Wednesday, 4 June 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 4 June 2014

Race No. 1Santons Of Bendigo3:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH HOPES [M]66358FSTDA Blake (White Hills)
2STRIKE THE SPIKE [M]53734NBTS Gibilisco (Lockwood South)
3SUNSHINE DIVA [M]38658FSHJ Brouwer (Branxholme)
4KID FAMECHON [M]765NBTD Jarvis (West Meadows)
5CATASTROPHE [M]42376NBTB Hiscock (Long Gully)
6WILLOW PRINCESS [M]348FSHM Ellis (Nathalia)
7MANX DECEIVER [M]444NBTR Hodgson (Axedale)
8DARK BULLET [M]22446NBTR Hayes (Toolleen)
9BERNMAR PAUL [M]Res.34625NBTD Leathan (Maryborough)
10WITBIER [M]Res.84444NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 2Railway Station Hotel4:03 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TALKIN’ LASS [M]52237NBTJ Wilson (Heathcote)
2BOOLITE TEQUILA [M]55442NBTJ Thomson (Boolite)
3MOVEFASA REG (NSW)[M]54376FSTDD Burkett (Girgarre)
4RILEY’S THUNDER [M]47853NBTM Teresi (Maiden Gully)
5KUZNETSOV [M]85523NBTK Ashton (Charlton)
6WILD WEST STRESS [M]77672FSHM Robinson (Clifton Springs)
7OUR GIRL MAGIE [M]4864NBTL Slattery (Heathcote)
8MUFASA PRIDE [M]65FSHM Chilcott (Heathcote)
9WITBIER [M]Res.84444FSTDJ Torr (Myers Flat)
Race No. 33bo 93.5 Fm4:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FAWN MONTOYA [M]77576NBTA Blake (White Hills)
2VICTORIA JAY [M]67435NBTD Jarvis (West Meadows)
3GLASGOW SAM [M]67726NBTC Croft (Heathcote)
4HOP SKIP JUMP (WA)[M]668FSTDJ Smith (Doreen)
5JOCKEY’S WELL [M]26827NBTW Donlon (Burnbank)
6MARBO RUBY [M]32342NBTW Elson (Seymour)
7BARBAROSE BOY [M]55775FSHP Brouwer (Branxholme)
8LITTLE MUMMA CRY [M]58FSHR Ellis (Heathcote)
9BERNMAR PAUL [M]Res.34625NBTD Leathan (Maryborough)
10STRESSFUL [M]Res.57FSHK Ward (Mount Moriac)
Race No. 4Dee Winter @ Stud4:38 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SNOOTY REG [M]77828NBTP Boots (Merrigum)
2HEZA WHIRLWIND [M]44757NBTR Anchen (Heathcote)
3LITTLE MISS SIN [M]71785NBTR Tolson (Maryborough)
4RED BOLT [M]77477NBTR Hodgson (Axedale)
5KID RHUBARB [M]48233NBTD Jarvis (West Meadows)
6SLOW COOKER (NSW)[M]38T54FSHP Brouwer (Branxholme)
7KHANDI KHANDI [M]585FSHM Ellis (Nathalia)
8SANZ GOLD [M]28FNBTW Gray (Wendouree)
9STRESSFUL [M]Res.57FSHK Ward (Mount Moriac)
10WITBIER [M]Res.84444NBTJ Torr (Myers Flat)
Race No. 5Chasers Function Centre4:55 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TURANZA CHLOE [5]3751328.89(2)J Tolson (Adelaide Lead)
2DIANE’S LASS [5]1323328.84(8)G Williamson (Marong)
3GRACEDALE [5]76546NBTG Bromley (Bendigo)
4CHARLIE IMAGE [5]23153FSTDP Lambert (Melton)
5MANDZUKIC [5]8634528.60(3)K Ashton (Charlton)
6DON’T HOPE DO [5]6167828.75(2)S Barker (Elphinstone)
7DON’S BULLET [5]87276NBTK Ward (Mount Moriac)
8MAGIC FLYER [5]5174228.68(2)J Fothergill (Numurkah)
9GO SNIPER [5]Res.54786FSTDK Ward (Mount Moriac)
10MISS WOORNDOO [5]Res.67675NBTD Lowe (Woorndoo)
Race No. 6Mcivor Rd Veterinary Clinic5:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORANGE JACK (NSW)[5]26447NBTK Ward (Mount Moriac)
2FINE WITH AMY [5]1576224.30(1)S Mckenzie (Woodvale)
3SULTAN OF SWING [5]27562FSHB Ender (St Albans)
4MY ULTRA JET [5]88756NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
5LORDLY [5]1653FNBTG Wintle (Reservoir)
6MINORITY (TAS)[5]1817624.10(3)J Fothergill (Numurkah)
7CARAMEL MIX (QLD)[5]3876424.31(1)W Hansen (Daisy Hill)
8WATTA DESTINY (NSW)[5]36472NBTR Hodgson (Axedale)
9ALL INN BYE [5]Res.8417724.19(4)T Duncan (Harston)
10WHERE’S HAMMER [5]Res.8467824.44(6)P Ellis (Heathcote)
Race No. 7Paddy Whacker At Stud5:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HAWKEEN (NSW)[5]2528224.11(5)L Anstee (Huntly)
2MONSTROSITY [5]8661624.36(2)K Ashton (Charlton)
3VARIX [5]3516824.42(6)D Craven (Grovedale)
4SWIFT SENOR [5]15876NBTN Parsons (Carrum Downs)
5EMMA REG [5]33438NBTD Burkett (Girgarre)
6NINJA KONG [5]16237NBTJ Torr (Myers Flat)
7STRIKE ME MAD [5]33343FSHG Green (Lethbridge)
8PHOENIX FANTASY [5]8657224.23(2)G Lemin (Axedale)
9QUEEN KABOOM [5]Res.12526NBTW Hansen (Daisy Hill)
10JACK’S BRUTUS [5]Res.46478NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 8Bendigo Advertiser5:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIKKI CEE [5]87378NBTG Connell (Harston)
2STATUS BO [5]74652NBTW Hansen (Daisy Hill)
3ALL INN TROUBLE [5]6674628.65(4)T Duncan (Harston)
4BELLA’S GIRL [5]4465128.49(1)B Buchanan (Sunday Creek)
5WHITE HEART [5]16857FSHB Harley (Strathfieldsaye)
6CRASH NIKITA [5]87787NBTR Ellis (Heathcote)
7SPECIALISED (NSW)[5]17877NBTM Said (Sunbury)
8BOSTON GEORGE [5]34815NBTS Barker (Elphinstone)
9GO SNIPER [5]Res.54786FSTDK Ward (Mount Moriac)
10ALL INN BYE [5]Res.8417728.36(7)T Duncan (Harston)
Race No. 9Geoff Pettitt Media6:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN STAR [5]43351FSHT Duncan (Harston)
2LOLLIE LIVEWIRE [5]63182NBTM Ellis (Nathalia)
3GOLDWYN STAR [5]62521NBTH Wetzels (Seymour)
4THAT’S LASSILA [5]7124.59(8)S Hooke (Huntly)
5WHERE’S DONNA [5]13377NBTM Said (Sunbury)
6LIPSTICK STAIN (NSW)[5]34767NBTP Desmond (Waubra)
7OUR ISABELL [5]88687NBTL Slattery (Heathcote)
8SIR BARKALOT [5]1577624.11(4)M Teresi (Maiden Gully)
9JORAINE [5]Res.481424.96(4)S Abela (Lockwood)
10RED BOMBER [5]Res.48345FSHG Green (Lethbridge)
Race No. 10Goldfields Catering6:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELLO REG [5]37457NBTP Boots (Merrigum)
2VAL LEA [5]6167728.93(4)J Kirk (Pascoe Vale)
3WHY NOT JETTA [5]3517728.64(1)W Gray (Wendouree)
4OLIVE’S GIFT [5]32516FSTDT Fiddian (Wyndham Vale)
5MAD MACK [5]6721728.82(6)K Hunt (Eaglehawk)
6CALI LOVING [5]4621828.68(2)G Bromley (Bendigo)
7SWAHILI SAM [5]6854728.75(1)P Scott-smith (Northwood)
8BEKIM GODDESS [5]56353NBTW Bocquet (Mullengandra)
9MISS WOORNDOO [5]Res.67675NBTD Lowe (Woorndoo)
10ALL INN BYE [5]Res.8417728.36(7)T Duncan (Harston)
Race No. 11Tabrewards.com.au7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SPIRIT [5]35266NBTD Shovan (Amherst)
2ME NAME’S NELSON [5]13153NBTM Ellis (Nathalia)
3ALL IN TEARS [5]78637NBTT Duncan (Harston)
4GABBILICIOUS (NSW)[5]1146224.62(4)D Burkett (Girgarre)
5WEE LADDIE (NSW)[5]7776824.54(2)G Buchanan (Sunday Creek)
6MEXICAN RAIDER [5]48868FSHA Blake (White Hills)
7SNOOPSTAR [5]4534824.27(6)D Boots (Merrigum)
8POP’S COOL LADY [5]87683FSTDF Zeinert (Barnawartha)
9JORAINE [5]Res.481424.96(4)S Abela (Lockwood)
10GO WILD PHIL [5]Res.85365NBTK Ward (Mount Moriac)