Monday 18th June 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 18th June 2012

Race No. 1Mcivor Rd Veterinary Centre12:37PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1MOON HEART35FSHJ Gigliotti (Napoleons)
2RAILWAY RUBY366NBTG Lemin (Axedale)
3SYBIL TRELAWNEY55567NBTK J Daisley (Lismore)
4JIMMY VAPOUR6F848FSHR A Anchen (Nagambie)
5ELITE JOY24763FSHL Lacy (Noble Park)
6VAPOUR KING5FNBTI Chircop (Smythesdale)
7PUPPET58486FSTDC D Hughes (Lara)
8VEGAS RAIN5775NBTJ N Bray (Smythes Creek)
9LUNAR POWER58F7FSHK Bentley (Costerfield)
10LEANNE’S PETAL553NBTP M Boots (Merrigum)
Race No. 2Railway Station Hotel12:57PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY BUTCHF4358NBTG W Connell (Harston)
2ILLEGAL GOLDP48FSHK L Wright (Harston)
3FROM DAVINE38665NBTM A Mcguire (Raglan)
4ASHANTI BEAR66478NBTM A Mcguire (Raglan)
5CHEEKY BUTTONS72365NBTM J Edwards (Broadford)
6LILLI’S SPEED82654NBTG L Rumble (Bunkers Hill)
7JACAS BOY87FSTDJ S Fothergill (Numurkah)
8HOLLY SIZE65223NBTD M Cairns (Lal Lal)
9BOMBASTIC KNIGHT76557NBTN B Punshon (Bacchus Marsh)
10GRYPHON43474FSTDJ H Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 3Garrards Horse & Hound01:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1GO HENRY GO4342NBTA W Elvey (Bendigo)
2BOUND FOR BALI44385NBTP J Mccartney (Horsham)
3WESTMEAD OAK388NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
4BELLPARK WARRIOR76863NBTK J Daisley (Lismore)
5HOLLY MADE ME45342NBTW B Punshon (Parwan)
6MACHO MAN1163324.65QJ Worsfold (Girgarre)
7NELSON PARK25345FSHC Russell (Kyabram)
8SAMMY’S DREAM44345NBTG R White (Delacombe)
9THAT’S ZORRO22NBTP M Boots (Merrigum)
10BIG DOZA745NBTG Lemin (Axedale)
Race No. 43bo Fm 93.501:32PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1UNDER THE HOLLY66553NBTD M Cairns (Lal Lal)
2SEVERUS SNAPE23267NBTK J Daisley (Lismore)
3PACY PRINCESS77876FSTDD C R Field (Werribee)
4CONSTANTINE GAL42433NBTC D Hughes (Lara)
5BING BEAR34773NBTP M Boots (Merrigum)
6MIDNIGHT MARVEL26772NBTR Harrowfield (Colac)
7CANDY POWER77778NBTM A Mcguire (Raglan)
8SILK SIYAN32F32NBTG Osborne (Pearcedale)
9TWILIGHT VISION54363NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
10BOMBASTIC SATIN36627FSHR W Punshon (Parwan)
Race No. 5Skill Training Victoria01:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1JAIMANDY PIKE15565FSTDP P Donohue (Upper Lurg)
2NORTH STORM38426FSHT Womann (Lara)
3PROCTOR RULES38746NBTR S Proctor (Westmere)
4AZARENKA83264NBTM J Edwards (Broadford)
5SOLFURION5232128.97H A Wetzels (Seymour)
6MINI MALIBU4217128.72C A Jackson (Raywood)
7JAY KING36438NBTP Sant (Werribee)
8CLOVALLEY VIV45F78NBTG W Connell (Harston)
9PURE SAQUAN87524NBTS L Thomas (Sandon)
10SURGING PASS76445FSTDP J Smith (Sunbury)
Race No. 6Bendigo Ford02:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HENDO37652NBTB I Hiscock (Long Gully)
2HOT OR NOT26382NBTJ Formosa (Heathcote)
3PEDRO’S LIFE58783NBTL E Franklin (Willaura)
4NO MORE EXPRESS25863NBTA J Jeffrey (Ballarat)
5GUNNA GET YA26656NBTW Hooke (Huntly)
6JERRY HATRICK17287FSTDJ Donnelly (Eden Park)
7RAID THE BANK16754FSTDD M Cairns (Lal Lal)
8HANNAH’S A CRU84788FSHT G J Currie (Chadstone)
9PEDRO’S ASSASSIN425F7NBTA King (Sulky)
10MAJOR NOVA55647FSTDC Russell (Kyabram)
Race No. 7Warehouse Sales02:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET SENTRY55576NBTS Donlon (Burnbank)
2WHERE’S BIZZY52316FSTDL H Harris (Somerville)
3MISS DOMINO36576FSTDK J Plunkett (Mickleham)
4CAPRICORN MISS47752NBTN B Punshon (Bacchus Marsh)
5INDI OCTANE47658FSTDD C R Field (Werribee)
6DIAMOND KATIE85514FSTDF Spiteri (Sunshine West)
7KISS ME DONKEY13223NBTA D Blake (White Hills)
8CLOVALLEY BOONE58656NBTG W Connell (Harston)
9ROYAL DRILL76424NBTG P Rigg (Girgarre)
10ENCOUNTER BAY25175NBTJ A Murphy (Ballarat)
Race No. 8Topcat Video02:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLUEY’S JOY87867NBTB C Brown (Axedale)
2PITSTOP OMEN42422NBTG R Edwards (Broadford)
3APACHE MAN26766FSTDG R Hansen (Daisy Hill)
4LEG BEFORE77438NBTK J Ashton (Charlton)
5NORTHERN RAMBLER33731FSTDG F Mcmillan (Eaglehawk)
6ATE OCTANE66634NBTM A Mcguire (Raglan)
7SLICK SILVIE7222124.49J Toye (Ararat)
8PERFECT MEG75486FSTDA M Daisley (Lismore)
9BLACK BANT25666NBTS J Mcmahon (Wangaratta)
10EV’S BOY18544NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 9Bendigo.grv.org.au02:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MARK’S PARK252F124.45D L Warburton (Tatura)
2ULTIMATE BONES7156424.65C Medcraft (Costerfield)
3LYKA GEE SIX3852124.45P R Trim (Devon Meadows)
4JACK’S A HOPE14F73NBTS Hooke (Huntly)
5BOWSTREET CINQUE15683NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
6JACKA BOY2378TFSHC Russell (Kyabram)
7OUT THE DOOR2515524.70B W Lock (Eaglehawk)
8FORTE MARTINO37878NBTD Boots (Merrigum)
9SOLID BOOF37147NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10MY SISTER ROSE78474NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Chasers Function Centre03:17PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PHOENIX MAZE71883FSHG Lemin (Axedale)
2DIJAMAKA FAST85756NBTM A Mcguire (Raglan)
3MIZ RAEJAN85874FSHM A Mcguire (Raglan)
4SUNRAYSIA SAM14475FSTDD Murray (Napoleons)
5HOMECOMING QUEEN86776NBTJ Chircop (Lake Gardens)
6VINTNER34145NBTJ H Kruisselbrink (Raglan)
7FIVE SCALLYWAGS35212NBTD F Trickey (Eaglehawk)
8BALTIC TYPHOON48736NBTL F Anstee (Huntly)
9SHADES OF VENUS33318FSTDA Kent (Wantirna)
10ABSOLUTE CHAMP34647NBTS Donlon (Burnbank)
Race No. 11Santons Of Bendigo03:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1INCLINATION78657NBTA W Burnett (Junortoun)
2CONSTRICTOR1627524.35L S Moore (Golden Square)
3STAR CARNAGE148F7NBTG F Mcmillan (Eaglehawk)
4REMO RIO86865NBTA M Daisley (Lismore)
5PATCHIE THYME1133424.57A D Blake (White Hills)
6GO GO GRACIE65855NBTJ Chircop (Lake Gardens)
7BLUE MALOO37742NBTB I Hiscock (Long Gully)
8MARCUS BLUE45586FSHR J Greig (Nathalia)
9BLACK RANSOM16576NBTR J Coventry (Mooroopna)
10KALIMNA FORCE48686NBTR O Sharples (Murchison)
Race No. 12Bendigo Advertiser03:52PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COLD SNAP46777NBTM A Mcguire (Raglan)
2JAYBOB55124.65L S Moore (Golden Square)
3NORTON COMMANDO77246FSHS Donlon (Burnbank)
4BEAR BOB56641NBTD Boots (Merrigum)
5HELGA HUFFLEPUFF57832NBTA M Daisley (Lismore)
6SPEEDWAY STUEY43557NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
7BO PEEP FLYER86F4124.83J Chircop (Lake Gardens)
8EYE RACER44418NBTP J Frost (Heathcote)
9BILLY GOAT41458NBTG R Edwards (Broadford)
10CLAIRE FORLANI53254FSHW H Elson (Seymour)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments