Wednesday, 14 December 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 14 December 2016

Race No. 1K9 Racers Syndication (300+ Rank)2:37 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SCINTILLATIN SAL [M]45NBTJ Curley (Toolleen)
2CALL ME LOULOU [M]32F77NBTR Stephens (Maryborough)
3REDFIN FOZZ [M]74231NBTB Fothergill (Numurkah)
4DESTINI TWEED (NSW)[M]74NBTG Hansen (Daisy Hill)
5ALL INN JOHNSON [M]5NBTT Duncan (Harston)
6MIDNIGHT MARZY (NSW)[M]3FSHB Kinder (Girgarre)
7DASHING DIAMOND [M]44423FSHC Hayes (Mill Park)
8CARLANNA CASEY [M]44NBTP Bull (Maryborough)
9FLYING VULCAN [M]Res.435FSHL Scott (Invergordon)
10HUNCHBACK (NSW)[M]Res.34657FSHG Gledhill (Coomboona)
Race No. 2Go! Bendigo (300+ Rank)2:58 PM (VIC time)
Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INKY [M]22455NBTR Hayes (Toolleen)
2LORELLA (NSW)[M]6863FSTDC Newman (Chiltern)
3FLYING STEALTH [M]24365FSTDD Bunn (Tylden)
4LADY CHING [M]62464NBTJ Chilcott (Heathcote)
5HEY HEY FOZZ [M]27432NBTB Fothergill (Numurkah)
6JACK THE FIPA [M]23744NBTP Tanti (Kings Park)
7SMART JUDO [M]26324NBTS Hughes (Deer Park)
8MEPUNGA FOSS [M]643NBTG Webb (White Hills)
9FLYING MIA [M]Res.84734FSHE Bowles (Invergordon)
10MY NAME’S LENNY [M]Res.72745FSTDA Ferguson (Girgarre)
Race No. 3Bendigo Advertiser (300+ Rank)3:19 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN HUNTER [M]66322FSHT Duncan (Harston)
2WHO’S IROD [M]25327NBTG Johnston (Bet Bet)
3JESSIE OH [M]4NBTC Van lieshout (Mickleham)
4CHRISSY PEE [M]38763NBTA Marum (Corop)
5DAINTREE DYNAMO [M]25262NBTR Matthews (Arcadia South)
6GOBBLEDEGOOK [M]72832NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
7TAXI JACK [M]444FSHR Henness (Heathcote)
8NIRVANA ARMO (NSW)[M]24647NBTC Armstrong (Hoppers Crossing)
9GALVANIZE [M]Res.44852NBTV Mileto (Toolamba)
10ONE MOORE PAGE [M]Res.63656NBTP Smoor (Durham Ox)
Race No. 4Goldfields Catering (300+ Rank)3:44 PM (VIC time)
Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN SUZIE [7]47258FSTDK Eyles (Murchison)
2CULLQUIN NIKKI [7]41884NBTS Quinlan (Rushworth)
3MAXIMUM MOO [7]7557128.43(2)J Cooper (Lethbridge)
4KRAKEN TITCH [7]71748FSTDH Eyles (Murchison)
5PRECIOUS DESTINI [7]45555FSHS Hughes (Deer Park)
6REVEREND JOHN [7]3156428.87(3)B Hall (Dingee)
7BEER ON TAP [7]5251429.20(2)K Stephens (Broadford)
8COZZI [7]46664NBTG Gledhill (Coomboona)
9SUPER ROCKSTAR [7]Res.23388FSTDR Hayes (Toolleen)
10SISCO MAMA [7]Res.65586NBTA Marum (Corop)
Race No. 5Topcat Video Productions (300+ Rank)4:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SELYNYA FLASH [5]34226NBTS Coates (St Albans Park)
2SPECIFY (NSW)[5]2337424.15(8)B Fothergill (Numurkah)
3MONSTER FOXY [5]7313224.19(8)J Quinlivian (Merbein South)
4WISE MAPLE (WA)[5]66637NBTJ Capuano (Pyalong)
5TREDGAR [5]4566324.18(3)D Torr (Myers Flat)
6EMI’S BOY BADGER [5]43455NBTH Melville (Beveridge)
7ANGEL OF GLORY [5]2655224.70(5)R Fisher (Lara)
8PARAGON DIAMOND [5]38142NBTG Bromley (Bendigo)
9LINNY MORRIS [5]Res.3537724.31(8)A Varchione (Mill Park)
10BLINGSTEEN [5]Res.8876823.98(5)F Meyer (Maryborough)
Race No. 6Mcivor Rd Vet Clinic (300+ Rank)4:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HUNTER ROCKS [5]2786628.41(2)G White (Mount Helen)
2TURBO CHIEF [5]531F6NBTN Walsh (Tullamarine)
3DESTINI BABY [5]74178NBTI Robinson (Avoca)
4ZIPPING NOEL (NSW)[5]8654528.38(8)L Fitzgerald (Woodvale)
5INITIAL FACTOR [5]83645NBTP Dunlevey (Cohuna)
6MILBURN GOLD [5]1455428.29(4)B Milne (Kilmore)
7LIDO’S BOY [5]7428428.67(1)J Uglietta (Yan Yean)
8JOHN’S MAGIC [5]56654FSTDC Russell (Kyabram)
9FURIOUS JACK [5]Res.54726NBTC Stanton (Clunes)
10MY DOLLY MOLLY [5]Res.7867628.68(1)R Fisher (Lara)
Race No. 7Spudregis.com.au (300+ Rank)4:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING FAITH (NSW)[5]56522NBTC Hayes (Mill Park)
2MAXIMUM MADDY [5]23768NBTI Robinson (Avoca)
3BARON CHARLIE [5]7475324.66(1)A King (Sulky)
4FIERY UNIVERSE (NSW)[5]64263NBTN Walsh (Tullamarine)
5SHARINA BOMBER (NSW)[5]75428NBTS Quinlan (Rushworth)
6STEALTHY SWIFT [5]86721FSHD Bunn (Tylden)
7KING OF SUNSHINE (QLD)[5]44356NBTF Meyer (Maryborough)
8STRESS STAR [5]31837NBTN Carthew (Newcomb)
9LITTLE HOREY’S [5]Res.5336624.41(3)T Fernandes (Tragowel)
10HOWTH [5]Res.6124824.26(5)J Walker (Arcadia South)
Race No. 8Chasers Function Centre (300+ Rank)5:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHUBBA CHOPS [5]73736NBTR Rowe (Horsham)
2BOLONEY CLUB [5]7687228.68(3)J Abela (Echuca)
3JAYCEE PLUMB [5]7655728.24(1)K Repia (Long Gully)
4TOPHAT AND TAILS [5]84875NBTG Gledhill (Coomboona)
5SISCO WANDER [5]68778NBTA Marum (Corop)
6VANDERVILLE LADY [5]75858NBTM Ellis (Nathalia)
7WISE HARRY [5]5615428.36(1)T Fernandes (Tragowel)
8SLIPAWAY SIMBA [5]4667328.52(3)K Quinn (Cundare)
9COOL SPRINGS (NSW)[5]Res.4645828.43(2)B Brown (Axedale)
10MANX KNIGHT [5]Res.6154428.48(5)R Hodgson (Axedale)
Race No. 9Tab – We Love A Bet (300+ Rank)5:37 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIRRANDA GIRL [7]86552NBTL Mitchell (Lara)
2MANHATTAN MAN [7]851724.35(1)M Said (Diggers Rest)
3AGED BADLY (NSW)[7]1857FSTDB Harley (Axedale)
4MURRABIT YAP [7]24426NBTL Mitchell (Lara)
5ALL INN APRIL [7]F7672NBTT Duncan (Harston)
6STYLISH BILLY [7]32437NBTJ Walker (Arcadia South)
7SNIPPYLISS [7]21588NBTG Johnston (Bet Bet)
8WARRINGAL MISS [7]35247NBTJ Torr (Myers Flat)
9ALLY RENEE [7]Res.75477NBTF Hand (Seymour)
10DAINTREE DESTROY [7]Res.66716FSHJ Walker (Arcadia South)
Race No. 10Southern Cross Austero (300+ Rank)5:52 PM (VIC time)
Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI LASS [6]54416FSHP Tanti (Kings Park)
2SPLIT CHIC [6]7166728.37(7)A Costa (Shepparton)
3ARCTIC BLAZE [6]42644NBTG Edwards (Broadford)
4ASSAULTED PEPPER [6]26567FSHJ Quinlivian (Merbein South)
5SCOTT SEOUL [6]21754FSTDL Scott (Invergordon)
6OSCAR BEAM [6]33235FSTDB Albert (Cranbourne North)
7FRED’S MY NAME [6]24736NBTD Burkett (Girgarre)
8THREE SCOOPS [6]47173NBTM Pirani (Boronia)
9DYNAMITE ZARA [6]Res.4348728.59(5)J Worsfold (Girgarre)
10EAGLEHAWK BEFFA [6]Res.87756NBTE Keene (Long Gully)
Race No. 11Nine Bendigo (300+ Rank)6:14 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1QUICK COLLISION (NSW)[6]6443724.70(1)C Newman (Chiltern)
2KRAKEN TILDA [6]53884NBTM Ellis (Nathalia)
3MIDORI MISS (NSW)[6]37731NBTK Mitchell (Norlane)
4MURRABIT BETTY [6]78728NBTL Mitchell (Lara)
5JIMMY MARLOW (NSW)[6]24684NBTF Zeinert (Barnawartha)
6SWIFT TRENT [6]67467NBTE Bowles (Invergordon)
7BRODIE JOHN [6]8155424.38(8)B Hall (Dingee)
8KRAKEN ZURI [6]7783424.73(3)D Burkett (Girgarre)
9MORTA BELLA [6]Res.6523724.37(8)P Smoor (Durham Ox)
10KRAKEN BETTY [6]Res.8475724.31(5)M Ellis (Nathalia)
Race No. 12Railway Station Hotel (300+ Rank)6:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S PICK [5]4654424.12(2)D Jarvis (Westmeadows)
2COSMIC KILBY [5]4167824.35(8)E Barsby (Werribee)
3CULLQUIN ANNIE [5]14666NBTD Long (Eaglehawk)
4HOTLIPS MATILDA [5]77846NBTB Stephens (Tooborac)
5ELITE PANTHER (NSW)[5]67167FSHF Zeinert (Barnawartha)
6TRICKY TEZZA [5]3317824.27(1)A King (Sulky)
7QUEEN CORIANDER [5]18855NBTJ Ferguson (Leopold)
8DIYAS [5]35134NBTS Gibson (Harcourt)
9LOOSEY JABNA [5]Res.8177824.46(5)D Long (Eaglehawk)
10SMALL AND SPEEDY [5]Res.7244824.36(7)J Egan (Upper Plenty)