Wednesday, 30 April 2014

Greyhound Box Draw For – Wednesday, 30 April 2014

Race No. 1The Harold F Duffus Stakes3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CATASTROPHE [M]55644NBTB Hiscock (Long Gully)
2BLUE WINTER [M]34NBTR Martin (Albion)
3MARITA JAY [M]76288NBTD Jarvis (West Meadows)
4SOOTETTE (NSW)[M]73236NBTM Mcguire (Raglan)
5GLASGOW SAM [M]7267NBTC Croft (Heathcote)
6ROAD TRIP BLUES [M]28876FSHL Mitchell (Lara)
7HOGGAN’S HOPE (QLD)[M]374NBTB Anderson (Heathcote)
8WANALTA EXPRESS [M]6888FSHB Quigley (Nagambie)
9ELLA JORDAN [M]Res.4877NBTM Hendy (Korong Vale)
10MR. GOODTIME [M]Res.787FSHM Hendy (Korong Vale)
Race No. 2Geoff Pettitt 3:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUNDARAM [M]37774FSTDS Watson (Smythes Creek)
2NIMBLE KAY [M]F6T6FSHG Barnsley (Carrum Downs)
3KERGUNYAH SUN [M]27754NBTW Leitch (Kergunyah)
4MAD MACK [M]5532NBTK Hunt (Eaglehawk)
5ASHANTI BEAR [M]46487NBTM Mcguire (Raglan)
6STINGA BLAZE [M]67644NBTD Sheridan (Talbot)
7MR. MISSEN [M]76436NBTD Jarvis (West Meadows)
8SUN VALLEY [M]48617FSHR Anchen (Heathcote)
Race No. 3Skill Training 4:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA [M]41222NBTB Slade (Creswick)
2TALKIN’ LASS [M]6485NBTJ Wilson (Heathcote)
3FRIDAY GIRL [M]65657FSHK Mitchell (Lara)
4SNOOTY REG [M]23677NBTP Boots (Merrigum)
5MEMORY BOUND [M]85FSHG Paull (Faraday)
6TWENTY TWO BLUE [M]36774NBTR Robinson (Venus Bay)
7NAUGHTY FORTY [M]61456FSHB Quigley (Nagambie)
8ULTIMATE JET [M]58555FSHL Mitchell (Lara)
9ELLA JORDAN [M]Res.4877NBTM Hendy (Korong Vale)
10MR. GOODTIME [M]Res.787FSHM Hendy (Korong Vale)
Race No. 4Garrards Horse & Hound4:38 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER FLASH [5]4557824.70(8)R Hayes (Toolleen)
2IMA HOT FOX [5]17857NBTA Harding (Hamilton)
3DIAMOND MINX [5]62147NBTC Stanton (Clunes)
4GABBILICIOUS (NSW)[5]85681NBTD Burkett (Girgarre)
5LEXTON GOLD [5]5786124.72(6)C Russell (Kyabram)
6PHEBU [5]8773624.58(8)A Mooney (Amherst)
7SEEKING TREASURE [5]14627NBTT Deglaitis (Moolap)
8NATOYA’S DREAM [5]33156NBTB Slade (Creswick)
9WHY NOT BEAU [5]Res.73325NBTA Harding (Hamilton)
10WHY NOT ROWAN [5]Res.74317NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 5Barbeques Galore Bendigo4:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YOUR NO MATCH [5]72473NBTM Hehir (Viewbank)
2GYPSY RAMA [5]4454524.59(7)A Hunter ()
3DIAMOND HUSTLER [5]7547324.10(7)J Hooke (Huntly)
4SOHO GOODWILL [5]25845NBTH Quick (Llandeilo)
5ATLAS SURPRISE [5]7655624.48(5)L Cookson (Junortoun)
6HOT SAMBA [5]35F6724.60(8)A Bayliss (Daisy Hill)
7MONSTROSITY [5]1335824.36(2)K Ashton (Charlton)
8MISS GAGA [5]6476424.29(1)S Mckenzie (Bendigo)
9WHY NOT BEAU [5]Res.73325NBTA Harding (Hamilton)
10WHY NOT ROWAN [5]Res.74317NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 6Goldfields Catering5:15 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GISBORNE SHIRAZ (NSW)[5]25864NBTM Said (Sunbury)
2NAVAHO [5]36446NBTL Austin (Eaglehawk)
3ZIPPING CASPER (NSW)[5]1434328.25(6)D Kirk (Melton West)
4TURANZA CHLOE [5]21637NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
5SOHO DINGANE [5]3643529.03(7)H Quick (Llandeilo)
6JARAIG PITSTOP (TAS)[5]1767F28.57(6)K Abela (Lockwood)
7AUSSIE IRISH [5]6284628.35(4)N Burns (Rushworth)
8MR. GROWIE [5]5858828.55(3)D Geyer (Moolap)
Race No. 7Topcat Video Productions5:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY GIRL SCARLETT [5]22165NBTM Chilcott (Heathcote)
2SUPER SPANNER [5]F6886NBTP Trim (Devon Meadows)
3TARKS LEGEND (QLD)[5]8264623.87(8)G Hansen (Daisy Hill)
4TUBESMAN [5]45866NBTL Mitchell (Lara)
5SPECTRUM (NSW)[5]7263424.34(2)C Stanton (Clunes)
6KISS AND TELL (QLD)[5]5778724.31(6)M Mcguire (Raglan)
7HUDSON MONZA [5]6574524.14(7)C Jackson (Neilborough)
8MISTY RED [5]36758FSTDP Laidlay (Devon Meadows)
9WHY NOT BEAU [5]Res.73325NBTA Harding (Hamilton)
10WHY NOT ROWAN [5]Res.74317NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 8Bendigo Advertiser5:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S MAMBO [5]77382NBTJ Chilcott (Heathcote)
2SIMONE’S MATE [5]25553NBTP Laidlay (Devon Meadows)
3BAZZ AS BOSS [5]3228328.77(1)A Bayliss (Daisy Hill)
4WHY NOT SAM [5]866T8NBTA Harding (Hamilton)
5JEREMEY RENT [5]1327628.36(1)B Pell (Toolleen)
6ARROW HEAD [5]35465NBTD Austin (Eaglehawk)
7WHITE HEART [5]16857FSHB Harley (Strathfieldsaye)
8BILLY’S WHIRL [5]7524428.52(8)K Mitchell (Lara)
Race No. 9Mcivor Rd Veterinary Clinic6:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE BIT IRISH [5]7424724.41(3)D O’mara (Rushworth)
2SPIRAL BEK [5]16256NBTM Mcguire (Raglan)
3TAKE THE CHANCE [5]2518424.51(5)R Martin (Albion)
4ZED’S BIRTHDAY [5]41674NBTP Osborn (Bungador)
5BAR NO COMMENT [5]43615NBTG Barnsley (Carrum Downs)
6PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]28557NBTP Trim (Devon Meadows)
7SALA BELLA [5]31373FSHT Hunkin (Delacombe)
8PLANETMAN (NSW)[5]531324.30(3)C Stanton (Clunes)
9WHY NOT BEAU [5]Res.73325NBTA Harding (Hamilton)
10WHY NOT ROWAN [5]Res.74317NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 10Chasers Function Centre6:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1POLYGON MAYHEM ()[5]1877829.46(1)A (Huntly)
2BERGAZ [5]3815528.95(8)S Trim (Devon Meadows)
3BLACK MOGAMBO [5]74422FSHR Dunne (St Albans)
4LILIANA [5]7452528.82(2)K Ashton (Charlton)
5FLYING PADDY (TAS)[5]56715FSTDJ Mccallum (Craigieburn)
6STINGA REBEL [5]57458NBTD Sheridan (Talbot)
7STORM CROSSING [5]14386FSHG Hansen (Daisy Hill)
8THATCHER [5]86685NBTC Russell (Kyabram)
Race No. 11Railway Station Hotel6:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AFTER [5]6362524.45(8)L Medcraft (Point Cook)
2WHIPSTICK LACHIE [5]86456NBTC Jackson (Neilborough)
3CHAPPY [5]15357NBTT Deglaitis (Moolap)
4SECRET TOM [5]84784FSTDB Quigley (Nagambie)
5WEE LADDIE (NSW)[5]7777624.54(2)G Buchanan (Sunday Creek)
6LEAH ENTITY [5]73546NBTL Allen (Darnum)
7BANDSAW [5]2514724.43(1)R Wilson (Lal Lal)
8SNOOPSTAR [5]3736424.27(6)D Boots (Merrigum)
9WHY NOT BEAU [5]Res.73325NBTA Harding (Hamilton)
10WHY NOT ROWAN [5]Res.74317NBTA Harding (Hamilton)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments