Friday 13th March 2009 Qualifying Heats


Race 1 HT1
Grade 5 Quali 430 Metres –:–
KENNELLING: 6.15pm FOR A 6.30pm START
Box Form Name Best Trainer
1 61232 PYRENEES DESTINY 24.40 I Robinson
2 54537 TWO FACED 24.65 P J Frost
3 * * * VACANT BOX * * *
4 18136 CLAN MCBRIDE FSH J L Frusher
5 71677 LITTLE ESKIE 24.47 J M Torr
6 * * * VACANT BOX * * *
7 58488 TRIPPY TACO FSH D Henderson
8 81377 JUMP AND BUMP FSH K J Ashton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 HT2
Grade 5 Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 23154 BERRINGA BOY NBT C M Taylor
2 44565 SURF SERENADE NBT P E Westbrook
3 * * * VACANT BOX * * *
4 84445 YANGA VIRUS 24.51 B E Bridge
5 35545 JOFFA 24.88Q G L Long
6 * * * VACANT BOX * * *
7 27168 CATEGORY FIVE 24.44 L E Cookson
8 57565 TASSIE BEAR NBT M F White
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 HT3
Grade 5 Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 66317 COTTON WOOL NBT D Murray
2 66481 IMA KOBYBOYN NBT P J Frost
3 * * * VACANT BOX * * *
4 57358 CLARETOWN MIKE FSH J Xerri
5 21645 MISTER SWISH FSH J L Frusher
6 * * * VACANT BOX * * *
7 61664 OPEN SPACE 24.33Q M A Costa
8 33112 ELLABELL 24.70 J M Torr
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 HT4
Grade 5 Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 64247 TEQUILA SURPRISE NBT I Robinson
2 57745 MAKE AN IMPACT NBT M Davison
3 * * * VACANT BOX * * *
4 14325 VISABLE SECRET 24.49 L F Strauss
5 52736 CRAZY FROG 24.11 S R Dervish
6 * * * VACANT BOX * * *
7 16565 BAZVANE FSH J Chircop
8 63788 ATLAS MIDNIGHT NBT L E Cookson
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 HT5
Grade 5 Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 85877 HARD BALL GET NBT S J Thomas
2 78158 BLU PIE GIRL NBT P J McColl
3 * * * VACANT BOX * * *
4 34165 KID OTMAR FSH D L Jarvis
5 * * * VACANT BOX * * *
6 84855 DERBY CHICK 24.59 J M Torr
7 * * * VACANT BOX * * *
8 16162 BLACK BOARD NBT R L Massina
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 HT1
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 35666 KREBS 24.80Q F J Flegg
2 AREJAY TIGER TWO FSH B J Iredale
3 * * * VACANT BOX * * *
4 367 KOBYBOYN EXPRESS NBT P J Frost
5 F2 BURN WITHIN NBT M A Costa
6 * * * VACANT BOX * * *
7 55454 PSYCHIC RESEARCH NBT R J Tolson
8 63288 EXCEPTIONAL RAIN FSH W K Gummow
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 HT2
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 27467 SHORT GRAIN NBT J F Nicholls
2 86417 LITTLE FRANKIE 25.49Q G R Hansen
3 * * * VACANT BOX * * *
4 SOULGA BOY NBT T A Deglaitis
5 56 DIDAK NBT R L Massina
6 * * * VACANT BOX * * *
7 CLOSE OUT FSH D Murray
8 17753 SCAMPER PARK NBT S R Drummond
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 HT3
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 27145 SHATNAR 25.14Q R A Booth
2 6348 ZEBRA SPOTS NBT W E Hansen
3 * * * VACANT BOX * * *
4 83575 OURBOY DARREN NBT B R Parker
5 BULLICOURT VOCAL FSH S R Dervish
6 * * * VACANT BOX * * *
7 7444 COCO BLISS BOMB NBT A J Oconnor
8 VOCAL ERUPTION FSH G R Edwards
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 HT4
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 TABLE TALK FSH J C Caulfield
2 17658 KOBYBOYN DIVA 25.57Q P J Frost
3 * * * VACANT BOX * * *
4 EDDIE NASH FSH P Galea
5 438 OCTANE PRINCESS FSH T Jacques
6 * * * VACANT BOX * * *
7 33438 EXCEPTIONAL BABE FSH W K Gummow
8 643F8 JUST NEW NBT R J Tolson
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 HT5
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 72857 TAYMEL FOX NBT L V Iredale
2 32375 EMBARASSMENT NBT F J Flegg
3 * * * VACANT BOX * * *
4 3445 SARAH’S WAY NBT J F Nicholls
5 * * * VACANT BOX * * *
6 MODERN HARRY FSH J Uglietta
7 * * * VACANT BOX * * *
8 HIT THE POST FSH R Clark
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 HT6
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 53551 ONE WAY CURRENT FSH B Kinder
2 33 BARELEN CURVES NBT B W Anderson
3 * * * VACANT BOX * * *
4 SKITTLER FSH L E Jones
5 * * * VACANT BOX * * *
6 T6175 LOU LOU BOY 24.58Q R Bibic
7 * * * VACANT BOX * * *
8 3 MIAMI MEGGS NBT J T Hartland
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 12 HT7
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 35543 LORD KOBYBOYN NBT P J Frost
2 BULLICOURT ELITE FSH S R Dervish
3 * * * VACANT BOX * * *
4 3636 SHADY GROVE OKEY NBT D A Crocker
5 * * * VACANT BOX * * *
6 37735 PAINTED MOON NBT V Taylor
7 * * * VACANT BOX * * *
8 SURF MISS FSH L F Strauss
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 13 HT8
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 AREJAY LILLY FSH L V Iredale
2 57 REBEL JUICE FSH D H Keanelly
3 * * * VACANT BOX * * *
4 43637 LOONEY TUNE LIAM NBT T Jacques
5 * * * VACANT BOX * * *
6 4585 COOL AND CASUAL NBT R J Tolson
7 * * * VACANT BOX * * *
8 6 JULES FSH G R Edwards
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 14 HT9
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 863 AZZURO NBT D L Warburton
2 27618 MINOR TEDDY 24.86Q P E Dower
3 * * * VACANT BOX * * *
4 BALTIC GURAN FSH P A Love
5 * * * VACANT BOX * * *
6 85355 MASS EXODUS FSH K J Ashton
7 * * * VACANT BOX * * *
8 4 UGLY FSH J Chircop
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 15 HT10
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 784 CHECK THE POWER NBT G R Hansen
2 GEISHA ASSASSIN FSH D Murray
3 * * * VACANT BOX * * *
4 27553 INVADER GIRL 24.71Q S R Dervish
5 * * * VACANT BOX * * *
6 23843 SHOVAN GIRL NBT D A Shovan
7 * * * VACANT BOX * * *
8 HEY KOBYBOYN NBT P J Frost
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 16 HT11
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 53263 SIR KEVIN NBT M J Siakew
2 7343 RED PEDRO NBT B R Parker
3 * * * VACANT BOX * * *
4 MODERN ROSETTA FSH J Uglietta
5 * * * VACANT BOX * * *
6 3 RAILWAY SHOTZ NBT J M Torr
7 * * * VACANT BOX * * *
8 7144 COCO HOKO POKO 24.92Q A J Oconnor
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 17 HT12
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 24 BARELEN GLENNO NBT B W Anderson
2 JARKSY FSH T Jacques
3 * * * VACANT BOX * * *
4 TRIPLE TONE FSH L E Jones
5 * * * VACANT BOX * * *
6 72665 BARCHIE SCENE NBT B E Bridge
7 * * * VACANT BOX * * *
8 57332 DEADLY CATCH FSH J Chircop
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 18 HT13
Maiden Quali 430 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 22432 SOLID IN DEFENCE 25.05Q S R Dervish
2 5746 SHADY GROVE TEAR NBT D A Crocker
3 * * * VACANT BOX * * *
4 82 PYRAMID HILTON NBT A J Hitchcock
5 * * * VACANT BOX * * *
6 SURF WATCH FSH L F Strauss
7 * * * VACANT BOX * * *
8 4 THUNDER SHIRAZ NBT V Taylor
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *