Monday 7th May 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 7th May 2012

Race No. 1Mtd11:34AM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BRETT’S PRODIGY8878FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
2DASHER HATFIELD2256NBTW L Miller (Skipton)
3LADY KOBYBOYN35766NBTH A Wetzels (Seymour)
4EYE RACER2664NBTP J Frost (Heathcote)
5TEN DIRECTIONS63F22FSHM R Collyer (Coburg East)
6BRONIC678FSHP R Trim (Devon Meadows)
7SEVERUS SNAPE72523NBTK J Daisley (Lismore)
8UNTOUCHABLE PHIL87T3NBTA M Rocke (Broadford)
9FLYING VLAD45241NBTG Couldridge (Newstead)
10GRYPHON34347FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 2Rapidvite11:49AM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1JAY POD77766FSHC D Hughes (Lara)
2BOBBY RINGO22727FSHJ N Bray (Smythes Creek)
3UNDER THE HOLLY27665FSHD M Cairns (Lal Lal)
4BOWSTREET SIOUX74685NBTM A Mcguire (Raglan)
5BRINDLE LEE84632NBTL E Cookson (Junortoun)
6COOL MARTINI46263NBTR Bibic (Bendigo North)
7BELLPARK WARRIOR74276FSHK J Daisley (Lismore)
8RUNAWAY GRANT32454NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
9MADU SHOES24626FSHS Catalano (Melton)
10GAV’S GIFT32845FSHA Ware (Doveton)
Race No. 3Warehouse Sales12:09PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1CHECKMATE35356FSTDD F Gehan (Stawell)
2OUT THE DOOR22325NBTB W Lock (Eaglehawk)
3SAMMY’S DREAM85744FSHG R White (Delacombe)
4DUSTY MATT488NBTB A Jacobs (Maiden Gully)
5WALKING BLUE74267NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
6ASHANTI BEAR58576NBTM A Mcguire (Raglan)
7CONSTANTINE GAL87484FSHC D Hughes (Lara)
8SYBIL TRELAWNEY54555FSTDK J Daisley (Lismore)
9NEOS6667FSTDB I Hiscock (Long Gully)
10SUPREME RED22226FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
Race No. 4Mcivor Rd Veterinary Centre12:24PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1FROM DAVINE54776NBTM A Mcguire (Raglan)
2COOPER CRONK46774FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
3FLYING ELLE7877NBTK A Collyer (East Coburg)
4SPECIALIST85566NBTR W Taylor (Warracknabeal)
5BLACK HAMMER77585NBTF A Meyer (Maryborough)
6JOSH MILNE84854NBTJ Formosa (Heathcote)
7RENAE DEE76FSTDG W Connell (Harston)
8SOLFURION68T55FSHH A Wetzels (Seymour)
9RODALE43775FSHJ P Tolson (Adelaide Lead)
10LILLI’S SPEED33826FSHG L Rumble (Bunkers Hill)
Race No. 5Topcat Video12:45PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER MOOMS15248NBTS P Barker (Elphinstone)
2GUNNA GET YA35266NBTW Hooke (Huntly)
3HENDO25132NBTB I Hiscock (Long Gully)
4SLICK SILVIE55872NBTJ Toye (Ararat)
5QUICK VISION36554NBTW L Connell (Harston)
6TIGER BOMB4577124.30L E Franklin (Willaura)
7PADDY IRISH3147424.40K J Ashton (Charlton)
8SNAPPER’S HERO6284124.42R W Fisher (Lara)
9CINQUE BELLA18857FSHC Medcraft (Costerfield)
10UP AND GONE11746NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 6Santons Of Bendigo01:05PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ABSOLUTE CHAMP84346NBTS Donlon (Burnbank)
2OLD DIESELT6271NBTS R Drummond (Toolleen)
3OPTIC PRINCE3586128.64A W Bell (Yangery)
4JAY BEE CEE84678NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
5JUST JOHN7662128.78K J Hunt (Eaglehawk)
6MY COUSIN VITO51788FSHS L Thomas (Sandon)
7SNOUT87755NBTD F Gehan (Stawell)
8PRINCESS MELANIE26677FSHM R Collyer (Coburg East)
9ELITE BUDDY45814NBTW Hooke (Huntly)
10NEXT CONTESTANT75748NBTS Gibilisco (Lockwood South)
Race No. 7Garrards Horse & Hound01:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CELEBRATION55144FSTDV Giles (Bamawm)
2BUSH LADF6555NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
3WILSON’S VENOM34857FSTDL Smith (Maryborough)
4SKITTLER34738FSTDL E Jones (Woodend)
5RULLA SHAW45537NBTC Stanton (Clunes)
6ALLY MARR18527FSTDC Warner (Wendouree)
7SPENCE’S BOY74883FSTDK L Wright (Harston)
8YABBIE’S A CAMO74423NBTK J Daisley (Lismore)
9VALLETTA FLAMET7663NBTJ F Nicholls (Melton West)
10SANCTIFIED77475FSTDR C Dunne (St Albans)
Race No. 8Bendigo Advertiser01:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MIRACLE MOMENT18867FSHD F Gehan (Stawell)
2ECO FURY28355FSTDS Trim (Devon Meadows)
3NORTHERN RAMBLER77756FSHG F Mcmillan (Eaglehawk)
4LUKE’S MEDAL67677NBTC Stanton (Clunes)
5DYNAMIC VIEW7222128.66C Mclennan (Airport West)
6LOOKING MAGICAL54455FSTDB J Iredale (Frankston)
7CLAYOQUOT23255NBTR O Sharples (Murchison)
8KOOPER DEE84668FSTDL H Harris (Somerville)
9STRAWBERRY FIELD73783FSTDK J Eyles (Murchison)
10REGAL COMMAND37747NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 9Railway Station Hotel01:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1REMO RIO44786FSTDA M Daisley (Lismore)
2KIRABILLI SKYE1533124.40H I Baxter (Harrow)
3WHERE’S BIZZY87465FSTDL H Harris (Somerville)
4CLASSIC ME67624NBTD H Keanelly (Golden Square)
5SNAP18622NBTA R Costa (Shepparton)
6JOSH’S CONQUEST67266FSHD C Kirk (Craigieburn)
7GREYSYND ICE5637124.19C Fankhauser (Redesdale)
8OUR SURGEON65128NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
9PUCKER UP8474TFSTDB J Stephens (Tooborac)
10PEDRO’S LIFE68587NBTL E Franklin (Willaura)
Race No. 10Skill Training Victoria02:17PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET BLONDE15487NBTW Donlon (Burnbank)
2TIGE’S JEWEL66354NBTM C Morrissey (Strathdale)
3JAY KING11836NBTP Sant (Werribee)
4SHINTARO PHOENIX361124.24R Clark (Toolleen)
5RAYGIO GIRL78477FSTDD A Shovan (Adelaide Lead)
6DOUBLE DESSERT37823NBTD H Keanelly (Golden Square)
7RAVISHING SHIRAZ68218FSTDK B Lingard (Kilmore)
8ALANA’S BOY53832NBTP E Dower (Golden Square)
9VIKING TWO6318F24.35M Bouse (Buninyong)
10BOY IT’S SANDY2821424.44J Formosa (Heathcote)
Race No. 11Bendigo Ford02:33PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MEGA GIANT5F54124.19P Akathiotis (Reservoir)
2GIDRA JOE45887FSTDW Portelli (Rockbank)
3MACEY’S BROTHER5231224.60J Donnelly (Eden Park)
4CLOVIS43867FSTDJ A Wilson (Korong Vale)
5ULTIMATE BONES54472NBTC Medcraft (Costerfield)
6MYSTIQUE AYERS6188FSHP L Franklin (Moyston)
7TUDOR PARK63377FSHC J Hayes (Mill Park)
8INTERGRATION55F15FSHL E Jones (Woodend)
9VINTNER18834FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
10CINDY LOU5P675NBTC M Davis (Murrabit)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments