Sunday, 28 June 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Sunday, 28 June 2015

Race No. 1Southern Cross Austereo6:00 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]52262FSHJ Cusack (The Rock)
2SAAHD [5]55528NBTG Ennis (Sandhurst)
3ZELEMAR ZEST [5]3516123.97(2)J Galea (Brookfield)
4LIVING WATERS [5]68377FSTDB Shillington (Lara)
5BLUE MCCOOL [5]21184FSHD Elliott (Kangaroo Ground)
6SCUNITZA SPEED [5]7354824.08(8)T Galea (Brookfield)
7MASTER TRON [5]2466623.78(2)R Henness (Heathcote)
8FEAR THE BEST [5]7821624.52(5)B Shillington (Lara)
9SUAVE ODESSA (NSW)[5]Res.4155623.94(4)J Fothergill (Heathcote)
Race No. 2Diamond Vision Photography Cup Ht16:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 660 metres at Bendigo Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1MO TOWN SAN [5]24458NBTP Clark (Wangaratta)
2TYCOON DIAMOND [5]32142NBTL Iredale (Pearcedale)
3DESTINI SHADOW [4]4488738.41(2)E Rinaldi (Lethbridge)
4NINETY FIVE [5]32314FSTDH Collins (Lara)
5MAJOR CRUSH [5]76645FSTDB Hodgson (Smythesdale)
6GORHAM BALE (NSW)[4]54221FSHS Collins (Lara)
7MAGIC EARNER (NSW)[5]42215FSHA Azzopardi (Londonderry)
8LIONESS LULU [5]67274FSTDM Giddings (Toolleen)
Race No. 3Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht16:38 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1TRAIL BLAZING [3]8655423.84(3)T Womann (Lara)
2PAUA TO ROAR (NSW)[5]23241FSHA Azzopardi (Londonderry)
3SONIC DASH [4]31261NBTA Langton (Anakie)
4LUNAR ECLIPSE [5]42123FSHC Bahen (Yuroke)
5TIGGERLONG AMIGO (NSW)[3]1347423.67(7)J Cusack (The Rock)
6ELFEN BALE (NSW)[4]12413FSHA Dailly (Anakie)
7AZZA AZZA AZZA [4]1612623.45(2)W Vassallo (Devon Meadows)
8STOP MOOCHIN’ [5]23117NBTB Shillington (Lara)
9BOXHEAD [5]Res.12276FSHJ Britton (Anakie)
10RIVERGUM DRIVE (NSW)[5]Res.72447FSHK Greenough (Pearcedale)
Race No. 4Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht26:59 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1JACKIE BAXTER (NSW)[2]8813423.90(6)T Womann (Lara)
2CAUSTIC BALE (NSW)[4]21772FSHS Collins (Lara)
3FEARLESS JOHN [5]71147NBTB Shillington (Lara)
4ATHOS [3]1166723.78(3)R Gray (Pyalong)
5SENOR GOLD [3]1611423.92(4)M Power (Frankston)
6GAELIC PETER [4]F114223.94(8)R Henness (Heathcote)
7ESTRANGED (NSW)[5]62171FSHL Azzopardi (Londonderry)
8ALLEN DEED (NSW)[4]61112FSHA Dailly (Anakie)
9TOP SECRET [5]Res.4133TNBTK Bravo (Lovely Banks)
10LEKTRA CONCORD [5]Res.14124FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 5Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht37:22 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME HANK [4]1224223.80(1)G Hansen (Daisy Hill)
2KRAKEN SOUPY [3]1152724.03(4)K Eyles (Murchison)
3BILLS BACK [2]5331123.75(5)C Smith (Wonwondah)
4ALLEN ICARUS (NSW)[4]2118224.06(2)S Collins (Lara)
5WARRIOR KING (NSW)[2]5754523.48(5)G Ennis (Sandhurst)
6DYNA VILLA (NSW)[4]72711FSHA Dailly (Anakie)
7BILLO’S PICK (NSW)[4]1111123.74(4)K Greenough (Pearcedale)
8ONE DEE [3]1235423.63(2)S Taylor (Keilor East)
9ARISTOTLE BALE (NSW)[4]Res.3476824.04(6)A Dailly (Anakie)
10BOXHEAD [5]Res.12276FSHJ Britton (Anakie)
Race No. 6Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht47:42 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA UTOPIA [4]13231FSHA Dailly (Anakie)
2SPRING MISSILE (NSW)[4]8132123.85(6)B Ennis (Lara)
3MIDNIGHT FLYNN [4]1628124.07(7)M Carter (Kialla)
4LUCA NEVEELK [4]F228623.87(4)G Kleeven (Denison)
5PREMIER HAWK [3]1465223.83(2)B Panetta (Melton West)
6DANYO’S SLAPPY [4]4711323.80(7)N Ryan (Devon Meadows)
7SHARED EQUITY [5]61614FSTDA Langton (Anakie)
8PHASER BALE (NSW)[5]32842FSHS Collins (Lara)
9GOVERNOR BALE (NSW)[5]Res.23442FSHS Collins (Lara)
10RIVERGUM DRIVE (NSW)[5]Res.72447FSHK Greenough (Pearcedale)
Race No. 7Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht58:03 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA RESULT [5]11125FSHB Dewan (Carrum Downs)
2LIGHT ‘EM UP [4]1611123.85(8)J Thompson (Pearcedale)
3LAMIA BALE (NSW)[4]24113NBTS Collins (Lara)
4DROOPYS BENTLEY (GA)[5]42326FSHT O’donovan (Devon Meadows)
5LEKTRA OUTLAW [5]61331FSHA Dailly (Anakie)
6BREATHING FIRE (NSW)[5]26124FSHK Greenough (Pearcedale)
7SHARED BONUS [3]1151123.74(8)J Britton (Anakie)
8PAPPA GALLO [5]26213FSHM Cortese (Hampton Park)
9KID AUDACIOUS [4]Res.1816323.54(5)M Fearnley (Yinnar)
10LET IT DEVELOP (NSW)[5]Res.52872FSHA Azzopardi (Londonderry)
Race No. 8Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht68:22 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1FERNANDO BALE (NSW)[4]11111FSHA Dailly (Anakie)
2DEAR DARCEY (NSW)[5]18128FSHJ Ayoub (Londonderry)
3CRACKERJACK DAK [4]42441NBTA Dailly (Anakie)
4DEADLY VANE [3]6651223.52(1)B Ennis (Lara)
5MIGHTY SPRITE [5]21113FSHA Lauterboom (Tooradin)
6OUR ZAYNEY NASH [4]1111223.99(2)K Bravo (Lovely Banks)
7WUXI (NSW)[5]51613FSHL Azzopardi (Londonderry)
8WEST ON DELLY [4]51714FSHJ Britton (Anakie)
9GOVERNOR BALE (NSW)[5]Res.23442FSHS Collins (Lara)
10CALL ME SHELBY (NSW)[5]Res.77311FSHJ Greenough (Pearcedale)
Race No. 9Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht78:41 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1SHOT TO BITS [4]541F8FSTDP Ryder (Corio)
2SCHUMACHER [4]2114223.77(7)J Shaw (Anakie)
3ALPHA ZEUS [5]51714FSHJ Britton (Anakie)
4RONRAY SPIRIT (NSW)[5]11324FSHT Reid (Yuroke)
5MARGINS (NSW)[5]61152FSTDB Ennis (Lara)
6TAMMY BAXTER (NSW)[1]1541323.74(3)T Womann (Lara)
7BING’S BRO [3]6174323.91(8)B Lock (Eaglehawk)
8ULTIMA BALE (NSW)[4]2183223.95(2)S Collins (Lara)
9LEKTRA CONCORD [5]Res.14124FSHA Dailly (Anakie)
10CALL ME SHELBY (NSW)[5]Res.77311FSHJ Greenough (Pearcedale)
Race No. 10Southern Cross Ten Bendigo Cup Ht89:05 PM (VIC time)
S/E Heat event over 425 metres at Bendigo Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA NICO (NSW)[4]33468FSHA Dailly (Anakie)
2RECKLESS BROWN [4]1112323.97(2)R Clark (Toolleen)
3AMARO BALE (NSW)[5]27312FSHA Dailly (Anakie)
4BEJAY THE DEJAY (NSW)[4]2313124.01(5)G Ennis (Sandhurst)
5MEPUNGA ARMAGH [4]22251FSHJ Britton (Anakie)
6SMOKEM JIMMY (NSW)[5]15715FSHM Carter (Kialla)
7GAUCHO (NSW)[3]4611123.59(1)B Ennis (Lara)
8BERZERK [4]28321FSTDJ Thompson (Pearcedale)
9FLEETWOOD ZAC [5]Res.61141NBTA Langton (Anakie)
10LET IT DEVELOP (NSW)[5]Res.52872FSHA Azzopardi (Londonderry)
Race No. 11Diamond Vision Photography Cup Ht29:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 660 metres at Bendigo Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1ESPARZA (NSW)[5]16372NBTB Ennis (Lara)
2JAMIELA TWIST [5]38318FSHJ Galea (Rowsely)
3BE HOPEFUL [5]67161FSTDA Mooney (Amherst)
4ALEXIS KELTON [5]22756FSHS Toner (Bunyip)
5KAITOKE DIAMOND [5]22453NBTB Iredale (Pearcedale)
6OPTIMUS BART (SA)[5]3361238.11(4)A Debattista (Toolleen)
7WHY NOT WAYNE [5]13763FSHW Gray (Wendouree)
8VALERIA BALE (NSW)[4]3665438.07(3)P Griffen (Claretown)
Race No. 12Give Me 5 For Kids9:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NAVAHO [5]3246528.88(8)M Austin (Eaglehawk)
2SISCO FIASCO [5]37316FSTDM Cimarosti (Lara)
3HULA [5]1678628.62(5)A Panetta (Melton West)
4PUNCH IT [5]88152NBTJ Collins (Lara)
5HE’S NO JET [5]47714NBTM Giddings (Toolleen)
6DUNDAS BOY [5]42513NBTE Keene (Long Gully)
7TIGGERLONG FOX (NSW)[5]36613FSHJ Cusack (The Rock)
8FUNDA FAULT [5]2453728.38(7)A Burnett (Junortoun)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments