Friday 16th March 2012

Greyhound Box Draw For 16th March 2012

Race No. 1City Of Greater Bendigo07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLITE SPICE42156FSHJ Formosa (Heathcote)
2WICKED TRIP24123FSHI R Garland (Bendigo)
3COOLO73663FSTDW Portelli (Rockbank)
4BELLA BIANCO16356FSTDW E Hansen (Daisy Hill)
5STOLEN GOODS24626FSTDJ Formosa (Heathcote)
6HARTMAN46124FSHR Henness (Heathcote)
7MOUSE’S IMAGE743F1FSTDC Darmanin (Rockbank)
8DOC’S DISCIPLE64866FSTDJ Formosa (Heathcote)
9HIGH IGNITION31548FSTDK M Repia (Long Gully)
10CUTTS ROAD82371FSTDC Stanton (Clunes)
Race No. 2E.l. & C. Baillieu Stockbroking Ht107:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HORIZON FAST58655FSTDF W Hand (Seymour)
2BOROUGH BOOF16344FSTDB W Lock (Eaglehawk)
3WHERE’S HE GONE53543FSHG M Campbell (Peechelba)
4POTSY’S BOY45742FSHB Kinder (Girgarre)
5SIK EM MAX11267FSHS Divers (Tamleugh)
6SOLO SI55853FSHG R Hansen (Daisy Hill)
7SISCO RETURN21436FSHJ Galea (Lara)
8FROSTIES SHIRAZ6113FSHR Henness (Heathcote)
9CHINA BLUE46187FSHJ M Torr (Eaglehawk)
10FOO FIGHTER88178FSHA M Rocke (Broadford)
Race No. 3Skill Training Victoria Ht207:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COOL COOL CHARM21555FSHS O’Brien (Ballan)
2MAJOR MCCHEESE3152FSHB I Hiscock (Long Gully)
3GREYSYND ROSE56412FSHP F Downes (Redesdale)
4IKARI BLONDE11481FSHP Dapiran (Seymour)
5SHEOAK ALF44222FSTDD H Lockwood (Woodend)
6MY SISTER ROSE32718FSHT Womann (Lara)
7AUSTIN WANA36167FSHG J Clark (Kyneton)
8MCLARAN22424FSHT A Deglaitis (Moolap)
9NO CASH EAR18788FSHA M Daisley ()
10UNCLE MAC82857FSHA R Mills (Tooradin)
Race No. 4Railway Station Hotel Ht308:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S A HOPE1414FFSHS Hooke (Huntly)
2KOALEY32626FSHA J Armstrong (Huntly)
3INSPECTOR MORSE56346FSHT Womann (Lara)
4TUBESMAN28521FSHL N Mitchell ( Shore)
5CHINA ASH25212FSHP Dapiran (Seymour)
6PHARO BLACK28222FSTDP Sant (Werribee)
7EBONY FLYER43557FSTDG W Connell (Harston)
8BLACK QUILL77118FSHG M Campbell (Peechelba)
9SNAKE CHARMER86774FSHS O’Brien (Ballan)
10EL BRUISER14868FSHJ D Perkins (Romsey)
Race No. 5Bendigo Bank Best 808:28PM (VICtime)
Special Event event over 425 Metres at Bendigo Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1KIAN PRINCE28431FSTDJ Barbara (Pascoe Vale)
2SMOKIN’ GONZALES55342FSTDM Wallworth (Gisborne South)
3SUPER NITRO12343FSHM P Ellis (Nathalia)
4LEGGY ELLE23117FSTDB Kinder (Girgarre)
5CLASSY MALDINI71211FSHG J Bate (Lara)
6BURNT FUSE2111TFSHE F Caruana (Tarneit)
7DYNA HACKETT85115FSHG J Bate (Lara)
8MADDY’S JET64416FSTDJ K Hooke (Huntly)
9LE PIPPY65365FSTDJ Formosa (Heathcote)
10SHEOAK RALPH35537FSTDD H Lockwood (Woodend)
Race No. 6Mitchelton Wines09:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,752,570 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $1,751,000.

No.NameFormBestTrainer

1ZULTAN74144FSHT A Deglaitis (Moolap)
2SHINTARO SAMURAI33344FSTDR Clark (Toolleen)
3SIR PEDRO74856FSTDG W Connell (Harston)
4OUR PALE ALE41436FSHG M Campbell (Peechelba)
5OPTIC PRINCE63133FSHA W Bell (Yangery)
6HUEY HOUDINE43523FSTDD L Hills (Taradale)
7JAYDE’S TURN34188FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
8ULTRA COOL34237FSHP Dapiran (Seymour)
9COBRA SHOW66552FSTDP J Frost (Heathcote)
10PURE SAQUAN72277FSTDS L Thomas (Sandon)
Race No. 7Bendigo Advertiser Ht409:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MISS HONDO15748FSHT Womann (Lara)
2GOTTA THEORY16FSHC Darmanin (Rockbank)
3LUCZAK34226FSTDB Kinder (Girgarre)
4JACKPOT SHIRAZ42312FSHD L Hills (Taradale)
5TARNEIT FLYER22286FSHB J Menzel (Hoppers Crossing)
6SHADES OF SIENNA64616FSHP Dapiran (Seymour)
7HOLY RIOLI36483FSTDB A Hare (Greendale)
8BLACK BANT35771FSHS J Mcmahon (Wangaratta)
9SUPER HULK34665FSHP J Frost (Heathcote)
10ULTIMATE BONES21777FSHC Medcraft (Costerfield)
Race No. 8Gerard K House Pty Ltd Ht509:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE MALOO36144FSHB I Hiscock (Long Gully)
2AZARENKA64157FSHA M Rocke (Broadford)
3LATIKA16214FSHT A Deglaitis (Moolap)
4COSTANZA16FSHP J Frost (Heathcote)
5GALLIC THYME11275FSHG L Long (Neilborough)
6CARLOS WEST55623FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
7DARK OMEN72165FSTDB C Brown (Axedale)
8JAY JAY’S GIRL22527FSHB J Wells (Romsey)
9NORTH STORMF4646FSHT Womann (Lara)
10BOY IT’S SANDY66365FSTDJ Formosa (Heathcote)
Race No. 9Hoare Bros Pty Ltd Ht610:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PURE BULLICOURT75256FSHW E Hansen (Daisy Hill)
2SHARED56354FSHP Dapiran (Seymour)
3HIAVACKOVA23426FSTDG J Glass (Kyabram)
4SOHO LEGEND41684FSHS O’Brien (Ballan)
5INTO THE MIST55452FSHS L Thomas (Sandon)
6CINDY LEE11482FSHR Clark (Toolleen)
7BIG BAD BAZ214FSHR Henness (Heathcote)
8LOOKING MAGICAL24341FSTDB J Iredale (Frankston)
9HANG ON WAIT17576FSHP J Frost (Heathcote)
10MISS CHAPARAL52868FSHT Womann (Lara)
Race No. 10Watters Electrical Ht710:30PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1IKARI HONCHO76415FSHP Dapiran (Seymour)
2TOP AVENGER211F8FSHM J Auld (Tatura)
3BLACK RANSOM65221FSHR J Coventry (Mooroopna)
4GUNNA GET YA67873FSTDW Hooke (Huntly)
5UP AND GONE61548FSHC Stanton (Clunes)
6MASTER THEORY24173FSHJ Barbara (Pascoe Vale)
7DARK HERO12734FSHC A Treherne (Seabrook)
8PUZZLE TEDDY33665FSTDK J Daisley (Lismore)
9CLOVALLEY REIGN47755FSTDW L Connell (Harston)
10STYLISH BOXER82883FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 11“thanks Pierre” Ht810:47PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1KATE WONDER14115FSHD M Hammerstein (Ararat)
2AUDATIOUS73112FSHC Stanton (Clunes)
3ALANA MISS76125FSHT Womann (Lara)
4ONLY BLUFFING37133FSHS O Mills (Tooradin)
5KRYPTON34785FSTDM P Ellis (Nathalia)
6CLOVALLEY VIV74874FSTDG W Connell (Harston)
7QUIET BLACK4326FFSHP Sant (Werribee)
8GENERAL MAXIE45218FSHG Lemin (Axedale)
9GO GO GRACIE74877FSHJ Chircop (Lake Gardens)
10LITTLE TSONGA67847FSHE F Caruana (Tarneit)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments