Wednesday, 12 November 2014

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 12 November 2014

Race No. 1Kingston Trophies6:44 PM (VIC time)
Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MR. REALITY [M]23246FSTDM Tharle (Cranbourne)
2WILLOWVALE HAWK (NSW)[M]28353FSHA Flores (Yinnar South)
3SANZMAN [M]23867NBTN King (Pearcedale)
4ASTON JOSH [M]477FSHK Smyth (Lang Lang)
5ELFIE [M]55633FSHD Cortese (Hampton Park)
6WHY NOT FRANKLIN [M]67223FSHG Carter (Devon Meadows)
7BEAU LIGHTNING [M]FSHT Whitford (Sale)
8TIGER EYED JACK [M]46244NBTM Thomas (Meeniyan)
9DAVID DUCAL [M]Res.8887FSHM Thomas (Meeniyan)
10ZEVA DIVA [M]Res.78387NBTP Mckenzie (Denison)
Race No. 2Thera – Wave (10+ Starts) Final (gobis)7:04 PM (VIC time)
Maiden Final event over 311 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1FUTURIST (QLD)[M]42364NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
2NEED’S LUCK (NSW)[M]6324318.49(Q)(2)G Graham (Woodleigh)
3ON FLYER [5]5165118.17(1)C Mason (Neerim South)
4RED FLYNN (QLD)[M]3442318.28(Q)(4)E Mccormack (Burwood East)
5MAKE THAT CALL [M]57652NBTG Bartlett (Tenby Point)
6NOITA [M]34342NBTW Read (Devon Meadows)
7LYLEY BOY [M]F3554NBTS Hardisty (Maffra)
8JIMMY MAGNET [5]2762118.07(7)D Churchill (Allambee)
9IMMEASURABLE [M]Res.35245NBTT Mitchell (Lara)
10ROSE FOR YOU [M]Res.34625NBTD Dawson (Crossover)
Race No. 3Winning Formula (10+ Starts) Final (gobis)7:22 PM (VIC time)
Maiden Final event over 520 metres at Cranbourne Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MENDES [5]3347130.68(1)P Anderton (Devon Meadows)
2OUR BLACK GEM [M]66874NBTR Little (Mt Eliza)
3EMMETT RYKER [M]2435330.93(Q)(8)N Boyd (Pearcedale)
4ULTIMATE JACK [M]26334NBTK Bentley (Yarrawonga)
5FRISKY COLOUR [M]55752NBTJ Reynolds (Pearcedale)
6INTER CARMELLA [M]87342NBTT Interligi (Dandenong North)
7HAVE A TINNIE [5]5514130.66(5)M Justice (Five Ways)
8EVELISA [M]88783NBTA Marum (Anakie)
9BLACK BRODY (QLD)[M]Res.46645NBTJ Gill (Darriman)
10RIVERDALE ELLIE [M]Res.35425NBTI Green (Little River)
Race No. 4Ram Security7:42 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 311 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING SUCCESS [4]8541717.97(5)W Dawes (Moe South)
2ASTON DAREH [4]1561717.97(1)E Lieshout (Drouin West)
3BUCKLE UP LARA (TAS)[5]884F517.88(8)T Burns (Koo Wee Rup)
4ABSINTH SHOT [5]44574NBTL Fulford (Nuntin)
5MISS BLACK ASH (NSW)[5]68626NBTD Callaway (Somerville)
6RIVERSIDE MARY [5]7638F17.97(5)P Brown (Loch)
7CORRINE [5]5575317.90(5)T Burns (Koo Wee Rup)
8GO ZEPPA [5]4823417.89(2)S Corrigan (Clyde)
9RUTHLESS STAGGER [5]Res.6252417.92(3)P Brown (Loch)
10HERE COMES ALEX [5]Res.55678NBTP Repici (Hampton Park)
Race No. 5Rapidvite Ht18:05 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNDER TAKER [5]4476431.03(7)L Repici (Hampton Park)
2JANE ELIZA [5]5551830.28(6)G Cinnamond (Junction Village)
3THUNDERLIPS (QLD)[5]13632FSHK Height (Toora)
4TYRA GISELLE (NSW)[5]43415NBTT Chatwin (Johnsonville)
5MASSIVE MERV (NSW)[5]74384FSHH Mcadam (Diamond Creek)
6MIDORI MOMENT [5]78354NBTE Lieshout (Drouin West)
7QUEEN HERA [5]1588FNBTN Karakasidis (Clayton)
8JUST RELAX AY [5]65648NBTG Graham (Woodleigh)
9HE’S SENSITIVE [5]Res.7283531.32(3)P Brown (Loch)
Race No. 6Meticulous Lodge (1-4 Win Bitches) Final (gobis)8:25 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 311 metres at Cranbourne Of $5,305 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $870 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1STARZAR DIAMONDS [4]2622117.59(7)K King (Langwarrin)
2CAF POW [4]1116117.83(5)T Salih (Springvale)
3AUDREANA (NSW)[4]6265117.82(7)E Lloyd (Anakie)
4PUZZLE AND ME [5]1211218.06(Q)(8)D Dawson (Crossover)
5EASY BABY [4]4812217.75(1)J Hallam (Maffra)
6LILLY’S HAND [5]37324NBTD Dean (Nyora)
7KYL’S ME MATE (NSW)[3]3111117.74(8)S Melville (Beveridge)
8UNDERBELLY ANGEL [5]62142NBTC Smith (Wonwondah)
9SUBBEHA [5]Res.8867318.11(4)S Corrigan (Clyde)
10NOAKI LYNX [5]Res.35643NBTJ Reynolds (Pearcedale)
Race No. 7Browns Sawdust & Shavings8:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 699 metres at Cranbourne Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIFIED MISS [5]76752NBTA Warton (Colac)
2LUNA ASH [5]34464NBTG Laidlay (Devon Meadows)
3NIMBLE ICON (NSW)[5]5345543.30(8)A Flores (Yinnar South)
4BEKIM GODDESS [5]17266FSTDT Chatwin (Johnsonville)
5SLIPAWAY MAVIS [5]74557NBTE Sladdin (Sebastopol)
6DARBAIN DASHER [5]31815NBTR Conway (Bunyip)
7KIRIA LASON [5]14785NBTL Karabitsakos (Oakleigh)
8MATLIN’S TORNADO [5]73676NBTP Repici (Hampton Park)
9AKINA AKEIRA [5]Res.7T627NBTJ Rowley (Denison)
Race No. 8City Of Casey Ht29:02 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE LIDDELL [5]3665430.82(7)F Andrighetto (Lance Creek)
2CALL ME SCARY [5]8457530.42(6)D Cortese (Hampton Park)
3LAQUITA LASS [5]1786730.63(1)G Campbell (Drouin South)
4MISS JOHANNSEN [5]18186FSHB Elston (Sale)
5COSMIC JOHNO [5]66853NBTR Moles (Neerim East)
6HALF WAY THERE (QLD)[5]76481NBTK Height (Toora)
7SKY FIGHTER (NSW)[5]7457530.13(4)I Dann (Whitelaw)
8WILLOWVALE FOX [5]2842831.03(4)A Flores (Yinnar South)
9HE’S SENSITIVE [5]Res.7283531.32(3)P Brown (Loch)
Race No. 9Karingal Hub Tab Ht39:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SELANDRA [5]36665FSHP Dedes (Devon Meadows)
2ZATRITE [5]5356431.29(4)K Mccann (Rosebud West)
3EXPLOSIVE ANGEL [5]5363430.63(5)M Brown (Loch)
4KICKING ROCKS (NSW)[5]22473FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
5PIPELINE RUMOUR (NSW)[5]4721FSHA Connell (Corinella)
6ROCKIN’ JOSIE [5]84666NBTV Borg (Hoppers Crossing)
7SURVIVOR SAL [5]6457230.64(7)T Cortese (Hampton Park)
8BUREKUP BOY [5]71358NBTR Keating (Longford)
9HE’S SENSITIVE [5]Res.7283531.32(3)P Brown (Loch)
Race No. 10Peninsula Dry Cleaners9:45 PM (VIC time)
Free For All event over 311 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FINE DINER [2]2365217.80(2)K Hellmuth (Pearcedale)
2QUARA BALE (NSW)[1]1211517.49(1)A Dailly (Anakie)
3TORNADO ANGEL (NSW)[3]1827817.80(5)K Lloyd (Anakie)
4VILA JOYA (NSW)[4]1178617.79(7)J Frewin (Anakie)
5IZACK BALE (NSW)[2]2532517.80(7)A Dailly (Anakie)
6OBEY (NSW)[3]4111217.61(5)Y Andrews (Cranbourne North)
7VEETEE DYNAMITE (NSW)[4]3224617.82(7)W Duve (Denison)
8TWISTEX [2]3635117.58(5)T Jones (Devon Meadows)
Race No. 11Virbac Animal Health10:03 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OXYGEN BANDIT (QLD)[5]45373NBTS Long (Pakenham)
2HOPETOUN DREAMS [5]6626817.87(8)J Imlach (Pearcedale)
3MY BABY PORSCHA [5]25855NBTC Cortese (Hampton Park)
4LORETTA [5]2576717.76(4)K Mccann (Rosebud West)
5NOAKI LYNX [5]35643NBTJ Reynolds (Pearcedale)
6ASTON DIMA [5]53437NBTE Lieshout (Drouin West)
7TILLY’S TEMPA (NSW)[5]56884NBTD Callaway (Somerville)
8SAILAWAY [5]58148NBTD Curtain (Longwarry)
9OUR BLUE EARNER [5]Res.4286418.36(Q)(4)D Jones (Devon Meadows)
10LOYAL MISS (NSW)[5]Res.65387NBTV Sultana (Newborough)