Wednesday, 25 November 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 25 November 2015

Race No. 1Railway Station Hotel (275+ Rank)3:32 PM ( time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWO POINTOVER [7]51737NBTH Wetzels (Seymour)
2SUPER VELOCE [7]5453424.59(3)S Thomas (Sandon)
3LAUREN KASEY (NSW)[7]14266FSHA Whitehead (Harcourt)
4POWERFUL STRESS [7]31537FSHK Quinn (Cundare)
5MAJOR DOLLAR (NSW)[7]46688FSHB Hodgson (Smythesdale)
6MINNIE JAY [7]57473NBTD Jarvis (Westmeadows)
7PETE’S TIIMEY [7]31624.41(7)P Dunlevey (Cohuna)
8KRAKEN BETTY [7]65124.31(5)K Eyles (Murchison)
9RADIANT ROSE [7]Res.55155NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 23bo 93.5 Fm (275+ Rank)3:49 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WISE ARCHER ()[7]38616FSHH Baxter (Murtoa)
2SPOOKED [7]2F676FSHB Hodgson (Smythesdale)
3FOREVER LOVED [7]3621724.44(5)C Jackson (Neilborough)
4MAGIC GOLD (NSW)[7]75573FSHB Jacobs (Carisbrook)
5ALVIE FLYER [7]86146NBTS Trim (Devon Meadows)
6COURTING TIME (NSW)[7]78282NBTJ La rosa (Seymour)
7VEETEE MAGIC [7]2137724.48(1)R Hayes (Toolleen)
8SWEET CHLOE [7]7415FSHS Mallia (Lalor)
9RADIANT ROSE [7]Res.55155NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 3K9 Racers Syndication (275+ Rank)4:07 PM (VIC time)
Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLYIN’ LES FERGI [7]56445NBTR Tolson (Maryborough)
2SKETCHY SAMMY (NSW)[7]74154FSHB Shillington (Lara)
3LILLY LA RUE [7]53128.90(4)C Elliot (Greenhill)
4DARRA BLAZE (NSW)[7]4621328.58(6)J Weber (Darraweit Guim)
5NARISAWA (NSW)[7]48338NBTD Aleksov (Brookfield)
6MIDNIGHT JENNY [7]3571428.67(7)D Boots (Merrigum)
7COSMIC DON [7]3726729.13(2)K Ward (Mount Moriac)
8MAJOR MOE (NSW)[7]15528FSTDB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 4Southern Cross Austero (275+ Rank)4:29 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR BURST [7]72446NBTB Hodgson (Smythesdale)
2DUTCH SCHULTZ [7]3556824.45(4)D Jarvis (Westmeadows)
3SODIDEE [7]1327224.57(4)A Rocke (Merrigum)
4CHILI DELIGHT [7]26287NBTP Trim (Devon Meadows)
5LITTLE ARANDT [7]63177FSHM Brealey (Exford)
6DORTMUNDER [7]3385424.79(2)J Torr (Myers Flat)
7SHOOTER’S CLASS [7]72338FSHP Trim (Devon Meadows)
8MISTEL ALLEN (NSW)[7]53268FSHF Matthyssen (Red Lion)
9RADIANT ROSE [7]Res.55155NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 5Diamond Vision Photography (275+ Rank)4:47 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARLANNA SHARNA [5]85517NBTR Stephens (Maryborough)
2ELITE SPRITE (NSW)[5]5538328.49(7)C Newman (Chiltern)
3GIDDY UP [5]7166528.87(3)D Ireland (Knowsley)
4BULLET EXPRESS (NSW)[5]84686FSTDM Reid (Kurunjang)
5BE HOPEFUL [5]53417NBTA Mooney (Amherst)
6SHEOAK MARNIE [5]8277628.64(3)D Burkett (Girgarre)
7SUN VALLEY [5]7836428.33(6)R Anchen (Nagambie)
8ZELEMAR LEAP [5]32125NBTJ Torr (Myers Flat)
9SANZMAN [5]Res.56817FSHP Simone (Pirron Yallock)
10DIANE’S LASS [5]Res.8647628.51(2)G Williamson (Marong)
Race No. 6Goldfields Catering (275+ Rank)5:09 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KOOPER’S CROWN [5]85251NBTP Trim (Devon Meadows)
2KRAKEN CONCORD [5]52654NBTK Eyles (Murchison)
3KIFINTI [5]3564424.46(3)R Fisher (Lara)
4SEABROOK SNOW [5]4651723.98(1)C Stanton (Clunes)
5ALL INN BLACK [5]84477NBTT Duncan (Harston)
6AUSSIE IRISH [5]3677124.16(2)N Burns (Rushworth)
7COSMIC EXPLORER (NSW)[5]64676NBTS Thomas (Sandon)
8DERBY GHOST [5]7463524.77(4)M Teresi (Maiden Gully)
9SANZMAN [5]Res.56817FSHP Simone (Pirron Yallock)
10SUBWAY [5]Res.63865NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 7Spudregis.com. (275+ Rank)5:27 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TERRORIZER [5]5F453NBTJ La rosa (Seymour)
2ALL INN MILES [5]4538424.43(1)T Duncan (Harston)
3HIGH HOPES [5]46627NBTA Whitehead (Harcourt)
4SULTAN OF SWING [5]54633NBTB Ender (St Albans)
5BEN WIGAN [5]55736NBTM Jones (Sebastopol)
6MAHOGANY DIAMOND [5]6526724.34(2)K Quinn (Cundare)
7CHINA ROSE [5]5556724.04(3)J Torr (Myers Flat)
8MINT BURST (NSW)[5]58854NBTM Giddings (Toolleen)
9DIANE’S LASS [5]Res.8647624.43(5)G Williamson (Marong)
10SUBWAY [5]Res.63865NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 8Southern Cross Ten (275+ Rank)5:50 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. STEALER [5]4644328.48(2)S Drummond (Heathcote)
2BRASS KNOCKA [5]3665828.60(6)D O’mara (Rushworth)
3MY NAME’S DEBBIE [5]5746528.29(1)D Burkett (Girgarre)
4HE’S YOUR MATE [5]6564428.18(8)J Formosa (Heathcote)
5APIDRA’S POWER (NSW)[5]84267NBTG Lemin (Axedale)
6HILLTOP SENORITA (NSW)[5]7478828.42(7)B Kinder (Girgarre)
7OLIVE’S GIFT [5]3866828.29(8)J Torr (Myers Flat)
8DARK SPIDA [5]73536NBTJ Chilcott (Heathcote)
9SANZMAN [5]Res.56817FSHP Simone (Pirron Yallock)
10DIANE’S LASS [5]Res.8647628.51(2)G Williamson (Marong)
Race No. 9Mcivor Rd Veterinary Clinic (275+ Rank)6:11 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROLL ‘EM MIGHTY [7]42256NBTJ Formosa (Heathcote)
2DARRA ASH [7]3774424.19(6)A George (Darraweit Guim)
3ALL INN WINGATE [7]25753NBTT Duncan (Harston)
4WINDSOR PRIZE [7]56523NBTB Seymour (Woodvale)
5EMI’S BOY BADGER [7]26485NBTH Melville (Beveridge)
6MAJOR LARRY (NSW)[7]12448NBTB Hodgson (Smythesdale)
7HOTLIPS MATILDA [7]52564NBTB Stephens (Tooborac)
8KID RHUBARB [7]6644424.76(1)D Jarvis (Westmeadows)
9RADIANT ROSE [7]Res.55155NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 10Chasers Function Centre (275+ Rank)6:28 PM (VIC time)
Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PABLO [6]1544428.68(8)J Formosa (Heathcote)
2WHY NOT LUCY [6]4337828.68(1)D Trickey (Eaglehawk)
3BLONDE BOUCHEAU [6]21673NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4DESTINI INFERNO [6]5577128.63(3)E Rinaldi (Lethbridge)
5MAGIC SHUFFLE (NSW)[6]5858828.62(2)D Long (Eaglehawk)
6DESTINI BLAZE [6]4715128.44(2)J Rinaldi (Lethbridge)
7BLONDE MAN [6]2535328.53(5)D Carswell (Elmore)
8COSMIC SPUR [6]38511FSTDM Fothergill (Numurkah)
9ALL BOLTS [6]Res.7616628.56(1)R Tolson (Maryborough)
10LACKA DETAIL [6]Res.67667NBTT Matthyssen (Talbot)
Race No. 11Bendigo Advertiser (275+ Rank)6:52 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GELWIX [6]8224224.64(5)C Taylor (Neilborough)
2CARLANNA JOBE [6]2756524.62(3)P Bull (Maryborough)
3DARK TANTRA [6]1637324.35(1)S Thomas (Sandon)
4LEKTRA ALLAN [6]81435FSHP Simone (Pirron Yallock)
5ROCKSFERRY ROAD (NSW)[6]14457NBTV Cotton (Elaine)
6KATIE RIOT [6]77881FSHF Spiteri (Sunshine West)
7WHO’S THAT HOOK [6]7582424.26(3)S Hooke (Huntly)
8MARMION STAR [6]56432NBTB Milne (Kilmore)
9TREVS PRIDE [6]Res.66376NBTB Milne (Kilmore)
10MARMISH [6]Res.33657NBTK Lingard (Kilmore)
Race No. 12Topcat Video (275+ Rank)7:15 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO BOOTS (NSW)[5]32267NBTS Stefanos ()
2SPRING PREMIER (NSW)[5]65246NBTS Stefanos (Longwood)
3WISE HARRY [5]7562624.27(8)T Fernandes (Tragowel)
4SLIPAWAY SIMBA [5]3238624.33(3)K Quinn (Cundare)
5RECKO BALE (NSW)[5]68487NBTS Mallia (Lalor)
6KAPTAIN TYNE (NSW)[5]51T67NBTR Hayes (Toolleen)
7LYNLAW DAVE [5]56748NBTS Thomas (Sandon)
8FOUR ELEMENTS [5]84546NBTJ Formosa (Heathcote)
9SANZMAN [5]Res.56817FSHP Simone (Pirron Yallock)
10DIANE’S LASS [5]Res.8647624.43(5)G Williamson (Marong)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments