Friday, 26 September 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 26 September 2014

Race No. 1Goldfields Catering3:44 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ICE COLD BUNDY [M]33442NBTP Dundon (Finley)
2ZELEMAR ZEST [M]2NBTR Crawford (Pearcedale)
3BRAMWELL BROWN [M]42NBTM Gilders (Invermay)
4ZELEMAR LEAP [M]3NBTR Crawford (Pearcedale)
5KING OF SUNSHINE (QLD)[M]3NBTB Brown (Axedale)
6HEZA DEE LIGHT [M]37233NBTD Irby (Rosebud)
7MISS BO DEES (NSW)[M]333FSTDJ Thomson (Boolite)
8JARAIG GANGSTER (TAS)[M]3NBTW Hooke (Huntly)
9HARCOURTS JOE [M]Res.5FSHS Bauer (Lovely Banks)
10MR. REALITY [M]Res.82FSHM Tharle (Cranbourne)
Race No. 2Railway Station Hotel4:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOING CHEWING (NSW)[5]123.98(1)K Bravo (Lovely Banks)
2FOOT CANDY [5]8835124.37(5)G Campbell (Drouin South)
3SCUNITZA SPEED [5]65245NBTB Panetta (Melton West)
4BERTIE JAKIT (QLD)[5]63566FSHB Parker (Tatura)
5IMA LONELY BOY (QLD)[5]151FSHD Vigor (Lara)
6STARBRIGHT TARA [5]28174NBTV Millington (Great Western)
7ZELEMAR ZONE [5]124.33(1)R Crawford (Pearcedale)
8ZELEMAR ZIPPA [5]124.30(2)R Crawford (Pearcedale)
9URBAN ROCK STAR [5]Res.51826NBTJ Maple (Little River)
10JET MIKADO [5]Res.83487NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 3Barbeques Galore Bendigo4:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BANGA SPEED [5]4485424.35(2)A Panetta (Melton West)
2TANGIBLE [5]85551NBTT Dahl (Benalla)
3TRUE GENIUS [5]2114524.47(4)B Klemke (Heathcote)
4LITTLE RALPHY [5]4116224.12(1)R Hayes (Toolleen)
5COFFEE OTIS (QLD)[5]61841FSHY Andrews (Cranbourne North)
6SOME NIGHTS [5]61523NBTD Vigor (Lara)
7BE MY LOVE (NSW)[5]18212NBTS Carswell (Elmore)
8SHE’S VIVACIOUS [5]61515FSHS Daniliuk (Sunbury)
9GET ME [5]Res.56455NBTV Millington (Great Western)
10SOUTHWOOD JUMA [5]Res.46365NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
Race No. 4Chasers Function Centre4:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 660 metres at Bendigo Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI GOLD [5]65375NBTE Rinaldi (Lethbridge)
2REAP THE BENEFIT [4]2421438.10(1)M Chilcott (Heathcote)
3ROBUSTO [5]75225NBTS Drummond (Heathcote)
4COOL MIKADO [5]67665FSTDM Barber (Hoddles Creek)
5PRESTO DESTINI [5]64852NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
6RAPID ROY [5]64265NBTL Bridges (Brown Hill)
7AMLIN GIRL [5]73616FSTDA Terry (Cranbourne South)
8WHY JULIE [5]3331238.56(1)A Costa (Shepparton)
9GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.5768FFSTDR Hayes (Toolleen)
Race No. 5Spud Regis @ Stud Ben To Mea Ht15:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1KERSER [5]76121FSTDK Chivell (Sunbury)
2IN THIS WAY (NSW)[5]4153328.32(5)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
3POCKET KINGS [5]13554FSHR Galea (Brookfield)
4SPREADING RUMORS [4]2831528.14(4)J Maple (Little River)
5POLLOS HERMANOS [5]65641NBTM Shaw (Yarrawonga)
6DON’T BE SHORT [3]3841528.11(4)B Parker (Tatura)
7LOOMING LARGE (NSW)[5]86814NBTB Burns (Werribee)
8CEEJAY WHIM (WA)[5]4164328.70(4)A Bishop (Clunes)
9GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.5768F28.38(4)R Hayes (Toolleen)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.57742NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 6Grv Vic Bred Final (gobis)5:24 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 425 metres at Bendigo Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1PRAISE CHORUS [4]3623123.98(7)D Condon (Devon Meadows)
2VELO GALORE [5]113224.03(1)M Fullerton (Red Cliffs)
3CANTONA [4]11124.00(1)K Bravo (Lovely Banks)
4BILLS BACK [4]2246123.75(5)C Smith (Wonwondah)
5WAYMORE’S BLUES [4]1474123.82(2)K Bravo (Lovely Banks)
6MR. CRUISER [5]72412NBTR Wilkinson (Pyalong)
7JAKE’S A DEVIL [4]1452123.92(7)M Fearnley (Yinnar)
8PREMIER MAGPIE [4]3323124.09(8)J Condon (Devon Meadows)
9FORHEZA [5]Res.41322NBTR Colpoys (Bass)
10CROSSCHECK [5]Res.77322NBTJ Condon (Devon Meadows)
Race No. 7Spud Regis @ Stud Ben To Mea Ht25:44 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1QUICK KISSES [5]34514FSTDM Fullerton (Red Cliffs)
2MACHINE RULES [5]34781NBTB Hiscock (Long Gully)
3FLUX CAPACITOR [5]4356128.33(8)W Duve (Denison)
4SKYFIRE [5]55272NBTS Drummond (Heathcote)
5SYMINGTON [5]44761NBTS Gibson (Harcourt)
6BAR NO BLUE [5]87478FSTDG Barnsley (Dhurringile)
7VINTAGE WARRIOR [5]2F143FSTDM Grima (Devon Meadows)
8MR. JACHARY [5]55148NBTJ Maple (Little River)
9GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.5768F28.38(4)R Hayes (Toolleen)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.57742NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 8Spud Regis @ Stud Ben To Mea Ht36:06 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE DAICOS [5]4764528.10(5)S Drummond (Heathcote)
2LADY DEEDEE [5]45773FSTDK Leek (Devon Meadows)
3RUN ANGEL RUN (NSW)[5]714F6FSHJ Galea (Brookfield)
4CLAY BIRD (SA)[2]2814628.27(5)M Chilcott (Heathcote)
5TENNESSEE GAL [5]61588NBTS Collyer (East Coburg)
6CENTRAL ROAD [5]32144FSTDM Edwards (Broadford)
7FIRECETTE [5]52138NBTB Fullerton (Red Cliffs)
8BING’S BRO [5]74583NBTB Lock (Eaglehawk)
9GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.5768F28.38(4)R Hayes (Toolleen)
10ACOLA EBONY (NSW)[5]Res.57742NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 9Bendigo Advertiser (bitches) (gobis)6:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $3,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1REALITY GIRL [5]21FSHM Tharle (Cranbourne)
2LONG SIGH (NSW)[5]7177828.20(8)S Trotman (Ripplebrook)
3SPARKEEN [5]21686NBTL Anstee (Huntly)
4KUNIS [5]4444128.53(2)C Bahen (Yuroke)
5HOT WHIRL [5]F7163NBTJ Sharp (Lara)
6LETHAL THREE (NSW)[5]53253NBTK Bravo (Lovely Banks)
7PROVEN SAL [5]17487NBTT Smart (Mooroopna)
8JESS’ FANTASY [5]22236NBTM Jenkins (Frankston)
9MUMMA HOOK [5]Res.33187FSTDR Neocleous (Hazelwood North)
10CINCINNATI LEE (SA)[5]Res.12124FSTDA Sultana (Maddingley)
Race No. 10Geoff Pettitt Media6:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DIDDA JOE [5]34777NBTS Bauer (Lovely Banks)
2BOOLITE BRUISER [5]61647NBTJ Thomson (Boolite)
3SNAPPER’S MATE [5]32752NBTR Fisher (Lara)
4SPA CHEANG [5]42718NBTJ Mccoll (Daylesford)
5POLISHED STEEL (NSW)[5]88551FSTDA Craven (Wangaratta)
6NAVAHO [5]5232328.88(8)L Austin (Eaglehawk)
7YOUNG HAWKE [4]1164828.30(8)C Bahen (Yuroke)
8PEDRO’S RUNAWAY (NSW)[5]54214NBTB Burns (Werribee)
9JET MIKADO [5]Res.83487FSTDP Jones (Hoddles Creek)
10MRS. DIRTS [5]Res.43478NBTM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 11Santons Of Bendigo7:12 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KING ODESSA (NSW)[5]5253TFSHD Harrison (Marong)
2WOLEEBEE LAD (NSW)[4]3344224.13(1)S Humphries (Locksley)
3CROSSCHECK [5]77322NBTJ Condon (Devon Meadows)
4STARBRIGHT [5]6734324.16(1)V Millington (Great Western)
5BONNIE’S REVENGE [5]5264124.07(2)P Bartlett (Bamawm)
6WATTA GOOD DEE [5]33781FSTDD Irby (Rosebud)
7MISS MORTON PARK [4]3262324.24(2)G Edwards (Broadford)
8BOOMA MIKADO [5]21253NBTM Barber (Hoddles Creek)
9SOUL EATER [5]Res.4756724.28(2)J Maple (Little River)
10CLARETOWN TEX [5]Res.46567NBTT Sharp (Melton West)