Friday, 14 March 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 14 March 2014

Race No. 1 @ Stud Final3:05 PM (VIC time)
Maiden Final event over 425 metres at Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. DON [5]123.92(5)W Mcmahon (Darriman)
2NODDY HOLDER (NSW)[M]25323NBTS Dervish (Stanhope)
3PRAISE CHORUS [5]372123.98(7)K Bravo (Lovely Banks)
4FEARSOME MINT (NSW)[M]85332NBTM Lloyd (Anakie)
5ZOLTAR [M]2NBTJ Gill (Darriman)
6LUCKY KELLY [5]3124.44(8)C Van berkel (Torquay)
7VEETEE SENOR (NSW)[5]7124.14(2)W Duve (Denison)
8QUEEN KABOOM [M]2NBTW Hansen (Daisy Hill)
9VERA ALLEN (NSW)[M]Res.24223NBTM Delbridge (Balliang)
10RAILWAY SMOKEY [M]Res.83643NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 2Railway Station Hotel (ben To Mea) Ht13:22 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1JOEL’S FLAME [5]54257NBTC Stanton (Clunes)
2ALL INN KY [5]73372NBTT Duncan (Harston)
3OSCAR COOL [5]7342728.58(3)G Edwards (Broadford)
4DON’T BE SHORT [4]5514528.55(1)B Parker (Tatura)
5AUSSIE IRISH [4]2431428.35(4)N Burns (Rushworth)
6BARTY’S THURSDAY [5]3435128.55(4)P Boots (Merrigum)
7RADINKA BALE (NSW)[5]11168FSHS Collins (Lara)
8STEALTHY DANCER [5]71525FSHK Scott (Koo Wee Rup)
9HOT CITY WOMAN [5]Res.7385128.90(6)W Hansen (Daisy Hill)
10KALIMNA STORM [5]Res.6645128.38(3)R Sharples (Murchison)
Race No. 3Polaris (ben To Mea) Ht23:44 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STAROSTA [5]84325NBTG Couldridge (Sandon)
2SCHLITTERBAHN [5]13117FSHK Bravo (Lovely Banks)
3 [5]F2127.67(8)P Ryder (Corio)
4STEALTHY RHYTHM [5]21416FSHR Boyce (Korumburra)
5THOR BALE (NSW)[5]34166FSHS Collins (Lara)
6SNAPPER’S MATE [5]65452NBTR Fisher (Lara)
7MY BOY [4]1741227.91(5)L Bridges (Brown Hill)
8QUIET VADER [5]16555FSTDJ Mcmahon (Darriman)
9KALIMNA STORM [5]Res.6645128.38(3)R Sharples (Murchison)
10FIERY FOX [5]Res.76574FSTDA King (Sulky)
Race No. 4Gdr 2k (1-5 Wins)4:04 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Bendigo Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1LILLYCETTE (NSW)[5]11FSHS Stefanos ()
2OSCAR DE LARGO [5]23464NBTR Henness (Heathcote)
3ILLICIT TWIST [5]54341FSTDM Cauchi (St Leonards)
4POPPINS [5]14455NBTS Gibson (Harcourt)
5SUSHI BALE (NSW)[5]34231FSHS Collins (Lara)
6SYMINGTON [5]52178NBTS Gibson (Harcourt)
7SHARKEY FLASH [4]3618537.94(7)R Henness (Heathcote)
8BECCI LEONE [5]F1331FSTDM Chilcott (Heathcote)
9ALCALA [5]Res.41567FSTDC Newman (Chiltern)
10WARRANTY [5]Res.67867NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 5Topcat Video Productions4:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE NOISE [5]5753724.21(8)C Stanton (Clunes)
2INVENTOR [5]38213NBTG Peach (Cape Clear)
3DINOSOUL [5]62123NBTK Hellmuth (Pearcedale)
4NICE MEETING YA [5]17484FSHS Fisher (Warracknabeal)
5VOLKSJAGER BLUE [5]85314FSHP Ryder (Corio)
6UNBOUND (NSW)[5]74123FSHK Chivell (Sunbury)
7SURF REPORT (SA)[5]35413FSHJ Formosa (Heathcote)
8BLACK BARRON LAD [5]88178FSHJ Higgins (Napoleons)
9GIMME BUTTERFLYS [5]Res.46386NBTJ Formosa (Heathcote)
10UNFANTASIZED [5]Res.71687NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 6Grv Vicbred Final ()4:44 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 425 metres at Bendigo Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST BLOOD [4]8731124.21(5)R Clark (Toolleen)
2EVER TO BE [4]5543124.37(7)D Murray (Napoleons)
3VELOMAGIC [4]1773123.81(8)D Williams (Bannockburn)
4SENOR BENJAMIN [4]6733124.23(3)C Schembri (St Albans)
5FINE DINER [4]1148123.77(3)L Hellmuth (Pearcedale)
6WINNER’S CIRCLE [4]6533123.99(8)L Delbridge (Balliang)
7MULTI KING [4]4222124.08(5)J Sharp (Lara)
8TURBINE [4]2214123.98(7)J Torr (Myers Flat)
9MY JACK RABBIT [5]Res.87562NBTM Auld (Tatura)
10TIGER TOY [5]Res.32542NBTN Gost (Little River)
Race No. 7Paddy Whacker At Stud5:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN AID [5]16335NBTK Eyles (Murchison)
2BLURRED LINES [5]21317FSHK Bravo (Lovely Banks)
3PIA MATER [5]6836224.09(6)J Torr (Myers Flat)
4ABIT PATCHY (QLD)[5]5356524.16(8)K Eyles (Murchison)
5BLACK CADEL [5]17554NBTG Peach (Cape Clear)
6LEKTRA CANDY [5]34444NBTH Collins (Lara)
7LADY DEEDEE [5]1842223.99(2)K Leek (Devon Meadows)
8MR. PIPELINE (SA)[5]21656FSHJ Formosa (Heathcote)
9SOUTHWOOD DUKE [5]Res.4828323.95(7)C Stanton (Clunes)
10SLY JONES [5]Res.5286724.10(1)J Arthur (Lancaster)
Race No. 8Goldfields Catering5:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JUST GO BANG (NSW)[4]1111723.67(1)I Dann (Whitelaw)
2DR. EZECHIEL [4]4441324.09(4)J Mcmahon (Darriman)
3FIVE HAMMERS [5]8318423.94(4)R Henness (Heathcote)
4TEXAN [4]6216624.12(2)K Leek (Devon Meadows)
5 [4]4111623.77(1)K Bravo (Lovely Banks)
6MANDY KEEPING (NSW)[4]1151323.98(1)B Wilson (Mildura South)
7SOUTHWOOD DENIS [4]124F224.29(4)C Stanton (Clunes)
8INTERNATIONALIST [5]42181NBTS Stefanos (Longwood)
9SPEEDY IN OZ [5]Res.4686224.29(2)J Formosa (Heathcote)
10BLACK VEGAS [5]Res.8882223.89(4)B Kinder (Girgarre)
Race No. 9Bendigo Advertiser (ben To Mea) Ht35:44 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SANDY POINT [5]54771NBTR Smith (Loch)
2CALL ME HANK [5]71535FSTDG Hansen (Daisy Hill)
3ZORZOLI [5]4845428.58(7)K Ashton (Charlton)
4BE UP [5]57811NBTD Warburton (Tatura)
5KRAKEN CASSY [5]12166NBTK Eyles (Murchison)
6WOLEEBEE LAD (NSW)[5]13125FSTDS Humphries (Locksley)
7CRACKERJACK ROSE [5]18118FSHJ Cooper (Lara)
8UNIX BALE (NSW)[5]1647TFSHS Collins (Lara)
9KALIMNA STAR [5]Res.271828.50(4)R Sharples (Murchison)
10BLACK PROMISE [5]Res.76288NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Clinic6:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE BLUESTONE (NSW)[5]23452NBTS Dervish (Stanhope)
2LUCY NORRIS (QLD)[5]17125NBTJ Gill (Darriman)
3ROCKFORD REASON (NSW)[5]15628FSHD Curtain (Longwarry)
4RELIUS BALE (NSW)[5]13112FSHS Collins (Lara)
5IRISH DOWN UNDER [5]1114224.02(4)N Burns (Rushworth)
6RANGATANG (QLD)[5]52111FSHB Hare (Greendale)
7NIKKI CEE [5]8531124.78(2)G Connell (Harston)
8DYNA PING (NSW)[5]63464NBTM Delbridge (Balliang)
9OPEN ALL NITE [5]Res.8261FSHD Curtain (Longwarry)
10NINJA [5]Res.81878NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 11Chasers Function Centre6:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAPA HOOK [5]16123.90(1)R Neocleous (Hazelwood )
2TAIR AFFAIR [5]7115524.37(5)G Long (Neilborough)
3SPECIAL LIES (NSW)[5]42P88NBTB Brown (Axedale)
4MISS ROOKIE [5]47738NBTW Hansen (Daisy Hill)
5MIND BENDER [5]2822724.38(1)M Pirani (Boronia)
6PRINCE SHAK (NSW)[5]53215NBTD Beasley (Mt. Cottrell)
7MOLLY’S SILVER (NSW)[5]1521FFSHD Curtain (Longwarry)
8ACOLA MAGIC (NSW)[5]2211FSHT Noy (New Gisborne)
9FURIOUS FLASH [5]Res.5314FSHW Punshon (Parwan)
10MATTY’S CARAVAN [5]Res.84421NBTS Donlon (Burnbank)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments