Friday 14th September 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 14th September 2012

Race No. 1Skill Training Victoria Ht103:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1AWESOME PRINCE5FSTDR Bibic (Bendigo North)
2ZIPPING PETE1422FSHP Dapiran (Seymour)
3PLANET MERCURYFSHK M Repia (Long Gully)
4SHE’S GOT TORQUE85233NBTA Cutugno (Kings Park)
5SIMONE’S MATE6FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
6HUNGRY HUNTER33747NBTA W Burnett (Junortoun)
7BET BET BETTY43255NBTP M Patterson (Bet Bet)
8KERGUNYAH SUN363FSTDW P Leitch (Kergunyah)
9HEEZA BOMB JETFSHG Lemin (Axedale)
10BIDDILY BASOT8144NBTM L Ferguson (Maryborough)
Race No. 2Warehouse Sales Ht203:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GIVE ME DIANNE63373NBTH A Wetzels (Seymour)
2MISTY RED7FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
3CLUB A GOGO28NBTK M Repia (Long Gully)
4ZIPPING SOOTY1324FSHP Dapiran (Seymour)
5CRYMELON SUNRISE4FSHI S Bibby (Warracknabeal)
6BUTCH AND BEAR67226NBTM B Said (Diggers Rest)
7NISHIKORI4732NBTK J Ashton (Charlton)
8PLEASE BEHAVEFSHS W Burke (Kanyapella)
9EMPOWERMENTFSHJ A Azzopardi (Linton)
10LATIFI SHIRAZ174FSTDJ H Arthur (Lancaster)
Race No. 3Bendigo Ford Ht304:19PM (VICtime)
Maiden Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SANDBAG LILLY27FSTDD R Leathan (Maryborough)
2TABLE TALKER5FSTDB A Fothergill (Numurkah)
3DIRTY MARY23FSTDS R Dervish (Stanhope)
4JANE MAINEFSHJ K Pertzel (Kangaroo Flat)
5EFFIE TRINKETT12FSTDS A Mckenzie (Bendigo)
6RILEY CAN RUN74324NBTB E Bridge (Inglewood)
7LODDON LARKT1548NBTK M Repia (Long Gully)
8ANDREW’S WALKING3FSTDC R Edwards (Bendigo)
9LADY IN TIME6517528.89QS O’Brien (Ballan)
10DOMAIN ROAD75366NBTK P Jakobi (Horsham)
Race No. 4Mcivor Rd Veterinary Centre04:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOROUGH BOOF35723NBTB W Lock (Eaglehawk)
2SPENCE’S BOY73214NBTK L Wright (Harston)
3MACCABOY51265FSTDM Tabb (Lara)
4CODY SAM25622NBTR J Glass (Kyabram)
5IKARI PEDRO16523NBTP Dapiran (Seymour)
6HIAVACKOVA74515FSTDG J Glass (Kyabram)
7DAINTREE EMPRESS42216FSHL M Gorman (Newborough)
8VICTA BALE12674NBTS J Collins (Lara)
9TASI74836NBTG W Connell (Harston)
10JIMBILL LAD4233128.63G Lemin (Axedale)
Race No. 5Garrards Horse & Hound04:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEGRA’S SUNSET57867NBTR A Anchen (Nagambie)
2CHEESE SOUFFLE54365NBTG J Glass (Kyabram)
3LINDEN KING85625NBTA Ferguson (Briagolong)
4BUREAUCRAT75284FSTDT M Curtain (Cranbourne South)
5FIRST INCISION12522FSTDT B Smart (Mooroopna)
6SHIRAZ’S LUCK35213FSTDM J Cauchi (St Leonards)
7SPECTRUM16542NBTS J Elsum (Camperdown)
8MYSTERY PINK42757FSTDM T Carter (Violet Town)
9CLOVALLEY VIV45756NBTG W Connell (Harston)
10I’M A THINKER86874NBTS Gibilisco (Lockwood South)
Race No. 6Ready To Race Noms Now Open Final (g)05:19PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 500 Metres at Bendigo Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1LUCZAK2251128.72B Kinder (Girgarre)
2MISSION COMPLETE4766128.50M L Mallia-Magri (Lara)
3JAY KING7526128.67P Sant (Werribee)
4DENERSUR1231128.43K D Leek (Devon Meadows)
5BEYOND BROOKLYN1175128.09A Ferguson (Briagolong)
6ALLEN GORDY6876128.74S J Collins (Lara)
7CLARETOWN JAY34762NBTK J Plunkett (Mickleham)
8FOLEY BALE3334128.62S J Collins (Lara)
9KEEP ME COVERED82362NBTH L Collins (Lara)
10SPECTRUM16542NBTS J Elsum (Camperdown)
Race No. 7Santons Of Bendigo05:37PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 425 Metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1YARRAWOOD2128123.80P Dapiran (Seymour)
2HARTMAN3345524.06R Henness (Heathcote)
3BOUNCER NORRIS3172724.09S Divers (Tamleugh)
4SPIRAL BALLERINA72813FSHD J Baker (Carnegie)
5COCKY BOY1143424.18L M Gorman (Newborough)
6KIANNA PRINCESS5254124.18J Barbara (Pascoe Vale)
7DONS MISS5252524.11K R Ward (Mount Moriac)
8GOTTA BE JOLLY6676524.09K D Leek (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Rapidvite05:55PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 500 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SLY JONES1848428.65R Clark (Toolleen)
2WY YUNG TIGER11174FSHM Fearnley (Yinnar)
3DON’S FANTASY5236528.47N Vincent (Lal Lal)
4INSIGNIA MISS1361828.59R W Wilkinson (Pyalong)
5ED PACINO5T487FSHS Divers (Tamleugh)
6TYER’S SPECIAL35282NBTP E Giles (Moe)
7MIRACLE DICE4634328.57K J Plunkett (Mickleham)
8KEEP ME COVERED82362NBTH L Collins (Lara)
9ALLWORTH GIRL55558FSHK J Ashton (Charlton)
10CLOVALLEY WES63754NBTG W Connell (Harston)
Race No. 9Chasers Function Centre06:18PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO SHADOW45857NBTT L Collins (Lara)
2CRUISY SUPREME45516NBTM J Cauchi (St Leonards)
3BLACK RANSOM51135NBTR J Coventry (Mooroopna)
4FLYING MALDINI12214NBTR Clark (Toolleen)
5RAINBOW’S GIFT12231NBTN M Carthew (Newcomb)
6IKARI HONCHO7243224.17P Dapiran (Seymour)
7ZALDINI43323NBTR Clark (Toolleen)
8CHINA ASH4234323.98P Dapiran (Seymour)
9SPEEDASTIC45518NBTA Panetta (Melton West)
10FIERY BELLE31661NBTS V Humphries (Locksley)
Race No. 103bo Fm 93.506:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COME ON BEAR1182824.43QJ Barbara (Pascoe Vale)
2KREUZER GIBBS51212NBTJ S Ennis (Lara)
3MY APOCALYPSEF332124.43R Clark (Toolleen)
4WHY NOT BUDDSY2511424.42W T Gray (Wendouree)
5FLUMBO46631NBTM A Nash (Little River)
6KRAJICEK2371124.40K J Ashton (Charlton)
7MASTER THEORY1316124.24J Barbara (Pascoe Vale)
8SEAGULL BOY34181FSTDC A Treherne (Seabrook)
9MASTER INTENTION34311FSHJ S Ennis (Lara)
10VINTAGE DAICOS24382FSHS R Drummond (Toolleen)
Race No. 11Mitchelton Wines06:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KIEWA COWGIRL48182FSTDW P Leitch (Kergunyah)
2PHOENIX HOUSE66538NBTJ C Caulfield (Pyramid Hill)
3OUR BOY LEZ63222NBTN Pace (Rockbank)
4HARD TO EARN63832FSHT M Curtain (Cranbourne South)
5LASSURGE64451NBTZ Los (Dookie)
6WHY NOT ALBERT47227NBTW T Gray (Wendouree)
7CAMPASPE TINA65731NBTB L Petty (Brookfield)
8CINQUE BELLA68788NBTC Medcraft (Costerfield)
9INTERGRATION37767NBTL E Jones (Woodend)
10ILLEGAL POWER55341NBTK L Wright (Harston)