Sunday, 12 January 2014

Greyhound Box Draw For – Sunday, 12 January 2014

Race No. 1Trios Weekend Breakfast5:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HIT STAR (QLD)[M]77NBTK Chalker (Pearcedale)
2CARBONADO [M]33222NBTB Barnsley (Carrum Downs)
3HI LADDIE [M]22633NBTM Jones (Chelsea Heights)
4SUSIE GOES BANG [M]54328NBTI Dann (Whitelaw)
5EMPANADA [M]55387NBTM Marshall (Pentland Hills)
6ARVO’S MAYA [M]3T458NBTK Arvanitis (Nyora)
7ROYAL PATH [M]65467NBTL Repici (Hampton Park)
8BOWLER BEST [M]63PFSTDT Jones (Devon Meadows)
9HOT CHILI LANKAN [M]Res.3431431.55(Q)(2)S Clarke (Tooradin)
10TYSON’S BLUE BOY [M]Res.23864NBTF Andrighetto (Lance Creek)
Race No. 2Karingal Hub Tab5:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SOLAR CRASH (QLD)[M]36FSHK Chalker (Pearcedale)
2RULZ THE TRACK ()[M]7425730.66(Q)(5)K Browney (Tynong)
3ARVO’S WISEGUY [M]75755NBTG Arvanitis (Nyora)
4TRAVLOULIZA [M]48525NBTC Morris (Vermont)
5BLONDE LILLY [M]34475NBTW Read (Devon Meadows)
6ANDY’S DELIGHT [M]718FFSTDA Boram ()
7SURFING BEAR [M]86677NBTG Graham (Woodleigh)
8NOISEMAKER [M]56738NBTD Jones (Devon Meadows)
9SAMBURA SUNSET [M]Res.775FSHG Campbell (Drouin South)
10ZIPPING MIN (NSW)[M]Res.1474FSHG Hope (Croydon)
Race No. 3Waverley Event & Party Hire5:41 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FIRE HIPPY [M]22564FSHR Inger ()
2BLACK AS NIGHT [M]7724NBTD Jones (Devon Meadows)
3AWESOME TO MAX [M]364NBTM Brown (Loch)
4YODA’S CHOICE (NSW)[M]66183FSHN Perkins (Romsey)
5BRANDY’S PUZZLE [M]4624TNBTW Read (Devon Meadows)
6HARRY THE TWIRL [M]57FSHS Morvell ()
7MISS AVRIL [M]76FSHG Campbell (Drouin South)
8WHERE’S CROCKY [M]23784NBTN Carthew (Newcomb)
9BUNNERONG LASS [M]Res.24776NBTL Lacy (Noble Park)
10ELITE KIP [M]Res.6256618.20(Q)(6)S Kipirtidis (Cranbourne South)
Race No. 4Winning Post Supplies6:03 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOVELY VEE [M]86FSHT Churchill (Allambee)
2DA HOUND [M]82563FSHP Hofman (Creswick)
3POWER DOZER [M]8414218.44(Q)(8)W Backhoy (Skye)
4NIKITA’S PINTO [M]25886NBTT Kennedy-harris (Somerville)
5WESTY TIGER [M]77777FSHW Read (Devon Meadows)
6POLAR BEE [M]54355NBTM Braithwaite (Moe)
7MY DADDY ALF [M]4474NBTT Jones (Devon Meadows)
8COOL CORNELIUS [M]86374FSHA Kent (Reefton)
9HOPETOUN DREAMS [M]Res.72537FSHJ Cottrell (Langwarrin)
10BLACK OPS [M]Res.77826NBTS Cunningham (Lance Creek)
Race No. 56:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WILL HE BOLT (NSW)[5]28544FSTDF Tasca (Greenvale)
2WHERE’S SUZIE [5]47763NBTG Hope (Croydon)
3TUB’S ROCKET [5]52438FSHP Brown (Loch)
4JARRY REG [5]84688FSTDP Romagnino (Moe)
5CRAVING EUPHORIA [5]25528NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
6HIPPY PENGUIN [5]73777FSHR Inger (Sale)
7BILLY’S WHIRL [5]42588NBTK Mitchell (Lara)
8SISCO DANCE [5]F4268FSTDA Marum (Devon Meadows)
9RARE BEAR [5]Res.23767FSHB Cunningham (Wyndham Vale)
10ALVIN STREET [5]Res.84564NBTK Lloyd (Anakie)
Race No. 6Ram Security6:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST RELAX AY [5]43644NBTM Brown (Loch)
2HAVE A DIP [5]77775NBTS Thomas (Junction Village)
3FIRST DAN [5]4654230.85(6)G Nicoll (Botanic Ridge)
4MIDNIGHT BUTCH (TAS)[5]87674FSHN Lund (Longwarry)
5PEGGIE [5]7445330.59(2)B Walker (Rowville)
6KICKIN’ SHIRAZ (NSW)[5]37587NBTC Callaway (Cranbourne East)
7ZUZANNA [5]86528NBTD Saunders (Somerville)
8PRINCE EUPHORIA [5]F6T57FSHD Bartelloni (Attwood)
9PEDRO’S DAISY [5]Res.88686NBTR Camilleri (Lara)
10DARGO STREET [5]Res.5576731.68(1)E Lloyd (Anakie)
Race No. 7Browns Sawdust & Shavings7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1POWER SWITCH [5]43427NBTK Hodges (Garfield)
2WEALTHY SCHOONER [5]164630.97(5)C Johannsen (Devon Meadows)
3PENDLES [5]5517831.21(2)G Saunders (Somerville)
4WHO JACKMAN [5]46485NBTC Mason (Neerim South)
5KAYDEN’S MICKEY [5]8878231.17(1)T Cunningham (Lance Creek)
6DROOLIN’ KNOCKA [5]46526FSHD Ryan (Boronia)
7HEEZA BOMB JET (NSW)[5]75642NBTS Long (Pakenham)
8TAQUITOS [5]8142FSHG Girvasi (Cranbourne)
9RARE BEAR [5]Res.23767FSHB Cunningham (Wyndham Vale)
10JACKO LANKAN [5]Res.64735NBTS Clarke (Tooradin)
Race No. 8Ken Hickey Concreting7:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IRON BRIAN [5]68376NBTD Bottrell (Belgrave)
2DAVE CULPRIT [5]75735NBTN Marum (Devon Meadows)
3KYAH DANE [5]85776NBTL Mitchell (Lara)
4DEWANA MIDORI [5]2585630.64(6)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
5BARNEY’S BUDDY [5]4654830.73(2)G Barnsley (Carrum Downs)
6LITTLE ODESSA [5]5786830.80(8)T Jones (Devon Meadows)
7MISS MINTA [5]4575730.64(5)T Curtain (Cranbourne South)
8ULTIMATE LIDDELL [5]3737230.82(7)F Andrighetto (Lance Creek)
9PEDRO’S DAISY [5]Res.88686NBTR Camilleri (Lara)
10MILLARD (NSW)[5]Res.3643731.13(2)M Lloyd (Anakie)
Race No. 9Kingston Trophies7:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO SHUFFLE [5]47678NBTN Marum (Devon Meadows)
2ELHARI [5]13283FSHL Mitchell (Lara)
3LEDARO MILLS [5]8876718.03(Q)(6)D Callaway (Somerville)
4BIG BAD ROUGH [5]238T8FSTDC Mizzi (Cranbourne)
5ODD FUTURE [5]F8655NBTS Trim (Devon Meadows)
6DAVID BEST [5]88873NBTT Jones (Devon Meadows)
7SUPERIOR ASHLEE [5]5383517.98(2)J Condon (Tooradin)
8MRS. CRUNKETT [5]15411NBTN Parsons (Carrum Downs)
9I’M A MEADE [5]Res.14784NBTS Thomas (Junction Village)
10TAMMY’S BILLIE [5]Res.1687817.95(2)T Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 10Peninsula Dry Cleaners7:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MORABITO [5]77573FSTDA Kent (Reefton)
2SIR BENJAMIN JON [5]8878617.96(6)S Kipirtidis (Cranbourne South)
3ARNIE’S STAR [5]17531NBTS Jack (Dalmore)
4TILLY’S TEMPA (NSW)[5]46738NBTC Callaway (Cranbourne East)
5RAZOR HAWK [5]74387FSHT Thomas (Bundoora)
6LORETTA [5]3574617.76(4)K Mccann (Rosebud West)
7EXPLOSIVE DOLLY [5]6713618.08(2)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
8SPOTTED CRUISER [5]2664818.23(6)F Andrighetto (Lance Creek)
9DEWANA CHEQUE [5]Res.17487FSTDM Dewan (Carrum Downs)
10BROOKLYN SNOW [5]Res.37565NBTI Brown (Loch)
Race No. 11Top Cat Video8:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MARY’S GUESS (QLD)[5]1433FSHA Marum (Devon Meadows)
2SPELLS ON YOU [5]787T718.19(Q)(1)K Houlahan (Grantville)
3PURE TURBO [5]43342FSHK Mitchell (Lara)
4IZZY REG [5]4588718.28(Q)(6)G Mclachlan (Cranbourne East)
5COOL SHIRLY [5]7678418.57(Q)(8)K Smale (Meeniyan)
6SPACE THYME [5]65572FSHT Howat (Glenroy)
7NINTH AGAIN [5]63168FSHG Mckenzie (Wyndham Vale)
8PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]25457NBTP Trim (Devon Meadows)
9KORWEINGUBOORA (NSW)[5]Res.4143818.17(Q)(8)S Trim (Devon Meadows)
10DYLAN’S CRUISER [5]Res.7228818.26(Q)(4)S Cunningham (Lance Creek)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments