Friday, 4 November 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 4 November 2016

Race No. 1Grv Vic Bred Maiden Series Ht16:51 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HIT THE RUNWAY [M]28FSHA Langton (Anakie)
2ZELEMAR BOMBA [M]64FSHR Crawford (Pearcedale)
3OUR TURBO BOY [M]47FSHJ Britton (Anakie)
4SISCO ROCCO [M]8285NBTJ Galea (Lara)
5CASSIUS SPIRIT [M]5NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
6MY LILLY [M]823FSTDL Shingles (Eden Park)
7KALGOORLIE KID [M]467FSHR Brook (Elliminyt)
8JORADDI [M]27147FSHM Marshall (Pentland Hills)
9KRAKEN DYNAMITE [M]Res.745FSTDK Eyles (Murchison)
10MY NAME’S POLLY [M]Res.8465FSTDA Ferguson (Girgarre)
Race No. 2Grv Vic Bred Maiden Series Ht27:15 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RICO’S HAVOC [M]FSHG Kantzidis (Bundoora)
2HOLD ON BELENA [M]24342FSTDN Partridge (Carranballac)
3BALI PRINCE [M]37786NBTS Quinlan (Rushworth)
4PODIUM EXPRESS [M]73268FSHB Kinder (Girgarre)
5CADALORA [M]FSHI Garland (Longlea)
6CETTE TO DANCE [M]8538NBTA Warton (Elliminyt)
7BOY GEORGE [M]26252FSHA Langton (Anakie)
8ASTON CHANEL [M]22236FSHP Abela (Parwan)
9SISCO KNIGHT [M]Res.73787NBTD Galea (Lara)
10SALLY’S COOKIE [M]Res.54655FSTDP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 3Grv Vic Bred Maiden Series Ht37:35 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PITCH [M]32223NBTR Brittain (Maidstone)
2BALLISTIC BEAUTY [M]6FSHP Smith (Pascoe Vale South)
3MILITANT TRON [M]4NBTA Moro (Kangaroo Flat)
4CRACKERJACK JAKE [M]1FSHJ Cooper (Lethbridge)
5JAMBA LAD [M]57222NBTA Symons (Goornong)
6TOO FLY MAN [M]74733NBTG Kantzidis (Bundoora)
7RIG FIFTY FIVE [M]38444FSHA Langton (Anakie)
8LADY CHING [M]624FSTDJ Caulfield (Pyramid Hill)
9TRIUM [M]Res.648FSHA Warton (Elliminyt)
10ALVARSSON [M]Res.4T878FSTDJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden Series Ht47:52 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MAHJONG HEAT [M]3248FSTDD Keanelly (Marong)
2STRENGTH TO WYN [M]8263FSHK Goodwin (Winslow)
3VANITY AFFAIR [M]55772NBTP Frost (Heathcote)
4DOYEN RULER [M]28326FSTDB Mcintyre (Exford)
5GOTHAMBURG [M]674FSHV Brook (Elliminyt)
6CRACKERJACK KACK [M]3FSHJ Cooper (Lethbridge)
7SISCO RASCAL [M]7424FSHJ Galea (Lara)
8LOUIE LASAGNA [M]FSHD Burnett (Little River)
9BAGEERA [M]Res.487FSHA Warton (Elliminyt)
10GO CLOSE [M]Res.677T8FSTDR Tolson (Maryborough)
Race No. 5Bendigo Advertiser8:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UMIKO BALE (NSW)[5]42744NBTR Hayes (Toolleen)
2WINDSOR PRIZE [5]2712228.56(8)B Seymour (Woodvale)
3YARRAWALLA LAD [5]1253128.11(4)J Caulfield (Pyramid Hill)
4TARREE’S RUSLIE [5]65145NBTM Payne (Fulham)
5MY NAME’S SHEREE [5]13588FSTDA Ferguson (Girgarre)
6JACKDELL [5]3327428.16(1)B Hiscock (Long Gully)
7RED TONE [5]F5441FSTDG Hansen (Daisy Hill)
8HEARTBREAK LOVE [5]13466FSTDS Dervish (Lancaster)
9CHUBBA CHOPS [5]Res.51488NBTR Rowe (Horsham)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic8:35 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO GILLIE [5]15775FSTDJ Galea (Lara)
2POMP FICTION [4]8416623.96(3)J Formosa (Heathcote)
3BEAR’S GOLD [4]4212123.89(7)K Hellmuth (Pearcedale)
4BRAZEN BULL [4]3423423.99(8)T Womann (Lara)
5CALL ME BOZ (NSW)[5]6555224.00(3)S Dervish (Lancaster)
6RICKETY GATE [4]2431723.71(3)L Anstee (Huntly)
7ANNUNAKI [5]13326NBTN Lund (Longwarry)
8HARLON [5]7712523.86(4)R Neocleous (Hazelwood North)
9BRAZEN ESCAPE [5]Res.77527FSHT Womann (Lara)
10RAVEL [5]Res.85877NBTV Watson (Sunbury)
Race No. 7Southern Cross Austereo8:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARRA ASH [5]1654524.05(2)A George (Darraweit Guim)
2KIWI COLLISION [5]4111724.18(2)T Womann (Lara)
3FLASH HENRY [5]2146724.20(5)G Webb (White Hills)
4MY NAME’S EMMA [5]1163424.34(3)A Ferguson (Girgarre)
5CAMPEON [5]2575424.25(1)P Frost (Heathcote)
6BRYDEN DORA (NSW)[5]11512NBTA Craven (Wangaratta)
7ZIPPING BILLY (NSW)[5]31112FSHM Lanigan (Swan Hill)
8HERE’S THE TRUMP [5]1417624.35(4)M Said (Diggers Rest)
9BRAZEN ESCAPE [5]Res.77527FSHT Womann (Lara)
10ZELEMAR LEAP [5]Res.8877824.22(7)R Tolson (Maryborough)
Race No. 8Chasers Function Centre9:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HEARTBREAK HERMY [5]12635NBTK Eyles (Murchison)
2QUIZMASTER (NSW)[5]58687NBTR Clark (Toolleen)
3BOUNTY (QLD)[5]56755FSHT Womann (Lara)
4MILITANT CHIEF [4]3638128.07(1)K Hunt (Eaglehawk)
5SELYNYA PRINCE [4]2336128.15(2)S Coates (St Albans Park)
6NANGAR RANGE (NSW)[5]15131FSTDG Schofield (Craigieburn)
7HESSION BOOTS [5]77666NBTR Clark (Toolleen)
8KELLY HOOK [5]76211NBTR Neocleous (Hazelwood North)
9CHUBBA CHOPS [5]Res.51488NBTR Rowe (Horsham)
Race No. 9Goldfields Catering9:31 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFTLY SWIFT [7]1FSHW Robertson (Barnawartha)
2BRIENNE [7]24281FSHT Womann (Lara)
3NEO HA HA [7]34145NBTR Neocleous (Hazelwood North)
4LIL’ MISS BANJO [7]1F15FSHB Seymour (Woodvale)
5VISTA FLASH [7]218FSHR Brittain (Maidstone)
6IVANKA ROSE [7]31435NBTG Gledhill (Coomboona)
7QUIET TALK [7]37134FSHR Glen (Birchip)
8MISS ADOK [7]1F524.51(1)A Moro (Kangaroo Flat)
9BLACK HUA [7]Res.4176NBTG Gledhill (Coomboona)
10DAME OREGANO [7]Res.54778NBTR Tolson (Maryborough)
Race No. 10Go! Bendigo9:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRIGGER LEE [7]17553NBTR Brittain (Maidstone)
2ALLY RENEE [7]37175NBTF Hand (Seymour)
3XAVI (NSW)[7]24423FSHM Giddings (Toolleen)
4COZZI [7]77746NBTG Gledhill (Coomboona)
5SOME KINDA GIRL (NSW)[7]42313FSHG Jose (Catani)
6CRIMSON SALLY (NSW)[6]42112FSHG Jose (Catani)
7CURNOW [6]3844128.74(2)B Kinder (Girgarre)
8KRAKEN BELLOWS [7]83147FSHK Eyles (Murchison)
9DAME OREGANO [7]Res.54778NBTR Tolson (Maryborough)
10FULL BLOWN TURBO [7]Res.68476NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 11K9 Racers Syndication10:12 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING JESTER [6]53617FSHG Gledhill (Coomboona)
2KEPT IN SUSPENSE [7]1572524.68(8)T Womann (Lara)
3ONE REQUIRED (NSW)[6]14158FSHG Jose (Catani)
4SWIFT RUBY [7]3135824.20(4)W Robertson (Barnawartha)
5MINT BOY [6]1331723.95(7)R Clark (Toolleen)
6RIVERSIDE MONS [6]6744124.34(5)S Trotman (Fulham)
7TOORALEE [6]16521NBTR Massina (Golden Square)
8DESPERATE PETE [7]2168PFSHW Robertson (Barnawartha)
9BUCK’S EXPRESS (NSW)[7]Res.13377FSHB Kinder (Girgarre)
10DUPORTH AVENUE (QLD)[7]Res.38766NBTT Womann (Lara)
Race No. 12Railway Station Hotel10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIPA MIDDLETON [5]86223NBTS Hughes (Deer Park)
2MISS GEORGIA MAY [5]56874NBTP Frost (Heathcote)
3SHARINA BOMBER (NSW)[5]74386NBTS Quinlan (Rushworth)
4AFTER LIFE (NSW)[5]11133NBTR Divirgilio (Devon Meadows)
5MISTER CAMPO (NSW)[5]55176NBTM Chilcott (Heathcote)
6JACK’S PICK [5]6457424.12(2)B Hiscock (Long Gully)
7BARRIER REEF [5]7734624.22(3)T Womann (Lara)
8DUBOVKA [5]7118524.13(6)B Pell (Toolleen)
9RAVEL [5]Res.85877NBTV Watson (Sunbury)
10ZELEMAR LEAP [5]Res.8877824.22(7)R Tolson (Maryborough)