Tuesday 19th March 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Tuesday 19th March 2013

Race No. 1Skill Training 12:07PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALFIE STEW72623NBTJ Chilcott (Heathcote)
2CRAVING EUPHORIA27586NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
3 ATTENTION42567NBTP R Trim (Devon Meadows)
4PURE TULIP76765NBTF Matthyssen (Red Lion)
5PATH DRIFTER62338NBTD H Keanelly (Golden Square)
6ONYX BLACK87637NBTP R Trim (Devon Meadows)
7PEDRO’S PAIN67FSHC M Taylor (Raywood)
8BARTY’S 28476NBTD Boots (Merrigum)
9WHERE’S MAMBO737FSHM Chilcott (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Chasers Function Centre12:30PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAHOGANY ROOM36FSHK M Repia (Long Gully)
2RIGHT SAND ROCKT6665NBTD Boots (Merrigum)
3FOUR DREAMS67778NBTR J Tolson (Maryborough)
4MISSING MOLLY47655NBTP R Trim (Devon Meadows)
5ULTRA WHIZ45FSHP Cullie (Rushworth)
6HARD TO HANDLE433FSHB C Brown (Axedale)
7SANSA734FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
8COOLY QUEEN33375NBTL T Smith (Dallas)
9WHERE’S MAMBO737FSHM Chilcott (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Polaris12:48PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S LOCKIE3657NBTL C Slattery (Heathcote)
2DERBY LEE85752NBTG P Brereton (Eaglehawk)
3STORMING QUARTZ42623NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
4BANG BANG GAL43523NBTM J Doherty (Lake Goldsmith)
5*** VACANT BOX ***
6ZOOM MUMMY33238NBTT J Fernandes (Cohuna)
7CAN OF WORMS68524NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
8EMPOWERMENT876NBTJ A (Linton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 43bo 93.5fm01:07PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY MULLET5428FNBTJ M Doherty (Lake Goldsmith)
2RED SURGE744F7NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
3DAYS 54636NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
4PEDRO SHIRAZ54354FSTDR Matthyssen (Talbot)
5*** VACANT BOX ***
6CHILLY VIBRATION555NBTJ Chilcott (Heathcote)
7DERBY BLAZE7357FNBTG P Brereton (Eaglehawk)
8JUSTA MINX66826FSTDL M Griffin (Sailors Gully)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mcivor Road Veterinary Centre01:30PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MILL HOUSE4767428.42A Mooney (Amherst)
2ELGIN LANE65665NBTJ W Anderson (Wahring)
3BORTOLOTTO4562728.81W L Miller (Skipton)
4MARKET BIRD3763628.75D J Burkett (Girgarre)
5MADAS SUZIE4478528.91M B Said (Diggers Rest)
6TOP STAR37465NBTK J Hunt (Eaglehawk)
7ROCKEN BOZ4367328.66A M Rocke (Broadford)
8KRAKEN MARY3521328.88K J Eyles (Murchison)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Railway Station Hotel01:46PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO RETURN47876NBTA D Marum ()
2HOREY’S HOUND5836124.42P J Dunlevey (Cohuna)
3LUCZAK5564324.03B Kinder (Girgarre)
4GREAT FORCE2455424.33N Jarvis (Bendigo)
5NAOMI ROSE82857NBTR C Dunne (St Albans)
6VALLETTA GRACE55327NBTP J Dunlevey (Cohuna)
7CUTTS ROAD4426524.16C Stanton (Clunes)
8JAY KING76337NBTP Sant (Werribee)
9HARTMAN7551624.06M Chilcott (Heathcote)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7 At Stud02:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER SLEUTH3364824.47J Worsfold (Girgarre)
2TEENA’S RASP64462NBTP D Bartlett (Bamawm)
3ALARMING77575NBTJ S Fothergill (Numurkah)
4BRINDLE LEE7878824.33L E Cookson (Junortoun)
5FINE WITH AMY1578824.37S A Mckenzie (Bendigo)
6CARN BANDIT54588NBTT Matthyssen (Talbot)
7FIVE SCALLYWAGS2512224.43D F Trickey (Eaglehawk)
8ECLIPTIC38245NBTC Stanton (Clunes)
9MYSTERY WHIRL66654NBTL M Desmond (Waubra)
10NO SUSPICION43427NBTM P Ellis (Nathalia)
Race No. 8Win Television02:30PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY CHEEKS31454FSTDM P Ellis (Nathalia)
2CLAYOQUOT8468628.77R O Sharples (Murchison)
3GLENAVON ROBIN7471828.81R S Cameron (Cranbourne)
4JACK ENLIM3877628.60J Formosa (Heathcote)
5PARKFIELD PIRATE12747NBTS Trim (Devon Meadows)
6LOOKING MAGICAL6546228.73B A Fothergill (Numurkah)
7MISS IDA GLIDER868F3NBTC Croft (Heathcote)
8BECCY COLE8755828.40B Kinder (Girgarre)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bendigo Advertiser02:55PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELLE’S HOPE66735NBTP Formosa (Lalor)
2JUST LIKE BILLY4251528.98N G Burns (Rushworth)
3CLARETOWN MILO6366FFSTDK W Miller (Skipton)
4KRAKEN OLD FRANK63128.96K J Eyles (Murchison)
5*** VACANT BOX ***
6CENTURY TIMEF6523NBTL G Fitzgerald (Eaglehawk)
7IMPRESSIVE LILY4561428.81J M Doherty (Lake Goldsmith)
8ROCKEN TESS6776628.61A M Rocke (Broadford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Santons Of Bendigo03:13PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GAGA7615424.80QS A Mckenzie (Bendigo)
2BOWSTREET BUSTER1777424.60S Donlon (Burnbank)
3BO TATIANA6677324.75D J Dawson (Preston)
4MYSTIQUE AYERS7247524.41P L Franklin (Moyston)
5SNOW WARRIOR3185424.57J M Torr (Eaglehawk)
6KOOPER BUFF74648FSTDP M Boots (Merrigum)
7MAJOR AGOGO34673FSHR F J Colpoys (Bass)
8KAYLA’S PENNY56441NBTR A Gray (Pyalong)
9NO SUSPICION43427NBTM P Ellis (Nathalia)
10MYSTERY WHIRL66654NBTL M Desmond (Waubra)
Race No. 11Topcat Video Productions03:31PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PLENTY TO PROVE3144424.45P A Love (Strathfieldsaye)
2BOSTON GEORGE3615724.43D P Mchardy (Harcourt)
3CHEEKY BUTTONS65857NBTB A O’Brien (Heathcote)
4SPECIAL TIMES4656624.94QB C Brown (Axedale)
5SILENT ALARM61534FSHB A Fothergill (Numurkah)
6FREE EARL4767625.15P R Trim (Devon Meadows)
7READ MY MIND3134324.61M R Taylor (Heathcote)
8CLASSY KOOPER4625224.46D Boots (Merrigum)
9MYSTERY WHIRL66654NBTL M Desmond (Waubra)
10NO SUSPICION43427NBTM P Ellis (Nathalia)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments