Monday 14th May 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 14th May 2012

Race No. 1Mtd Maiden Quali Final 111:37AM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PUCKA DIVA3566124.28QR R Reardon (Seymour)
2OWEN THYME124.53QG L Long (Neilborough)
3HUBBLE83124.35QB I Hiscock (Long Gully)
4PRINCE EUPHORIA124.55QD Bartelloni (Attwood)
5RIVER SAND124.64QA J Ferguson (Girgarre)
6GUNMETAL LASS366124.27QR Clark (Toolleen)
7FIRE AND FLOOD78124.40QM A Woodhead (Drung)
8MACHO MAN6124.65QJ Worsfold (Girgarre)
9THIS THE ONE124.65QJ Mcfarlane (Hillside)
10ONE EYE BLUE6124.72QA J Ferguson (Girgarre)
Race No. 2Rapidvite Maiden Quali Final 211:54AM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MADU SHOES46262NBTS Catalano (Melton)
2THYME TO RAGE2NBTR L Rogers (Eaglehawk)
3ONE EYE BLUE6124.72QA J Ferguson (Girgarre)
4LODDON LARK42NBTL M Griffin (Sailors Gully)
5WEOWNA BOO BOY124.97QB Pell (Toolleen)
6JUSTA WHISPER7124.93QL M Griffin (Sailors Gully)
7THIS THE ONE124.65QJ Mcfarlane (Hillside)
8WHIRLAWAY2NBTA G Inglis (Myers Flat)
9NEOS66672NBTB I Hiscock (Long Gully)
10SPITFIRE SALLY67852NBTK Bentley (Costerfield)
Race No. 3Polaris12:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SEVERUS SNAPE25232NBTK J Daisley (Lismore)
2CHEEKY BUTTONS8663NBTM J Edwards (Broadford)
3BRINDLE LEE46322NBTL E Cookson (Junortoun)
4BEAR BOB8455NBTD Boots (Merrigum)
5JAY POD77663NBTC D Hughes (Lara)
6SUNRAYSIA SAM67FSHD Murray (Napoleons)
7CONSTANTINE GAL74842NBTC D Hughes (Lara)
8BOBBY RINGO2727124.40J N Bray (Smythes Creek)
9SHAZA RACK36657FSHP W Brouwer (Branxholme)
10LASS’ REVENGE84424NBTV Giles (Bamawm)
Race No. 43bo Fm 93.512:29PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT RETURN345FSHC Warner (Wendouree)
2FROM DAVINE47763NBTM A Mcguire (Raglan)
3PRINCE KYSER275FSTDA T Rumble (Bunkers Hill)
4SOLFURION8T552NBTH A Wetzels (Seymour)
5ISA SANDY87778NBTR J Tolson (Maryborough)
6BEE BEE SEE54878FSTDN Moon (Yarraville)
7MINI MALIBU47464FSTDC A Jackson (Raywood)
8HUNGRY HUNTER4575FNBTA W Burnett (Junortoun)
9RAILWAY MITCH56344NBTJ M Torr (Eaglehawk)
10LILLI’S SPEED33826FSHG L Rumble (Bunkers Hill)
Race No. 5Skill Training Victoria12:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EBONY FLYER78267NBTG W Connell (Harston)
2CHALUDA18335FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
3NEW PLAY44533FSHG Osborne (Pearcedale)
4AT THIS MOMENT61244NBTR Clark (Toolleen)
5DADDY’S ANGEL67FF7FSTDD L Hills (Taradale)
6FIVE STAR LIST65417FSHD J Minarelli (Cranbourne)
7KID RICHARD63457NBTD L Jarvis (Heathcote)
8OPTIC PRINCE5861228.64A W Bell (Yangery)
9JAYDO’S GIRL65346FSTDM D Campbell (Huntly)
10SHOUT THE BAR856F5FSTDL R Morshead (Barongarook)
Race No. 6Railway Station Hotel01:04PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL COMMAND74783NBTJ Formosa (Heathcote)
2IRINKA TOBY35286FSHA J Osborne (Pearcedale)
3ZAZOOM MAGIC7421529.29P L Franklin (Moyston)
4OLD DIESEL6271128.40S R Drummond (Toolleen)
5CRAFTY SHIRAZ76735FSTDB J Duffy (Ballan)
6NANCY JAY6615429.30D L Jarvis (Heathcote)
7CLOVALLEY VIV43745NBTG W Connell (Harston)
8I’M A THINKER65376NBTS Gibilisco (Lockwood South)
9CAMPASPE TINA44826NBTB L Petty (Brookfield)
10ABSOLUTE CHAMP43464NBTS Donlon (Burnbank)
Race No. 7Bendigo Advertiser01:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE BUDDY45814NBTW Hooke (Huntly)
2RODALE775F128.99J P Tolson (Adelaide Lead)
3JAY BEE CEE67873NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
4MALIBU MARLI1178628.81G W Connell (Harston)
5SNOWSTREAM LASS187FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
6DANJAY PETE8177PFSHJ Formosa (Heathcote)
7IGUODALA53836NBTK W Miller (Skipton)
8YANGA GIRL61756FSHL J Woodhead (Drung)
9OVERFLOW LAD45166FSHL F Trethowan (Chiltern)
10BILLY GOAT73641FSTDG R Edwards (Broadford)
Race No. 8Garrards Horse & Hound01:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1STRAWBERRY FIELD78326NBTK J Eyles (Murchison)
2DYNAMIC VIEW2221128.51C Mclennan (Airport West)
3DIJAMAKA KEEN84145NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
4DONS DAUGHTER71716NBTN M Carthew (Newcomb)
5BOWL ALONG8622128.42K J Ashton (Charlton)
6ROYAL DRILL85676NBTG P Rigg (Girgarre)
7NORTHERN RAMBLER77563NBTG F Mcmillan (Eaglehawk)
8CLOVALLEY BOONE78875NBTG W Connell (Harston)
9JEANIE’S WISH67574FSTDM Bouse (Buninyong)
10JUST JOHN6621728.78K J Hunt (Eaglehawk)
Race No. 9Chasers Function Centre01:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SURGEON5128124.50G J Buchanan (Sunday Creek)
2GALLIC THYME75443NBTG L Long (Neilborough)
3CELEBRATION51443NBTV Giles (Bamawm)
4SCANT REGARD76625FSHM R Collyer (Coburg East)
5HENDO51323NBTB I Hiscock (Long Gully)
6PEDRO’S LIFE68587NBTL E Franklin (Willaura)
7MAGICAL OPENING83554FSTDP R Trim (Devon Meadows)
8MISTER MOOMS5248124.34S P Barker (Elphinstone)
9SHAZZLE MONELLI78734NBTK W Miller (Skipton)
10DRIBBLES DOUGLAS88263FSTDK R Ward (Mount Moriac)
Race No. 10Topcat Video02:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TUDOR PARK33772NBTC J Hayes (Mill Park)
2GIDRA JOE58875NBTW Portelli (Rockbank)
3EBONY VIRUS44768FSTDJ Brouwer (Branxholme)
4ALANA’S BOY38323NBTP E Dower (Golden Square)
5CRYSTAL STATE88654NBTE M King (Sulky)
6UNO SUNRISE76878FSTDJ Gahan (Sebastian)
7FIREMAN LEE38647FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
8OUT THE DOOR2325124.70B W Lock (Eaglehawk)
9CLOVALLEY REIGN86536NBTW L Connell (Harston)
10SHOWOOD ELLIE87682NBTP M Patterson (Bet Bet)
Race No. 11Warehouse Sales02:32PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DOWN DE ISLE18877FSTDB Ender (St Albans)
2PICTURE THAT78554FSHJ R Higgins (Linton)
3BIG WHEELS47734FSTDJ Donnelly (Eden Park)
4VINTNER18834FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
5MYSTIQUE AYERS61883NBTP L Franklin (Moyston)
6DASHER HATFIELD2256124.87W L Miller (Skipton)
7JUSTICE OMEN66448FSTDG M Laurie (Talbot)
8CALLING ALL CARS87684FSHM J Edwards (Broadford)
9COLD ATTACK74388FSHS L Thomas (Sandon)
10WEOWNA COOL BOY15556NBTB Pell (Toolleen)