Monday 10th October 2011

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Monday 10th October 2011

Race No. 1Uncle Alber’s Q.final04:07PM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1STORMY AGOGO5118.17QR F J Colpoys (Bass)
2BEE JAY’S PEDRO6265118.12QC J Johannsen (Devon Meadows)
3ZEBIDIAH642118.04QD G Crawford (Pearcedale)
4PATCH IN TIME282NBTB A Scott (Pearcedale)
5SKIBBEREEN4578218.48QP J Wilson (Hastings)
6SPECIAL OPS382118.21QJ D Perkins (Romsey)
7SIR SONIC5118.17QA Scott (Koo Wee Rup)
8DAZEE AGOGO2265118.36QH M Colpoys (Bass)
9EL LOBO2NBTD G Crawford (Pearcedale)
10INSTANT RUSH2NBTK M Virtue (Lang Lang)
Race No. 2Trios Tabaret (gobis)04:29PM (VICtime)
Maiden event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1PAUL’S ON FIRE38462NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
2SHAW IZZ MAGIC22566NBTN King (Pearcedale)
3ANY DANGER4587TNBTJ D Frewin (Newtown)
4WICKED WARLORD54744NBTR A Stephens (Drouin West)
5MAGIC AGAIN85556NBTJ ( W Pay (Longwarry)
6BLUE RIDDLE66664NBTL H Harris (Somerville)
7BLUEY’S LUCK23484NBTM Georgiou (Forest Hill)
8COOLA BA BA77456NBTJ ( W Pay (Longwarry)
9CHABELLA88745NBTJ Mallon (Pearcedale)
10GOLDEN BLOSSOM88878NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
Race No. 3Uncle Alber’s Q.final04:47PM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1KING OF KINGS2NBTK P Smyth (Lang Lang)
2CORRECTION8482NBTA R Mills (Tooradin)
3FUSSY LADY2NBTB N Morse (Cranbourne)
4TAINT FUNNY8447131.44QT M Curtain (Cranbourne South)
5LINGUIST3734131.09QC J Johannsen (Devon Meadows)
6KNOX ‘EM OUT131.36QJ A Selleck (Tooradin)
7NEW FUN5754131.22QW C Harvey (Cranbourne South)
8DESOTO774131.13QJ Roberts (Devon Meadows)
9PETAL POWER4345231.34QG Rossin (Reservoir)
10TIME SHIFT33582NBTT A Jones (Devon Meadows)
Race No. 4Solo05:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CREATIVE KAOS1138717.92K J Podmore (Wagga Wagga)
2PINZA55443NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
3ARVO’S LEVI1418617.85T E Burns (Koo Wee Rup)
4KRUEZER AGOGO4343617.86R F J Colpoys (Bass)
5SHE’S TOPS42513NBTT J Allen (Darnum)
6AXELS31112FSHR D Conway (Bunyip)
7LEKTRA LOU4724217.95M K Lloyd (Anakie)
8VENETION GIRL72376NBTE Baumgartner (Pearcedale)
9PURE RAMPAGE3833617.95I W Dann (Whitelaw)
10SEISMIC TEXAN68423NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 5Top Cat Video05:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY ALLIE54854NBTJ Formosa (Heathcote)
2BLONDE OLLIE42348NBTT Cortese (Hampton Park)
3BARNEY’S BUDDY34126FSHG R Barnsley (Carrum Downs)
4DONS MISS13363NBTN M Carthew (Newcomb)
5INSIDE TRADER2746630.75R G Ticknell (Cranbourne)
6WONGAWILLI SIMON47634NBTA Cole (Lara)
7SUZIE WAVES1824730.92T Cortese (Hampton Park)
8BLONDE LUCK44386NBTT Cortese (Hampton Park)
9PINK STILETTOS53688FSHD Petersen (Welshmans Reef)
10BASKET BELLE646P7NBTN T Tapp (Narre Warren)
Race No. 6Karingal Hub Tab05:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ULTRA SPIN7443630.86I W Dann (Whitelaw)
2HIPPY PRINCESS4855630.92R J Inger (Seaton)
3SEISMIC DALF1474NBTT Cortese (Hampton Park)
4DESTRUCTINATOR7427330.62C J Johannsen (Devon Meadows)
5SISCO TURBO1157231.16J Galea (Lara)
6JAQUI STRESS37616FSHK R Ward (Mount Moriac)
7UNO STELLA STAR37368FSHD B Curtain (Drouin)
8MAJOR MONOGRAM5361830.78C J Johannsen (Devon Meadows)
9JAYWALKING78T88FSHL J Annett (Welshmans Reef)
Race No. 7Peninsula Dry Cleaners06:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDIE BALE3431430.92G J Bate (Lara)
2LIGHTWOOD MICK35664NBTD J Archer (Korumburra)
3BULLY BOY1675631.04T M Curtain (Cranbourne South)
4SECRET RICKY2647331.14F Karabitsakos (Keysborough)
5SAMANTHA DEE46545FSHD B Curtain (Drouin)
6CALLING ALL CARS871FSHG C Bennett (Devon Meadows)
7MISS CHIVRON7687731.25S Kipirtidis (Cranbourne South)
8STUBB’S GIFT6577231.55QW G Backhoy (Skye)
9LAST ONE IN47637NBTT Cortese (Hampton Park)
10LINTONS ACE27657NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 8Ram Security (gobis)06:26PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Cranbourne Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1SIX BOB6281630.65G I Hankinson (Frankston South)
2BRAVO2418730.90J Roberts (Devon Meadows)
3KIALDU ANNA45217FSHA P Bullock (Exeter)
4PURE STEALTH2764530.31R D Conway (Bunyip)
5BLOSS’S BENSON6335230.56A R Mills (Tooradin)
6DAINTREE PALACE5175130.09L M Gorman (Newborough)
7ALLEN BANTER7646530.69G J Bate (Lara)
8BEN’S COUSIN1781330.89G R Barnsley (Cranbourne North)
Race No. 9Vetsearch / Virbac06:46PM (VICtime)
Free For All event over 311 Metres at Cranbourne Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1LOVEABLE LYN1631617.92L H Kraemer (Cranbourne South)
2MAXZIVA5541217.87D G Crawford (Pearcedale)
3SCHWARTZ GIRL1656317.90S W Jack (Dalmore)
4SANDY BUBBA7423417.85E L Lloyd (Anakie)
5VOCAL EXIT1631517.79K M Repia (Long Gully)
6BORZOV2218617.76K J H Mccann (Rye)
7INVICTUS VENESSA1435717.83I C Brown (Loch)
8DARLYN CHRIS7113717.62R Camilleri (Lara)
Race No. 10Karingal Hub Tab07:02PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1NIRRA MEG4143618.07K Lloyd (Anakie)
2COCHISE COUNTY5171618.07P Bailey (Cranbourne South)
3SULTIC ANGEL2285118.03D H Dawson (Crossover)
4SABLE SANZ4334217.64K King (Pearcedale)
5COOL COLD43361NBTJ Formosa (Heathcote)
6AROLOK LADY3812518.32J L Frusher (Lara)
7MOONLITE SPICE8321718.05J Formosa (Heathcote)
8CHUCK YEAGER5186818.12S Taylor (Keilor East)
9REMA’S ONYX2642518.06K Lloyd (Anakie)
10FASTER THAN YOU8465617.94L C Slattery (Heathcote)
Race No. 11Karaoke @ Trios07:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ED THE SOCK63563NBTS Taylor (Keilor East)
2SOOTY SMITH21382NBTP E Giles (Moe)
3SNAP TO IT212NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
4STORM FLIGHT47572NBTS Taylor (Keilor East)
5ELITE CAPRI111FSHJ Jarkis (Lang Lang)
6SEE SEE SEE2232218.27QK M Repia (Long Gully)
7PORTLAND RAIN21538NBTS J Elmes (Officer)
8DOC’S DANCER32338NBTJ Formosa (Heathcote)
9SHIFTY MIFTY15822FSHS Liuzzi (Lara)
10ARCADIA ENFORCER43143FSHL H Kraemer (Cranbourne South)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments