Monday 8th November 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 8th November 2010

Race No. 1Rocky Ridge Farm (bitches)12:01PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1CHELSEA GAIL48783J W Taylor (Chelsea Heights)
2FAWN SURFER88T Womann (Lara)
3RIGHTEOUS RESULT45864T Womann (Lara)
4TRIPLE SMOKED35844R J Tolson (Maryborough)
5MISS TRANSFORMER24247L Salievski (Mernda)
6MIZZY MALDINI264S S G Steiner (Warneet)
7HIGHRIDING KATE88872S L Thomas (Sandon)
8FLYING DINGO76354S Trim (Devon Meadows)
9CHARGE ME18326G R Hansen (Daisy Hill)
10ATLAS BELLE42666L E Cookson (Junortoun)
Race No. 2Mtd (bitches)12:17PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1MISS DIVINITY76875H A Wetzels (Seymour)
2PROVEN STYLE54P J Mccoll (Kooroocheang)
3JUST SIMILAR645T Womann (Lara)
4PACY PRINCESS88444D C R Field (Werribee)
5VICTORY AHEAD34W Portelli (Rockbank)
6OLIVIA JADE35423P M Patterson (Bet Bet)
7BREAKING ANGEL8283T Womann (Lara)
8TOWEL ‘EM UP47T R Breen (Snake Valley)
9PHANTA58874J Mifsud (Craigieburn)
10SERINA JAY48578P Sant (Werribee)
Race No. 3Merryfields Kennels12:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1WHITE HAZE42452B J Duffy (Ballan)
2NICKO775C J Capuano (Heathcote)
3REGAL ALAN34566B A Jacobs (Maiden Gully)
4JACK’S POWER44334D J Carswell (Elmore)
5GIDRA JOE26W Portelli (Rockbank)
6SCOOTER BOY24546G J D Brett (Werribee)
7RHONIN’S BLADE2253P A Love (Strathfieldsaye)
8CHAIN MESH154M Meyer (Deer Park)
9VINKO67484R Bibic (Bendigo )
10ATLAS APACHE27L E Cookson (Junortoun)
Race No. 4Winning Edge Lasers12:52PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BOOMA TIGE76652G Couldridge (Newstead)
2INDI OCTANE56278D C R Field (Werribee)
3CLASSIC ATHENA73522J Formosa (Heathcote)
4NEGATED5T725F J Flegg (Marong)
5SELYNYA CRUSE52364S A Coates (St Albans Park)
6BLACK HOUND62647P Sant (Werribee)
7MISS 17556J Mifsud (Craigieburn)
8SMALL PRESENCE77353D Furey (Lockwood South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5The Great Chase – Tab Ht101:09PM (VICtime)
Special Event Heat event over 430 Metres at Bendigo Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1POSS’ POOCH43626J M Torr (Eaglehawk)
2MANDY SHIRAZ113G J Guy (Charlton)
3DAZZLE DOT87716J M Torr (Eaglehawk)
4YO GABBA GABBA71R Henness (Heathcote)
5KREBS48243F J Flegg (Marong)
6METALLICA16126J Borg (Maryborough)
7BUBBLE POWER24382P J Mccoll (Kooroocheang)
8MAD CAPER34457J A Capuano (Pyalong)
9NEWSTEAD BILLY76387S L Thomas (Sandon)
10WALKING OUT74674D A Shovan (Adelaide Lead)
Race No. 6Hotondo Homes01:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1QUEEN EUPHORIA57856S Trim (Devon Meadows)
2MISS VAN KAY87443J Van-Konynenburg (Devon Meadows)
3RAGING POWER58785H A Wetzels (Seymour)
4TRINA SAGE31255P J Dunlevey (Cohuna)
5LADY OSLO8T867L J Annett (Welshmans Reef)
6KALIMNA CHANCE87473K J Eyles (Murchison)
7AMAROO WHIRL75775D Petersen (Welshmans Reef)
8NAPOLEON HARRY34645P M Patterson (Bet Bet)
9TIZZA FLYER22273B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7The Great Chase – Tab Ht201:44PM (VICtime)
Special Event Heat event over 430 Metres at Bendigo Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1RAILWAY FOX63123J M Torr (Eaglehawk)
2FREESTONE51646F J Flegg (Marong)
3LET’S GO AL82143C J Capuano (Heathcote)
4MISS MOLLY MAC4F518J Mcfarlane (Hillside)
5LUVIA LAD43315G Couldridge (Newstead)
6PROVEN HIT113P J Mccoll (Kooroocheang)
7ELITE HILTON25626T Baker (Kilmore)
8DIJAMAKA MONEY417D A Crocker (Strathfieldsaye)
9WALKING OUT74674D A Shovan (Adelaide Lead)
10NEWSTEAD BILLY76387S L Thomas (Sandon)
Race No. 8Warehouse Sales02:02PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 545 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BOOMA GO GO75626G Couldridge (Newstead)
2POPULAR JESSIE67588A R Costa (Shepparton)
3GRAN TORINO734F4J Formosa (Heathcote)
4WHITE DRAGON17446K J Eyles (Murchison)
5POMMIE PRINCESS77672J Formosa (Heathcote)
6CHIEF HARMONY55543D C Baker (Golden Square)
7ZURI DIAMOND42274L V Iredale (Frankston)
8ONE EYED RED14543N Vincent (Lal Lal)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Big Dog Racing Supplements02:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1RAILWAY SHOW56271J M Torr (Eaglehawk)
2JOHNNY MEDD44826N Moon (Yarraville)
3CHEEKY VIBRATION37778C J Capuano (Heathcote)
4CLASSIC BONANZA7T786R J Tolson (Maryborough)
5MAGICAL OPENING18347P R Trim (Devon Meadows)
6CRYMELON MISS58854I S Bibby (Warracknabeal)
7FROMARGE26365J Formosa (Heathcote)
8BLACK VANADIUM65288H A Wetzels (Seymour)
9TIZZA FLYER22273B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Centre02:37PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DEB’S GIRL7868TJ A Capuano (Pyalong)
2MISS ANDRETTI26616C ( J Rose (Epping)
3MACCA’S LADY214P7C Russell (Kyabram)
4HOLY 5217P D Bartlett (Bamawm)
5LA BELLE SAL45455H C Siakew (Golden Square)
6MY CHAPARRAL848T6D R Leathan (Maryborough)
7COOL COLD35721J Formosa (Heathcote)
8SHIFTY RASCAL74215H A Wetzels (Seymour)
9TIZZA FLYER22273B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Topcat Video02:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1NEW EDITION52417G J D Brett (Werribee)
2JUNIOR DADDY76766P Sant (Werribee)
3GRUNTA18645D Harrison (Marong)
4MILD SHANNON63685S Carswell (Elmore)
5KEEN CONTENDER57387H A Wetzels (Seymour)
6DASHING STATE22188K M Repia (Long Gully)
7LOUPE MOON22363J Formosa (Heathcote)
8BRADICK MAGIC57614K J Eyles (Murchison)
9TIZZA FLYER22273B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Santons Of Bendigo03:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 430 Metres at Bendigo Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1PEDRO BOY1248T Womann (Lara)
2EVA ROSE21387S Carswell (Elmore)
3NARSI SUN74373D R Leathan (Maryborough)
4MISS FURIOUS27647H A Wetzels (Seymour)
5SALLY DE VITA68467G J D Brett (Werribee)
6 SILVIE56167J Toye (Ararat)
7INCLINATION4871J Mifsud (Craigieburn)
8MAJOR NOVA33537C Russell (Kyabram)
9TIZZA FLYER22273B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments