Friday, 15 January 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 15 January 2016

Race No. 1Railway Station Hotel Final3:22 PM (VIC time)
Maiden Final event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRAZEN BOMBER [7]2235124.09(2)J Guy (Horsham)
2TANAZOO [7]4124.60(1)A Inglis (Myers Flat)
3FIRING POINT [7]124.28(2)B Brown (Axedale)
4PADDY’S MAGIC (QLD)[7]124.03(2)J Thompson (Pearcedale)
5BAMBA LAM BETTY (NSW)[7]2124.16(5)S Humphries (Locksley)
6STILL JUST UNDER [7]2356124.63(2)N Carthew (Newcomb)
7IRISH SPRITE (QLD)[7]124.07(3)J Thompson (Pearcedale)
8WORLD OF NOISE [7]2423123.91(5)A Paraskevas (Cranbourne South)
9BELT UP TUBSY (QLD)[M]Res.22NBTB Ennis (Lara)
10MAROON BLITZ (QLD)[M]Res.2NBTG Jose (Catani)
Race No. 23bo 93.5 Fm (1-2 Wins) Ht13:39 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING WILD [7]42634NBTG Dainton (Cosgrove)
2BEEJAY’S LASS [6]88867NBTD Barron (Eden Park)
3BLUE BLITZ [7]42138FSHA Inglis (Myers Flat)
4BAGPIPES BILLY (NSW)[6]12231FSHY Andrews (Cranbourne North)
5BLASTER MASTER [6]3532124.45(6)R Greig (Nathalia)
6ZAHRA BELLA [7]52216FSHL Bicchieri (Fawkner)
7MAJOR BURST [6]4618524.23(1)B Hodgson (Smythesdale)
8JUST IN HODGES (TAS)[7]1685FSHW Hansen (Daisy Hill)
9MR. COOPS [6]Res.37338NBTJ Mccallum (Craigieburn)
10OUTLAW CLYDE (NSW)[7]Res.34315FSHM Bird (Colac)
Race No. 3Tabrewards.com.au (1-2 Wins) Ht23:59 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAX ROCKET (NSW)[6]84788NBTA Panetta (Melton West)
2COAST [7]31734FSHR Millington (Red Cliffs)
3IMPOSING FLAME (QLD)[7]2321524.32(3)K Minne (Moe South)
4SHADES OF SASSY (NSW)[7]1FSHB Ennis (Lara)
5PAULA’S DELIGHT [7]82454NBTP Macklin (Kialla West)
6SILVERDUST [7]417FSHR Weightman (Haddon)
7EL MANIA [7]88847NBTG Carr (Sunbury)
8WHERE’S SAVANNAH [6]5213124.18(3)J Capuano (Pyalong)
9KOSMIKOS [7]Res.1848T24.53(3)D Barron (Eden Park)
10BOLONEY CLUB [6]Res.5455324.17(1)J Abela (Echuca)
Race No. 4K9 Racers Syndication (1-2 Wins) Ht34:19 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DUSTY SKY [6]31156FSHP Stanwix (Cranbourne North)
2DAINTREE TEACAKE [7]1FSHR Matthews (Arcadia South)
3BIBBI [6]23421NBTH Wetzels (Seymour)
4TAMAR BEAUTY (TAS)[7]12464FSTDG Hansen (Daisy Hill)
5ELITE SWIFT (NSW)[7]21235NBTK Buckingham (Mooroopna)
6BOYS ZARR BOYS (NSW)[7]33233FSHR Massina (Golden Square)
7DYNAMIC SPIN [6]32132FSHJ Sharp (Lara)
8LIDO’S BOY [7]22213NBTJ Uglietta (Yan Yean)
9RED HOT BELLA [7]Res.26665NBTM Fullerton (Red Cliffs)
10MAXIMUM STRIKE [6]Res.1486824.39(4)C Russell (Kyabram)
Race No. 5Topcat Video Productions (0-6 Wins) Gdr4:39 PM (VIC time)
Restricted Win event over 660 metres at Bendigo Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1RISE ABOVE IT [5]76611FSHE Rinaldi (Lethbridge)
2KRAKEN NITRO [5]31311FSTDR Comensoli (Wangaratta)
3MISS BO WICKED (NSW)[5]33543NBTC Dew (Anakie)
4DARK OBSESSION [5]73764FSTDJ Sharp (Lara)
5HE’S YOUR MATE [5]21223NBTJ Formosa (Heathcote)
6DANNY BROOK [5]64262FSTDM Jones (Sebastopol)
7WELL ADVERTISED [5]32534FSTDA Armstrong (Huntly)
8BY THE GALLON (QLD)[5]16224NBTP Dapiran (Northwood)
9MOONLIT EYES [7]Res.25225FSHA Langton (Anakie)
10VALOSHORE [5]Res.46567FSHB Shillington (Lara)
Race No. 6Diamond Vision Photography4:59 PM (VIC time)
Grade 4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BEARD [4]F854224.18(8)S Tabb (Lara)
2BLUE GIANT [4]7555124.19(5)P Akathiotis (Reservoir)
3MOHINGA MAX [4]1617324.05(2)W Methven (Wooragee)
4DOT COM DIESEL [4]3572424.09(7)M Chilcott (Heathcote)
5EL MARNY [4]4773323.95(2)K Minne (Moe South)
6MANDER LARK [4]4243324.00(2)R Millington (Red Cliffs)
7HAWKA TRON [4]7761823.93(3)M Mallia-magri (Avalon)
8STING LIKE ALI [4]6541124.17(3)R Hayes (Toolleen)
9NELIEL BALE (NSW)[4]Res.4555624.14(4)J Fothergill (Heathcote)
10BASTET BALE (NSW)[4]Res.3615223.86(1)T Mitchell (Lara)
Race No. 7Mcivor Rd Veterinary Clinic5:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE JACK [5]3764628.70(2)K Bentley (Yarrawonga)
2BRING SEXY BACK (QLD)[5]26646FSHR Romyn (Newborough)
3ROYAL KNOCKA (NSW)[5]47111FSTDJ Kirk (Pascoe Vale)
4COOTA’S CAZALY (NSW)[5]7417228.27(4)B Kinder (Girgarre)
5SMOKEY WHISPERS [5]1634428.50(2)A Scott (Knowsley)
6PARANOIA [5]8313828.34(2)J Guy (Horsham)
7FUTURE PAST (SA)[5]61256FSTDP Franklin (Moyston)
8SUZY LA RUE [5]72581FSTDC Elliot (Greenhill)
9COOL SPRINGS (NSW)[5]Res.14645NBTB Brown (Axedale)
10BETTY LA FAE [5]Res.72148FSHC Elliot (Greenhill)
Race No. 8Southern Cross Austereo5:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EMILY JANE [5]18187FSTDG Dainton (Cosgrove)
2PUNK STAR LASS [5]4433728.08(7)M Mallia-magri (Avalon)
3COME AT ME [5]2465428.49(5)M Chilcott (Heathcote)
4MOJITO MAYHEM (SA)[5]43621NBTP Franklin (Moyston)
5UNAFFORDABLE (QLD)[5]127F328.40(7)G Minne (Moe South)
6RICKETY GATE [4]1111228.31(1)L Anstee (Huntly)
7CASANOVA [4]1118428.19(3)M Said (Diggers Rest)
8STAGGERLICIOUS [4]3645728.54(4)R Ellis (Heathcote)
9PREMIER WALLY [5]Res.7882628.89(5)W Methven (Wooragee)
10SONIC SPRITE [5]Res.28565FSTDR Barron (Eden Park)
Race No. 9Bendigo Advertiser (1-2 Wins) Ht45:59 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ABALONEY [6]11562FSHK Prowse (Red Cliffs)
2COOGAN’S REGRET (NSW)[6]78554FSHG Minne (Moe South)
3POMP FICTION [6]1322524.17(5)J Formosa (Heathcote)
4TWILIGHT CALLUM [7]231FSHS Van taarling (Tallygaroopna)
5ALL INN BOSTON [7]531524.15(8)T Duncan (Harston)
6NEEDS WINGS [7]12864FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
7CLOVALLEY DAVE [6]51315NBTW Connell (Harston)
8CHI CHI RODRIGIS [7]57153NBTM Tabb (Lara)
9LOOK AWAY [7]Res.4PP58FSHB Shillington (Lara)
10BRUZZY BOUCHEAU [6]Res.76527FSTDT Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 10Goldfields Catering (1-2 Wins) Ht56:17 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN TOPS [6]2431124.54(8)T Duncan (Harston)
2KILBANE (NSW)[7]53165NBTG Jose (Catani)
3TWO POINTOVER [6]7512824.49(8)H Wetzels (Seymour)
4MAJOR FLO (NSW)[6]731124.45(3)B Hodgson (Smythesdale)
5I’VE GOT WINGS (NSW)[6]5122724.30(2)J Taylor (Kyabram)
6GASSED UP DEVIL (NSW)[7]54318FSTDG Connell (Harston)
7WILMA’S THUNDER [6]18231NBTW Punshon (Parwan)
8LITTLE ARANDT [6]35417NBTM Brealey (Exford)
9PAPER CUTS [7]Res.63124FSHP Smoor (Parmelia)
10MY NAMES BLUEY [7]Res.18356NBTG Gledhill (Mooroopna)
Race No. 11Sure As @ Stud (1-2 Wins) Ht66:38 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MARCIA [6]42131NBTS Collyer (Mount Camel)
2BLACK EDGE (QLD)[7]65455FSHM Nash (Little River)
3BRACKET CREEP (NSW)[7]122FSHT Reid (Yuroke)
4MYSTIC MARLOW [6]44616NBTR Clark (Toolleen)
5NOCTURNAL [7]321FSHM Auld (Tatura)
6GOLDEN WARRIOR [6]28546FSHJ Sharp (Lara)
7SHE’S DEE ROCKET [6]2223324.15(3)M Chilcott (Heathcote)
8OVER THE RADAR [7]T1371FSHB Fullerton (Red Cliffs)
9RUN PLEBBIE RUN [7]Res.8T875NBTG Carr (Sunbury)
10STEEL FURY [6]Res.3681724.42(5)G Dainton (Cosgrove)
Race No. 12Southern Cross Ten (1-2 Wins) Ht76:58 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLEHAWK BEFFA [7]42675NBTK Jakobi (Horsham)
2MELOS GIRLFRIEND [6]36463NBTJ La rosa (Seymour)
3PREMIER MACS [7]31378FSHM Nash (Little River)
4MARODO [7]1254FSHB Ryan (North Werribee)
5CACO POTION [7]77245NBTS Cassar (Creswick)
6BURRAWONGA JIMBO [6]26222FSHJ Birthisel (Yarrawonga)
7WHAT STOPPING YA [7]38231FSHR Anchen (Nagambie)
8DARRA ASH [6]7441424.05(2)A George (Darraweit Guim)
9SUN SCREAM [6]Res.16855NBTR Rowe (Horsham)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[6]Res.66868NBTG Carr (Sunbury)