Friday, 24 May 2013

Greyhound Box Draw For , 24 May 2013

Race No. 1Win Television Final ()3:39 PM (VIC time)
Maiden Final event over 500 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY TWISTER [M]53172NBTA Jeffrey (Ballarat)
2QUICK HEAT [5]F44128.66(3)-17/5/13J Mcmahon (Darriman)
3HOT CITY WOMAN [M]32552NBTG Borg (Maryborough)
4LITTLE VALENTINE [5]6443128.43(5)-17/5/13J Sharp (Lara)
5ZIPPING BEC ()[5]334128.51(8)-17/5/13P Dapiran (Northwood)
6SPITFIRE [M]353NBTT Fernandes (Tragowel)
7LAVROS RAIDER [M]53442NBTG Rossin (Plenty)
8HORNSEY’S ANGEL [M]52253NBTA Sacco (Wattle Flat)
9BALLY CORVETTE [M]Res.733NBTJ Sharp (Lara)
10CRASH NIKITA [M]Res.8264NBTR Ellis (Heathcote)
Race No. 2Stantons Of Bendigo Ht13:59 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. ELLISE [5]83166NBTJ Mcmahon (Darriman)
2ROCKVEL [5]63513NBTE Sykes (Beaconsfield Upper)
3MISS HONDO [5]66666NBTT Womann (Lara)
4MILLY MOOKA [5]8725724.23(7)-15/2/13J Weir-smith (Dooen)
5GUS BALE (NSW)[5]33252NBTG Bate (Lara)
6AWESOME GRUNT [5]11FSHI Bindley (Wonthaggi)
7BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]53156FSHT Noy (New Gisborne)
8FLYING BOLT (NSW)[5]1324524.36(2)-5/3/13A Mooney (Amherst)
9HANASU [5]Res.72737NBTP (Loch)
10COOLY QUEEN [5]Res.45521NBTL Smith (Dallas)
Race No. 33bo 93.5 Fm Ht24:19 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE SLUGGER [5]66323FSHI Bindley (Wonthaggi)
2DR. ELROY [5]36156NBTJ Mcmahon (Darriman)
3PROVEN TORQUE [5]1138824.24(8)-18/12/12P Donohue (Benalla)
4CLAY BIRD ()[5]6176424.23(1)-12/3/13M Chilcott (Heathcote)
5SUPER DUPER LAD [5]2141224.47(6)-7/5/13G Edwards (Broadford)
6SURFONIC (QLD)[5]3727124.10(8)-31/3/13W Mcmahon (Darriman)
7FULANDE (TAS)[5]21181FSHP Phillips (Copping)
8STORM A LITE (QLD)[5]78224NBTG Kantzidis (Plenty)
9JACAS MATE [5]Res.68427NBTJ Fothergill (Numurkah)
10RULING CLASS (QLD)[5]Res.76374NBTI Dann (Whitelaw)
Race No. 4Dee Winter @ Stud Ht34:39 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD BULLION [5]71168FSHL Kraemer (Cranbourne South)
2DR. CHANTELLE [5]68325NBTW Mcmahon (Darriman)
3EXPLOSIVE DOLLY [5]41637FSHM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
4RELLIM MACCA [5]5462624.68(6)-4/6/12L Allen (Darnum)
5ABIT PATCHY (QLD)[5]8776224.16(8)-5/10/12I Dann (Whitelaw)
6REVEREND MATCHY [5]41487NBTT Womann (Lara)
7AL FORTY THREE [5]28312NBTD Pell (Toolleen)
8ZIPPING ERNIE (NSW)[5]14FSTDP Dapiran (Northwood)
9SNOW WARRIOR [5]Res.5465324.58(5)-15/1/13J Torr (Myers Flat)
10YO YOSHI [5]Res.82746NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 5Railway Station Hotel Ht44:56 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT RYAN (NSW)[5]24163NBTP Dapiran (Northwood)
2RAW SCRAWLA [5]12245NBTJ Fothergill (Numurkah)
3DR. ZSA ZSA [5]28126FSHW Mcmahon (Darriman)
4PUPPY’S REVENGE [5]52742NBTP Bartlett (Bamawm)
5JUST GO BANG (NSW)[5]13212FSHI Dann (Whitelaw)
6THIRD LETTER ARE [5]2546324.29(2)-4/6/12T Womann (Lara)
7LEAD ACT [5]31251NBTL Allen (Darnum)
8BUCKS GOLD [5]38615NBTT Smart (Mooroopna)
9WORTHY SPEED [5]Res.F6784FSHP Hunt (Avalon)
10PIPER’S PICK [5]Res.71558NBTF Flegg (Marong)
Race No. 6Chasers Function Centre Gdr ($2k Bonus)5:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 660 metres at Bendigo Of $3,890 Prizemoney.
1st: $2,725 2nd: $775 3rd: $390.

No.NameFormBestTrainer

1SASSY WOMAN [5]14141FSTDD Mccarthy (Altona)
2MAJOR LEAGUE (NSW)[5]11135FSHJ Ennis (Lara)
3HONEYPOT AGOGO [5]1725638.56(8)-21/9/12S Levett (Delahey)
4CHUFFED [5]14327FSHJ Sharp (Lara)
5DESTINI BAMBINI (NSW)[5]75234FSHE Rinaldi (Lethbridge)
6CURLWAA HOPE [5]45212FSTDC Jaensch (Curlwaa)
7CHIC SHIRAZ [5]73466NBTG Burke (Keysborough)
8NOT WHITE [5]61436NBTB Lock (Eaglehawk)
9GIFT OF TIME (NSW)[5]Res.24273FSHK Walker (Henty)
10SWIFT DESIGN (NSW)[5]Res.63752FSHK Walker (Henty)
Race No. 7Skill Training Ht55:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BORN TO MOLLY [5]63111FSHJ Fothergill (Numurkah)
2UNO OSCAR [5]41185NBTC Jaensch (Curlwaa)
3ZIPPING WILL (NSW)[5]214NBTP Dapiran (Northwood)
4DR. AYE JAY [5]75147NBTW Mcmahon (Darriman)
5FUGITIVE [5]57458FSTDJ Sharp (Lara)
6UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]75522NBTJ Torr (Myers Flat)
7KRAKEN FLOORO [5]1F4FSHK Eyles (Murchison)
8MINI MITCH [5]6256524.15(5)-1/4/12T Womann (Lara)
9FIVE PERCENT [5]Res.67576NBTP Hunt (Avalon)
10DIEGO SIYAN [5]Res.5557424.35(5)-21/5/12M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
Race No. 8Follow @grv_news On Twitter5:56 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BILL BAILLIE [4]6423328.53(8)-10/8/12A George (Darraweit Guim)
2QUINTELLA [5]42667NBTR Lesueur (Sunshine South)
3MILL HOUSE [4]4141528.23(3)-16/4/13A Mooney (Amherst)
4DALE BALE (NSW)[4]1616228.32(2)-12/4/13G Bate (Lara)
5ACOLA STAR (NSW)[4]8718428.45(2)-19/4/13T Noy (New Gisborne)
6MAJOR MCCHEESE [4]2226728.38(6)-10/8/12B Hiscock (Long Gully)
7ME CONFUSED (NSW)[4]2571728.30(3)-10/5/13G Dainton (Cosgrove South)
8INSIGNIA MISS [4]5234528.23(3)-15/3/13R Wilkinson (Pyalong)
9VICE ADMIRAL (NSW)[5]Res.88345NBTG Dainton (Cosgrove South)
10CITY STAR (NSW)[5]Res.84832NBTB Grenfell (Beveridge)
Race No. 9Polaris Ht66:17 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STREET LIFE [5]71121FSHN Vincent (Lal Lal)
2OZ SHADOW [5]11413FSHR Henness (Heathcote)
3ARCHIE’S BROTHER [5]13756NBTJ Sharp (Lara)
4UNIQUE [5]51623NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
5HEAD ‘EM UP (NSW)[5]56113FSHJ Westerlo (Clyde)
6AMBLE INN [5]3115524.30(2)-16/4/13A King (Sulky)
7NURSE AKALI [5]63124NBTR Gladman (Melton)
8WARANGA JET [5]22615NBTN Jarvis (Bendigo)
9PROVEN DEVIL [5]Res.83781NBTP Donohue (Benalla)
10NAOMI ROSE [5]Res.17758NBTG Kantzidis (Plenty)
Race No. 10Like Grvictoria On Facebook6:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AZARENKA [5]5426428.57(3)-10/9/12M Edwards (Broadford)
2COUP DE MAIN [5]13361FSTDG Buchanan (Sunday Creek)
3KING KANGA [5]3845428.30(1)-20/4/12P Boots (Merrigum)
4OLWYN [5]4812428.34(6)-9/4/13B Pell (Toolleen)
5MY SELYNYA [5]11463NBTS Coates (St Albans Park)
6SPACE POWER [5]3444128.27(2)-31/8/12C Russell (Kyabram)
7JAW JETT (NSW)[5]67371NBTC Russell (Kyabram)
8LONG SIGH (NSW)[5]52815FSHK Walker (Henty)
9DEMON CLEANER [5]Res.4525428.28(4)-15/1/13B Hiscock (Long Gully)
10PROVEN SONG [5]Res.8624628.31(7)-15/10/12P Donohue (Benalla)
Race No. 11Watch Grvextra On Youtube Ht76:57 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY SOS [5]23327NBTG Edwards (Broadford)
2SMOKIN’ GONZALES (TAS)[5]63222NBTM Wallworth (Gisborne)
3MR. CHAUVINIST (NSW)[5]71327FSTDJ Fothergill (Numurkah)
4WILSON’S VENOM [5]7134124.08(3)-7/5/12B Divirgilio (Devon Meadows)
5PUNCH IT [5]71662FSHJ Sharp (Lara)
6ORIENTAL THUNDER [5]4214324.05(3)-3/5/13R Clark (Toolleen)
7GRANVILLE’S CALL [5]11673FSHJ Dunstan (Breakwater)
8SOUTHPAW BOXER [5]5418324.20(4)-22/2/13R Lesueur (Sunshine South)
9CUDDLE GRANGE [5]Res.35655FSHE Vigor (Anakie)
10UNO KRYSTAL [5]Res.66642FSTDA Sacco (Wattle Flat)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments