PETTIGREW [5]86663NBTL Cockerell (Buckley)
6INTERROGATED (NSW)[5]12517FSHR Britton (Lara)
7RONRHO [5]2231326.07(6)J Sharp (Lara)
8PERFECT FLASH [5]11T6825.64(1)K Daisley (Lismore)
9KEVAUD’S GIRL [5]Res.3766625.92(Q)(6)K Daisley (Lismore)
10DAKKA’S SHADOW [5]Res.5664125.81(7)P Hunt (Lara)
Race No. 5Lion Quality Products8:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPEED SERIES (NSW)[5]4447FNBTG Campbell (Peechelba)
2MEPUNGA LOCKY [5]17237NBTS Elsum (Camperdown)
3BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]65546NBTC Stanton (Clunes)
4HOT THOMELI [5]12366NBTG Taylor (Allansford)
5SWEET MILLIONS [4]1128625.53(8)T Womann (Lara)
6SOLDIER SPY (NSW)[4]2314625.28(1)M Fox (Laverton)
7RENEGADE CHIEF (NSW)[4]33345NBTK Greenough (Pearcedale)
8SAPPORO ()[4]54818NBTT Womann (Lara)
9TERRY’S DELIGHT [5]Res.8871425.40(2)P Clark (Wangaratta)
10BARB AND DEN [5]Res.75318FSHG Edwards (Broadford)
Race No. 6Sasha’s Blend Final (gobis)8:40 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 545 metres at Ballarat Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 : $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1KINGSTON BOUNTY [5]86422NBTW Bickerton (Cranbourne South)
2DYNA DIETER (NSW)[4]6436131.34(5)P Hunt (Lara)
3MID AIR CRASH (NSW)[4]2733131.26(1)C Treherne (Seabrook)
4YOUNG HAWKE [5]21412NBTC Bahen (Yuroke)
5HANIFY’S RULER (NSW)[5]85662NBTG Jose (Catani)
6GREAT SPARTACUS [4]5345131.34(2)K Bravo (Lovely Banks)
7BORN ON LAVA [4]5644131.53(5)R Britton (Lara)
8CORNELIUS FUDGE [5]71532NBTL Cockerell (Buckley)
9SHAMROCK PETAL [5]Res.42523NBTA Hyde (Lara)
10DYNA SUZIE (NSW)[5]Res.17573NBTS Collins (Lara)
Race No. 7Ballarat Gas & Plumbing8:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY TWISTER [5]52583NBTA Jeffrey (Ballarat)
2BLACK VEIL [5]67323FSTDR Britton (Lara)
3DERBY GHOST [4]5758531.20(4)P Frost (Heathcote)
4MAJOR THREAT [5]61844FSHB Hodgson (Smythesdale)
5DYNA SUZIE (NSW)[5]17573NBTS Collins (Lara)
6PIERO (NSW)[5]83362FSTDR Drew (Dennington)
7ROYAL TONE [5]67364NBTJ Hunt (Avalon)
8BESANCION [5]12866NBTP Clark (Wangaratta)
9DIRK AND ROSIE [5]Res.56317FSTDA Daisley (Lismore)
10LUSHA BOOSHA [5]Res.7476531.40(2)M Vaughan (Newcomb)
Race No. 8 Trophy (gobis)9:15 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Ballarat Of $15,290 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $2,860 3rd: $1,430 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1RONAN IZMIR (NSW)[1]1111424.97(6)J Thompson (Pearcedale)
2VICTA BALE (NSW)[3]5241125.45(2)S Collins (Lara)
3CRUMP ()[4]5211425.09(4)T Iwanyk (Devon Meadows)
4NOBLE BALE (NSW)[4]54345NBTJ Hunt (Avalon)
5DARK WARRIOR [3]5133125.30(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
6TRANSCEND TIME (QLD)[3]1161125.59(1)W Vassallo (Devon Meadows)
7PAW LICKING (NSW)[3]7121125.15(6)K Greenough (Pearcedale)
8CRACKER JACK LIL [4]31484NBTP Hunt (Lara)
Race No. 9Flying Horse Tabaret9:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BEST PERFUME [5]3566122.24(4)T Womann (Lara)
2SANTA’S SERENA (NSW)[4]5244322.27(6)K Lloyd (Anakie)
3ROGER THE RUNNER [5]16243NBTM Wright (Allansford)
4WEALTH (QLD)[4]5171322.11(8)K Chivell (Sunbury)
5CATTOGIO [4]3551622.36(1)K Miller (Skipton)
6OUR PALE ALE [5]55455FSTDM Quick (Haddon)
7SABAH MAGIC (NSW)[5]61156NBTG Campbell (Peechelba)
8PREMIER EXPRESS [4]5511722.34(4)K Mugavin (Killarney)
9LONG PLAYBOY (QLD)[5]Res.54735NBTT Iwanyk (Devon Meadows)
10MISS ROOKIE [5]Res.78477NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Zagame’s Ballarat9:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY MAGIC [5]13344NBTP Frost (Heathcote)
2WALKAWAY ABLAZE (NSW)[5]12241FSHD Geall (Lara)
3PERFECT MADISON [5]15223NBTG Rossin (Yarrambat)
4BEACH WARY [5]35514FSHJ Hunt (Avalon)
5FIREBALL FURY [5]25482NBTM Wright (Allansford)
6JIMMY TWO HATS (NSW)[5]5474725.60(4)E Lloyd (Anakie)
7NAOMI ROSE [5]18687NBTR Dunne (St Albans)
8LONG SIGH (NSW)[5]48817FSHM Hynes (Drouin South)
9MY BOY [5]Res.4843425.90(1)L Bridges (Brown Hill)
10DIRK AND ROSIE [5]Res.5631725.79(Q)(1)A Daisley (Lismore)
Race No. 11Latrobe Street Mega Meats10:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LARAH’S WISH [5]23875NBTC Schembri (St Albans)
2DYNA CARNAGE (NSW)[5]7168322.15(2)S Collins (Lara)
3SYMMETRY LAD [5]81537FSHR Britton (Lara)
4GRAVE DIGGER [5]4322FNBTB Hare (Greendale)
5CAPITAL CRUISE [5]1618822.28(1)K Repia (Long Gully)
6TERRY TIBBS (NZ)[5]422T6FSTDR Tartaglia (Newcomb)
7ALBO GOLD [5]5225522.34(3)M Quick (Haddon)
8BLUE NOISE [5]1133522.26(5)C Stanton (Clunes)
9LONG PLAYBOY (QLD)[5]Res.54735NBTT Iwanyk (Devon Meadows)
10OUR’S AND [5]Res.34771NBTA Bayliss (Daisy Hill)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments