Thursday 6th May 2010

Greyhound Box Draw For Bendigo – Thursday 6th May 2010

Race No. 1Merryfields Kennels03:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TIAMOUR52684J Formosa (Heathcote)

2DEVIL’S DILEMMA37372S L Thomas (Sandon)

3KID FREDDIE36145E T Wetmore (Fawkner)

4LOU LOU BOY42472R Bibic (Bendigo Nth)

5DYNAMO DENNIS35T76H Mcadam (Pyalong)

6AGENT CYRIL22361G Rossin (Regent)

7QUEEN OLIVIA17565G L Arvanitis (Devon Meadows)

8SMALL PRESENCE55238D Furey (Lockwood South)

9CAROL’S DELIGHT3866P J Clark (Wangaratta)

10FOUR FURY27887G Kantzidis (Bundoora)

Race No. 2Rocky Ridge Farm (bitches)04:16PM (VICtime)
Grade 5 event over 545 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DR. FLOJOE28116W J Mcmahon (Darriman)

2GIRRAWARRA SNAKE76614B J Milne (Kilmore)

3SLEEPY ASSASSIN65241I W Dann (Whitelaw)

4WEOWNA DANCER87267D J Pell (Bendigo)

5WYNDHAM GRACE13F18E J Barsby (Werribee)

6WYNDHAM SHIRAZ31511N P Ryan (Werribee)

7RAILWAY SHIRAZ44146J R Higgins (Connewarre)

8BLACK RIVER55224W B Duniam (Little River)

9WILD BLACK BETTY17867G Murray (Broadford)

10DR. SURPRISE55254W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 3Rapidvite04:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1KIDMAN’S KISS25851J R Higgins (Connewarre)

2LENNY18M Fearnley (Yinnar)

3MILITANT MISS31814G Lemin (Axedale)

4MARL’S DELIGHT67462P J Clark (Wangaratta)

5NAITANUI WHIZ25145N P Ryan (Werribee)

6ETNAD47716S E Stefanos (Longwood)

7DELTA GOLD27218J Borg (Maryborough)

8LUCKY LEGS831G J D Brett (Werribee)

9VINCENT VEGA51585P E Giles (Moe)

10JUDDY’S A BLUE37174G Mitchell (Keysborough)

Race No. 4Hotondo Homes04:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1UNDER THE SHADE26685G Lemin (Axedale)

2BARELEN STORM62577B I Hiscock (Long Gully)

3LAGOON JEFF16166R J Webster (Cawdor)

4HIZ GOT CHILLS71326K J Lunson (Keysborough)

5SELWOOD32732W R Bickerton (Cranbourne Sth)

6CHARDONNAY DOLL28666J M Torr (Eaglehawk)

7CRIME WAVE53338T Womann (Lara)

8MILITANT RAIN32686K J Hunt (Eaglehawk)

9VENCHETTO BLUE86565J R Bushell (Newcomb)

10COOL AS DADDY74788C R Cooper (Lockwood South)

Race No. 5Railway Station Hotel (bitches)05:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 545 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CRACK IT LILEE71464M Fearnley (Yinnar)

2PURE PEACHES51454L M Gorman (Newborough)

3SAINT BODDSMITH32172S E Stefanos (Longwood)

4GALACTIC DIAMOND41474B J Iredale (Frankston)

5UNO BRINNEY37435T Baker (Kilmore)

6BOOMA GO GO87188G Couldridge (Newstead.)

7DR. TARLIA32546W J Mcmahon (Darriman)

8OURGIRL SAMANTHA25228L C Slattery (Heathcote)

9ZURI DIAMOND24455L V Iredale (Frankston)

10AMY SHIRAZ82846J R Higgins (Connewarre)

Race No. 6Bendigo Advertiser05:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REMO ARCTIC17887G Mitchell (Keysborough)

2BENNY THE BULL52734P Riley (Ballarat East)

3BOOMA TEDDY61675G Couldridge (Newstead.)

4FIREBALL BABY52434P A Abela (Point Cook)

5POLINELLI52715W R Bickerton (Cranbourne Sth)

6BURRAWONGA BRETT75254J Birthisel (Yarrawonga)

7REVEL IN42123T Womann (Lara)

8LITTLE MISS MARY14566M Cahill (Gisborne)

9FIRM HANDSHAKE56728C J Capuano (Heathcote)

10COULTA APACHE56678S E Stefanos (Longwood)

Race No. 7Central Trophies And Gifts05:46PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 545 Metres at Bendigo Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1RAILWAY SHOTZ51267J M Torr (Eaglehawk)

2ARMAGEDDON84876D W Knocker (Langwarrin)

3BARELEN GLENNO35387C R Cooper (Lockwood South)

4DR. LEONAROO16238J L Mcmahon (Darriman)

5HEY KOBYBOYN71321P J Frost (Heathcote)

6CRUISING PAT78363K Tirchett (Pascoe Vale)

7PEDRA BRANCA38425L Smith (Maryborough)

8MADE YOU LOOK21616G M Newman (Corop)

9WAKE UP WABBIT53647C R Cooper (Lockwood South)

10DEAD RISING61787S E Stefanos (Longwood)

Race No. 8Mcivor Rd Veterinary Centre06:05PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1OFTEN ALONE1353FI W Dann (Whitelaw)

2MOLLY’S RADAR14T57H C Siakew (Golden Square)

3UNO JIMMY22178A G Inglis (Sailors Gully)

4MUDEYE GUY14434G Bushby (Horsham)

5OUR WILD PHANTOM52476M Fearnley (Yinnar)

6BOOMA TIGE36556G Couldridge (Newstead.)

7DIN’S SON32112K D Leek (Devons Meadows)

8EVIE’S MATILDA64486M J Siakew (Golden Square)

9BOZZA’S DELIGHT54257P J Clark (Wangaratta)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Mtd (bitches)06:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 545 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BURRAWONGA JOY61536J Birthisel (Yarrawonga)

2SHEOAK GRETA62422W J Mcmahon (Darriman)

3QUADRAJET84522S Arvanitis (Noble Park)

4HAZARD GUARD28545D E Hazzard (Glenroy)

5SUB SOIL55622D W Knocker (Langwarrin)

6QUICK RAPIDS13558W B Duniam (Little River)

7LAST STRESS47527K R Ward (Mt Moriac)

8VIVACIOUS GAL23224S Daniliuk (Sunbury)

9TAYMEL FOX24657B J Iredale (Frankston)

10DR. EDNA37487W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 10Big Dog Racing Supplements06:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 430 Metres at Bendigo Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TAZZIE GAZZIE13214S E Stefanos (Longwood)

2PURE ETHYNOL21177K J Lunson (Keysborough)

3RAPID RIVER21865W B Duniam (Little River)

4DEMON JIM71143J L Mcmahon (Darriman)

5DARK CARDINAL31666G Lemin (Axedale)

6SPIRIT OF GIGI55641T Womann (Lara)

7CROMLAH CRACKER17755L Smith (Maryborough)

8OUT WITH EVIE116R L Massina (Golden Square)

9PULP FICTION65178E F Caruana (Tarneit)

10LAVROS AUSSIE84176P Akathiotis (Reservoir)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of