Wednesday, 16 November 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 16 November 2016

Race No. 1Railway Station Hotel2:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD ATTRACTION [M]272NBTD Sheridan (Talbot)
2RUBE’S ABLAZE [M]658NBTB King (Mincha)
3PURPLE BUTTERFLY [M]86866NBTL Smith (Dallas)
4EAGLEEYE NORRIS [M]546DFSHH Gates (St Albans)
5KRAKEN DYNAMITE [M]7454NBTK Eyles (Murchison)
6SPRING TOP [M]64775NBTS Gibilisco (Lockwood South)
7SEEKING STARS [M]5742FSHW Alley (Little River)
8BENNELONG (NSW)[M]45NBTS Stefanos (Longwood)
9MONICA STAR [M]Res.744NBTC Stanton (Clunes)
10CHOPSTICK WALRUS [M]Res.75746NBTC Russell (Kyabram)
Race No. 2Nine Bendigo2:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHO’S IROD [M]74545NBTG Johnston (Bet Bet)
2DOUBLE INDEMNITY [M]637FSHB Baxter (Murtoa)
3LADY CHING [M]6246NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
4BIG ROMAN [M]83566NBTJ Mangion (Numurkah)
5STEALTHY DREAM [M]27777NBTD Bunn (Tylden)
6SWEET DIAMOND [M]67NBTS Mckenzie (Woodvale)
7GOBBLEDEGOOK [M]68T72NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
8WHO’S GOT MAVIS [M]783NBTB Fullerton (Red Cliffs)
9GALANTIS [M]Res.67846NBTY Divers (Tamleugh)
10MIGHT AND MAGIC [M]Res.56538FSHA Katiforis (Bundoora)
Race No. 33bo 93.5 Fm2:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INKY [M]26224NBTB Brown (Axedale)
2BLACK STAR ALERT [M]56476NBTR Anchen (Nagambie)
3HEY HEY FOZZ [M]4573FSTDB Fothergill (Numurkah)
4MEPUNGA GEORGIA [M]33252NBTG Webb (White Hills)
5DEWANA BE SHARP [M]63452FSTDR Matthews (Arcadia South)
6PURE CASCADE [M]45545NBTB Chapman (St Albans)
7CALL ME LOULOU [M]47623NBTR Stephens (Maryborough)
8FOREVER ROSE [M]64436NBTS Carswell (Elmore)
9BERRIDALE BUDDIE (NSW)[M]Res.67FSHS Stefanos (Longwood)
10DROGMA [M]Res.83634NBTW Alley (Little River)
Race No. 4Southern Cross Austereo3:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPLASH DA CASH (QLD)[7]14824.28(6)Z Aleksov (Brookfield)
2TRI CODE SAINT [7]7858724.50(1)B Kinder (Girgarre)
3COMO BIMBO (NSW)[7]41875FSHJ Guy (Horsham)
4SIMPLY GOOD [7]2844124.34(6)M Mcguire (Raglan)
5PETITE SENORITA [7]21644FSHH Smart (Mooroopna)
6SUPER ROCKSTAR [7]7772324.67(8)R Hayes (Toolleen)
7KRAKEN SUZIE [7]25847NBTK Eyles (Murchison)
8KALIMNA EXPRESS [7]46765NBTD Lowe (Woorndoo)
9HOW GOOD SHE [7]Res.21756NBTM Mcguire (Raglan)
10JUST RED [7]Res.85866NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
Race No. 5Chasers Function Centre3:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SKIPALONG KELLY [7]36157NBTD Jarvis (Westmeadows)
2WAIKIKI CREEK [7]2754128.81(1)B Fothergill (Numurkah)
3PATTY’S PRINCE (NSW)[7]56457NBTS Stefanos (Longwood)
4OURGIRL FAB [7]55231FSTDL Slattery (Ladys Pass)
5FULL BLOWN TURBO [7]84763NBTJ Worsfold (Girgarre)
6KRAKEN BELLOWS [7]14752NBTK Eyles (Murchison)
7SPLIT CHIC [7]65377NBTA Costa (Shepparton)
8KAMCHATKA KID [7]75763NBTC Taylor (Neilborough)
9DAME OREGANO [7]Res.78784NBTR Tolson (Maryborough)
10MON DASHA [7]Res.66377NBTR Stephens (Maryborough)
Race No. 6Www.k9racers.com.au3:51 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN PINCER (NSW)[5]68477NBTC Grenfell (Avalon)
2JAYCEE PLUMB [5]1765524.09(8)K Repia (Long Gully)
3COSMIC PAULY (NSW)[5]47453NBTG Berry (North Lismore)
4BIGSHOW JETHRO [5]3378624.47(1)P Gabriel (Toolern Vale)
5PARAGON DIAMOND [5]75663NBTG Bromley (Bendigo)
6BOJACK KAHN (NSW)[5]5664623.98(5)S Donlon (Burnbank)
7JOHN’S MAGIC [5]55525NBTC Russell (Kyabram)
8SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]54766NBTB Stephens (Tooborac)
9VELO GALORE [5]Res.4575524.03(1)M Fullerton (Red Cliffs)
10CASS’ CASS (NSW)[5]Res.61276NBTG Berry (North Lismore)
Race No. 7Mcivor Rd Veterinary Clinic4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VIOLET BLUE (NSW)[6]3554528.88(4)C Newman (Chiltern)
2MINCA MAN [6]57612NBTR Hayes (Toolleen)
3CURNOW [6]8441728.74(2)B Kinder (Girgarre)
4GUNDY’S GOLD [6]56244NBTL Bicchieri (Fawkner)
5CAMELOT ROSE [6]12353NBTB Baxter (Murtoa)
6DYNAMITE ZARA [6]6343428.59(5)J Worsfold (Girgarre)
7REMEMBER TRAIN [6]57737NBTD Carswell (Elmore)
8KAMCHATKA LASS [6]55756NBTC Taylor (Neilborough)
9LATIFI SAM (NSW)[6]Res.63354NBTC Arthur (Lancaster)
10CINDY’S ZAFONIC (NSW)[6]Res.71328NBTE Hamilton (Invergordon)
Race No. 8Spudregis.com.au4:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SELYNYA FLASH [5]74563FSTDS Coates (St Albans Park)
2SWIFT BUNNY (NSW)[5]3533328.66(2)D O’mara (Rushworth)
3HUSH NOW (NSW)[5]57888NBTG Kantzidis (Bundoora)
4WISE HARRY [5]3275528.36(1)T Fernandes (Tragowel)
5SUN VALLEY [5]5377728.33(6)R Anchen (Nagambie)
6HOTLIPS MATILDA [5]45142NBTB Stephens (Tooborac)
7HE’S YOUR MATE [5]7675728.18(8)J Formosa (Heathcote)
8ZABIMARU BALE (NSW)[5]27566FSHS Ferguson (Avalon)
9ANDELVEN [5]Res.53684NBTA Sacco (Invermay Park)
10BRAZEN FOOL [5]Res.67216NBTJ Guy (Horsham)
Race No. 9Bendigo Advertiser4:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HEY ALIO FOZZIO [6]23425NBTB Fothergill (Numurkah)
2BLUE LABEL [6]6747624.56(2)D Leathan (Maryborough)
3STYLISH CHIEF [6]8145524.50(3)R Matthews (Arcadia South)
4DOOGIE BOY [6]78888NBTJ Mangion (Numurkah)
5ARCTIC BLAZE [6]53653NBTG Edwards (Broadford)
6FOREVER LOVED [6]6865224.44(5)C Jackson (Neilborough)
7ESCONDIDO (NSW)[6]88777FSHM Lowe (Woorndoo)
8ALL INN SUMMER [6]8657624.27(6)T Duncan (Harston)
9QUICK COLLISION (NSW)[6]Res.4756424.70(1)C Newman (Chiltern)
10KRISBAR FLY HALF [6]Res.8363524.40(1)M Abey (Huntly)
Race No. 10Topcat Video Productions5:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC GOLD (NSW)[5]5486424.27(4)B Jacobs (Carisbrook)
2MONALEEN MONTY [5]15265FSHD Murray (Napoleons)
3CASH CAR STAR (NSW)[5]75542NBTG Rigg (Girgarre)
4OLD ZEBB [5]78877NBTJ Mangion (Numurkah)
5ALL INN PIPER [5]6477324.45(8)T Duncan (Harston)
6PLATINUM FORCE [5]74281NBTW Alley (Little River)
7PURE SACRIFICE [5]1455324.32(5)M Salvatore (Plenty)
8BRAHMA’S PRIDE [5]81345NBTE Hamilton (Invergordon)
9SMASHING WILD [5]Res.46588NBTS Chircop (Smythesdale)
10MY NAME’S SHEREE [5]Res.5884624.51(1)A Ferguson (Girgarre)
Race No. 11Goldfields Catering5:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE BOX [5]64863NBTB Brown (Axedale)
2HEARTBREAK LOVE [5]4665124.42(8)S Dervish (Lancaster)
3STICKA STEP [5]86325NBTS Dervish (Lancaster)
4PAUL STEALER [5]7847624.37(6)J Formosa (Heathcote)
5IRON SIDE [5]5237324.38(2)S Donlon (Burnbank)
6MIDFIELD MAESTRO [5]7165124.37(8)V Giles (Bamawm)
7HARDAWAY TERROR (NSW)[5]3175124.44(5)G Edwards (Broadford)
8ELITE SWIFT (NSW)[5]16844NBTJ Walker (Arcadia South)
9TIGGERLONG SWAGE (NSW)[5]Res.56338FSHC Grenfell (Avalon)
10CARLANNA LOIS [5]Res.4255724.24(2)P Bull (Maryborough)
Race No. 12Tab Rewards5:55 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE HOREY’S [5]2655324.41(3)T Fernandes (Tragowel)
2MISTER CAMPO (NSW)[5]17652NBTM Chilcott (Heathcote)
3TALTARNI SHIRAZ [5]3634324.40(8)A Bayliss (Daisy Hill)
4JACK’S PICK [5]4574624.12(2)B Hiscock (Long Gully)
5INITIAL FACTOR [5]81483NBTP Dunlevey (Cohuna)
6FURIOUS JACK [5]4F55424.35(1)C Stanton (Clunes)
7FANCY BOUNCE (NSW)[5]3536124.36(8)N Burns (Rushworth)
8LLOYD CHRISTMAS [5]5547124.60(2)M Mcguire (Raglan)
9MISTEL ALLEN (NSW)[5]Res.76457NBTF Matthyssen (Red Lion)
10ARCHI WILLOW [5]Res.7672624.32(7)R Fisher (Lara)