Saturday, 30 May 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Saturday, 30 May 2015

Race No. 1Eternal Vase5:18 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SETH’S WAY (NSW)[M]FSHB Mills (Baddaginnie)
2ROLL ‘EM ZAC [M]28FSHJ Formosa (Heathcote)
3CHEQUE HER OUT [M]5FSHS Daniliuk (Sunbury)
4SPEEDY BEAT (NSW)[M]4FSHK Bravo (Lovely Banks)
5SHAKE [M]FSHF Hand (Seymour)
6BAZZ KEBAB [M]FSHJ Formosa (Heathcote)
7STICKA STEP [M]FSHS Dervish (Stanhope)
8BARRIER REEF [M]6FSHT Womann (Lara)
9CHINATOWN LIZZIE [M]Res.FSHB Seymour (Woodvale)
10BUBBLE HAS BURST [M]Res.FSHP Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 2Bufs Pharmacy (1-2 Wins) Ht15:34 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY GIRL [6]56421FSHS Jervies (Warrnambool)
2HARDY CHIEF [7]6275324.40(3)S Donlon (Burnbank)
3VEETEE GLAMOUR [6]61571FSHW Duve (Denison)
4SIR CHARLETON [6]22F24FSTDD Geall (Lara)
5RIMPAC [7]45444FSHT Turnbull (Crowlands)
6UNO KRYPTO [7]43636FSHP Patterson (Bet Bet)
7RODARTE QUAYLE [7]18FSHW Rudd (Cranbourne)
8DOMESTIC GIRL [6]121F6NBTT Sharp (Melton West)
9SPA PETER [7]Res.153F724.29(3)P Mccoll (Kooroocheang)
10DR. LEONARDO [7]Res.18475FSTDJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 3Skin Ski ‘n’ Surf5:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 660 metres at Bendigo Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1CHIVALRY [7]37354FSHT Womann (Lara)
2WAYNEWRIGHT [6]55513NBTL Hellmuth (Pearcedale)
3ALOUETTE MAGIC [7]74475NBTJ Worsfold (Girgarre)
4MELODRAMATIC [6]17137FSHM Marshall (Pentland Hills)
5LEVER ACTION [6]23711FSHA Stewart (Melton)
6FAITH NO FEAR [6]16175FSHD Geall (Lara)
7DALSHABAE [6]27618FSTDG Hansen (Daisy Hill)
8SWEET CHILLY [7]36136FSHT Turnbull (Crowlands)
9RYAN BROOK [7]Res.43867NBTJ Capuano (Pyalong)
Race No. 4Lollies 2 Go (1-2 Wins) Ht26:10 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ROSSI [6]81661NBTT Womann (Lara)
2EUMERALLA DONNY [6]74344NBTJ Hardy (Darley)
3SILENT FLETCH [7]85262NBTM Nash (Little River)
4VEETEE BOOMER [6]2274524.03(2)M Chilcott (Heathcote)
5ROSIE ROCKS [6]32221FSHR Gladman (Sebastopol)
6MEGA TORQUE [7]2621NBTJ Rowley (Denison)
7DUVAL (NSW)[7]61326NBTM Bowerman (Raglan)
8STEEL FURY [7]15724.42(5)G Dainton (Cosgrove)
9DR. KLAAS [6]Res.48534NBTJ Gill (Darriman)
10BONZO [7]Res.16467NBTJ Thomson (Boolite)
Race No. 5It’s Her Gym6:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AKINA AKEIRA [5]47246FSHJ Rowley (Denison)
2UNCLE ANT [5]35661FSHP Rowley (Denison)
3DEANO’S GADGET [5]6725627.87(8)W Hansen (Daisy Hill)
4SAHARA [5]66575NBTJ Fowler (Curlewis)
5SEEYA SATURDAY [5]44251FSTDP Craig (Langwarrin)
6SECRET MARJEN [5]34227NBTB Abela (Echuca)
7FAITH IN BEAR [5]42664NBTA Chapple (Exford)
8CRYSTAL CAMEO [5]5223228.84(1)G Hansen (Daisy Hill)
9VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]Res.75786NBTW Donlon (Burnbank)
10ALL INN TROY [5]Res.68475NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 6Mitchelton Wines6:46 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DR. PETER [5]24437NBTJ Gill (Darriman)
2PUD [5]564F5FSHG Selkrig (Devon Meadows)
3YOUNG HAWKE [5]65332FSTDC Bahen (Yuroke)
4KIAN’S HYBRID [4]3F53324.15(1)A Chapple (Exford)
5ACES HIGH [5]14884NBTJ Fowler (Curlewis)
6AQUA LAMONT (NSW)[4]6361324.09(3)G Selkrig (Devon Meadows)
7LACHLAN BEAR [4]3236424.01(4)A Chapple (Exford)
8OPAL BALE (NSW)[4]2415223.96(7)T Womann (Lara)
9VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]Res.75786NBTW Donlon (Burnbank)
10ALL INN TROY [5]Res.68475NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 7Caterworx7:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOLLY JANE [6]2213128.82(1)J Caulfield (Pyramid Hill)
2LADY TORAH [6]51626FSHN Gost (Little River)
3KARAOKE KEN [7]4651729.08(1)J Formosa (Heathcote)
4WINTER TIME [7]6467628.50(7)J Caulfield (Pyramid Hill)
5NUGGY BURGER [7]65645NBTJ Formosa (Heathcote)
6REBEL COMMANDER [7]22152FSTDP Lambert (Melton)
7MOONLIGHT LACE [7]52142NBTJ Thomson (Boolite)
8SPA PRIMROSE [7]35474NBTP Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 8Silk Day Spa7:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OPTIMUS BART (SA)[5]7531228.51(4)A Debattista (Toolleen)
2IRISH DOWN UNDER [5]3654428.74(8)D O’mara (Rushworth)
3MONEY COME BACK [5]71363NBTG Selkrig (Devon Meadows)
4DR. SAMSON [5]44255NBTW Mcmahon (Darriman)
5FEARSOME WARRIOR [5]21F7328.39(6)C Kiernan (Pascoe Vale)
6MANTARAY LAD [5]8533728.40(5)G Hansen (Daisy Hill)
7DR. DES [5]3553628.29(5)J Mcmahon (Darriman)
8KURZKE [5]6146428.30(8)J Caulfield (Pyramid Hill)
9VELOCITY SAPHIRE (QLD)[5]Res.75786NBTW Donlon (Burnbank)
10ALL INN TROY [5]Res.68475NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 9Ian Garland Hairdressing (1-2 Wins) Ht37:47 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S AN ILLUSION [7]1647824.39(5)A Chapple (Exford)
2TEMPUS FUGIT [7]421624.08(1)G Long (Neilborough)
3PODIUM CHANCE [6]53112NBTJ Thomson (Boolite)
4BERRI LASS [7]1647324.83(5)M Cahill (Riddells Creek)
5NOT BROKEN [6]171NBTC Darmanin (Melton South)
6LOUD LANA [7]14631FSHP Rowley (Denison)
7RIP IT [6]141423.98(1)G Dainton (Cosgrove)
8APATCHY RACER [6]213124.11(4)C Kiernan (Pascoe Vale)
9JACANA [7]Res.2514FSHG Turnbull (Crowlands)
10DR. BROWNIE [7]Res.15874NBTW Mcmahon (Darriman)
Race No. 10Mary Kay Cosmetics (1-2 Wins) Ht48:06 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARIE SCHRADER [7]12FSHM Rudd (Cranbourne)
2VEETEE BULLDOG [7]318FSHW Duve (Denison)
3JUKEBOX HERO [7]17537NBTC Bahen (Yuroke)
4SWIFT JARAIG (TAS)[7]2472424.60(6)J Hooke (Huntly)
5HOUSO [6]83221FSHJ Mcmahon (Darriman)
6CONVOY [7]7727224.47(2)J Torr (Myers Flat)
7SHANKILL MO [7]41432FSHM Nash (Little River)
8BABS BALE (NSW)[6]5141524.31(1)T Womann (Lara)
9MIDNIGHT OUTLAW [7]Res.24516NBTA Bahen (Yuroke)
10PENDLES POWER [7]Res.18286FSHW Mcmahon (Darriman)
Race No. 11Old Boundary Hotel8:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SURF JESTER (QLD)[5]5238623.93(6)J Gill (Darriman)
2VALLADARES [5]6227624.14(2)B Divirgilio (Langwarrin)
3SOUTHWOOD DENIS [5]2575223.96(1)C Stanton (Clunes)
4THEORY’S LEGACY [5]3335624.18(2)A Chapple (Exford)
5YARN BALE (NSW)[5]1521124.31(2)D Coleman (Lara)
6REIKO BALE (NSW)[5]8758724.11(2)T Womann (Lara)
7MINT MURPHY (NSW)[5]82422NBTM Marshall (Pentland Hills)
8IMMORTAL BEAR [5]4144424.17(7)A Chapple (Exford)
9LUCKY LIAM [5]Res.25567NBTS Mckay (Denison)
10IDOL FACTOR [5]Res.1718824.02(7)P Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 12Diamond Vision Photography8:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DISCO RAIN [5]18118FSHI Garland (Longlea)
2FLIP THE BOAT [5]1674624.26(4)P Dunlevey (Cohuna)
3GEAR BOX JACK (NSW)[5]62636NBTR Hayes (Toolleen)
4MEADOWS ONE (WA)[5]1321723.92(8)B Divirgilio (Langwarrin)
5SLIPAWAY CURLY [5]TT71824.34(1)K Quinn (Cundare)
6SEE HIM RUN [5]2315124.12(3)N Pace (Melton South)
7ZELEMAR DOLL [5]6414523.98(2)W Mcmahon (Darriman)
8LIAM [5]F222424.06(3)G Mitchell (Sunbury)
9LUCKY LIAM [5]Res.25567NBTS Mckay (Denison)
10IDOL FACTOR [5]Res.1718824.02(7)P Mccoll (Kooroocheang)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments