Friday 8th June 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 8th June 2012

Race No. 1Mtd Final (gobis)03:46PM (VICtime)
Maiden Final event over 500 Metres at Bendigo Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S LANE62NBTA J Hitchcock (Tennyson)
2REGAL STATE2NBTG R Hansen (Daisy Hill)
3PADDY’S HEROT244128.68L R Morshead (Barongarook)
4BET BET BETTY72582NBTP M Patterson (Bet Bet)
5LAYTON BOSS2232128.20R W Fisher (Lara)
6MAFANWY5532128.51M Chilcott (Heathcote)
7GOT LIFE25442NBTK P Jakobi (Horsham)
8SOL’S PHANTOM3442128.64J R Maple (Little River)
9DANYO’S PICK632NBTJ Borg (Maryborough)
10BUTCH AND BEAR38443NBTM B Said (Diggers Rest)
Race No. 2Rapidvite04:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SHEEZA EUPHORIA28161FSHD Bartelloni (Attwood)
2DESERT EAGLE3216624.23R J Glass (Kyabram)
3PUBLIC PROPERTY23221FSHP M Tabone (Toongabbie)
4HADES METEOR11311FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
5SHANLYN TWIGLEY64625FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
6SHEOAK RALPH53323NBTD H Lockwood (Woodend)
7ZALDINI23121NBTR Clark (Toolleen)
8JAY JAY’S GIRL24711NBTG M Radford (Romsey)
9MR. EVERYWHERE58122NBTM J Auld (Tatura)
10SHINTARO PHOENIX1434824.21R Clark (Toolleen)
Race No. 3Warehouse Sales04:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKOUER MAGIC24862FSHP M Tabone (Toongabbie)
2RIVERSIDE BUZZ13813NBTI W Dann (Whitelaw)
3MONICA’S HOT73727FSTDT Womann (Lara)
4CHARLIE CHARLIE63363NBTV Giles (Bamawm)
5THUNDERGUNS22217FSHJ M Mcclelland (Jindera)
6BOUNCER NORRIS67524FSTDS Divers (Tamleugh)
7WHERE’S TURNER45835FSHP E Giles (Moe)
8CUTTS ROAD2636724.16C Stanton (Clunes)
9ARROW STRAIGHT28812FSHW Cunningham (Devon Meadows)
10LONG BLACK ROAD14357NBTM L Mallia-Magri (Lara)
Race No. 43bo Fm 93.504:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MR. KANSAS23163NBTT O’Donovan (Lara)
2I’M A THINKER63843NBTS Gibilisco (Lockwood South)
3PROVEN POLKA33511FSTDM Wallworth (Gisborne South)
4BOLT BABY BOLT2118428.74M Chilcott (Heathcote)
5ZIPIT21417FSHR A Cunningham (Devon Meadows)
6STRAWB’S PRIDE74314FSTDG A Burton (Euroa)
7SMURF’S LARA51275FSHC A Tabone (Nambrok)
8SPENCE’S BOY42228FSTDK L Wright (Harston)
9SALMON FOREST54731NBTG R Edwards (Broadford)
10ZIMZALA22155FSHC A Jackson (Raywood)
Race No. 5Railway Station Hotel05:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DOT MAN84337NBTP D Bartlett (Bamawm)
2KILTANON SKYE52775FSHM M Whelan (Penshurst)
3CROKE PARK48817FSTDT O’Donovan (Lara)
4WOODSIDE PARK73562FSHB R Parker (Tatura)
5SMURF’S SENORITA52548FSHC A Tabone (Nambrok)
6BOWSTREET SENTRY35557NBTS Donlon (Burnbank)
7DYNA ARIEL35861FSTDS Mannion (Melton South)
8MIRACLE DICE41652NBTK J Plunkett (Mickleham)
9CHEESEY GRIN16654FSHM Chilcott (Heathcote)
10SIR HARRY33578FSTDB F Haintz (Ballarat)
Race No. 6Bendigo Ford (1-6 Wins) Final Gobis05:34PM (VICtime)
S/E Final event over 500 Metres at Bendigo Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOURASH38122NBTL R Morshead (Barongarook)
2COOL AND FUNKY8418128.34H Theodorakopoulos (Elphinstone)
3LUCZAK54522NBTB Kinder (Girgarre)
4ALL INN BYE7682128.36T Duncan (Harston)
5FIRESIDE CITY2221628.22P Dapiran (Seymour)
6GOLD AFFAIR TWO85212NBTM J Hanke (Euroa)
7METICULOUS RUBY7271128.31S R Dervish (Stanhope)
8KILTANON RUFUS3884128.50M G Mckinnon (Penshurst)
9BEST PICTURE7231228.46L Smith (Maryborough)
10ROYAL DRILL67642NBTG P Rigg (Girgarre)
Race No. 7Garrards Horse & Hound05:56PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SOLO SI7622124.46G R Hansen (Daisy Hill)
2RUSTIC KING2851324.42J Worsfold (Girgarre)
3CRASH CART KEV68625FSTDJ R Maple (Little River)
4CALABRESE GINA52451NBTD Bicchieri (Pascoe Vale)
5SUPER PAYMENT23552NBTJ R Maple (Little River)
6BURNT FUSE21221NBTE F Caruana (Tarneit)
7FOOSE3346424.21C J Bahen (Yuroke)
8BEST PERFUME5514224.16T Womann (Lara)
9MADDY’S JET3555TNBTJ K Hooke (Huntly)
10EV’S BOY18544NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 8Bendigo Advertiser06:14PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LOOKING MAGICAL4151328.73B J Iredale (Frankston)
2FINEST RESULT33365NBTT Womann (Lara)
3TRUBBO21454NBTA B Thurston (Lemnos)
4MODERN FANTASY3136428.53J Worsfold (Girgarre)
5MAJOR KING5241528.24M Chilcott (Heathcote)
6MAJOR NUISANCE14277NBTP M Tabone (Toongabbie)
7WHERE’S CLEO7338328.62S E Stefanos (Longwood)
8SUPER TRAIN88288NBTJ R Maple (Little River)
9HIPPY PRINCESS67815FSHW J Duve (Denison)
10MISTER CHARLIE66457NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Skill Training Victoria06:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 500 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PUPPY’S REVENGE24535NBTP D Bartlett (Bamawm)
2ALL INN JORDAN31736NBTT Duncan (Harston)
3MAHOGANY SPIRIT55333NBTB F Haintz (Ballarat)
4RULING CLASS81716FSHI W Dann (Whitelaw)
5HERE’S KATH85734NBTL R Morshead (Barongarook)
6VAPOUR TRAIL6435328.60P A Love (Strathfieldsaye)
7MYSTERY WHIRL6525128.77S Donlon (Burnbank)
8COSTANZA32426NBTP J Frost (Heathcote)
9MONTY SHIRAZ3135728.59C A Jackson (Raywood)
10SNOWSTREAM LASS18725NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
Race No. 10Chasers Function Centre06:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 425 Metres at Bendigo Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE AURA3121NBTG A Burton (Euroa)
2LITTLE TSONGA42622FSHA L Meyer (Hoppers Crossing)
3CARLOS WEST22533NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
4ISSEY WHIRL43536NBTJ Chilcott (Heathcote)
5LARAH’S WISH45841FSHC B Duve (Denison)
6MADGE ALLSOP28641FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
7FLY FREDDIE127FSHL M Gorman (Newborough)
8KESHA ROX52215FSHA Bahen (Yuroke)
9JAKE’S HOUSE62424NBTM L Mallia-Magri (Lara)
10GOLDWOOD21332NBTJ M Mcclelland (Jindera)