Monday 11th June 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 11th June 2012

Race No. 1Mtd12:56PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1ETHAN’S DOLLAR788NBTJ Gahan (Sebastian)
2UNDER THE HOLLY76655NBTD M Cairns (Lal Lal)
3AMETHYST ROSE46644NBTD J Carswell (Elmore)
4RAILWAY RUBY36NBTG Lemin (Axedale)
5RAVEN MISS66625NBTM A Mcguire (Raglan)
6MIDNIGHT MARVEL2677FSHR Harrowfield (Colac)
7FLYING VLAD41763NBTG Couldridge (Newstead)
8CAMSHAFT35777NBTF Matthyssen (Red Lion)
9GYPSY WHIRL53NBTA F Hunter (Devon Meadows)
10RUSTIC REETA34NBTJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 2Rapidvite01:14PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1GO HENRY GO434NBTA W Elvey (Bendigo)
2MR. ABOVE73878NBTM A Mcguire (Raglan)
3IMPULSIVE LADY88767NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4DIJAMAKA BUCK65748NBTM A Mcguire (Raglan)
5JAYBOB55FSHL S Moore (Golden Square)
6DUSTY MAT88857NBTB A Jacobs (Maiden Gully)
7BELLPARK WARRIOR27686NBTK J Daisley (Lismore)
8REBECCA’S PICK87878NBTA R Harding (Hamilton)
9CAROLINE SPUR64NBTG Lemin (Axedale)
10BAR ROOM BRAWL38FSHK J Eyles (Murchison)
Race No. 3Warehouse Sales01:34PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SEVEN STATES47FSHG R Hansen (Daisy Hill)
2MARK’S PARK3252FNBTD L Warburton (Tatura)
3SPITFIRE SALLY67852NBTK Bentley (Costerfield)
4GYPSY HUNT373NBTA F Hunter (Devon Meadows)
5JAY LAW15673NBTD L Mcintyre (Exford)
6CARN BANDIT84NBTT Matthyssen (Talbot)
7HOLLY MADE ME4534FSHW B Punshon (Parwan)
8BOWSTREET SIOUX68548NBTM A Mcguire (Raglan)
9BING BEAR34773NBTP M Boots (Merrigum)
10ELITE JOY24763FSHL Lacy (Noble Park)
Race No. 4Mcivor Rd Veterinary Centre01:54PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1MOLUMA84NBTI Chircop (Smythesdale)
2MIDORI SIYAN74NBTG Lemin (Axedale)
3SCHUTZENGL777NBTM Bird (Colac)
4MRS. AFFAIR44467FSHS J Doust (Euroa)
5TINY MOMENT22846NBTA R Harding (Hamilton)
6EYE NEED YOU44FSHG R Hansen (Daisy Hill)
7HOLLY SIZE26522NBTD M Cairns (Lal Lal)
8SPA LACHIE77428FSTDP J Mccoll (Kooroocheang)
9BEAR BOB55664NBTD Boots (Merrigum)
10VEGAS RAIN577FSTDJ N Bray (Smythes Creek)
Race No. 5Topcat Video02:13PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY LANE43485NBTJ Worsfold (Girgarre)
2BAD SAM77666NBTM A Mcguire (Raglan)
3LEXTON LAD87653NBTD K Sheridan (Talbot)
4PURE NAMRON63T62NBTG Couldridge (Newstead)
5EXTRA CLASSY45647NBTM A Mcguire (Raglan)
6CHARMING BINGY85578FSHP W Brouwer (Branxholme)
7CRYSTAL CARNAGE76676FSHM Roberts (Bacchus Marsh)
8DRIVE AWAY65688FSHB J Grenfell (Seymour)
9INCLINATION78657NBTA W Burnett (Junortoun)
10HOT OR NOT82638NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 6Santons Of Bendigo02:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHIPSTICK GIRL53285FSTDC M Taylor (Raywood)
2PURE SAQUAN77875NBTS L Thomas (Sandon)
3KID RICHARD457F2NBTD L Jarvis (Heathcote)
4LUCKY LEGS88784FSTDG J D Brett (Werribee)
5OUR PAL SAL57655FSTDP J Grills (Lara)
6MISS JALAPENO87838NBTD A Schwarz (Dallas)
7VOCAL WHISPER14445NBTG R Edwards (Broadford)
8CAPRICORN MISS34775FSTDN B Punshon (Bacchus Marsh)
9LIFES FOR LIVING56572FSHI R Vigor (Anakie)
10PLANET PLUTO76654NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
Race No. 7Garrards Horse & Hound02:48PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER SLEUTH35517NBTJ Worsfold (Girgarre)
2MINI MALIBU6421728.86C A Jackson (Raywood)
3MR. FROSTY677F5FSTDS L Thomas (Sandon)
4TIGEE4561FSTDA J Jeffrey (Ballarat)
5SNOWSTREAM LASS18725NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
6ABSOLUTE CHAMP43464NBTS Donlon (Burnbank)
7FIVE SCALLYWAGS83521FSTDD F Trickey (Eaglehawk)
8SIXTEEN CANDLES57764NBTL C Slattery (Heathcote)
9BALTIC TYPHOON48736NBTL F Anstee (Huntly)
10VINTNER83414FSTDJ H Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 8Bendigo Advertiser03:13PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RAMBO LUI1334FNBTL Forte (Campbellfield)
2JUST JOHN6621728.78K J Hunt (Eaglehawk)
3RUN AND HIDE26388FSHJ M Torr (Eaglehawk)
4QUIET BLACK6F885FSTDP Sant (Werribee)
5ZIMZALA22155FSHC A Jackson (Raywood)
6MY COUSIN VITO86866NBTS L Thomas (Sandon)
7STOP THE CLOCK45548NBTP D Bartlett (Bamawm)
8OLWYN7778FFSTDD J Pell (Toolleen)
9AZARENKA68326NBTM J Edwards (Broadford)
10CLOVALLEY VIV745F7NBTG W Connell (Harston)
Race No. 9Railway Station Hotel03:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BETH BABE’S BOY85768FSHP W Brouwer (Branxholme)
2SWAN’S INK62253NBTK J Ashton (Charlton)
3PEDRO’S LIFE85878NBTL E Franklin (Willaura)
4TIM TAM TIM27878NBTM A Mcguire (Raglan)
5SAFANA BALE62578NBTM A Mcguire (Raglan)
6VOLCANO BUDDY87685FSTDM W Davis (Altona Green)
7PITSTOP OMEN66424NBTG R Edwards (Broadford)
8SLICK SILVIE87222NBTJ Toye (Ararat)
9APACHE MAN26766FSTDG R Hansen (Daisy Hill)
10VUVUZELA75675NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 10Skill Training Victoria03:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NO MORE EXPRESS72586FSHA J Jeffrey (Ballarat)
2DIRTY PRINCE77438FSTDP J Grills (Lara)
3INTO THE MIST52488NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
4DARK OMEN3583124.79B C Brown (Axedale)
5HENDO23765NBTB I Hiscock (Long Gully)
6MR BO DOUGLAS4214324.72K Quinn (Cundare)
7OUR SURGEON8123224.50G J Buchanan (Sunday Creek)
8MIGHTY CLASSY67877NBTM A Mcguire (Raglan)
9GUNNA GET YA26656NBTW Hooke (Huntly)
10HONEY SHOLTZ86788FSTDJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 11Chasers Function Centre04:13PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RARE ONYX27755FSHJ C Davis (Melton West)
2DYLIS BALE87876NBTM A Mcguire (Raglan)
3BOWSTREET CINQUE31568FSTDB J Buchanan (Sunday Creek)
4GIDRA JOE87562NBTJ Chircop (Lake Gardens)
5COOL MARTINI6371524.67R Bibic (Bendigo North)
6FRANCO POP27878FSHG Couldridge (Newstead)
7ZOOMBA42748FSHB Hooke (Huntly)
8JOHNNY MANG37527FSHF A Meyer (Maryborough)
9CONSTRICTOR1627524.35L S Moore (Golden Square)
10BOY IT’S SANDY6575624.44J Formosa (Heathcote)
Race No. 123bo Fm 93.504:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BANK ON HOLLY47653NBTD M Cairns (Lal Lal)
2SHANRON GIRL38558NBTJ Xerri (Watergardens)
3HELGA HUFFLEPUFF45783NBTA M Daisley (Lismore)
4LYKA GEE SIX1385224.45P R Trim (Devon Meadows)
5ASHANTI REGAL8168825.13M A Mcguire (Raglan)
6JACK’S A HOPE414F7NBTS Hooke (Huntly)
7SAINT AUGUSTINE53585FSHA F Martin (Murtoa)
8SUPER CHOW76866FSHJ Formosa (Heathcote)
9NORTON COMMANDO77246FSHS Donlon (Burnbank)
10EXQUISITE GEM26336NBTR L Rogers (Eaglehawk)