Wednesday, 29 July 2015

Box Draw For – Wednesday, 29 July 2015

Race No. 1Shiraz Point @ Stud3:30 PM ( time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUNDAY SIPPER [M]FSHT Anlezark (Rochester)
2MOTORING STAR [M]5T64FSHN Tait (Wangaratta)
3FRANKY DOORITE [M]136FSHJ Chircop (Lake Gardens)
4MISS GEM [M]2477FSHJ Psaila (Little River)
5JUST PATIENCE [M]77488NBTP Patterson (Bet Bet)
6MIDDIAN [M]74T85NBTD Blake (Rupanyup)
7MAXIMUM [M]34NBTC Russell (Kyabram)
8BORIS WINSLOW [M]568FSHR Proctor (Westmere)
Race No. 2Diamond Vision Photography3:50 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CAPONE [M]22283NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
2ALL INN TOGETHER [M]44FSHT Duncan (Harston)
3DUB [M]6FSHM Groom (Longwood)
4SPARKLETINI (NSW)[M]373NBTF Carbone (Inglewood)
5CULLQUIN CUDDLES [M]FSHS Quinlan (Rushworth)
6BARCIA GEM [M]85588FSHJ Psaila (Little River)
7ARCTIC WINTER [M]278FSHM Mcguire (Raglan)
8RADIANT ROSE [M]FSHM Edwards (Broadford)
Race No. 3Southern Cross Ten4:10 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BIG TALKER [M]FSHG Edwards (Broadford)
2NODDY’S KNOCKA [M]22547NBTS Gibilisco (Lockwood South)
3ORIENTAL BLADE [M]47877NBTD Blake (Rupanyup)
4CULLQUIN ANNIE [M]245FSHP Cullie (Rushworth)
5MADELEINE JAY [M]27665NBTD Jarvis (Westmeadows)
6GANGSTER JATT [M]8FSTDC Glen (Tennyson)
7SHE’S ALL AUSSIE (NSW)[M]51262NBTS Quinlan (Rushworth)
8SUPER PABLO [M]76646NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 4Mcivor Rd Veterinary Clinic4:30 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER DUPER GAL [M]FSHG Edwards (Broadford)
2CULLQUIN BOMBER [M]7FSHS Quinlan (Rushworth)
3MISS RUTHLESS [M]FSHP Cullie (Rushworth)
4BONFIRE STORM (NSW)[M]48863NBTD Hammerstein (Ararat)
5STEEL EMPIRE [M]5FSHR Clark (Toolleen)
6SHIMMER TANK (NSW)[M]55FSHC Glen (Tennyson)
7WARRIORS CODE [M]FSHS Thomas (Sandon)
8BARELLEN BAZZ [M]3247FSHG Paull (Faraday)
Race No. 5K9 Racers Syndication4:50 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHOOTER’S THEME [M]5743NBTD Boots (Merrigum)
2COURTING TIME (NSW)[M]83FSHG Hansen (Daisy Hill)
3WAIMEA [M]6FSHG Lemin (Axedale)
4IDO VOODOO (QLD)[M]FSHJ Taylor (Kyabram)
5GO WILD BRODIE [M]56758NBTJ La rosa (Seymour)
6EXPLOSIVE TEDDY [M]6FSHS Thomas (Sandon)
7CULLQUIN BRUTUS [M]7FSHP Cullie (Rushworth)
8ORIENTAL LORD [M]5FSHR Clark (Toolleen)
Race No. 63bo 93.5 Fm5:10 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NOTE BOOK [M]37774NBTJ Worsfold (Girgarre)
2LET RIP ANDY (QLD)[M]4NBTA Debattista (Toolleen)
3WARBY GUNNER [M]73582FSHA Norris (West Footscray)
4CHARLIE SOPRANO [M]24656NBTD Jarvis (Westmeadows)
5MISS BRIONY [M]26743NBTJ Psaila (Little River)
6PERPETRATOR [M]4666FFSHS Stefanos (Longwood)
7MINI MORGO [M]45387NBTD Baker (Golden Square)
8SUPER BALLOTELLI [M]55565NBTJ Formosa (Heathcote)
9WISE HARRY [M]Res.64FSTDT Fernandes (Tragowel)
Race No. 7Goldfields Catering5:30 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DI MEGLIO [M]FSHD Blake (Rupanyup)
2IRON SIDE [M]172FSHS Donlon (Burnbank)
3MY MASTER [M]37248FSHM Mcguire (Raglan)
4LYNLAW HARVEY [M]72473NBTS Thomas (Sandon)
5JUST JATT [M]85FSTDC Glen (Tennyson)
6WINTER DEEVA [M]83675NBTA Rocke (Merrigum)
7CRAZY SPRITE (NSW)[M]68757NBTP Cullie (Rushworth)
8JUMBO JACK [M]47FSHS Humphries (Locksley)
Race No. 8Southern Cross Austereo5:56 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BETTS GOES BANG [M]355FSHN Tait (Wangaratta)
2LARA’S CHIEF [M]64837FSHJ Psaila (Little River)
3VIVID INTENT (NSW)[M]66267NBTD Gibaldi (Thomastown)
4MOTO SOS [M]72677NBTJ Formosa (Heathcote)
5MELOS GIRLFRIEND [M]54755NBTJ La rosa (Seymour)
6LYNLAW MAL [M]55586NBTS Thomas (Sandon)
7CHARMING ALLY (QLD)[M]68442NBTD Chapman (North Coburg)
8SPARKLING STAR [M]84268NBTR Tolson (Maryborough)
9WISE HARRY [M]Res.64FSTDT Fernandes (Tragowel)
Race No. 9Spud Regis 0427 774 3546:17 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TEMKOOLA HEAT (NSW)[M]5858FSHP Hammerstein (Ararat)
2LYNLAW CASPER [M]2FSHG Paull (Faraday)
3LEO SPEEDWAGON [M]42356NBTI Dehne (Nanneella)
4ALL INN TOPS [M]23523NBTT Duncan (Harston)
5LADY JUAR [M]2FSHB Klemke (Heathcote)
6QUICKER THAN BEV [M]588NBTA Hanson (Marong)
7BIG STEAL [M]24FSHM Mcguire (Raglan)
8BOBBY TRON [M]23227FSHJ Psaila (Little River)
Race No. 10Chasers Function Centre6:35 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHEOAK RED MAN [M]575T5NBTJ Hardy (Darley)
2MINNIE JAY [M]75466NBTD Jarvis (Westmeadows)
3COSMIC WINSLOW [M]8FSHR Proctor (Westmere)
4LEROY TRON [M]42436FSHJ Psaila (Little River)
5ZAC’S TREASURE [M]FSHG Edwards (Broadford)
6DARK TANTRA [M]36774NBTS Thomas (Sandon)
7BUFFY’S BEAR [M]6776NBTP Boots (Merrigum)
8NANCY MAY (NSW)[M]24622NBTC Hennessy (Argyle)
Race No. 11Bendigo Advertiser6:55 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HENRY DANGER [M]FSHM Edwards (Broadford)
2HAMILTON [M]4FSHB Klemke (Heathcote)
3SANDILAND [M]4777FSHJ Psaila (Little River)
4GOOD GOLLY POLLY [M]8T73NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
5SHIRLEY BASS [M]3FSHW Bocquet (Mullengandra)
6LYNLAW MIDNITE [M]5FSHG Paull (Faraday)
7DARK CORGI [M]43542NBTB Jacobs (Carisbrook)
8OLIVIA SNOW [M]37222NBTD Boots (Merrigum)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments