Thursday 10th April 2008


Race 1 WINNING EDGE LASERS HT1
Maiden Heat 545 Metres 04:04PM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 333 ZOE ZOE FSTD J Martinovic
2 256 BINDY STRIKE FSTD C Russell
3 62234 TOP SHOW FSTD P E Tanti
4 6464 MY MATE SAMMY FSTD G Austin
5 62347 WOOKATCH NBT G J Paull
6 13238 VISABLE SECRET FSTD S L Bacon
7 76 GLEN ABBEY BRON FSH R D Conway
8 3 WILDFIRE LINDY FSTD D Downing
9 33757 GALLOPING BESSIE Res. FSTD C L McMillan
10 6458 FARMOR SPARKS Res. FSTD C Russell

Race 2 BLACK PERI AT STUD HT2
Maiden Heat 545 Metres 04:24PM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 35532 TO EXTREMES FSTD C Smith
2 83344 OURBOY DAVID NBT L C Slattery
3 BIG SNIP FSH G Middleton
4 26 HATARNEY NBT B Pell
5 72268 FREE RIDER FSH R Clark
6 455 SILENT CHEER FSTD C Russell
7 56 SHOT OF ROCK FSTD P A Ward
8 26744 BURRAWONGA BREN FSTD J Birthisel
9 54447 GLEAMING FAITH Res. FSH B L Lyons
10 53785 TATTERSON GIFT Res. NBT F A Meyer

Race 3 HOTONDO HOMES
Grade 5 430 Metres 04:44PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 41664 NANO YADIN NBT D J McCubbin
2 25455 THORGIL LANI 24.58Q R E Gilmore
3 15 KREUZER MURPHY FSH E F Caruana
4 17 ELUSIVE TIGER 24.49 R J Martin
5 25218 TWO FACED 24.65 C Croft
6 17243 CHANEL’S JET FSH M Lanyon
7 32727 THINK ALIKE NBT K M Repia
8 46346 YODELLING YODA NBT P R Lambert
9 36458 TRAVEL JAY Res. NBT P Sant
10 72187 HOT HAAKEN Res. NBT P Riley

Race 4 BRIAN DUNN FORD HT1
Grade 5 Heat 545 Metres 05:04PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 34374 CLOCK SHAKER FSTD P Martinovic
2 33255 MARBO ROCKET FSTD J R Weir-Smith
3 158T6 MISS MARGUERITE NBT P A Ward
4 61555 CALE CRANE 31.84 C Russell
5 55756 QUICK GEM NBT J Barbara
6 21125 BURRAWONGA BRETT 31.52 J Birthisel
7 18884 BALINTORE MAGIC NBT R J Martin
8 13647 BANDIT MILNE NBT K B Lingard
9 56576 TUVALU Res. FSTD C L McMillan
10 87577 ASHLIE’S GLORY Res. FSTD H A Hookey

Race 5 MTD
Grade 5 430 Metres 05:24PM
$945-270-135 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 44311 CREEKS PUZZLE 24.70 G J Paull
2 52477 HAVING FUN NBT E F Caruana
3 45736 SPEEDY SHOW NBT P E Tanti
4 4132F PLEA BARGAIN 24.68 B M Thomson
5 33778 MISS POSSESSIVE 24.37 L P Redenbach
6 24272 BACKA BEYOND NBT R J Garthwaite
7 67733 LONELY THYME 24.35 G L Long
8 67625 MASTER EYEZEE 24.54 J Toye
9 65654 CLOVALLEY DUKE Res. NBT G W Connell
10 78474 YANGA VIRUS Res. 24.51 B E Bridge

Race 6 ROCKY RIDGE FARM HT2
Grade 5 Heat 545 Metres 05:45PM
$945-270-135 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 65247 HEAR ME COME 31.93 R J Giles
2 14384 KARA SUNRISE NBT A C Symons
3 74263 BOZLEY NBT A T Reid
4 76778 DEVIL BEWARE NBT P Martinovic
5 28717 LICORICE STICK NBT G R White
6 62354 MISS BINDY NBT J A Thorpe
7 31188 SMURF PRINCESS FSTD C A Tabone
8 64712 CAMO’S BLACKAZ FSH B M Rogers
9 87577 ASHLIE’S GLORY Res. FSTD H A Hookey
10 75775 OURBOY MORGAN Res. NBT L C Slattery

Race 7 MERRYFIELDS KENNELS HT3
Grade 5 Heat 545 Metres 06:00PM
$945-270-135 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 18338 JEMMA MILNE 32.00 B J Milne
2 36487 SMURF’S BETTY NBT C A Tabone
3 17585 CONORMAN FSH A Bullock
4 65257 MO CUISHLA FSH C L McMillan
5 85525 BURRAWONGA BELLA FSTD J Birthisel
6 16413 LITTLE THYME FSTD G L Long
7 54255 MISS MINI ME 31.76 K B Lingard
8 86562 ASHFORD’S GIRL 31.32 R Clark
9 88886 GREEN LIMOUSINE Res. FSTD J D Perkins
10 76878 OURBOY JACOBS Res. NBT L C Slattery

Race 8 ROOTY HILL RSL
Mixed 4/5 430 Metres 06:16PM
$1000-290-145 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 15146 CUBBY HOUSE 24.18 R J Giles
2 17523 BRESCIANO 24.45 B Bonaccurso
3 67877 MR. KOBYBOYN 24.14 W Hooke
4 32377 ARNHEM KATE FSH A Bullock
5 54456 KALIMNA WILLY 24.18 R J Giles
6 21412 TITAN’S STORM 24.38 B Kinder
7 11124 REDEYE LOVE NBT L Delbridge
8 44854 CHARDONNAY REBEL 24.42 R J Giles
9 12665 ALLEY’S PAYOUT Res. FSH R J Wilson
10 61665 BELIEVE YOU ME Res. NBT R J Garthwaite

Race 9 RUN’S HOUSE AT STUD HT4
Grade 5 Heat 545 Metres 06:31PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 65565 NEWBRIDGE TOKEN 31.65 J J Kelly
2 14368 SMURF’S DREAM FSH A C Tabone
3 13856 BLUE JEANS FSTD R E Gilmore
4 46271 GRAVITATE NBT C Croft
5 16672 GOTTA DASH NBT L B Edwards
6 46534 CREIGHTON’S STAR FSTD M A Delbridge
7 37244 CHLOE MILNE NBT B J Milne
8 45477 MAJOR CONFLICT FSTD P Martinovic
9 76878 OURBOY JACOBS Res. NBT L C Slattery
10 56665 GOLDARRA Res. NBT S Clark

Race 10 McKERN GRANNY FLATS
Grade 5 430 Metres 06:55PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 36774 DREAM THYME 24.61Q G L Long
2 81656 VELVET VISTA 24.67 B Kinder
3 34436 JACK’S ME MATE NBT M Lanyon
4 13363 HAVE A YARN 24.56 B I Hiscock
5 44351 GO GORGEOUS NBT M A Delbridge
6 14248 KWIT 24.64Q D K Torr
7 22564 BARELEN GEM NBT G W Tew
8 1148 EL KEATO FSH R J Keating
9 76257 FLYING ROSIE Res. NBT E F Caruana
10 82777 EBONY RIFT Res. NBT G J Guy