Wednesday, 24 June 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 24 June 2015

Race No. 1Shiraz Point @ Stud3:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SQUAW [M]45NBTM Grainger (Avenel)
2HARDY’S ME MUM [M]73522NBTW Donlon (Burnbank)
3MINNIE JAY [M]4754NBTD Jarvis (Westmeadows)
4SWEET KISS [M]37225NBTM Mason (Finley)
5SUPER BALLOTELLI [M]34832NBTJ Formosa (Heathcote)
6DA GAME [M]2753NBTT Jacques (Strathfieldsaye)
7MR. WINGNUT (NSW)[M]T6764NBTB Brown (Axedale)
8HEATH WOT [M]64885NBTJ Formosa (Heathcote)
9YA THERE [M]Res.25364NBTK Lingard (Kilmore)
10ROLL ‘EM SHARKY [M]Res.46844NBTT Noy (New Gisborne)
Race No. 2Railway Station Hotel3:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIO RITA (NSW)[M]25765NBTG Caffyn (Mooroolbark)
2SPARKLING STAR [M]67684NBTR Tolson (Maryborough)
3BLONDE BOUCHEAU [M]7365NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4LOVE ME TO [M]23576NBTA Azzopardi (Huntly)
6ROLL ‘EM MIGHTY [M]44323FSHT Noy (New Gisborne)
7MOTO SOS [M]46565FSTDJ Formosa (Heathcote)
8COSMIC CREATION [M]55884NBTF Martin (Crowlands)
Race No. 3K9 Racers Syndication4:00 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DUTCH SCHULTZ [M]88655NBTD Jarvis (Westmeadows)
2DARK TANTRA [M]773NBTS Thomas (Sandon)
3CORGI OUTLAW [M]88NBTD Shovan (Amherst)
4BAZZ KEBAB [M]2573NBTJ Formosa (Heathcote)
5SUPER PABLO [M]724F8FSHJ Formosa (Heathcote)
6CHEEKY SPENCER [M]46687NBTD Boots (Merrigum)
7KAY BEE AL [M]43542NBTK Lingard (Kilmore)
8WINTER DEEVA [M]678FSHA Rocke (Merrigum)
9GO WILD BRODIE [M]Res.58567NBTJ La rosa (Seymour)
10MINI MORGO [M]Res.53844NBTD Baker (Golden Square)
Race No. 4Mcivor Rd Veterinary Clinic4:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA KIRKY [7]35574NBTJ Abela (Echuca)
2WHY NOT LUCY [7]32472NBTW Gray (Wendouree)
3TREVS PRIDE [7]8518628.72(6)B Milne (Kilmore)
4DERBY DREAM [7]1758528.64(6)M Repia (Long Gully)
5SHEOAK MARNIE [7]7375328.64(3)D Burkett (Girgarre)
6CHE CHE MIDI [7]1F562NBTC Elliot (Greenhill)
7ALL BOLTS [7]2424228.56(1)R Tolson (Maryborough)
8FLYIN’ LES FERGI [7]21568NBTR Tolson (Maryborough)
9SHARON BENZ (QLD)[7]Res.413828.70(3)W Hansen (Daisy Hill)
Race No. 5Topcat Video Productions4:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOOK HIM IN [5]1422428.87(6)S Donlon (Burnbank)
2CLARETOWN SNOWY [5]78433NBTD Weightman (Dean)
3CHIEF TYSON [5]27124NBTR Fisher (Lara)
4IN THE FLESH [5]34558NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
5TYBELLENE [5]11286NBTP Frost (Heathcote)
6OUR ARANDT [5]84826NBTC Stanton (Clunes)
7WOOMERA [5]16353FSTDC Newman (Chiltern)
8TANTANOOLA [5]17733NBTM Campbell (Huntly)
9HANGING IN THERE [5]Res.1757728.10(1)D Coleman (Lara)
10CRYSTAL CAMEO [5]Res.3263428.84(1)G Hansen (Daisy Hill)
Race No. 6Bendigo Advertiser5:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC DAICOS [5]84267NBTK Chivell (Sunbury)
2PLANETMAN (NSW)[5]3554824.23(8)C Stanton (Clunes)
3MISS MORTON PARK [5]5655524.24(2)G Edwards (Broadford)
4JACK’S PRINCE [5]6776224.12(7)K Quinn (Cundare)
5CRUISEN BILLY [5]73574NBTG Peach (Cape Clear)
6RAILWAY SMOKEY [5]3324524.24(5)J Torr (Myers Flat)
7LORD DIAMOND [5]7344724.06(2)D Coleman (Lara)
8SPA CHEANG [5]8278724.31(2)J Mccoll (Daylesford)
9HANGING IN THERE [5]Res.17577FSTDD Coleman (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.71776NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 7Goldfields Catering5:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ABDUL [6]4633428.66(5)R Hodgson (Axedale)
2CEEJAY WHIM (WA)[6]1268728.70(4)A Bishop (Clunes)
3SEABROOK SHELLEY [6]44552NBTC Stanton (Clunes)
4BIT OF ALRIGHT [6]72223NBTP Formosa (Lalor)
5DALE (NSW)[6]18838NBTC Glen (Wodonga)
6COSMIC ELLE [6]7531128.68(4)C Jackson (Neilborough)
7THAT’S THE PLAN [6]3262128.79(4)M Rajkovic (Sunshine West)
8THYME FOR BED [6]8565728.41(7)G Long (Neilborough)
Race No. 8Spud Regis 0427 774 3545:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINT MURPHY (NSW)[5]22563NBTM Marshall (Pentland Hills)
2BLACK CARDIGAN (QLD)[5]7547624.09(8)D Bramich (Balmattum)
3FINAL BID [5]3674523.86(5)J Torr (Myers Flat)
4KIFINTI [5]3367124.46(3)R Fisher (Lara)
5DEL RIO [5]6455324.15(7)J Worsfold (Girgarre)
6BET BET RYAN [5]3413324.14(3)P Patterson (Bet Bet)
7FLYING CASEY [5]8344224.09(6)K Ward (Mount Moriac)
8SOUTHWOOD KING [5]4758F24.24(3)C Stanton (Clunes)
9HANGING IN THERE [5]Res.17577FSTDD Coleman (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.71776NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 93bo 93.5 Fm5:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARONESS TIPPY [6]1234424.53(4)W Donlon (Burnbank)
2YA THERE JOE [6]26852NBTK Lingard (Kilmore)
3STRAIGHT FLUSH [6]1273824.30(1)B Milne (Kilmore)
4IMA COSMIC [6]2125124.46(5)C Rose (Epping)
5SELYNYA KEV [6]5637524.30(2)K Ward (Mount Moriac)
6LITA’S LAD [6]6334724.77(5)C Rose (Epping)
7HARDY CHIEF [6]5332124.40(3)S Donlon (Burnbank)
8SHE CAN’T RUN [6]55225NBTK Eyles (Murchison)
9JILL LAKER [6]Res.7761824.51(6)P Patterson (Bet Bet)
Race No. 10Chasers Function Centre6:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MARY’S TAM [7]44568NBTD Blake (Rupanyup)
2LITTLE MISS SIN [7]8688824.81(1)R Tolson (Maryborough)
3ROLL ‘EM ZAC [7]54421NBTJ Formosa (Heathcote)
4STEEL FURY [7]157824.42(5)G Dainton (Cosgrove)
5KID RHUBARB [7]5443224.76(1)D Jarvis (Westmeadows)
6MAGIC COURT [7]58664NBTA Mooney (Amherst)
7ROLL ‘EM MISSY [7]4145224.33(8)T Noy (New Gisborne)
8GUNMETAL LAD [7]33334FSTDC Hennessy (Argyle)
9BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]Res.45636NBTC Newman (Chiltern)
10BLONDE MAN [7]Res.17258NBTD Carswell (Elmore)
Race No. 11Www.k9racers.com.au6:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL KATANA [7]56486NBTK Brooks (Rupanyup)
2STAR WALLS [7]8477124.81(6)L Cookson (Junortoun)
3KILTY MISS [7]67457NBTK Quinn (Cundare)
4DON’S RACER [7]587124.56(5)N Carthew (Newcomb)
5CARLANNA JOBE [7]84124.62(3)P Bull (Maryborough)
6BRADFIELD [7]56658NBTA Mooney (Amherst)
7ROLL ‘EM MAGGIE [7]2173824.26(1)T Noy (New Gisborne)
8OBLADI OBLADA [7]5124.55(7)K Repia (Long Gully)
9BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]Res.45636NBTC Newman (Chiltern)
10BLONDE MAN [7]Res.17258NBTD Carswell (Elmore)
Race No. 12Paddy Whacker @ Stud7:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ADVICE APLENTY [5]5854124.12(1)C Stanton (Clunes)
2LOCKED OUT [5]7151324.20(7)J Formosa (Heathcote)
3ROADIE [5]7813224.46(1)M Edwards (Broadford)
4PRISON CELLS [5]17385NBTB Mcnamara (Junortoun)
5HARVEST GOLD [5]2535324.17(7)A Mooney (Amherst)
6SMALL AND SPEEDY [5]1F16124.36(7)B Milne (Kilmore)
7IDOL FACTOR [5]7188324.02(7)P Mccoll (Kooroocheang)
8KID MONOPOLY [5]2317724.24(7)D Jarvis (Westmeadows)
9HANGING IN THERE [5]Res.17577FSTDD Coleman (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.71776NBTJ La rosa (Seymour)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments