Friday 21st September 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 21st September 2012

Race No. 1Santons Of Bendigo Final (gobis)03:49PM (VICtime)
Maiden Final event over 500 Metres at Bendigo Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1ANDREW’S WALKING33NBTC R Edwards (Bendigo)
2GIVE ME DIANNE33732NBTH A Wetzels (Seymour)
3DIRTY MARY23128.51S R Dervish (Stanhope)
4MISTY RED7128.87G R Laidlay (Devon Meadows)
5SHE’S GOT TORQUE52332NBTA Cutugno (Kings Park)
6BUTCH AND BEAR72263NBTM B Said (Diggers Rest)
7ZIPPING PETE1422128.40P Dapiran (Seymour)
8LODDON LARK15482NBTK M Repia (Long Gully)
9KERGUNYAH SUN3633NBTW P Leitch (Kergunyah)
10ZIPPING SOOTY13244NBTP Dapiran (Seymour)
Race No. 2Mtd (gobis)04:09PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 660 Metres at Bendigo Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1RAMBO LUI45662NBTL Forte (Craigieburn)
2PHOENIX HOUSE65383FSTDJ C Caulfield (Pyramid Hill)
3MARKET BIRD531FSTDD J Burkett (Girgarre)
4OTHER AXLE84663FSHJ Sharp (Lara)
5JASSEEN145FSTDL F Anstee (Huntly)
6PERPETUAL MOTION34154FSHM A Chalker (Gordon)
7DEWANA SUMMER62556FSHM Dewan (Carrum Downs)
8HONEYPOT AGOGO62765FSTDS Levett (Delahey)
9RUN AND HIDE66586FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
10SOPRANO MISS325FSHP G Desmond (Waubra)
Race No. 3Warehouse Sales04:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REVVED UP RHONDA26731FSHT Salpigtidis (Plenty)
2IKARI PEDRO6523223.81P Dapiran (Seymour)
3JAYBOB2321224.57J M Torr (Eaglehawk)
4FAINTING FANCIES52564FSHL Cockerell (Buckley)
5NOTHING MUCH21616FSHD Murray (Napoleons)
6CHEEKY GEEKY11115FSHS E Stefanos (Longwood)
7STYLISH STEPH37161FSHD Dean (Nyora)
8KIKO’S BOYF6253NBTG R George (Beulah)
9CHEEKY CHEEKS3151524.27M P Ellis (Nathalia)
10EL HENLEY37132FSTDC Stanton (Clunes)
Race No. 4Railway Station Hotel04:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KING KANGA5135624.28P M Boots (Merrigum)
2MALIBU25562FSTDD Murray (Napoleons)
3OPIES ILLUSION13631FSHG Cini (Deer Park)
4HOLY RIOLI14781NBTB A Hare (Greendale)
5CHINA ASH2343623.98P Dapiran (Seymour)
6SPEEDASTIC45518NBTA Panetta (Melton West)
7OSTI MOSS13818FSHI L Cockerell (Buckley)
8GUNDA BALE12513FSHG J Bate (Lara)
9BLUE MALOO5341324.42B I Hiscock (Long Gully)
10SIEGER13162NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
Race No. 5Rapidvite05:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOT WHITE46236NBTB W Lock (Eaglehawk)
2MARVEL26113FSHA B Grimmond (Benalla)
3RONALD WEASLEY63354FSHI L Cockerell (Buckley)
4ALLWORTH GIRL55585FSHK J Ashton (Charlton)
5CLOVALLEY WES63754NBTG W Connell (Harston)
6I’M A THINKER68745NBTS Gibilisco (Lockwood South)
7CAMPASPE TINA57314NBTB L Petty (Brookfield)
8CHARLIE’S FUNDS22316NBTG R George (Beulah)
9WHERE’S DARRYL51458FSHB F Dewan (Edithvale)
10CRYSTAL HAND53186FSHD Dean (Nyora)
Race No. 63bo Fm 93.505:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NELSON PARK26836FSTDC Russell (Kyabram)
2PODSIADLY83663NBTS E Stefanos (Longwood)
3MR. SHARP63231FSHJ A Sharp (Lara)
4CHEESE SOUFFLE43653NBTG J Glass (Kyabram)
5THAT’S ABOUT ME52617FSTDN J Lund (Cranbourne)
6WHERE’S RUBY45525NBTP A Abela (Point Cook)
7SHINY SUDOKU34534NBTE R Vigor (Anakie)
8MR. CHAUVINIST26671FSHR Henness (Heathcote)
9MYSTERY DIAMOND54675NBTL V Iredale (Frankston)
10KELLIE ENLIM42522FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 7Skill Training Victoria05:46PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 425 Metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BATHILDA BAGSHOT54187FSHI L Cockerell (Buckley)
2BEST PERFUME6124324.16T Womann (Lara)
3HARTMAN3455624.06R Henness (Heathcote)
4FIERY BELLE16616NBTS V Humphries (Locksley)
5ALLEN BENJI1111423.92G J Bate (Lara)
6VITTORIA76162NBTG Kantzidis (Bundoora)
7FOOSE3618624.21G A Bahen (Tallygaroopna)
8ROCKSTAR BABE3162324.61P J Frost (Heathcote)
9STOMP STOMP55448NBTP A Smith (Pascoe Vale South)
10FRAME57651FSTDB Divirgilio (Devon Meadows)
Race No. 8Chasers Function Centre06:04PM (VICtime)
Free For All event over 500 Metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1INSIGNIA MISS3618528.59R W Wilkinson (Pyalong)
2KID CONDOR2144328.22J Formosa (Heathcote)
3SPIRAL BALLERINA28133FSTDD J Baker (Carnegie)
4BOROUGH BOOF5723128.42B W Lock (Eaglehawk)
5LOOKING MAGICAL8464228.73B J Iredale (Frankston)
6ALETA ALLEN4224828.44G J Bate (Lara)
7LUCZAK2511428.72B Kinder (Girgarre)
8COOL AND FUNKY7534328.34H Theodorakopoulos (Elphinstone)
9JAY KING5261728.67P Sant (Werribee)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Garrards Horse & Hound06:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1INSPECTOR LYNLEYT5265FSHT Womann (Lara)
2BURRA BLUE43571FSHP R Lambert (Melton)
3ENGINE ALLEY116FSHD R Anthony (Tyabb)
4OSCAR SHIRAZ5331128.67QF Carbone (Inglewood)
5SEEBOHM76256NBTN J Grimmond (Benalla)
6WHATTA JOKE11371FSHD R Dean (Nyora)
7SNOOP DIEGO22426FSHW J Rudd (Cranbourne)
8KEYSER SOZE1727128.87M Rudd (Cranbourne)
9ANNIE’S PRIDE64727FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
10TRANSFORMOSA4212828.81QJ Formosa (Heathcote)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Centre06:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOYAL SON15343FSHW D Wilson (Grantville)
2DYNA EZEKI11224FSHG J Bate (Lara)
3DEWANA EL GALO53165FSTDB F Dewan (Edithvale)
4PREMIUM72221FSHW J Rudd (Cranbourne)
5OSTENTATIOUS11615FSTDI R Garland (Bendigo)
6WHY NOT BUDDSY1145224.42W T Gray (Wendouree)
7ROCK REQUEST51417FSHG R George (Beulah)
8SHANNAH’S STAR16553FSHS E Stefanos (Longwood)
9WHO’S HOOK52523NBTD M Traynor (Balliang East)
10MAKING DEBREE1FSHJ C Maria (Elphinstone)