Monday 21st March 2011

Box Draw For Bendigo – Monday 21st March 2011

Race No. 112:18PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1POISON CREEK47484L Bridges (Bald Hills)
2FAME MONSTER44344L E Franklin (Willaura)
3COLD SNAP86245M A Mcguire (Raglan)
4GIDRA JOE73667W Portelli (Rockbank)
5NATUZZI SHIRAZ75L Smith (Maryborough)
6LUCKY PHIL85655P M Boots (Merrigum)
7DREAMY JAKE66563D Furey (Lockwood South)
8HOLLY’S GOLD65T R C Saliba (Kurunjang)
9COPPER SPIRIT55727I Robinson (Avoca)
10TRENTUS37575M W Davis (Altona Green)
Race No. 2Hotondo Homes12:35PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1PAINT DA FENCE575P M Boots (Merrigum)
2DOC’S MATRIX53356J Formosa (Heathcote)
3SURFER JIM85788T R C Saliba (Kurunjang)
4BOWSTREET PUZZLE62426S Donlon (Burnbank)
5BAZ HALL84435M A Mcguire (Raglan)
6WALKING BLUE48652D A Shovan (Adelaide Lead)
7PYRENEES TIGER53528I Robinson (Avoca)
8PLUMB GIRL36462M A Mcguire (Raglan)
9PYRENEES GAMBLER56725I Robinson (Avoca)
10CLOVALLEY REIGN77643W L Connell (Harston)
Race No. 3Jetset12:53PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1VINKO73472R Bibic (Bendigo )
2MIRACLE EDITION28246K J Plunkett (Mickleham)
3COOL CREW52256K M Repia (Long Gully)
4CAL’S CADET43337S Trim (Devon Meadows)
5TAKE TAKE TAKE75446R D Brook (Elliminyt)
6KIRABILLI INDY75273L W Rowe (Lilydale)
7RAVEN MISS68373M A Mcguire (Raglan)
8MR. ABOVE54375M A Mcguire (Raglan)
9EL DIABLO48477G Kantzidis (Bundoora)
10BOSS RHINO28565D Furey (Lockwood South)
Race No. 4Bendigo Advertiser01:09PM (VICtime)
Maiden T3 event over 545 Metres at Bendigo Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1HARD STUFF47878C M Davis (Murrabit)
2SWAN LAKE25636W L Connell (Harston)
3ERNIE’S KEEP45673R A Gray (Pyalong)
4WHERE’S TONTO57F58A R Harding (Hamilton)
5BOWSTREET BEGGAR42424M G Niele (Berringa)
6NAVARRE EXPRESS23866P S Matthews (Burrumbeet)
7HORNSEY’S DESIRE583A G Sacco (Wattle Flat)
8MAYBERRY668C Russell (Kyabram)
9WHERE’S ZIGGY524G Frendo (Melton Sth)
10IT’S KOOL DANNY44454M G Niele (Berringa)
Race No. 5Topcat Video01:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1WALKING OUT74T8TD A Shovan (Adelaide Lead)
2RAINBOW SERPENT77843M W Davis (Altona Green)
3LOVE OF PARIS65355A M Rocke (Broadford)
4MO ABOVE66666M A Mcguire (Raglan)
5CRYING TEXANT566FT R C Saliba (Kurunjang)
6COBRA SHOW17776P J Frost (Heathcote)
7HENDO43377B I Hiscock (Long Gully)
8FOXY MUMMA13524E M King (Sulky)
9NAITANUI WHIZ68364N P Ryan (Werribee)
10PRINCESS OLIVIA16128W L Connell (Harston)
Race No. 6Railway Station Hotel01:44PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1BRADICK MAGIC41582K J Eyles (Murchison)
2WYNDHAM SHIRAZ24884N P Ryan (Werribee)
3SIR JOHNATHAN88655B J Philippe (Kilmore)
4TIM 84747P R Trim (Devon Meadows)
5CELEBRATION13611V Giles (Bamawm)
6ATLAS SUPREME67325L E Cookson (Junortoun)
7RAPID RIVER21654W B Duniam (Little River)
8MISS FURIOUS16666H A Wetzels (Seymour)
9FIRM HANDSHAKE68887J A Capuano (Pyalong)
10BELLA CAPRI22425G R Hansen (Daisy Hill)
Race No. 7Merryfields Kennels02:02PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1HEZ A CERT26887G R Hansen (Daisy Hill)
2REGAL COMMAND76268A Spiteri (St Albans)
3BLACK RIVER82555W B Duniam (Little River)
4SALLY DE VITA87687M W Davis (Altona Green)
5GUNNA GET YA62125W Hooke (Huntly)
6BILLY MAGEE57573P J Frost (Heathcote)
7CLASSY DUDE43841J R Higgins (Teesdale)
8NEWSTEAD BILLY23636G Couldridge (Newstead)
9BELLA ALLEGRO62627R E Gilmore (Arcadia)
10LUVIA LAD54635C M Davis (Murrabit)
Race No. 8Tony’s On High02:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1COOL COLD44464J Formosa (Heathcote)
276486K Brooks (Apsley)
3BLACK VANADIUM57843H A Wetzels (Seymour)
4WATERLOO SUNSET47783B S Loft (Melton Sth)
5KID FREDDIE63361E T Wetmore (Fawkner)
6KARJANO88752R Bibic (Bendigo North)
7MR. DENIROF2852E J Sladdin (Sebastopol)
8KID APACHE63841D L Jarvis (Heathcote)
9STYLISH RUBY65356R E Gilmore (Arcadia)
10HOT CHANCE55447R L Fisher (Streatham)
Race No. 9Warehouse Sales02:37PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1BOWSTREET SECRET65248M G Niele (Berringa)
2RHONIN’S BLADE26376P A Love (Strathfieldsaye)
3TANGO TWO75677G Couldridge (Newstead)
4SMALL PRESENCE15466D Furey (Lockwood South)
5RUN KOOKIE RUN88537M Galea (Sunshine North)
6ELEGANT JOSH18662J Uglietta (Yan Yean)
7WYNDHAM GRACE57874E J Barsby (Werribee)
8CLOVALLEY BOONE85241G W Connell (Harston)
9WHERE’S LUCY64736C Russell (Kyabram)
1082865E M King (Sulky)
Race No. 10Winning Edge Lasers02:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1WALDEN FLYER18856W Portelli (Rockbank)
2GUNMETAL BLUE71456F Carbone (Inglewood)
3DARK OMEN36442B C Brown (Axedale)
4LIL MISS FANTASY58127P J Smith (Sunbury)
5MIND BOGGLING57213K M Repia (Long Gully)
6BOWSTREET KATY78377W Donlon (Burnbank)
7SPEED PRINCE13564C Russell (Kyabram)
8LIKA GOSSIP1644A M Rocke (Broadford)
9NOBLE’S REVENGE55137J H Kirk (Pascoe Vale)
10RUSTY MAHOGANY3137E M King (Sulky)
Race No. 11Central Trophies And Gifts03:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1TYPHOON MAHTE5F483D G Blake (Bringalbert)
2FACE THE ACE6T73FG J Bromley (Epsom)
3FAWN FALLACY44267M W Davis (Altona Green)
4ELATAY GOLD54521E J Sladdin (Sebastopol)
5YES DARLING56785A R Harding (Hamilton)
6MANDY MILNE51444B J Milne (Kilmore)
7CARLOMAN32553W L Connell (Harston)
8LUCKY GEM62122B C Brown (Axedale)
9JUSTICE OMEN75435A G Laurie (Talbot)
10BEACH WITCH77863K Quinn (Cundare)
Race No. 12Garrard’s Horse & Hound03:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1MODERN COLA76672J Uglietta (Yan Yean)
2KAY BEE76588B C Brown (Axedale)
3VICTORY AHEAD17765W Portelli (Rockbank)
4ZOOMTASTIC61757G J Bromley (Epsom)
5FOLLOW MY DAD36547C M Davis (Murrabit)
6RAGING POWER86585H A Wetzels (Seymour)
7CHELSEA GAIL52467J W Taylor (Chelsea Heights)
8ATTENTION PLEASE74186P M Boots (Merrigum)
9REGAL ANDY37741W A Shand (Melton South)
10SHOWOOD LASS18615A Shovan (Echuca)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments