Friday, 27 November 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 27 November 2015

Race No. 1Southern Cross Austereo Final (gobis)5:23 PM (VIC time)
Maiden Final event over 500 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1UNIQUE AFFAIR [7]128.78(8)C Van lieshout (Mickleham)
2INHOUSE MANDY [M]64NBTR Clark (Toolleen)
3TAMAR BEAUTY (TAS)[M]262NBTG Hansen (Daisy Hill)
4MYSTIC MARLOW [M]23NBTR Clark (Toolleen)
5GENERAL REMUS [M]34NBTB Hiscock (Long Gully)
6GENERAL ROMULUS [M]72NBTB Hiscock (Long Gully)
7JAYCEE PLUMB [7]128.90(8)A Moro (Kangaroo Flat)
8CHARLTON CHARGER [M]35323NBTB Brown (Axedale)
9ONLINE [M]Res.5NBTL Moore (Strathdale)
10CEE YA MATE (NSW)[M]Res.5NBTJ Abela (Echuca)
Race No. 2Ready 2 Race Auction Here 28/115:44 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHIFTY LILLY [7]8712NBTJ Psaila (Little River)
2ROSIE BRONX (NSW)[7]44322NBTT Jacques (Strathfieldsaye)
3SNOW HAWKE (NSW)[7]63777FSTDF Rachele (Shepparton)
4JACK’S PICK [7]431324.23(1)B Hiscock (Long Gully)
5ENVIRONMENTALIST [7]55476FSHJ Ward (Lake Goldsmith)
6OH LELE SIMON [7]8462424.22(1)C Medcraft (Yarrawonga)
7TIGER CHIEN [7]38388NBTD Weightman (Dean)
8GLAMOROUS CHEECH [7]76453FSTDJ Torr (Myers Flat)
9SHE’S DEE ROCKET [7]Res.2617524.15(3)M Chilcott (Heathcote)
10SMASHING WILD [7]Res.67426NBTJ Borg (Maryborough)
Race No. 3K9 Racers Syndication6:00 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR NICO [6]2281824.35(1)J Psaila (Little River)
2LEROY TRON [6]2117424.44(8)J Psaila (Little River)
3PROPER BLUEY (NSW)[6]13222NBTF Rachele (Shepparton)
4PODIUM BOUND [6]83177NBTJ Weir-smith (Dooen)
5GOLDEN BLAZE [6]5625124.54(1)C Stanton (Clunes)
6SLICK ICE [6]21215FSHA Stewart (Melton)
7CAPE CRUISER [6]31T1FSHJ Borg (Maryborough)
8REIGNLEE [6]6424224.15(6)C Van lieshout (Mickleham)
9MISS CAPONE [6]Res.3136824.27(6)J Caulfield (Pyramid Hill)
Race No. 4Grv To The City Distance Ht16:18 PM (VIC time)
S/E Heat event over 660 metres at Bendigo Of $2,710 Prizemoney.
1st: $1,895 2nd: $545 3rd: $270.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET INTENTION [6]11424NBTT O’neill (Pearcedale)
2TRICKY MOVER [5]28127FSTDI Bindley (Wonthaggi)
3ULTIMATE JACK [5]51376NBTK Bentley (Yarrawonga)
4KURZKE [3]7413737.95(4)J Caulfield (Pyramid Hill)
6EL CHANA [4]8327338.16(2)J Chilcott (Heathcote)
7JAX MARMION [M]64447FSTDK Lingard (Kilmore)
8RICKETY GATE [7]54654FSTDL Anstee (Huntly)
Race No. 5Grv To The City Distance Ht26:38 PM (VIC time)
S/E Heat event over 660 metres at Bendigo Of $2,710 Prizemoney.
1st: $1,895 2nd: $545 3rd: $270.

No.NameFormBestTrainer

1ALOUETTE MAGIC [5]1354638.64(7)J Worsfold (Girgarre)
2BLUSH BURST [7]56254NBTM Hynes (Arcadia)
3ABLE CHIEF [5]24433NBTJ Chilcott (Heathcote)
4ISABELLA CARGO (NSW)[5]41533FSHC Roberts (Dubbo)
5MEPUNGA SAMMY [5]35525FSTDG Webb (White Hills)
6MUM’S GEM [6]45321NBTJ Desaubin (Langwarrin)
7FLASH RIOT [5]4F581FSHL Kraemer (Cranbourne South)
8KILCOLEGAN CROSS [5]4186538.12(5)K Miller (Skipton)
Race No. 6Grv To The City (vic Bred Only) Ht16:58 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND CHIEF [5]65355NBTM Chilcott (Heathcote)
2SUNDAY SIPPER [5]F5155FSTDP Dunlevey (Cohuna)
3CASANOVA [5]2761128.42(1)M Said (Diggers Rest)
4ALL INN AMY [5]37475NBTT Duncan (Harston)
5APATCHY RACER [5]14745FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
6CHARLIE PEARCE [4]3361228.13(4)K Eyles (Murchison)
7BILLY BIO [5]51376NBTJ Psaila (Little River)
8TINA TWO [5]32348FSTDM Davis (Altona Green)
Race No. 7Grv To The City (vic Bred Only) Ht27:21 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CETTE FOR GALORY [6]63247NBTB Fullerton (Red Cliffs)
2BIRD SPECIAL [5]58513FSTDI Bindley (Wonthaggi)
3DEANO’S GADGET [4]1448527.87(8)W Hansen (Daisy Hill)
4MAXIMUM OWIE [5]43186FSTDJ Cooper (Lethbridge)
5KEEP WARM [5]26351NBTM Chilcott (Heathcote)
6MACALISTER SAM [5]44213FSTDL Hughes (Longford)
7INFINITE SENOR [5]45234FSHJ Ward (Lake Goldsmith)
8HOUDINI’S GOLD [6]26436FSTDR Redenbach (Cranbourne)
Race No. 8Southern Cross Ten Final (gobis)7:43 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 500 metres at Bendigo Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL CAMEO [5]5252428.84(1)G Hansen (Daisy Hill)
2ALL INN MENPHIS [4]5477128.28(7)T Duncan (Harston)
3COME AT ME [5]6222328.49(5)M Chilcott (Heathcote)
4BROWN BOMBER (NSW)[5]54672NBTM Carter (Kialla)
5FLYING HOLLY [4]2141628.51(3)J Formosa (Heathcote)
6AMERICAN MONSTER [4]1112128.53(7)A Paraskevas (Cranbourne South)
7PURE GASSED [5]38342NBTJ Reid (Sale)
8SECRETARY BIRD [5]3312328.16(3)J Walker (Arcadia South)
9SEABROOK JOEL [5]Res.F4423NBTC Stanton (Clunes)
10MANDER LARK [5]Res.21334NBTR Millington (Red Cliffs)
Race No. 9Diamond Vision Photography Ht18:04 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOUD AND NAUGHTY [5]4745124.12(1)Y Duncan (Tamleugh)
2IMA COSMIC [5]2272F24.37(1)C Rose (Epping)
3MAJOR SPOILS (NSW)[5]1551724.03(3)B Hodgson (Smythesdale)
4ADVICE APLENTY [5]1724724.12(1)C Stanton (Clunes)
5LE LUCA [5]41713NBTJ Formosa (Heathcote)
6RENNICANE [5]2211124.22(3)R Glass (Kyabram)
7SILENT FLETCH [5]61738NBTJ Frusher (Lara)
8SECRET SOCIETY (NSW)[5]23235FSHA Galea (Sunshine North)
9SHIFTY JACK [5]Res.8176824.11(2)A King (Sulky)
10PROUD FANTASY [5]Res.5657724.17(1)J Caulfield (Pyramid Hill)
Race No. 10Chasers Function Centre Ht28:21 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA GET BACK (NSW)[5]11212NBTJ Mcclelland (Jindera)
2IVY LANE [5]4527324.02(4)G Kantzidis (Bundoora)
3COOLAN BOY [5]51263FSTDR Redenbach (Cranbourne)
4KING SIZE SHAMBI (WA)[5]52375FSTDG Hansen (Daisy Hill)
5ZIPPING TANK (NSW)[5]57387FSHM Galea (Sunshine North)
6ROYAL COSMIC (NSW)[5]16235NBTJ Kirk (Pascoe Vale)
7LADY JUAR [5]2178724.25(5)B Klemke (Heathcote)
8BOMBORA FLASH [5]2333123.89(2)J Frusher (Lara)
9BARONESS MOLLY [5]Res.6311624.46(7)A King (Sulky)
10PROUD FANTASY [5]Res.5657724.17(1)J Caulfield (Pyramid Hill)
Race No. 113bo 93.5 Fm Ht38:42 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HANDSOME COSMO [5]64173FSHM Fullerton (Red Cliffs)
2JINDARA [5]1233524.08(5)F Wilkinson (Pyalong)
3COSMIC LADY (NSW)[5]47365NBTM Collyer (Coburg East)
4SMILEY SAM [5]3555724.23(1)G Hansen (Daisy Hill)
5TRIPLE LINDY [5]3815624.03(2)J Borg (Maryborough)
6RED LIGHT RUNNER [5]6732624.09(8)D Weightman (Dean)
7ROYAL KNOCKA (NSW)[5]35247NBTJ Kirk (Pascoe Vale)
8HOT AND LONESOME [5]5764124.19(1)G Kantzidis (Bundoora)
9BARONESS MOLLY [5]Res.6311624.46(7)A King (Sulky)
10FIERY FOX [5]Res.7664324.47(6)A King (Sulky)
Race No. 12Mcivor Road Vet Clinic Ht49:05 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN RUM [5]24814NBTT Duncan (Harston)
2CHELSEA DROGBA [5]22172NBTJ Formosa (Heathcote)
3REMOTE CONTROL (NSW)[5]36452FSHM Galea (Sunshine North)
4LEKTRA KHAN [5]47715NBTB Klemke (Heathcote)
5SEABROOK JOEL [5]F442324.32(6)C Stanton (Clunes)
6FAWN PURSUIT [5]31636NBTM O’malley (Toolern Vale)
7URBAN CARGO (NSW)[5]21123NBTC Roberts (Dubbo)
8LEVER ACTION [5]11561FSTDA Stewart (Melton)
9SHIFTY JACK [5]Res.8176824.11(2)A King (Sulky)
10FIERY FOX [5]Res.7664324.47(6)A King (Sulky)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of