Friday 11th May 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 11th May 2012

Race No. 1Topcat Video Final (gobis)03:47PM (VICtime)
Maiden Final event over 500 Metres at Bendigo Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1HANGING SOLO2NBTB J Abela (Echuca)
2SOL’S PHANTOM73442NBTJ R Maple (Little River)
3MONTY SHIRAZ523128.59C A Jackson (Raywood)
4FANCY A FIFTY3NBTL Smith (Maryborough)
5BOLT BABY BOLT2242128.97M Chilcott (Heathcote)
6MYSTERY WHIRL6525128.77S Donlon (Burnbank)
7WHO TOLD LOCHIE53843NBTJ R Maple (Little River)
8BLUTIGAROO17322NBTA J Hitchcock (Tennyson)
9HUBBLE83NBTB I Hiscock (Long Gully)
10TIZA GOLD36544NBTJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 2Mtd04:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LOTSA WEALTH31155FSHD M Cairns (Lal Lal)
2NO CASH EAR88272FSHA M Daisley (Lismore)
3SPY FORCE37325FSTDC Smith (Wonwondah)
4BILLY GOAT73641FSTDG R Edwards (Broadford)
5BLAZE’S REVENGE18167FSHP D Bartlett (Bamawm)
6NOT WHITE72424FSHB W Lock (Eaglehawk)
7MAHOGANY SPIRIT35533FSHB F Haintz (Ballarat)
8WISP OF STEAM51NBTR W Taylor (Warracknabeal)
9BURRA BLUE51376FSHR J Giles (Harston)
10HARILDA PRINCE2168FSHJ Borg (Maryborough)
Race No. 3Rapidvite04:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TURKOGLU86541FSHJ P Psaila (Little River)
2CLAYOQUOT25512NBTR O Sharples (Murchison)
3TIGE’S JEWEL63542FSTDM C Morrissey (Strathdale)
4COOL AND FUNKY7618428.75H Theodorakopoulos (Elphinstone)
5CHILE RUM2331328.65V M Humphries (Locksley)
6CHUCKIE CHEESE1761128.94M Chilcott (Heathcote)
7SALMON FOREST41438FSHG R Edwards (Broadford)
8STOP THE CLOCK14145FSHP D Bartlett (Bamawm)
9IRISH HIGH43585FSHR J Giles (Harston)
10BETTY VE DU58267FSHC B Duve (Denison)
Race No. 4Warehouse Sales04:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER NITRO35435NBTM P Ellis (Nathalia)
2WILHAM’S SON6262223.79D Murray (Napoleons)
3TAPESTRY LACE24146NBTW L Connell (Harston)
4FIERY BELLE81153NBTS V Humphries (Locksley)
5BLACK MOUNTAIN22232NBTL Smith (Maryborough)
6KIAN PRINCE42443NBTJ Barbara (Pascoe Vale)
7RUSTIC KING1173824.42J Worsfold (Girgarre)
8ABSINTH SHOT21431FSHP E Giles (Moe)
9BLACK BANT13425NBTS J Mcmahon (Wangaratta)
10HURRYING BYE64816FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 5Mcivor Rd Veterinary Centre05:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1THERE WE GO18285FSHH Mcadam (Pyalong)
2SO MANIC41724NBTS V Humphries (Locksley)
3TERRY’S DELIGHT43116FSTDP J Clark (Wangaratta)
4SIMPLE CLASS65128FSHT O’Donovan (Lara)
5PACQUIAO23576FSHC J Hayes (Mill Park)
6SIR PEDROF4446NBTG W Connell (Harston)
7MALIBU81276NBTD Murray (Napoleons)
8HILLBILLY HIPPY75512FSTDP M Tabone (Toongabbie)
9MISTER CHARLIE76645NBTJ Worsfold (Girgarre)
10AZARENKA88774NBTM J Edwards (Broadford)
Race No. 6Skill Training Victoria05:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 660 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1STARS INNER EYES57786FSHM A Karamatic (Lara)
2ALPE D’HUEZ23251FSHM Fearnley (Yinnar)
3FLAMING SHIRAZ68275NBTP R Ellis (Heathcote)
4LIMBURG HOPE24266FSHA P Graham (Cohuna)
5OXFORD LANDING52335FSTDR E Gilmore (Arcadia)
6ULTIMATE REFUND67853FSTDK Bentley (Costerfield)
7SURFIN’ TIGER35887NBTM A Nash (Little River)
8STARFIRE MAGIC71165FSHM L Mallia-Magri (Lara)
9CINQUE BELLA88576FSHC Medcraft (Costerfield)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Garrards Horse & Hound05:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MODERN FANTASY55183NBTJ Worsfold (Girgarre)
2PERFECT MEG85754NBTA M Daisley (Lismore)
3REPRIEVED61511FSTDG R Edwards (Broadford)
4LEKTRA GOLD81385NBTJ Formosa (Heathcote)
5RAID THE BANK88167FSHD M Cairns (Lal Lal)
6DOT MAN46518FSTDP D Bartlett (Bamawm)
7UNPLAYABLE46176FSHE F Caruana (Tarneit)
8THANKS BAZ48534FSTDT Monaghan (Darley)
9CLOVALLEY BOONE78875NBTG W Connell (Harston)
10FULLY SLICK86671FSHB J Grenfell (Seymour)
Race No. 8Bendigo Ford06:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1BULLICOURT DYLAN55741FSHR Clark (Toolleen)
2HUEY HOUDINE37535NBTD L Hills (Taradale)
3UP AND GONE1174628.48C Stanton (Clunes)
4MITCH’S BUDDY12111FSHR N Eades (Carrum Downs)
5MAJOR NUISANCE22441FSHP M Tabone (Toongabbie)
6SUPER TRAIN42218FSTDJ R Maple (Little River)
7WICKED TRIP17633NBTI R Garland (Bendigo)
8WHERE’S CLEO4533128.62S E Stefanos (Longwood)
9VUVUZELA37247NBTJ Formosa (Heathcote)
10REEKAY RIOT46267FSTDC Smith (Wonwondah)
Race No. 9Mitchelton Wines06:22PM (VICtime)
S/E Veteran event over 425 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ZABER12741NBTJ M Karamatic (Lara)
2RYAN’S SOX35245NBTR E Gilmore (Arcadia)
3BARRABAS53133NBTS E Stefanos (Longwood)
4CUTTS ROAD1313124.16C Stanton (Clunes)
5OUR RHINO MAN22244NBTD H Dawson (Crossover)
6GRANDATE61852FSTDK Quinn (Cundare)
7JIMMY I AM4111223.93M P Turner (Corio)
8CHIEF AUSTIN67164FSTDT Monaghan (Darley)
9YABBIE’S A CAMO44235NBTK J Daisley (Lismore)
10SARAH JAYBAZ56375FSTDP M Watt (Ballarat)
Race No. 103bo Fm 93.506:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MR. KANSAS56612FSHT O’Donovan (Lara)
2LUCZAK6136624.03B Kinder (Girgarre)
3MISTER MOOMS5248124.34S P Barker (Elphinstone)
4SPEED CAMERA43122FSHM Briganti (Tuerong)
5GREAT FORCE1324.33N Jarvis (Bendigo)
6SHINTARO PHOENIX3611124.21R Clark (Toolleen)
7LONG BLACK ROAD11435FSHM L Mallia-Magri (Lara)
8DAINTREE WARRIOR1242FSHL M Gorman (Newborough)
9JAKE’S HOUSE62424NBTM L Mallia-Magri (Lara)
10CHEEKY ALOUETTE27231NBTG R Edwards (Broadford)
Race No. 11Santons Of Bendigo06:56PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CAMPASPE TINA44826NBTB L Petty (Brookfield)
2BEST PICTURE46572NBTL Smith (Maryborough)
3HOTEL BACI35264FSTDM Briganti (Tuerong)
4HEATHER’S SHELBY55546FSHK Karamatic (Lara)
5RHONIN’S BLADE88467NBTR Bibic (Bendigo North)
6PUPPY’S REVENGE28532FSHP D Bartlett (Bamawm)
7ROUGH HOUSE74628NBTJ Formosa (Heathcote)
8MISS ELUSIVE16847FSTDJ Borg (Maryborough)
9HENDO51323FSTDB I Hiscock (Long Gully)
10AT THIS MOMENT61244NBTR Clark (Toolleen)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments