Saturday, 10 May 2014

Greyhound Box Draw For – Saturday, 10 May 2014

Race No. 1Railway Station Hotel Final (gobis)5:31 PM (VIC time)
Maiden Final event over 425 metres at Bendigo Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 : $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LEWIS FIELDS [5]7124.29(3)T Collins (Lara)
2DEADLY CREDITS (QLD)[5]3442124.19(1)R Henness (Heathcote)
3IMPACT BALE ()[M]3242NBTJ Hunt (Avalon)
4IMPLIED PRESSURE [M]22NBTS Stefanos ()
5BILLS BACK [5]31123.98(6)C Smith (Wonwondah)
6YAMI BALE (NSW)[M]34342NBTS Collins (Lara)
7TROPICAL OASIS [M]232NBTP Dapiran (Northwood)
8DYNA NIHILIST (NSW)[5]3F3124.35(7)J Hunt (Avalon)
9DYNA DRAMA (NSW)[M]Res.3NBTS Collins (Lara)
10BUDDY GOOD BOY (NSW)[M]Res.22633NBTS Humphries (Locksley)
Race No. 23bo 93.5 Fm5:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY TWO LIPS [5]31516FSHJ Higgins (Napoleons)
2ONE DEE [5]13FSHS Taylor (Keilor East)
3CETTE FOR SPEED [5]12255NBTR Massina (Golden Square)
4BONGANI (NSW)[5]51432NBTL Moore (Strathdale)
5BIT OF ALRIGHT [5]37342NBTJ Formosa (Heathcote)
6AUSSIE HERITAGE [5]2126524.26(4)M Chilcott (Heathcote)
7MORE GORGEOUS [5]231NBTR Matheson (Castlemaine)
8JUDY’S MY NAME [5]3222624.67(4)B Kantzidis (Bundoora)
9PROJECT BOY [5]Res.62418FSTDL Cunningham (Pakenham)
10SIR BARKALOT [5]Res.5215724.11(4)M Teresi (Maiden Gully)
Race No. 3Geoff Pettitt Media6:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKYLA’S STAR [5]1163628.61(2)A Blake (White Hills)
2MIA SURGEON [5]22734NBTM Ryan (Boronia)
3SELECT BOY [5]31668FSHK (Maffra)
4ZULEKHA [5]14222FSHD Massina (Golden Square)
5ALEXANDER POP [5]41166NBTJ Kantzidis ()
6COSE DROM [5]44124FSTDG Austin (Eaglehawk)
7MICKY BEEZ [5]1237728.53(6)C Abela (Bacchus Marsh)
8SOHO DINGANE [5]4351429.03(7)H Quick (Llandeilo)
9STORM CROSSING [5]Res.43864NBTG Hansen (Daisy Hill)
10NAVAHO [5]Res.44613NBTL Austin (Eaglehawk)
Race No. 4 @ Stud6:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GIMME BUTTERFLYS [5]F7624NBTJ Formosa (Heathcote)
2SOHO SHINGANA [5]1751424.15(1)S O’brien (Gordon)
3WILD DOUGLAS (NSW)[5]32271NBTS Holmes (Blind Bight)
4NOTSO FUNNY (NSW)[5]24656NBTH Collins (Lara)
5CAPACITY [5]7153724.38(1)A Mooney (Amherst)
6CREATIVE STRIKE [5]21221FSHJ Mcclelland (Jindera)
7CROSSCHECK [5]21435NBTD Condon (Tooradin)
8DYNA ZERG (NSW)[5]22511FSTDS Collins (Lara)
9SHEILA BLIGE [5]Res.25316FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
10ALLEN QUARIAN (NSW)[5]Res.37163FSHJ Hunt (Avalon)
Race No. 5Chasers Function Centre (3-6 Wins) Final6:49 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RECKLESS BROWN [3]2751123.97(2)R Clark (Toolleen)
2BLUE TO BITS (NSW)[4]2771124.08(2)S Taylor (Keilor East)
3GIANTS DANCE [3]4118124.13(3)T Deglaitis (Moolap)
4CHEEKY HAND [4]1138223.84(5)D Dean (Nyora)
5WHITE SPYRO [4]1132223.81(8)C Davis (Altona Green)
6UNBOUND (NSW)[3]2122124.08(6)K Chivell (Sunbury)
7FRANKLIN SENIOR [3]5621123.89(7)D Ryan (Boronia)
8RANGATANG (QLD)[3]3132123.68(6)B Hare (Greendale)
9BAYMAN BALE (NSW)[5]Res.835F2NBTJ Hunt (Avalon)
10JOHNNY HERITAGE [4]Res.3748223.97(4)M Chilcott (Heathcote)
Race No. 6Santons Of Bendigo Gdr7:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 660 metres at Bendigo Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA WERRIBEE (NSW)[4]55886NBTS Collins (Lara)
2SEE HIM FIRST [4]4117138.07(4)M Mallia-magri (Avalon)
3SUSHI BALE (NSW)[5]34276NBTS Collins (Lara)
4BECCI LEONE [5]32432NBTM Chilcott (Heathcote)
5ROCKY BALE (NSW)[4]12231FSHJ Hunt (Avalon)
6HALA BELLE [4]52514FSTDP Akathiotis (Reservoir)
7DESTINI GOLD [5]4184FNBTE Rinaldi (Lethbridge)
8IT’S LOCKIE [5]7254538.73(4)L Slattery (Heathcote)
9BATMANDU [5]Res.52422FSTDP Scott-smith (Warragul)
10CAN OF WORMS [5]Res.42144NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
Race No. 7Skill Training 7:23 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKA EXPRESS [4]2532223.85(5)B Brown (Axedale)
2ORIENTAL LOTUS [4]2761824.18(6)R Clark (Toolleen)
3PREMIER MAGPIE [5]2532224.09(8)J Condon (Tooradin)
4CENTRALIAN [4]433F424.18(7)L Smith (Devon Meadows)
5DAINTREE WARRIOR [5]47563NBTL Gorman (Tanjil South)
6STREET LIFE [5]1228624.01(7)N Vincent (Lal Lal)
7AMER FORT [4]4411424.28(3)T Jones (Chiltern)
8TWILIGHT VIXEN [5]37361NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
9BONNIE’S REVENGE [5]Res.5814624.07(2)P Bartlett (Bamawm)
10DYNA SUZIE (NSW)[5]Res.67442FSHS Collins (Lara)
Race No. 8Garrards Horse & Hound7:41 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PROCEED (NSW)[5]35836NBTF Hand (Seymour)
2KUKLINSKI [4]6535128.41(1)P Mccoll (Kooroocheang)
3JOHNNY HERITAGE [4]3748228.39(7)M Chilcott (Heathcote)
4JIMMI POWER [5]1425328.08(2)E Evans (Burnside)
5JEREMEY RENT [5]2761828.34(5)B Pell (Toolleen)
6ILLEGAL POWER [5]417F7NBTK Wright (Elphinstone)
7RAPID ROY [5]66241FSTDL Bridges (Brown Hill)
8CANDLE BOY [5]14346FSHJ Maple (Little River)
9DIMANDU [5]Res.36727NBTP Scott-smith (Warragul)
10CRACKERJACK LAD [5]Res.43486FSTDJ Hunt (Avalon)
Race No. 9Barbeques Galore Bendigo8:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY TAB [5]14334NBTP Tabone (Nambrok)
2BOOM CHERRY [5]84726NBTD Trethowan (Chiltlern)
3FEAR HER [5]7881724.48(8)J Formosa (Heathcote)
4GEORGE DELAKER (QLD)[5]11556FSHA Setford (Devon Meadows)
5CAB STOPPER [5]4885224.16(4)G Paull (Faraday)
6SENOR BENJAMIN [5]8766524.23(3)C Schembri (St Albans)
7FURIOUS FLASH [5]1411124.43(3)W Punshon (Parwan)
8CAHILL MAGIC [5]544F2NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
9SOUTHERN TIP [5]Res.61675NBTC Schembri (St Albans)
10TRENT TWOGOOD [5]Res.21524.35(7)H Taylor (Rockbank)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Clinic8:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DENMAN FLYER [5]1353828.54(7)D Jarvis (West Meadows)
2BLUE MAYHEM [5]41156FSTDC Davis (Altona Green)
3LINCOLN IMP (NSW)[5]54358FSHI Hopper (Hoppers Crossing)
4CHAPPY [5]35711FSTDT Deglaitis (Moolap)
5COOL MOMENTO [5]14687NBTA Barbara (Ballan)
6FEIKUAI ZACK [5]64541FSTDC Tabone (Nambrok)
7MR. JACHARY [5]58441NBTP Thomson (Ocean Grove)
8NOWITZKI [5]3252528.38(1)A Mooney (Amherst)
9EFFIE TRINKETT [5]Res.5176728.42(8)J Formosa (Heathcote)
10GEAR BOX JACK (NSW)[5]Res.1637728.38(4)S Mallia (Lalor)
Race No. 11Goldfields Catering8:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHAYNE BALE (NSW)[5]75525NBTJ Hunt (Avalon)
2STATE SENSATION [5]34432NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
3NATIE’S GIRL (NSW)[5]6416524.05(4)P Patterson (Bet Bet)
4MACHETE [5]33242NBTN Lund (Longwarry)
5CHERONO (QLD)[5]2F862FSHB Anderson (Heathcote)
6GRANVILLE’S CALL [5]18726NBTT Deglaitis (Moolap)
7MR. PIPELINE ()[5]12714NBTJ Formosa (Heathcote)
8HECAN BOLT [5]17126FSHB Wells (Romsey)
9BIG BAD TOM [5]Res.12275NBTC Davis (Altona Green)
10QUIVER BALE (NSW)[5]Res.42254FSHJ Hunt (Avalon)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments