Wednesday, 11 June 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 11 June 2014

Race No. 1Renew Your Registration @ Www.grv.org.au3:38 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KID RHUBARB [M]82332NBTD Jarvis (West Meadows)
2VICTORIA JAY [M]74355NBTD Jarvis (West Meadows)
3SHACHAR MAGIC (NSW)[M]46285NBTS Donlon (Burnbank)
4MANX DECEIVER [M]4443NBTR Hodgson (Axedale)
5BERNMAR PERCY [M]55562NBTD Leathan (Maryborough)
6OUR GIRL JOAN [M]58FSHL Slattery (Heathcote)
7VALENTINE BELLE (NSW)[M]83644NBTG Hansen (Daisy Hill)
8STAR SHAKER (NSW)[M]8T777NBTF Matthyssen (Red Lion)
9LITTLE MISS SIN [M]Res.17854NBTR Tolson (Maryborough)
10HONEY BOO BOO [M]Res.774NBTR Hayes (Toolleen)
Race No. 2Santons Of Bendigo3:56 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ABIT HYPO [M]68877NBTA Rocke (Merrigum)
2BOOLITE TEQUILA [M]54423NBTJ Thomson (Boolite)
3MOVEFASA REG (NSW)[M]43762NBTD Burkett (Girgarre)
4SNOOTY REG [M]78283FSTDP Boots (Merrigum)
5LYTTON LASS [M]85443NBTS Thomas (Sandon)
6WITBIER [M]84444FSTDJ Torr (Myers Flat)
7CLARETOWN BART [M]63432NBTP Griffen (Claretown)
8STRIKE THE SPIKE [M]37346NBTS Gibilisco (Lockwood South)
9COSMIC QUEST (NSW)[M]Res.53678NBTA Harding (Hamilton)
10KADALI [M]Res.86644NBTS Watson (Smythes Creek)
Race No. 3Garrards Horse & Hound4:13 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GLASGOW SAM [M]77263NBTC Croft (Heathcote)
2HIGH SPENDER [M]34723NBTS Dervish (Stanhope)
3ELABORATE MISS [M]56343NBTD Farrell (Talbot)
4KILCOLEGAN CROSS [M]77774NBTW Donlon (Burnbank)
5KID FAMECHON [M]7654NBTD Jarvis (West Meadows)
6ZAPPENING (NSW)[M]34565NBTS Fisher (Warracknabeal)
7WHISPERED WORDS [M]73352FSHW Hansen (Daisy Hill)
8DARK BULLET [M]24462NBTR Hayes (Toolleen)
9BERNMAR PAUL [M]Res.34625NBTD Leathan (Maryborough)
10RED BOLT [M]Res.74777NBTR Hodgson (Axedale)
Race No. 4Barbeques Galore Bendigo4:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIR BARKALOT [5]5776324.11(4)M Teresi (Maiden Gully)
2KHANDI KHANDI [5]585124.58(7)M Ellis (Nathalia)
3FANTASY EXPRESS [5]25631FSTDF Meyer (Maryborough)
4JORAINE [5]481424.96(4)S Abela (Lockwood)
5CONGA [5]11431FSHP Abela (Parwan)
6LIL’ SWISS (NSW)[5]65576NBTG Johnston (Bet Bet)
7LAVIE BELLE [5]8531FSHP Akathiotis (Reservoir)
8ARIE’S JEWEL [5]181524.48(2)P Boots (Merrigum)
9ALL INN CARLA [5]Res.31327FSHT Duncan (Harston)
10IMA HOT FOX [5]Res.66788NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 5Geoff Pettitt Media4:55 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OLIVE’S GIFT [5]2516128.66(4)T Fiddian (Wyndham Vale)
2SKYLA’S STAR [5]367F428.61(2)A Blake (White Hills)
3SWAHILI SAM [5]8547228.75(1)P Scott-smith (Northwood)
4BERNMAR PRINCESS [5]37853NBTD Gehan (Stawell)
5TALKIN’ LASS [5]2237128.73(1)J Wilson (Heathcote)
6GABBILICIOUS (NSW)[5]14623FSTDD Burkett (Girgarre)
7BEKIM GODDESS [5]63533NBTW Bocquet (Mullengandra)
8SABATIKA [5]66442NBTS Gibilisco (Lockwood South)
9HICKLETON (SA)[5]Res.76666FSHA Harding (Hamilton)
10SUNDARAM [5]Res.4441428.92(2)S Watson (Smythes Creek)
Race No. 6Skill Training Victoria5:15 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]5444523.95(6)P Cusack (Mount Cottrell)
2SWIFT SENOR [5]87622NBTN Parsons (Carrum Downs)
3LET ME BE [5]8P64724.07(3)B Slade (Creswick)
4AMER FORT [5]4445524.28(3)T Jones (Chiltern)
5HARD TO HANDLE [5]7856624.17(1)B Brown (Axedale)
6NIKKI CEE [5]7378224.78(2)G Connell (Harston)
7REGAL DIAMONDS [5]5741224.38(1)S Spiteri (St Albans)
8STYLISH RULER [5]6454724.31(6)J Formosa (Heathcote)
9ALL INN BYE [5]Res.4177424.19(4)T Duncan (Harston)
10ORIENTAL OUTLAW [5]Res.3226524.55(5)F Meyer (Maryborough)
Race No. 73bo 93.5 Fm5:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE AKEEM [5]2355824.27(6)R Matthyssen (Talbot)
2POLLYANA (NSW)[5]47562NBTS Melville (Beveridge)
3HOW TIME FLY’S [5]25377FSTDB Cunningham (Wyndham Vale)
4REGAL GLADIATOR [5]7885324.34(3)A Spiteri (St Albans)
5PHOENIX FANTASY [5]6572324.23(2)G Lemin (Axedale)
6SHANNON VALE [5]65F76NBTB Brown (Axedale)
7EMMA REG [5]4388124.37(5)D Burkett (Girgarre)
8FIZADORE [5]1475324.25(4)N Parsons (Carrum Downs)
9ALL INN TROUBLE [5]Res.6746624.50(5)T Duncan (Harston)
10WHY NOT BEAU [5]Res.43675NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 8Bendigo Advertiser5:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA’S GIRL [5]4651128.49(1)B Buchanan (Sunday Creek)
2STAROSTA [5]88745NBTS Thomas (Sandon)
3OSCAR SHIRAZ [5]4833328.46(2)F Carbone (Inglewood)
4HONEYPOT AGOGO [5]6887128.76(6)S Levett (Delahey)
5ARVO’S VIPER [5]67586FSTDK Arvanitis (Nyora)
6KUNIS [5]8654228.53(2)C Bahen (Yuroke)
7GRACE THE ACE [5]77837NBTB Klemke (Heathcote)
8STATUS BO [5]46523NBTW Hansen (Daisy Hill)
9ORARA GEORGE (NSW)[5]Res.56744FSHC Mclennan (Airport West)
10ALL INN BYE [5]Res.4177428.36(7)T Duncan (Harston)
Race No. 9Goldfields Catering6:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC SHUFFLE (NSW)[5]85887NBTG Johnston (Bet Bet)
2ARVO’S JOY [5]7133824.54(8)G Arvanitis (Nyora)
3CASTLE BLACK [5]78343NBTC Bahen (Yuroke)
4SPIRAL BEK [5]567F5NBTM Mcguire (Raglan)
5NINTH AGAIN [5]57363FSHG Mckenzie (Wyndham Vale)
6TRENT TWOGOOD [5]215824.35(7)H Taylor (Rockbank)
7WILLOW PRINCESS [5]348124.64(6)M Ellis (Nathalia)
8MINI ANG [5]5464724.88(8)M Teresi (Maiden Gully)
9SMASHING CENTURY [5]Res.44T8724.87(1)L Fitzgerald (Woodvale)
10SLIPAWAY SQUIRT [5]Res.23217NBTB Haintz (Brown Hill)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Clinic6:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARROW HEAD [5]52676NBTD Austin (Eaglehawk)
2MAGIC FLYER [5]1742728.68(2)J Fothergill (Numurkah)
3PRINCESS WHIRL [5]3251128.80(Q)(2)F Carbone (Inglewood)
4MINI MARVEL [5]7774628.76(4)C Bahen (Yuroke)
5DREAM EARNER [5]7766528.86(6)J Formosa (Heathcote)
6NODDY HOLDER (NSW)[5]32541NBTS Dervish (Stanhope)
7COOLY QUEEN [5]8474128.99(5)L Smith (Dallas)
8DI’VOIRE BELLE [5]23366FSHP Akathiotis (Reservoir)
9ALL INN TROUBLE [5]Res.6746628.65(4)T Duncan (Harston)
10AZARENKA [5]Res.3875828.57(3)J Worsfold (Girgarre)
Race No. 11Dee Winter @ Stud7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DUNBRO ROYALE (GA)[5]62647FSHA Hyde (Lara)
2EMMA BELLE [5]76354NBTP Akathiotis (Reservoir)
3DONNI DANGER [5]1781424.25(7)R Hayes (Toolleen)
4SNOOPSTAR [5]5348124.27(6)D Boots (Merrigum)
5ALL IN TEARS [5]86372NBTT Duncan (Harston)
6MR. GROWIE [5]58588FSTDD Geyer (Moolap)
7DARK SPIDA [5]11643NBTM Chilcott (Heathcote)
8DAN BERINGER [5]78152FSTDN Parsons (Carrum Downs)
9STORM CROSSING [5]Res.61234NBTG Hansen (Daisy Hill)
10SANTA [5]Res.8218524.50(6)B Slade (Creswick)