Thursday 17th September 2009


1 RAPIDVITE Q/FINAL 03:59PM
$1050-300-150 (VIC time)
430 Metres Maiden Quali Final
1 1 PRINCLEY POWER 24.57Q I Robinson (Avoca)
2 43251 CALL ME ZEUS 24.67Q K J Ashton (Charlton)
3 2861 MIRACLE ACE 24.60Q K J Plunkett (Mickleham)
4 71 MATINEE MISSY 24.48Q K Robins (Wendouree)
5 44351 PROVEN NOIR 24.71Q P J Mccoll (Kooroocheang)
6 51 SPA VALLEY GIRL 24.71Q P J Mccoll (Kooroocheang)
7 1 EAGAN BALE 24.53Q S J Collins (Lake Goldsmith)
8 1 DYNA CARLO 24.75Q S J Collins (Lake Goldsmith)
9 1 COVER UP 24.75Q T Vass (Nyora)
10 53521 SERINA JAY 24.77Q P Sant (Werribee)

2 JETSET Q/FINAL 04:21PM
$1050-300-150 (VIC time)
430 Metres Maiden Quali Final
1 27661 UPSY DAISY 24.77Q C L Mcmillan (Drouin)
2 1 FALINE BALE 24.85Q S J Collins (Lake Goldsmith)
3 33751 KID FREDDIE 24.88Q D L Jarvis (Westmeadows)
4 53521 SERINA JAY 24.77Q P Sant (Werribee)
5 1 PYRENEES JEWEL 24.94Q I Robinson (Avoca)
6 1 MILITANT RAIN 24.79Q A Moro (Kangaroo Flat)
7 52371 LOU LOU BOY 24.58Q R Bibic ( Nth)
8 1 COVER UP 24.75Q T Vass (Nyora)
9 44361 LEGS LIKE TRINA 24.95Q P A Smith (Wonwondah)
10 1 PYRENEES HIGHWAY 24.96Q I Robinson (Avoca)

3 HOTONDO HOMES 04:39PM
$1050-300-150 (VIC time)
430 Metres Grade 5
1 62132 RESILIENT NBT A Panetta (West Melton)
2 53163 BILLY SHANNON NBT A D Marum (Lara)
3 1131 ZIPPEN SHIRAZ 24.41 N J Forster (Nyah West)
4 72316 ALLEN CHANG 24.52Q A L Dailly (Anakie)
5 32811 ALLEN ULRICK 24.53Q A L Dailly (Anakie)
6 16531 TITLE GROVE 25.11Q R Stallworthy (Bayswater Nth)
7 53211 ALLEN ZANDER FSH A L Dailly (Anakie)
8 44114 PINUP LASS 24.31Q M J Pirani (Boronia)
9 64214 AZZURO 24.68Q D L Warburton (Tatura)
10 3222F PARUMBA TEMEKA NBT E Lieshout (Drouin West)

4 ROCKY RIDGE FARM 05:01PM
$1050-300-150 (VIC time)
700 Metres Grade 5
1 12566 MISSION POSSIBLE NBT R Clark (Toolleen)
2 73458 REDEYE ROCKET FSH W T Gray (Wendouree)
3 45712 PAULA NAKITA FSTD D Furey (Lockwood South)
4 13871 NEGATED NBT F J Flegg (Marong)
5 77253 INJECT THE VENOM NBT R Clark (Toolleen)
6 44551 WADELOCK TIGER FSH M J Clohesy (Stratford)
7 51657 BANDIT MILNE FSTD B J Milne (Kilmore)
8 26476 PROVEN COIN NBT P J Mccoll (Kooroocheang)
9 46357 BLAZING AURA NBT R Parker (Bendigo)
10 66845 DR. JEDD NBT B Groom (Longwood)

5 TONY’S ON HIGH 05:19PM
$1310-375-190 (VIC time)
430 Metres S/E Veteran
1 87677 PROVEN WIZ 24.44 J M Mcclelland (Jindera)
2 15275 SWEET SACHET 24.60 E J Stanley (Lara)
3 83443 PROVEN HISTORY 24.30 J M Mcclelland (Jindera)
4 21124 TORNADO TOM NBT G S J Ennis (Sandhurst)
5 84783 NORTH SEA 24.05 T Womann (Lara)
6 22714 BASSIL BODELL 24.25 B Graham (Hampton Park)
7 58151 JACKS ON ACES 24.53 G S J Ennis (Sandhurst)
8 46532 ATLANTIC PRINCE FSTD A J Jeffrey ()
9 51474 STEADFAST GYPSY NBT S Wells (Nagambie)
10 *** NO RESERVE ***

6 MERRYFIELDS KENNELS 05:39PM
$1310-375-190 (VIC time)
430 Metres Free For All
1 31146 ROAD RAGE JILL 24.19 R J Strauss (Maiden Gully)
2 55118 SUPREME LEVEL 23.84 M J Auld (Tatura)
3 23217 SANGAKKARA 24.31 D L Warburton (Tatura)
4 35453 ESKIMO MAGGIE 24.14 A G Inglis (Maiden Gully)
5 13443 MINGO’S VICTORY 24.10 P D Bartlett (Bamawm)
6 12117 SPEEDY SHOW 24.27 B Panetta (West Melton)
7 41872 RONCHI 23.92 A G Inglis (Maiden Gully)
8 82511 REDLINE BLITZ 24.37 D Harrison (Marong)
9 *** NO RESERVE ***
10 *** NO RESERVE ***

7 McIVOR RD VETERINARY CENTRE 05:57PM
$1110-320-160 (VIC time)
430 Metres Mixed 4/5
1 12143 NIKITA BERIMAN NBT T Womann (Lara)
2 25217 KREBS 24.29Q F J Flegg (Marong)
3 66322 PERRINI 24.41 S A Holmes (Yarragon)
4 66874 DESTINY’S PRIDE 24.29 B J Iredale (Costerfield)
5 57345 DYNA AARON 24.37 A L Dailly (Anakie)
6 41468 STEALTHY FLASH 24.42 D Bunn (Tylden)
7 41311 CHAINSAW NBT R Henness (Heathcote)
8 74215 PYRENEES DESTINY 24.17 I Robinson (Avoca)
9 73684 HAWKER’S GATE FSH S A Holmes (Yarragon)
10 18143 JADA KATE 24.18 R J Giles (Harston)

8 WAREHOUSE SALES FINAL () 06:13PM
$1310-375-190 GOBIS $900 (VIC time)
545 Metres Grade 5 Final
1 43531 CYCLONE BABE 31.39 S G Dalton (Nth Croydon)
2 77182 MIRACLE MERC NBT K J Plunkett (Mickleham)
3 74121 KNIGHT RAIDER 31.37 R Clark (Toolleen)
4 87512 ARLEEN BALE NBT K Otterbach (Altona)
5 33271 MISTER SULU 31.48 E Lieshout (Drouin West)
6 25831 WYNDHAM ACTION 31.73 N P Ryan (Werribee)
7 13311 PUNK PLATINUM 30.95 M J Auld (Tatura)
8 53642 VIVALDI BOY NBT J J Wardell (Golden Square)
9 54562 BLACK GUN BOY NBT G W Connell (Harston)
10 54742 TACIT STEVE NBT G P Rigg (Girgarre)

9 WINNING EDGE LASERS 06:28PM
$1050-300-150 (VIC time)
430 Metres Grade 5
1 84326 CHARDONNAY DOLL 24.24 J M Torr (Eaglehawk)
2 24361 MICK FITZPATRICK FSH G S J Ennis (Sandhurst)
3 16271 BEST RESULT NBT T Womann (Lara)
4 11315 ALLEN YANNIC 24.52Q A L Dailly (Anakie)
5 74521 TIS THE ONE NBT G S J Ennis (Sandhurst)
6 16631 SKITTLER NBT L E Jones (Carlsruhe)
7 36115 TRACY’S DELIGHT 24.24 P J Clark (Wangaratta)
8 46668 TAYMEL NIBS NBT L V Iredale (Costerfield)
9 37222 TALAR BALE NBT S J Collins (Lake Goldsmith)
10 57613 RAYGIO BOY NBT R Henness (Heathcote)

10 MTD Q/FINAL 06:47PM
$1310-375-190 (VIC time)
430 Metres Grade 5 Quali Final
1 68881 ROMAN EMPIRE 24.65Q J R Weir-Smith (Dooen Via )
2 71761 PINK TAFFETA 24.22Q M Justice (Five Ways)
3 63881 HISTORY IN TIME 24.82Q C Mercieca (St Albans)
4 34821 NAUGHTISHUS 24.49Q S Clark (Seymour)
5 77661 AMEN CORNER 24.71Q M M Hirtzel (Elaine)
6 1581 PENNINGTON 24.63Q B I Hiscock (Long Gully)
7 51732 STEALTHY MAGIC NBT D Bunn (Tylden)
8 74771 PETITE PEDRO 24.52Q G W Tew (Toolleen)
9 72782 LITTLE ESKIE 24.47 J M Torr (Eaglehawk)
10 66772 BRAYDON’S CHANCE 24.84Q B J Philippe (Kilmore)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments