Monday 17th December 2012

Greyhound Box Draw For – Monday 17th December 2012

Race No. 1Uncle Alber’s Ht104:07PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YABBA DABBA DEEF4563NBTI W Dann (Whitelaw)
2CLUMSY TANK2527FSHM L Deutscher (Devon Meadows)
3ANTEBELLUMFSHJ Roberts (Devon Meadows)
4DEVON MEADOW3723FSHJ Carr (Devon Meadows)
5TOKEN VAPOUR66636NBTG R Barnsley (Carrum Downs)
6DEWANA SAVANNA3644231.49QM Dewan (Carrum Downs)
7NIKITA’S STORM52266FSHL H Harris (Somerville)
8HEY ROSEETA43FSHK R Chalker (Pearcedale)
9TEENA’S DRIVER64245NBTA R Anderson (Cranbourne)
10YEARWOOD467FSHA R Mills (Tooradin)
Race No. 2Karingal Hub Tab Ht204:29PM (VICtime)
Maiden event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ABIT COOLER5522630.85QG J Mclachlan (Cranbourne East)
2BIT CHIPPY573NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
3VAPOURISED43644FSHC B Duve (Denison)
4JADED DIFFUSER5FSTDL V Iredale (Frankston)
5CHAPARDEUR56NBTJ Imlach (Pearcedale)
6LEE LARNI43FSHT M Curtain (Cranbourne South)
7MCBRIDE8322NBTA R Mills (Tooradin)
8CARR’S COLLIDE1645231.23QJ D Carr (Pearcedale)
9YARDBIRD27765NBTM R Patching (Langwarrin)
10JAY’S SPIRIT57247FSHL N Mitchell (Anakie)
Race No. 3Virbac Animal Health04:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAJAK MAGIC3775517.95T E Burns (Koo Wee Rup)
2SPOTTED CRUISER1643418.23F A Andrighetto (Lance Creek)
3JUST A FANTASY56212NBTA M I Terry ()
4FITZY22225NBTA D Marum (Cranbourne)
5ARNIE’S STAR234T2NBTS W Jack (Dalmore)
6SUAREZ83723NBTG J Tatti (Devon Meadows)
7UNDER CONTROL51784NBTY Andrews (Cranbourne )
8SCHWARTZ’S BOY7737818.02S W Jack (Dalmore)
9JOHN CONNOR6667817.95S W Jack (Dalmore)
10DOMINIQUE4F67618.02E L Lloyd (Anakie)
Race No. 4Trios Sports Club Ht105:09PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1I’M FOOLING64473NBTJ Imlach (Pearcedale)
2THUNDER PATH74247NBTJ Carr (Devon Meadows)
3ETHEL BALE33375FSHM A Delbridge (Balliang)
4HURRICANE HARLEY33315FSHL R Russell ()
5*** VACANT BOX ***
6TAKE THEM ON1315FSHT M Curtain (Cranbourne South)
7WITHYWINDS48684FSHL N Mitchell (Anakie)
8ULTIMATUM52537FSHP Presutto (Beaconsfield)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Go Distance Racing – $2,000 Bonus05:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 699 Metres at Cranbourne Of $4,005 Prizemoney.
1st: $2,805 2nd: $800 3rd: $400.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISING COOPER7482342.73D A Jones (Devon Meadows)
2GANGBUSTERS3645342.65C J Johannsen (Devon Meadows)
3KAT ATTACK47454NBTA Kent (Wantirna)
4ODDBALL37348NBTE Lieshout (Drouin West)
5ALL FOUR ONE5434142.00J A Illman (Pearcedale)
6RONALD8876542.36T Vass (Poowong North)
7EFFONE5463742.30W J Duve (Denison)
8LOLLIPOP BLING28433NBTC Westerlo (Clyde)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Trios Sports Club Christmas Gift Ht205:49PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WICKED WARLORD78856NBTR A Stephens (Drouin West)
2OPTIMISTIC STAR36552NBTJ Grindley (Gladysdale)
3TURKOGLU16837FSHB J Iredale (Frankston)
4INSTANT BALE42522FSHM A Delbridge (Balliang)
5BIRTHDAY BONUS6576330.70A L Taylor (Cranbourne)
6OOMOO63536NBTN King (Pearcedale)
7EL RAYA73383FSTDJ Imlach (Pearcedale)
8CHEEKY BLING25618FSHC Westerlo (Clyde)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Trios Sports Club Christmas Gift Ht306:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUREAUCRAT2232430.36T M Curtain (Cranbourne South)
2LUSCIOUS LILY77756FSHR A Stephens (Drouin West)
3DEWANA BLUE BOY8266530.89M Dewan (Carrum Downs)
4RIVERSIDE MARY83465FSTDJ Imlach (Pearcedale)
5MOROTAI4342330.51F Ryan (Koo Wee Rup)
6NOAKI HURRICANE36445NBTM W Baldock (Pearcedale)
7BARNEY’S BUDDY7152430.73G R Barnsley (Carrum Downs)
8ULTIMATE CRUISER4562230.92F A Andrighetto (Lance Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Trios Sports Club Christmas Gift Ht406:24PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NUTTY67877FSHR J Moles (Neerim East)
2CHLOE KEATS22113NBTJ A Adlam (Cardinia)
3WHERE’S DARRYL25372NBTB F Dewan (Edithvale)
4CUZZEN BOULDY3515230.96J Mallon (Pearcedale)
5GLENAVON ROBIN3576631.05R S Cameron (Cranbourne)
6FLIRTATIOUS17322NBTR A Stephens (Drouin West)
7BINDI WAVES4667231.00D Dean (Nyora)
8SILVER SPIDER56131NBTJ Thompson (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ram Security06:39PM (VICtime)
Free For All event over 311 Metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RAVISHING RUTH7142117.80J Stephens (Drouin West)
2COSMIC SNOW7767717.74I C Brown (Loch)
3SLOW AS PAT8415518.03R P Cunneen (Moe South)
4TALON MISS5783117.94J D Frewin (Newtown)
5LITTLE ROCKET2474318.12H J Taylor (Rockbank)
6BAGO STEEL1312F17.65D R Dean (Nyora)
7SAMDOC7311217.79J Mallon (Pearcedale)
8EL CORLEONE7615617.79S Clarke (Tooradin)
9STAR SEARCHER6274518.13M R Patching (Langwarrin)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Top Cat Video06:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BING7686417.98C J Johannsen (Devon Meadows)
2CALLUM’S WISH14548NBTC B Duve (Denison)
3CHAD’S CHUCKY17856NBTL H Harris (Somerville)
4FLY WALCOTT15748NBTM K Lloyd (Anakie)
5KAYGEE’S GIRL65574NBTP Terry (Warragul)
6AMEDEO71288FSHR Manzocchi (Vermont)
7NUVOLA1448818.31QF Manzocchi (Vermont)
8MAKIN’ WAVES5467217.93T E Burns (Koo Wee Rup)
9SUPER SHY76638NBTB J Philippe (Kilmore)
10WHY NOT BEAU75668NBTG Carter (Devon Meadows)
Race No. 11Rapidvite07:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY ROCKET6217218.27QM C Brown (Loch)
2BURNSY’S MATE3632717.99P J Burns (Koo Wee Rup)
3HAIRY GARRY74143NBTR F J Colpoys (Bass)
4SHEZA LANKAN6482818.15S Clarke (Tooradin)
5JACKKNIFE73468FSTDD J Saunders (Somerville)
6NOWITZKI6F148FSHM J Hehir (Rosanna East)
7LEAF CUTTER63857NBTJ M Absalom (Lang Lang)
8CHEAP RUSH14268NBTD J Connor (Cranbourne)
9WHY NOT BEAU75668NBTG Carter (Devon Meadows)
10SUPER SHY76638NBTB J Philippe (Kilmore)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments