Wednesday, 18 January 2017

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 18 January 2017

Race No. 1Hit 91.9 Bendigo3:42 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUTTA AMMO [M]68FSHR Fisher (Lara)
2MOTORS TOO FAST [M]47788NBTA Harding (Hamilton)
3OWNED AND PROUD [M]6777NBTG Radford (Pyramid Hill)
4VANITY AFFAIR [M]55668NBTP Frost (Heathcote)
5WINLOCK MACY (NSW)[M]5NBTS Stefanos (Longwood)
6BETTER VALUE [M]2FSHP Kaltsis (Nagambie)
7ALL INN HUNTER [M]22645NBTT Duncan (Harston)
8AVATAR XENA [M]67426FSHJ La rosa (Seymour)
Race No. 2Mcivor Rd Veterinary Clinic4:07 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT FOX [M]FSHA Scott (Knowsley)
2NO LANARLEEN [M]FSHL Medcraft (Bullengarook)
3LONESOME GEORGE [M]45586NBTS Donlon (Burnbank)
4JUST BANJI [M]6NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
5ALL INN SALLY [M]23422FSHT Duncan (Harston)
6WHERE’D SHE GO [M]27435FSHJ Chilcott (Heathcote)
7BYE ALL [M]5NBTL Jones (Woodend)
8STEPPIN’ OUT [M]5275NBTD Torr (Myers Flat)
Race No. 3Go! Bendigo4:22 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST REFUSAL [M]FSHA Armstrong (Huntly)
2FAIR RIDE [M]7NBTN Jarvis (Bendigo)
3LADY BEATRIX [M]658FSHM Chilcott (Heathcote)
4MR. NO WORRIES (NSW)[M]3FSHN Mandylaris (Preston)
5CATWEASEL [M]58245NBTS Wetzels (Seymour)
6WAY THINGS ARE [M]66FSHB Buchanan (Sunday Creek)
7TWIST [M]FSHB Klemke (Heathcote)
8SISCO BIZZY [M]7T868NBTP Brouwer (Branxholme)
Race No. 4Spudregis.com.au4:42 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE IMPULSE [M]FSHK Bentley (Violet Town)
2EVIL PEDRO (NSW)[M]TFSHA Graham (Cohuna)
3HOW FANCY [M]FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
4RIVAL SCAR [M]FSHB Klemke (Heathcote)
5ALL INN GENGHIS [M]FSHT Duncan (Harston)
6TIME TO LAUNCH [M]5FSHT Scott (Talbot)
7ERIC JAY [M]33664NBTS Thomas (Sandon)
8WHO’S IROD [M]32775NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 5K9 Racers Syndication5:09 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ONE MOORE PAGE [M]36563NBTP Smoor (Durham Ox)
2ZEPHA [M]4535NBTW Elson (Seymour)
3KYNAN’S RETURN [M]87NBTP Brouwer (Branxholme)
4TRADEMARK BLISS (NSW)[M]57353NBTJ Mangion (Numurkah)
5ROSANNA [M]FSHD Ireland (Knowsley)
6MAY’S MELODY [M]FSHP Frost (Heathcote)
7SAMMI JAY [M]77855NBTG Radford (Pyramid Hill)
8QUICK PAWS BOLAC [M]T886FSHA Harding (Hamilton)
Race No. 6Bendigo Advertiser5:29 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BENNELONG (NSW)[M]63844FSTDS Stefanos (Longwood)
2ALCYONE [M]65FSHB Pell (Toolleen)
3CELSONIC (QLD)[M]54337NBTP Smoor (Durham Ox)
4MACKA’S VICTOREM [M]45548FSHB Knight (Shepparton)
5SHE’S A REBEL [M]743FSTDJ Walker (Arcadia South)
6BELLINI MARTINI [M]36455NBTK Brooks (Rupanyup)
7GUNDAL SCHOPPY (NSW)[M]FSHR Hayes (Toolleen)
8ALLEN UNTHER (NSW)[M]3FSHT Scott (Talbot)
9JAMBA LAD [M]Res.52474NBTA Symons (Goornong)
10ROMANATER [M]Res.434NBTI Garland (Longlea)
Race No. 7Goldfields Catering5:50 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN TARA [M]2755NBTT Duncan (Harston)
2WINGS FOR WOODY [M]FSHA Armstrong (Huntly)
3EDEN’S BELLE [M]FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
4DARB’S THE MAN [M]25FSHR Fisher (Lara)
5DIVINO [M]55667NBTB Buchanan (Sunday Creek)
6FAITH BALE (NSW)[M]5FSHT Scott (Talbot)
7JESSIE OH [M]48NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
8SUNSHINE PENNY [M]78FSHJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 8Chasers Function Centre6:11 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE RETURN [M]2525TNBTC Medcraft (Violet Town)
2WINDSOR REIGN [M]44435NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
3TOLERANCE [M]FSHR Chivell (Gisborne Sth)
4LORELLA (NSW)[M]63465NBTC Newman (Chiltern)
5JET HAWK [M]56364NBTG Johnston (Bet Bet)
6INKY [M]55743NBTR Hayes (Toolleen)
7BETTER WAY [M]67FSHP Kaltsis (Nagambie)
8MINOTAUR [M]244FSHD Pell (Toolleen)
9POP’S A WIZARD [M]Res.87T54FSTDS Donlon (Burnbank)
10MIDNIGHT MARZY (NSW)[M]Res.34352NBTB Kinder (Girgarre)
Race No. 9Nine Bendigo6:31 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUNTORY SNOW [M]65PNBTG Rigg (Girgarre)
2BLUE MILLER GIRL [M]36776FSTDG Radford (Pyramid Hill)
3SPEED ALERT [M]847NBTR Matthews (Arcadia South)
4HEROIC OUTLAW [M]688NBTC Colaiacovo (Toolleen)
5CROOK ME KINDLY [M]FSHM Ellis (Nathalia)
6BOLARE [M]684NBTD Jarvis (Westmeadows)
7KHIMKI [M]46662NBTA Peat (Axedale)
8WAS A BANKER [M]5FSHC Van lieshout (Mickleham)
Race No. 10Tab Rewards6:55 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN CHUMLEE [M]FSHT Duncan (Harston)
2LARSON [M]65F86FSHL Medcraft (Bullengarook)
3SUNSET ANGEL [M]75458FSHP Brouwer (Branxholme)
4CLICKIN’ GEARS [M]7FSHT Scott (Talbot)
5INJECTOR [M]FSHA Armstrong (Huntly)
6ANOTHER BANJI [M]FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
7DAINTREE BRAVE [M]783NBTR Matthews (Arcadia South)
8SHE’S A WINLOCK (NSW)[M]2FSHS Stefanos (Longwood)
Race No. 11Triple M Bendigo 93.57:15 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY RADS [M]23837NBTW Donlon (Burnbank)
2CHARLOTTE STREET [M]37462NBTB Kinder (Girgarre)
3IT’S MAGIC [M]FSHA Armstrong (Huntly)
4DEFINITELY YES [M]FSHD Long (Eaglehawk)
5STORM THE SORROW [M]FSHC Medcraft (Violet Town)
6JANRAY BIG RED [M]63645FSHR Matthews (Arcadia South)
7GOBBLEDEGOOK [M]83255NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
8WHAM BAM BOOM (NSW)[M]FSHG Johnston (Bet Bet)