Sunday, 8 December 2013

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Sunday, 8 December 2013

Race No. 1Winning Post Supplies5:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SISTER TRIX [M]287NBTJ Jarkis (Lang Lang)
2BLACK AS NIGHT [M]772NBTD Jones (Devon Meadows)
3TIME IS NOW [M]58272NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
4CROWDZA ROARING [M]4782NBTR Boehm (Dollar)
5ROPE TRICK [M]72FSHJ Roberts (Devon Meadows)
6IZZY REG [M]6644218.28(Q)(6)G Mclachlan (Cranbourne East)
7BLACK OPS [M]36778NBTS Cunningham (Lance Creek)
8BAR NO TAYLAH [M]3646NBTG Barnsley (Carrum Downs)
9SENOR BENJAMIN [M]Res.76535FSHC Duve (Denison)
10NIKITA’S PINTO [M]Res.76825NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 2Karingal Hub Tab6:06 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 311 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMROCK DANNI (NSW)[M]85FSHP Lowe (Woorndoo)
2TUCKY’S LAD [M]51P86NBTC Tuck (Pakenham)
3BRANDY’S PUZZLE [M]F6644NBTW Read (Devon Meadows)
4OL’ MATE PICKERS [M]F43NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5OUR BLUE EARNER [M]57118.56(Q)(1)D Jones (Devon Meadows)
6HOT PICKLE [M]6282NBTT Churchill (Allambee)
7SPECIAL BOMB [M]863NBTS Long (Pakenham)
8BAR NO COMMENT [M]38362NBTG Barnsley (Carrum Downs)
9LUCK DA FONZ [M]Res.4868FSTDL Karabitsakos (Keysborough)
10MY DADDY ALF [M]Res.4474NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 3Trios Weekend Breakfast6:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLIND BURRA (NSW)[5]7672218.57(Q)(2)D Hermon (Kilsyth South)
2DROOLIN’ KNOCKA [5]54652FSHD Ryan (Boronia)
3COOL AHMAR [5]1FSHS Corrigan (Clyde)
4SMITHY’S GIRL [5]68668FSHK Smith (Doreen)
5STAR NIKITA [5]21786FSHC Lawrence (Morwell)
6CHIEF ELITE (NSW)[5]77862NBTG Tuck (Pakenham)
7PARKFIELD CHAMP (QLD)[5]57425FSHP Trim (Devon Meadows)
8EXPLOSIVE ANGEL [5]16FSHP Brown (Loch)
9LIPSTICK STAIN (NSW)[5]Res.1F484FSHA Mcnamara (Mount Wallace)
10TIME TO BOOGIE [5]Res.6P83818.17(Q)(8)G Debono (Lang Lang)
Race No. 4Ram Security6:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HI LADDIE [M]55352NBTM Jones (Chelsea Heights)
2PENDLES [M]24355NBTG Saunders (Somerville)
3NOISEMAKER [M]75673NBTD Jones (Devon Meadows)
4TRAVLOULIZA [M]64852NBTC Morris (Vermont)
5WOORNDOO JACK [M]86666FSHP Lowe (Woorndoo)
6BLONDE LILLY [M]64566NBTW Read (Devon Meadows)
7CAMBRIDGE [M]6846231.61(Q)(1)J Absalom (Lang Lang)
8SHOT AHEAD (NSW)[M]52252NBTM Ryan (Cranbourne South)
9SANG SHEN (TAS)[M]Res.T3244FSHA Mcnamara (Mount Wallace)
10SHE’S NOT WELL [M]Res.64656NBTL Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 5Rapidvite – Vite Amino – Gb7:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EXQUISITUS [5]641FSHJ Imlach (Pearcedale)
2BRAGGADOCIO [5]25531FSHM Ryan (Boronia)
3JACKO LANKAN [5]54647NBTS Clarke (Tooradin)
4FRED BEST [5]66466NBTT Jones (Devon Meadows)
5CODGER’S GIRL [5]77775NBTB Moles (Allambee Reserve)
6ONYX BLACK [5]21637FSHP Trim (Devon Meadows)
7CHAD’S NITRO [5]77183NBTL Harris (Somerville)
8SLITHER [5]75774FSTDY Andrews (Cranbourne North)
9PAT THE BAKER [5]Res.71578NBTD Jones (Devon Meadows)
10DAVID BEST [5]Res.21888NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 6Markets 2 Markets 14/127:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SMASH THE CLOCK [5]17551FSTDJ Talgi (Devon Meadows)
2MADDIE GARI [5]17348NBTP Hartley (Boronia)
3ANTEBELLUM [5]77685NBTA Mills (Tooradin)
4CEE EX NINE [5]4768F30.97(7)T Curtain (Cranbourne South)
5TEKKI YVETTIA [5]66665NBTJ Imlach (Pearcedale)
6CRAVING EUPHORIA [5]78442FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
7I’M A MEADE [5]51714NBTS Thomas (Junction Village)
8DIVINE DIVA [5]88867NBTN Armstrong (Cranbourne)
9GIRL NEXT DOOR [5]Res.21477FSHA Mills (Tooradin)
10PAT THE BAKER [5]Res.71578NBTD Jones (Devon Meadows)
Race No. 7Top Cat Video7:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BLACK ASH (NSW)[5]25678NBTC Callaway (Cranbourne East)
2ARNIE’S STAR [5]46717NBTS Jack (Dalmore)
3CHASER LESSON (WA)[5]55777FSHB Philippe (Kilmore)
4MATTY’S GIFT (NSW)[5]38447NBTI Brown (Loch)
5MAJAK MAGIC [5]5768517.95(3)T Burns (Koo Wee Rup)
6FIRST DAN [5]86653FSTDG Nicoll (Botanic Ridge)
7WHICH ARANDT [5]14558NBTM Brealey (Exford)
8MOHAWK MAGPIE [5]68546NBTB Moles (Allambee Reserve)
9MY WISH [5]Res.2583617.91(2)T Burns (Koo Wee Rup)
10SAMDOC [5]Res.5434817.80(5)J Mallon (Pearcedale)
Race No. 8Ken Hickey Concreting8:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 520 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE ODESSA [5]6578630.80(8)T Jones (Devon Meadows)
2CHAPARDEUR [5]4435430.54(3)J Imlach (Pearcedale)
3EXCELLENT TALENT [5]83268NBTA Christie (Devon Meadows)
4HAVE A DIP [5]23777NBTS Thomas (Junction Village)
5HANIERA [5]6486730.84(8)C Mizzi (Cranbourne)
6DEWANA SUMMER [5]5364331.63(7)M Dewan (Carrum Downs)
7ORLANDO JAY [5]5367530.62(5)S Toner (Garfield)
8IBROX DIGGER (NSW)[5]36344NBTS Clarke (Tooradin)
9GIRL NEXT DOOR [5]Res.21477FSHA Mills (Tooradin)
10ZUZANNA [5]Res.67686NBTD Saunders (Somerville)
Race No. 9Peninsula Dry Cleaners8:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOY DEXTER [5]2574618.49(Q)(1)J Jarkis (Lang Lang)
2SOUTHERN BOMBER [5]44121FSHC Duve (Denison)
3KORWEINGUBOORA (NSW)[5]1654118.17(Q)(8)S Trim (Devon Meadows)
4PARAMOUNT ARROW [5]75851FSHS Kruckel (Ardeer)
5LIL MISS TENBY [5]75575NBTJ Paterson (Tenby Point)
6BUBBLE WHICH [5]58231FSHS Jack (Dalmore)
7TUCKY’S RUNNER [5]76655FSTDG Tuck (Pakenham)
8ENFIELD PARTY (NSW)[5]46436FSHH Colpoys (Bass)
9VE DU FEAR [5]Res.41F1718.17(Q)(2)C Duve (Denison)
10LITTLE BLUE CHIC [5]Res.21757FSHS Kaliszewski (Melton)
Race No. 10Virbac Animal Health8:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REMEMBRANCE DAY [5]8842218.09(7)S Thomas (Junction Village)
2TAMMY’S BILLIE [5]46466NBTT Kennedy-harris (Somerville)
3COSMIC BRO [5]65157NBTW Duve (Denison)
4MAISIE’S FLYER [5]75784NBTS Trim (Devon Meadows)
5LEDARO TED [5]73874FSHD Callaway (Somerville)
6JUST COCO [5]24387FSHA Mcnamara (Mount Wallace)
7TITO SANTANA (NSW)[5]63123NBTS Elmes (Dollar)
8HI BIG BOY [5]37578NBTC Mason (Neerim South)
9STAR CITY ROLLER (NSW)[5]Res.57776FSHP Eastley (Nungurner)
10JUNGLE WARRIOR [5]Res.52814NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 11Kingston Trophies9:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 311 metres at Cranbourne Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR DEBREE (NSW)[5]41586NBTR Boehm (Dollar)
2EXPLOSIVE DOLLY [5]72367NBTM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
3DYLAN’S CRUISER [5]7677218.26(Q)(4)S Cunningham (Lance Creek)
4DEANO GIRL [5]1625818.11(1)J Carr (Pearcedale)
5AUNTY CATHY (NSW)[5]44866FSHD Petersen (Wangaratta)
6TRUE BLUE SAM [5]86338NBTB Moles (Allambee Reserve)
7SUPER LEGGERA [5]14213FSHG Couldridge (Sandon)
8WITHYWINDS [5]48775NBTM Lowe (Woorndoo)
9MAKIN’ WAVES [5]Res.5645817.93(4)T Burns (Koo Wee Rup)
10DAVID BEST [5]Res.21888NBTT Jones (Devon Meadows)